Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

A joj, nece valjda!
Setalistu nista ne fali, a ono sto nam fali su rehabilitacija parking mesta( 30% je neupotrebljivo zbog korenja koje diže parking bet.ploče, trotoar duž pristupne saobracajnice...
 
Pribojavam se u šta će ovo da se izrodi.

Deo šetališta kroz blok 44 je u sasvim pristojnom stanju, na par tačaka bi mogao asfalt da se ispegla, malo lopatom da se raskči korov uz ivičnjake i to je sve.

U delu kroz blok 70 samo treba zameniti klupe i kante za otpatke, i takođe lopatama očistiti korov i zemlju koji godinama nisu čišćeni sa delova koji su popločani lomljenim kamenom ili granitnom kockom. Korov je maltene progutao te površine.

Šetalište kroz blok 45 je u katastrofalnom stanju, delimično zbog mnogih raskopavanja, delimično i zbog "šarolikog" načina popločavanja na tom delu.

Ali im ne pada na pamet da poprave stepenište na keju u bloku 45.
 
Krenuli...
Većina toga što su napisali u letku je zapravo nešto što bi trebalo da bude "tekuće odrżavanje"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za nas sa jeftinijim ulaznicama, da li bi neko mogao da skokne i uslika trenutno stanje? Pliiiiiz
 
Делимичне похвале за Зеленило што су на табли написали Шеталиште Лазаро Карденас - свакако је боље од званичног, неписменог Шеталиште Лазаро Карденаса.

А пошто се код нас то ставља у генитив, па није Улица краљ Милан, него Улица краља Милана, овде би ипак требало да пише: Шеталиште Лазара Карденаса.
 
Прочитао сам јутрос коментар на ово на Б92 у фазону "замениће оно што истрајава 50 година напредњачким материјалима који не могу да издрже 5 месеци" и то је у суштини све што је потребно рећи на ову тему
 
Zombieboy":15kz4eek je napisao(la):
Za nas sa jeftinijim ulaznicama, da li bi neko mogao da skokne i uslika trenutno stanje? Pliiiiiz
Za publiku sa jeftinijim ulaznicama,slike su iz 45.bloka.Krenuo sam optimistično u šetnju celim šetalištem ali me ubi vrućina pa sam odustao.Ostatak šetališta kad prođe vlaga.
365c500b83b05425a3515cd5b5293d55.jpg
a5febbdcbfdfc7a183f8b48fb28b34c9.jpg
ee07f4ccc5934cb718ec1a7a9ac5b217.jpg
2452e1b5c47c558c3877a0dbab6d058b.jpg
64ce1fc1136afa7bec54064c29b7f386.jpg
208796f325a09b5fd24873cf41d45376.jpg
06de725707a551195af09fd7ca2dc40e.jpg
1df1a3d1c907530cc745c8c9190ddbf9.jpg
7d7a9541fdade0b07edc4f003f80b06f.jpg
313f50e7d56459192bf33b2b9a6c41c1.jpg
98fb5ac8bba7d0c4e2d3db52dded2eca.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
@Tikvica - hvala зa fotke.
Lepo se vidi ta šarolikost materijala na stazama: asfalt, beton, kocke, kamen nepravilnog oblika.
Vidi se i kako je ostao pesak na mestu zatrpanih rovova u kojima su do pre par nedelja zamenjene toplovodne cevi.
Ova narandžasta mreža je pretpostavljam kod srušenog setepništa do Save?

Bilo bi lepo kada bi mogli da vrate šetalište u izvorno stanje, ali ne znam koliko je to moguće, tj koliko para su izvojili.
Šteta bi bila ukoliko bo povadili ove kocke i lomljeni kamen u "parkovskim" delovima.

Dobro je da se u ovom ludilu od stihijskih i nepotrebnih radova provuče i nešto potrebno i korisno.
 
Ne znam koliko (i da li) se to podudara sa najavljenom rekonstrukcijom keja celom dužinom...
 
Ovo je potrebno...možda nije u vrhu prioriteta, ali ima šta da se radi.
 
astrodule":17bfsbpx je napisao(la):
Nema to veze sa Vesićevim lupetanjima o rekonstrukcija celog keja po uzoru na deo ispred BnV.
Pa zapravo I ima...
Prvo što na ovom linku
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1556862
Ovaj novi mag urbanizma lupeta da ništa nije rađeno do sada, to prosto nije tačno.
Drugo jedan pasus koji je isti i kod Vesarine priče "rekonstrukcij" keja...
"Sredstva za ovaj projekat su obezbeđena, a planirana vrednost prve faze radova je oko 116 miliona dinara. Predviđena su ulaganja od još oko 200 miliona dinara u ostale dve faze rekonstrukcije otvorenih novobeogradskih površina.

Moguće je da će se investicije uvećati, s obzirom na mogućnost izgradnje dodatnih sadržaja koji nisu predviđeni ovim projektom. Početak radova u drugoj fazi planira se za proleće 2020. godine."

Dodatni sadržaji koji nisu predviđeni projektom!?!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ako budu krenuli da rade kej uz Savu duž blokova 70a do 45. neće ga završiti za 2 godine. Bolje da ne započinju jer će ih ljudi iz Blokova zadaviti, a ni vlasnici splavova nisu baš naivne face
 
Relja jeste,narandžasta mreža je blizu srušenih stepenica u jednom od onih džepova sa strane.
Dugo nisam odlazio tamo i kada sam čuo vest da počinju rekonstrukciju pomislio sam:"Oooo neee".Jer čega god su se dohvatili ovi su zas****.Između ostalog zato sam i otvorio temu.
Ali danas kada sam otišao da slikam baš sam se iznenadio u kako očajnom stanju je sve ono.
Plaši me da će raskopati pa ostaviti tako 3 godine koliko je rok za završetak a više nego siguran sam da ga neće urediti da valja.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pročitah na raznim mestima po komentarima kako je većina ljudi u fazonu da tu ne treba ništa da se sređuje i da je sve super. Mišljenja sam da su samo neki delovi u pristojnom stanju (ovi koji su u poslednjoj deceniji malo osveženi), ali da je većina solidno zapuštena.

Najveća bojazan je kako će to uraditi, jer do sada se nisu baš pokazali. Npr. najavljena izgradnja garaža tako blizu Save meni deluje sumanuto. Problem sa parkingom treba rešiti, ali ne vidim zašto se to ne bi uradilo postavljanjem parkirališta na spratove - drastično jeftinije i bezbednije.
 
Ovi planiraju da sređuju šetalište, tj 13 hektara 4 godine, tj, za isto onoliko vremena koliko je trebalo da izgrade većinu stambenih objekata :bash:

1965. године распиран је конкурс за добијање решења о изградњи
1966. године је усвојен урбанистички план за Блок 45
1967. године уступљено је земљиште за изградњу блока
1969. године Блок 45 је почео да се гради
1972. године урађена је већина стамбених објеката

1974. године комплетно је урађен савски кеј
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%BA%D0%B0
 
Treba ga srediti, al kad ovi nesto dohvate, rezultat je takav da bolje nista nisu dirali....
Provlacen je kolektor, zamenjene toplovodne cevi, korenje diglo asfalt, nema kisne kanalizacije....kad bi resili ove funkcionalne probleme...podrzao bih, al mi se cini da im je namera da uvale samo one rekvizite, mobilijar i behatone....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632378#p632378:33a14o7v je napisao(la):
astrodule » Pet Jun 21, 2019 9:49 pm[/url]":33a14o7v]Ovi planiraju da sređuju šetalište, tj 13 hektara 4 godine, tj, za isto onoliko vremena koliko je trebalo da izgrade većinu stambenih objekata :bash:

1965. године распиран је конкурс за добијање решења о изградњи
1966. године је усвојен урбанистички план за Блок 45
1967. године уступљено је земљиште за изградњу блока
1969. године Блок 45 је почео да се гради
1972. године урађена је већина стамбених објеката

1974. године комплетно је урађен савски кеј
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%BA%D0%B0
Jedan je Branko Pešić. Takvog majka više ne rađa.
 
престаните да идеализујете и демонизујете појединце због тога 90% грађана мисли да није у стању ништа да промени ако није на извршној политичкој позицији. Ствари су напредовале у том периоду јер је доминантна друштвена парадигма инсистирала на снази народа и на томе како је и обичан радник у стању да драстично унапреди своју земљу радом и поштењем. Јесте се глорификовао МАРШАЛ али барем се препознавао и допринос обичних људи.

Ова дегенерична неофеудалистичка парадигма инсистира на неким сновима Цара Душана и Александра Свемоћног који једини могу нешто да побољшају па имамо више људи који покушавају да постану председници и градоначелници кроз политичке партије него људи који воде рачуна о свом комшилуку.
 
Bio Vesić sa botovima juče u Bloku, da objasni građanstvo da dolazi zlatno doba i da niko ništa nije radio pre njih...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Istina je da niko nije renovirao, ali barem su održavali kako tako. Ovi danas su shvatili da neće da troše pare na održavanje, već je lakše da sve poruše i izrgade novo.

A budžet samo trpi i mi sa njime...
 
I kad se izgradi nanovo treba to odrzavati ...
 
astrodule":1ul2qq8t je napisao(la):
Istina je da niko nije renovirao, ali barem su održavali kako tako. Ovi danas su shvatili da neće da troše pare na održavanje, već je lakše da sve poruše i izrgade novo.

A budžet samo trpi i mi sa njime...
Ne izraz je "ništa nije rađeno od izgradnje" što prosto nije tačno...
Makar i one "betonske ploče" umesto asfalta...
A za ovo drugo si u pravu 100%

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh