Šta je novo?

Ulica Gavrila Principa

Savamala

Beginner
Učlanjen(a)
08.12.2018.
Poruke
81
Pohvaljen
138
Posto se sve blize BGH2O sredilo jedina kao ukleta ostala je ova ulica jakog imena i velike cirkulacije ljudi sa jednom osnovnom skolom i jednim vrticem.Od ocajnih fasada do trotoara kopanog vec x puta posle vecerasnjeg prolaza istom ulicom morao sam napisati koju rec.
Proslogodisnje prekopavanje trotoara zbog dalekovoda BGH2O trpela je dobrih 5 meseci. Zatim ocajno zakrpljenih trotoara sa bezbroj brdasaca i dosta rupa.Oivicena ulicama koje su neke od stare vlasti(Kraljice Natalije i Admirala Geprata) dobile lepe betonske kocke do Karadjordjeve,Milovana Milovanovica i Balkanske koje su pod novom vlascu takodje dobile nove granitne ploce.
Jedini uljez je bila Gavrila Principa.
Danas novi šok. Posecene su i bandere koje je osvetljavaju tako da ulica moze komotno da kaze vratite se devedesete sve vam je oprosteno. Prvo se kopao trotoar jedno 10 dana a onda se resilo da je ipak bolje da nema svetla i ovako je miran kraj,ne bodu se migranti na mesec dana,opusteno.
Nema veze bar ima napustenu zgradu sa najvecnim javnim toaletom... :blah:
 
Potez Sarajevska-Gavrila Principa je nezasluženo jedan od najgadnijih u gradu. Maltene u srcu grada, a fasade se na većini zgrada ljušte i padaju prolaznicima na glavu. Pored Skyline projekta i BgH2O stvarno bi bilo korektno da se to sredi da kontrast izmedju favele i modernih fensi zgrada ne bude toliko očigledan. :lol:
 
Стање блокова оивичених улицама Бранкова-Гаврила Принципа-Адмирала Гепрата-Кнеза Милоша-Краљице Наталије је главни разлог зашто нема правог "силаска града на реку". Кварт великог потенцијала и најбоље позиције у граду је бесправно занемарен и запуштен. Сама Гаврила Принципа ће пак доживети велику трансформацију са прављењем тунела Економски-Ботаничка. Плашим се не на боље.
 
Tacno Dosljak tunel bi samo postavio nadgrobnu plocu ovoj ulici.Samo mislim da ce se od te ideje odustati jer niti je isplativa niti mnogo smanjuje saobracaj.Mislim da je i Tito ukapirao na kakve potencijalne probleme pravi tako veliki a realno glup projekat ... Ko god pocne da ga radi nista ne bi dobio na popularnosti samo bi izgubio
 
Update:Bandere se postavljaju i mislim da ce ih biti vise nego sto je bilo a kako ce biti osvetljeno videcemo kad se upale :)
Trotoar jeste katastrofa koliko je puta raskopavan i lepljen
 
Osvetljenje deluje dobro i za moj ukus bolje sto su stavili belo od zutog svetla.
 
Ako ti je stalo do fotki, najbolje da odeš i da ih sam napraviš. Vidiš da nema vajde od drugih. :)
 
Ко је уопште власник тог распада?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783810#p783810:3dwll8um je napisao(la):
Дошљак » Čet Okt 15, 2020 6:22 am[/url]":3dwll8um]Ко је уопште власник тог распада?

Cini mi se da je bio neki fudbaler koje je preminuo ili tako neka prica...Ako neko zna bolje, neka me ispravi, ali ono je stvarno katastrofa. Ulica je ionako jadna i bedna i bez toga, a sa onim skeletima od zgrada preko puta koje se nalaze montazne barake koje decenijama vec stite pogled na ulaz u nekadasnji tunel i vulkanizera i automehanicara.
 
Malo mi danas deluje mracnije mada je kisa ,trotoar u fazi raspada...
 

Prilozi

  • 20201015_190535-min.jpg
    20201015_190535-min.jpg
    523,1 KB · Pregleda: 5.229
  • 20201015_191845-min.jpg
    20201015_191845-min.jpg
    641,8 KB · Pregleda: 5.009
  • 20201015_190738-min.jpg
    20201015_190738-min.jpg
    568,9 KB · Pregleda: 4.959
Fudbaler jedan bivši prodavala se za 4 mil e imate detaljne fotke u temi napušteni objekti i...migranti su bili upadali par puta u zgradu..
 
Izgleda je neko namerno zaboravio na ovu ulicu .Nadjoh tekst iz aprila 2017:
Direktor Gradskog stambenog je takođe najavio i obnovu 200 fasada, jer, kako je napomenuo "bezbednost je jedan od najvećih prioriteta poslovanja njihovog preduzeća".

- U drugoj polovini godine započećemo radove na još 12 fasada u ulici Gavrila Principa, a sledeće godine planiramo da obnovimo još 200 fasada koje ugrožavaju bezbednost naših sugrađana. Kao društveno odgovorno preduzeće, nastavićemo da radimo u interesu naših korisnika, vodeći računa o njihovoj bezbednosti kao jednim od najviših prioriteta poslovanja naseg Preduzeća - rekao je direktor JP "Gradsko stambeno".

Ceo tekst: https://www.srbijadanas.com/vesti/beogr ... 2017-04-01
Od tada se uradilo pola Vracara koje nigde nisu bile u planu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784034#p784034:3npja7c6 je napisao(la):
entero11 » Čet Okt 15, 2020 6:35 pm[/url]":3npja7c6]Malo mi danas deluje mracnije mada je kisa ,trotoar u fazi raspada...

Zali boze ovih fasada, pocevsi od one bankrot banke na uglu sa Mihaila Bogicevica, pa duz cele ulice nailazimo samo na mrak i grafite, koji se cak nalaze i na kontejnerima, a na samo 20-30 metara odatle se rekonstruise Savski trg koji ce da svetli i bljesti...

Zamislite turiste koji sa Savskog trga slucajno zalutaju u Gavrila Principa :bash:
 
Туда ће и бити силазак града на реку. Или Балканском до Савског трга, или од Зеленог венца преко Гаврила Принципа до Београдске задруге.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784339#p784339:3dny391r je napisao(la):
Дошљак » Pet Okt 16, 2020 6:20 pm[/url]":3dny391r]Туда ће и бити силазак града на реку. Или Балканском до Савског трга, или од Зеленог венца преко Гаврила Принципа до Београдске задруге.

Do tada mi verovatno necemo biti ni zivi...

No, nebitno...cak i d aje tako, zar treba ostaviti ulice u ovakvom stanju samo zato sto ce nekad negde nesto biti...po tome, uvek ce nekad negde nesto biti, pa zasto bi to izgledalo lepo i bilo sredjivano?? Kad ce za 50g tu biti...

Nazalost, ovoj ulici nema pomoci izgleda. :notok:
 
Можда сам се мало лоше изразио. Тим улицама сада и јесте најближи силазак града на реку. Туда се уствари људи и крећу до аутобуске. Заборавио сам и прекрасну Каменичку да споменем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784479#p784479:3nrl5fpa je napisao(la):
Дошљак » Sub Okt 17, 2020 7:21 am[/url]":3nrl5fpa]Можда сам се мало лоше изразио. Тим улицама сада и јесте најближи силазак града на реку. Туда се уствари људи и крећу до аутобуске. Заборавио сам и прекрасну Каменичку да споменем.

Ma razumeo sam te, samo znas koliko je kod nas potrebno od ideje do pocetka realizacije...citava vecnost. To svi znaju.

Ono sto mene nervira je cinjenica da do "pocetka realizacije", "pripreme" ili nazovi to kako hoces imamo ruglo od ulice, a od nadleznih sluzbi apsolutno niko nista ne preduzima. :(

Ne mora da bude sve bas lepo, ali neka makar bude sredjeno...a ova ulica izgleda kao iz filma strave i uzasa. Zamisli koliko pacova ima samo u tim napustenim skeletima zgrada, bez svetla, sa fasadama isaranim kao u getou...jedino mural Gavrilu Principu odoleva.
 
Struja nije mogla da se izvuče za M.Milovanovica pa se vuče od Kameničke i naravno srpski Alep ili Gavrila Principa raskopana 7.put za godinu dana. Kaže radnik posle samo pesak i krpimo asfalt i ovako se cela ulica raspada koliko puta smo je kopali. A što bi i poplocavali kad će je opet da razvaljuju a i migranti se ovako lepše osećaju.
 

Prilozi

  • rsz_120201214_151321.jpg
    rsz_120201214_151321.jpg
    177,1 KB · Pregleda: 2.821
  • rsz_20201214_151508.jpg
    rsz_20201214_151508.jpg
    242,2 KB · Pregleda: 2.618
Polako mozda i tu poplocaju , ne verujem da ce bas ostaviti toliko puta krpljeni asfalt a i to im je celina kojom se cesce prolazi ka BW nego M.Milovanovica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784043#p784043:2pqz583m je napisao(la):
Savamala » 15 Oct 2020 07:12 pm[/url]":2pqz583m]Izgleda je neko namerno zaboravio na ovu ulicu .Nadjoh tekst iz aprila 2017:
Direktor Gradskog stambenog je takođe najavio i obnovu 200 fasada, jer, kako je napomenuo "bezbednost je jedan od najvećih prioriteta poslovanja njihovog preduzeća".

- U drugoj polovini godine započećemo radove na još 12 fasada u ulici Gavrila Principa, a sledeće godine planiramo da obnovimo još 200 fasada koje ugrožavaju bezbednost naših sugrađana. Kao društveno odgovorno preduzeće, nastavićemo da radimo u interesu naših korisnika, vodeći računa o njihovoj bezbednosti kao jednim od najviših prioriteta poslovanja naseg Preduzeća - rekao je direktor JP "Gradsko stambeno".

Ceo tekst: https://www.srbijadanas.com/vesti/beogr ... 2017-04-01
Od tada se uradilo pola Vracara koje nigde nisu bile u planu...
Ova ulica je zaboravljena i nije ni u drugom već četvrtom planu u odnosu na Balkansku, Karađorđevu i ostale u blizini nje. Iskreno rečeno prođem njom možda jednom godišnje, i uvek mi ostavi loš utisak, što ovaj deo od Balkanske do Parka koja je kao u nekom malom neurdnom gradu što onaj gornji deo ka Brankovom mostui koji vapi za rekontsrukcijom fasada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803114#p803114:13894s3n je napisao(la):
entero11 » Pon Dec 14, 2020 5:29 pm[/url]":13894s3n]Polako mozda i tu poplocaju , ne verujem da ce bas ostaviti toliko puta krpljeni asfalt a i to im je celina kojom se cesce prolazi ka BW nego M.Milovanovica.

Ne verujem da ce i nju poplocavati dok ne rese neka druga pitanja u njoj...ako je vec planiran tunel iz Kamenicke, sto bi sad sredjivali Gavrila Principa, ako vec za koju godinu planiraju malo dublje kopanje...

Drugo, postoji dosta baraka tu...nema logike poplocavati ispred baraka, kad ce se u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti i one rusiti...pa zasto onda sada sredjivati, pa kopati, pa sredjivati...

Suma sumarum, mislim da toj ulici nema spasa sve dok neki veci projekat vezan za Bnv ne bude sproveden...
 
Tunel je toliko skup i neisplativ a saobracaj je sa Vilsonovim bulevarom i odlaskom kamiona drasticno smanjen.Kad ode autobuska tunel totalno gubi svrhu jer najvecu guzvu su u tom delu pravili autobusi i kamioni ,oni su otisli a jos su se dobili novi bulevari.Taj deo ce pre biti komplikovan za parking.Barake su uvucene i ima ih svega par i rusile se ili ostale nemaju veze sa poplocavanjem.
 
Vrh