Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

Earthmoving
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12699
Pohvalio: 8704

Re: Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Postod Earthmoving » Ned Avg 01, 2021 10:20 am

A dokle se stigli u rešavanju tog toplovoda? Ja na snimcima, slikama i dr što je bilo nisam video rad na tome, ne znam ni gde se nalazi. Ali opet, možda su mogli bar nešto rade trenutno na NBg, ne verujem da je cela trasa na NBg baš toplovod.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Andrejee
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 20, 2020 12:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 32
Pohvalio: 40

Postod Andrejee » Ned Avg 01, 2021 4:14 pm

Upravo to.
Bežaninac jeste upućen u situaciju na terenu. Imam sličan primer u familiji. Čovek umro, njegova njiva prodata, a on i dalje jedini vlasnik. Doduše, sin mu je iz nekog razloga prodavao imovinu tako a meni nepoznatog, jer je uvek delovao baš fino i to kad ja kažem da je neko fin...

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže, problem je što je nesavesna država. Automatski bi trebalo da se radi ostavinska i da se pozivaju vlasnici. Država je servis građana, a ne obrnuto.

I upravo sve to se pobija, jer je nemoguće da je sve problem. Sa druge strane, ni Ministarstva ne rešavaju probleme. U principu je za sve ovo kriv svaki državni organ, a ne vlasnici. Vlasnici se oštećuju.

Evo dobio sam informaciju iz druge ruke da se namešta nekome jedan deo zemlje da se gradi nešto luksuzno, na zemljištu koje je opštinsko (državno), dakle nije predmet eksproprijacije bilo nikad. Ni deo parcele čak. Eh sad koliko je to istina, ne mogu da tvrdim, jer taj čovek stalno je upućen u nešto tako nenormalno. Ali ko ima para, može da ih zezne na licitaciji.

U svakom slučaju, ovo blaaa bla, prave put od 8 km u gradskoj razvojnoj zoni na ravnoj površini 2 godine. Ne mislim da će sačekati izbore, više mislim da čekaju trenutak kada ovo da otvore onako pompezno "Sagradili smo 8km autoputa za 80 miliona evra u rekordnom roku" i Šapić da mahne onako nasmejan "Klub šampiona - za Novi Beograd!" I onda optuže građane da su kočili standardno.
Pohvale za post: 2
Bezaninac
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 682
Pohvalio: 1316

Postod Bezaninac » Ned Avg 01, 2021 8:08 pm

Andrejee » 01 Aug 2021 03:14 pm napisao:
...

Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže, problem je što je nesavesna država. Automatski bi trebalo da se radi ostavinska i da se pozivaju vlasnici. Država je servis građana, a ne obrnuto.

...

Andrejee,

Moram da reagujem na ovaj deo, jer zasita mislim da koliko je država neefikasna, toliko su i građani nemarni.

Država jeste servis, ali nije i ne treba da bude staratelj ničije imovine. Svako treba da bude dužan da se o svome stara. Jesi li nasledio bato kapital? Izvoli pa se pobrini malo za ono što treba da bude tvoje, pa traži od države da te sprovede kroz papire, tj. da ti pruži tu servisnu uslugu za kojom svi vapimo. Hoćeš gazda da budeš, a da neko drugi brine tvoju brigu? Ne ide to...
Pohvale za post: 6
Гага
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13095
Pohvalio: 20309

Postod Гага » Ned Avg 01, 2021 11:45 pm

Andrejee » 01 Авг 2021 04:14 pm napisao:
Nisu to nesavesno vlasnici kao što Bežaninac laže,

Вероватно си хтео да кажеш да "Бежанинац каже", а не да "лаже" :wink:
Pohvale za post: 4
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 22383
Pohvalio: 23031

Postod Igor » Pon Avg 02, 2021 12:53 am

K i L su jedno do drugog na tastaturi :)
Pohvale za post: 1
markomarkovic
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 11:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 410
Pohvalio: 7191

Postod markomarkovic » Pon Avg 02, 2021 11:08 am

Bezaninac » Sun Aug 01, 2021 7:08 pm napisao:
Andrejee » 01 Aug 2021 03:14 pm napisao:
...

...

Andrejee,

Moram da reagujem na ovaj deo, jer zasita mislim da koliko je država neefikasna, toliko su i građani nemarni.

Država jeste servis, ali nije i ne treba da bude staratelj ničije imovine. Svako treba da bude dužan da se o svome stara. Jesi li nasledio bato kapital? Izvoli pa se pobrini malo za ono što treba da bude tvoje, pa traži od države da te sprovede kroz papire, tj. da ti pruži tu servisnu uslugu za kojom svi vapimo. Hoćeš gazda da budeš, a da neko drugi brine tvoju brigu? Ne ide to...

Ovo samo na prvi pogled deluje logicno jer kao sta ima drzava da se bavi tobom ako si nesavestan. Medjutim, nema nista gore nego kad se sistem oslanja na savest pojedinca. Umesto da se automatski organizuju ostavinske rasprave i tako uredjuje sistem, drzava dodje do toga da ne moze brzo i efikasno da uradi eksproprijaciju jer su nejasna imovinska pitanja.
P.S. ne kazem da je to slucaj na ovoj deonici nego pricam uopseno
Earthmoving
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12699
Pohvalio: 8704

Postod Earthmoving » Pon Avg 02, 2021 11:44 am

Ej ti, nemoj sad bezis brljas po drugim temama, nego prvo tamo na Bg obilaznici si ostao duzan pokazes slike svojih tvrdnji avalskog tunela kako se nazire njegov kraj. Mutivode vole tako nalupetaju se, slazu, a onda probaju tiho pobegnu da brljaju drugde. E ovo ti je podsećanje da ne pobegnes tiho ;) Ajde svi te gledaju, cekam slike, da se javno vidi kredibilitet tvojih tvrdnji, da li uopste vredi ista sta kazes :sesir:
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 3
Andrejee
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 20, 2020 12:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 32
Pohvalio: 40

Postod Andrejee » Pon Avg 02, 2021 11:38 pm

Bežaninac, imam i takav predmet gde je sve poštovano zakonski, pa su bate pokušale da otmu... Samo ću ti reći da si naivan oko toga u kom sistemu živiš i da ne treba da kriviš građane, nego nakaradnu vlast i sistem. Koji je 20 godina unazaden.

Ovde se radi o nečem drugom, jer pravosnažnost rešenja znači da je eksproprijacija moguća, a sad šta je to drugo, niko of nas nije uspeo da pogodi, odnosno nemamo informacije.
Možda bih dodao da žele još da kraduckaju, ali mi zo opet nema smisla za odugovlačenje.
milaki990
Intermediate
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 11:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 659
Pohvalio: 2773

Postod milaki990 » Sre Avg 04, 2021 10:06 pm

Pohvale za post: 9
Niko Kažanegra
Korisnikov avatar
Higher intermediate