Šta je novo?

Kej uz Mirijevski potok

ĐoleRK

Novice
Učlanjen(a)
06.01.2010.
Poruke
8
Pohvaljen
1
Bilo bi lepo kada bi duž celog mirijevskog potoka bile napravljene dve staze za šetnju, što bi dobro došlo u letnjim danima, od OŠ Despot Stefan Lazarević do ušća u rukavac Dunava, pa ne znam šta mislite o tome, ako treba mogao bih i da ubacim neke slike

14av1bo.jpg
 
Đole baš i nije obavešten. Odustao bi od šetnje uz mirijevski potok kada bi znao da se on koristi kao kolektor kanalizacije. A o zagadjenju kod Ade Huje gde se uliva u rečni rukavac bolje da ćutim.
 
Ovo je zaista neizvodljivo, Mirijevski potok je "stisnut" privatnom gradnjom, garažom GSP-a i Romskim naseljem na Rospi Ćupriji. Taj potok se teško uočava da uopšte i postoji osim u Mirijevu gde je taj prostor oko potoka relativno širok i otvoren u dužini od blizu 100m.
 
Pa kako kej kad rade sad Mirijevski bulevar gde ce zatrpati potok tako da ce postati reka ponornica :)

Inace kao sto svi i napisase to vise i nije potok, vec kolektor. I kroz Mirijevo je odavno odveden pod zemlju i izlazi tek kod OS Despot Stefan.
A sada ce vec kod ulice Vitezova Karadjordjeve Zvezde opt pod zemlju, prava ponornica kazem ja :)
Ostaje samo parce na karaburmi gde odavno nema mesta za tako nesto.
 
Lignjoslav":1izvcg0m je napisao(la):
Đole baš i nije obavešten. Odustao bi od šetnje uz mirijevski potok kada bi znao da se on koristi kao kolektor kanalizacije. A o zagadjenju kod Ade Huje gde se uliva u rečni rukavac bolje da ćutim.
+1
 
Neko je već spomenuo na nekoj drugoj temi ali Mirijevu bi savršeno legao jedan akva park. Možda bi neki manji mogao da se ubudži tu ispod Mini Maxija ali bi gore iznad škole Pavle Savić bila idealna lokacija.
 
Za Topčidersku reku borba je bila vrlo duga i još nije završena ali ipak Beograd može se danas ponositi sa njom

Za Mirijevski potok borba će biti još žešća i surovija ali će se na kraju Beograd ponositi s njim
dovoljna je jedna pešaćka i biciklistička staza duž potoka a posle će biti sasvim prirodno da dođe eko zaštita potoka i sve što ide uz to
da svako može prošeti sa detetom od Mirijeva do Ade Huje ....

Kako ide ono -- nije pitanje hoće li nego kada će -- :gobb:

Još uvek nije kasno, to je jedan od poslednjih Beogradskih potoka koj nije preveden u kanalizaciju
 
boca-ica":2jrhwz0i je napisao(la):
to je jedan od poslednjih Beogradskih potoka koji nije preveden u kanalizaciju
Grešiš, ovaj… silno grešiš, sinko.

For the record, i ja bih voleo da vidim nešto tako ali što kaže naš narod™: od go*ana se pita ne pravi, u ovom slučaju možda i doslovce…
 
Osnovno je da još uvek potok postoji
to što su ga (ne)ljudi pune go..a , ne znači da to treba i dalje da rade ( sutra će tako svoja go..a da ostave i na Tašmajdanu i Knezu )
drago mi je što si bar javno napiso ,,i ja bih voleo da vidim nešto tako ,,
to znači jedan glas više , možda smo nejaki ali bar glas imamo :)
 
COTOHA":3lp5888q je napisao(la):
Neko je već spomenuo na nekoj drugoj temi ali Mirijevu bi savršeno legao jedan akva park. Možda bi neki manji mogao da se ubudži tu ispod Mini Maxija ali bi gore iznad škole Pavle Savić bila idealna lokacija.
Ја сам. Миријево је далеко најидеалнија локација за тако нешто,што због трошкова изградње, а још више, због фантастичног погледа.
 
Želeo bih da aktiviram diskusiju na temu Mirijevskog potoka. Šest godina posle poslednjeg posta još jedan deo potoka je spušten u kanalizaciju, ali i dalje ima nade da se sačuva. Ima li neko saznanja o planovima za ovaj vodotok, o inicijativama za njegovo očuvanje ili bilo kakvim aktivnostima koje teže njegovom očuvanju?
 
Ма какви, коначно решење је кад буду Дунав протерали у канализацију и то на државном нивоу, какве површинске воде бајо мој ту могу куле да се праве, таква је замисао
 
Није жена ништа слагала. Мали Лесковац јесте генератор смећа. А што се самог потока тиче, у том делу где није каналисан, углавном протиче кроз приватна дворишта, има доста мостића преко њега. Потенцијал за уређење постоји али захтева велику експропријацију.
 
Taj potok, bi imao jedini smisao, da se putem kakve gondole / čamca, putnici spuste do obala Ade Huje, odakle bi rečnim tramvajem, stizali do Dorćola, Brankovog mosta, sajma i Novog Beograda


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Испод Роспи Ћуприје би те гондоле морале да постану подморнице :mrgreen:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ElHF4UOIcxU[/youtube]
 
Jok, tu je planiran Rospi Tower Bridge

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I .... stavljena je tacka na ovu temu
pobedom i manifestacijom DIVLJIH kanalizacionih izliva odnosno nemoci nadleznih
te Beograd sahranjuje jedan od poslednjih svojih potoka

Izvor: B92.net petak, 19.11.2021. | 17:05

"Mirijevski potok će biti ucevljen za mesec dana"

Predsednik opštine Zvezdara Vladan Jeremić poručio je da će za mesec dana Mirijevski potok biti ucevljen
i time će biti rešen problem građana iz ovog dela grada.
Radovi su, prema njegovim rečima, krenuli od Ulice Mihaila Bulgakova i idu dalje uzbrdo.

"Ukupna dužina je oko 280 metara. Radovi idu svojim tokom, nema nikakvih zastoja", kazao je on u telefonskom razgovoru sa zamenikom gradonačelnika Beograda Goranom Vesićem.
Vesić je, naime, u lajv programu Studija B odgovarao na pitanje jedne gledateljke koja je tvrdila da se na rešavanju tog problema ne radi, a nakon čega je Vesić telefonom pozvao predsednika opštine Zvezdara, stavio ga na "spikerfon" i pojasnio stvar.
:bash:
 
Mislim ,da sada na tom mestu ,treba očekivati nove gradjevine, jer ce sada biti moguce nasuti i nivelisati taj jendek, odnosno zatrpati bivsi ulaz u tunel.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Opština Zvezdara barem nešto radi, Palilula apsolutno ne planira ništa da uradi sa svojim delom.

Inače skoro sam gledao PDR za taj deo, stvarno se planira pešačka staza preko njega duž bulevara kad bude zacevljen.
 
Koliki je deo sto pripada Paliluli ne racunajuci mali leskovac posto kontam da bi ga tu zacevili moraju da isele rome?
Ako sam dobro razumeo do 7. Gimnazije je zacevljen, ostaje onda taj deo od gimn do NISove pumpe..
Ja sam cuo skoro da Palilula ne izdaje gradjevinske dozvole dok potok ne bude zacevljen, a opet s druge strane niko ne spominje sredjivanje tog dela uz Bulevar..
 
:lol: Kej uz ucevljen Mirijevski potok :lol:

odbrana voda od divljih izliva kanalizacija zahteva rad na terenu
daleko lakše je
odbrana ćistog vazduha,, pogledaš kroz prozor , vidiš tamniji dim iz komšijskog dimljaka i eto razloga za divljanje po po tastaturi po društvenim mrežama

A vode.... pa neka je.... bice i dalje tu ali u cevi....
Svima odgovara , novo gradjevinsko zemljište, novi kanalizacioni kolektor

Al neka.... kao i sa ljudima
tek kad nestanu onda primetimo koliko nam nedostaju....
Zato napred u juriš na saranjivanje potoka
:sesir:
 
Vrh