Šta je novo?

Planovi stanova na Novom Beogradu

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.753
Pohvaljen
30.606
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Da li neko ima planove stanova u starim zgradama (iz 60-80-ih)?

Meni su naime potrebni planovi stanova u bloku 33, ali ne bi bilo loše da se napravi neka baza.
 
Pridruzujem se molbi, a mislim da bi opstekorisna mogla biti ova tema posto iz dana u dan vidimo na koliko je vecem stepenu ozbiljnosti i profesionlanosti bilo gradjevinarstvo pre 40-50godina nego sada.
 
Hm,clan naseg foruma koji je diplomirani arhitekta Giorano Angelo je sa kolegama arhitektama zapoceo projekat Centar za Stanovanje

http://www.centarzastanovanje.com/

Pod odeljkom katalog stanova imate neke specificne rasporede stanova,dobar deo njih je iz Blokova iz tog socijalistickog perioda koji pominjete.

Ja bih licno voleo da svi specificni blokovi stanovanja imaju svoje planove na internetu.Recimo najvise me intrigiraju blokovi na Konjarniku gde imamo ko zna koliko zgrada sa identicnim projektom.Mislim na one sa ravim krovovima i 4-5 spratova sve od raskrsnice sa Vojislava Ilica pa do okretnice 31ca i 19ice.
 
Agencija Cvetkovic-Roskov je mozda jedina koja uz ponudu stanova nudi i planove.

Od njih sam uzeo slike stanova koje prepoznajem.

Ovaj stan je u bloku 33 u osmospratnicama. Za ovaj stan sam siguran da postoji i isti takav ali "u ogledalu"

blok%2033%2073%20%2B%20lodja.jpg
 
Izvinjavam se unapred sto upadam u temu sa malko drugacijim pitanjem.

Posto se sada dosta prica o energetskoj efikasnosti i pasoshima koje ce nove zgrade morati imati(ide citat iz novina):

"Prema pravilniku u energetskom pasošu utvrđeno je osam kategorija energetskih razreda od A plus do G, gde je A plus najveća energetska efikasnost", rekao je on.
Prema njegovim rečima, nove zgrade moraće da imaju najmanje kategoriju C, a potrošnja za te objekte neće smeti da bude veća od 65 kilovat sati po metru kvadratnom godišnje, što je na nivou evropskog proseka.
Šumarac je podsetio da u Srbiji postoji oko tri miliona raznih objekata čija je prosečna potrošnja od 150 do 200 kilovat sati po metru kvadratnom na godišnjem nivou, dok u Evropskoj uniji ta potrošnja iznosi između 50 i 70 kilovatsati.

Pitanje je sledece , da li neko zna ili je koliko toliko upucen, koliko su energetski efikasne zgrade na Novom Beogradu koje su gradjene 70ih i 80ih godina, posto koliko vidim vecina je od prilicno betonskih ploca sa ponekima koje su imale uglavnom crvene fasadne cigle na odredjenim delovima zgrada.
Da li neko zna ili moze otprilike izracuna u kom su energestskom razredu i malo novije gradnje kao su Belvil (Siporex + beton koliko se secam), Napredove zgrade od Arene do Sava Centra , Energoprojektove kod Arene i Yubca, male 4spratnice najblize Jurija Gagarina sa belom fasadnom ciglom i crvenim crepom u Bloku 70 i 45 (mislim da su gradjene pre 10-15god).

Molim moderatore da mi pomognu gde bi najboplje bilo smestiti takvu temu, ada bude citana i posecena , mislim da je dosta zanimljiva a po meni performance energestske efikasnsoti u narednom periodu mogu biti jedan od najbitnijih cinioca na vrednost odredjene nekretnine.
 
Pegasus":zb4u2zqz je napisao(la):
Izvinjavam se unapred sto upadam u temu sa malko drugacijim pitanjem.
Posto se sada dosta prica o energetskoj efikasnosti i pasoshima koje ce nove zgrade morati imati(ide citat iz novina):
................................................
Molim moderatore da mi pomognu gde bi najboplje bilo smestiti takvu temu, ada bude citana i posecena , mislim da je dosta zanimljiva a po meni performance energestske efikasnsoti u narednom periodu mogu biti jedan od najbitnijih cinioca na vrednost odredjene nekretnine.
Па Пегасус, имаш посебну тему о енергетској ефикасности. Погледај "Зелени форум" => Енергетски пасош => напредак у грађевинарству: viewtopic.php?f=24&t=2852
 
Da li neko slucajno ima nacrt stana strukture 1.5, 49m2, blok 33?

Hvala unapred
 
Pozdrav svima

Vadim temu iz naftalina, posto nisam uspeo da nadjem pretragom nigde pa se nadam da je mozda neko imao isti problem.

Potrebna mi je sema elektroinstalacije /vode/kanalizacije trosobnog stana u soliteru, blok 70. Znam da je prava adresa za ovo Arhiv, ali oni ne rade zbog pandemije i vec nekoliko nedelja mi ne odgovaraju na zahtev tako da nisam u stanju da pribavim semu. Trebalo bih vec da pocnem sa radovima, i posto je zgrada stara 50 godina trebalo bi menjati instalacije i negde dodati nove ali ne bih bas isao slepo u to.

Ukoliko neko zna gde bih ovo mogao da nadjem, ili pak moze da mi posalje semu instalacija (posto su stanovi copy/paste) bio bih veoma zahvalan.

Hvala puno
Pozdrav
 
Pozdrav, hvala na planovima!

Da li mozda postoje jos neki, rekao bih da nisu svi skenirani, cetvorosobni u bloku 63?
 
Hvala u svakom slucaju. Ovo je jedinstvena baza planova iz blokova, sumnjam da cu pronaci na grugom mestu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822198#p822198:2o4lnx74 je napisao(la):
astrodule » Čet Feb 11, 2021 9:57 am[/url]":2o4lnx74]Ovi što sam ja okačio su iz knjižice od agencije. Cela knjižica je skenirana.
Zamolio bih pomoc oko linkova za skenirani materijal, hvala !
 
Kažu da sve postoji u arhivu, ali to mora da se plati.

Ne znam kako je po agencijama za nekretnine, ova knjižica je redak primer.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831058#p831058:g1t5gh3x je napisao(la):
astrodule » Ned Mar 14, 2021 12:06 pm[/url]":g1t5gh3x]Kažu da sve postoji u arhivu, ali to mora da se plati.

Ne znam kako je po agencijama za nekretnine, ova knjižica je redak primer.

Koji arhiv i da li znas koliko kosta?
 
Vrh