Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

@pantograf
Nema sta mene ko da uvodi u sistem nisam ja nelegalan prevoznik, ja ispunjavam sve što država propisuje i više od toga...
Dalje?
 
Па да те уведе држава у бољи и напреднији систем, кад га пропише, то. Јер, тад би увела и "дивљаке" у систем.

(Мада, боли државу док наплаћује скуп дизел.)
 
@pantograf
Smatram te inteligntnim(za razliku od većine ovde) ponovi u sebi sta si napisao..
Znači nema sta mene da uvodi u sistem zato što sam ja u njemu kao regularan preduzetnik bez dinara duga prema drzavi. O divljacima, lopovima, kao i ne REGULARNIM možemo do ujutru..
 
Znači ti bi odbio da te bilo ko uvodi u neki napredniji sistem, da se donese takav neki propis, pošto si ti već u sistemu, uprkos tome što je to obaveza i onih koji su već u sistemu?
 
@solecar
Jedno je uvođenje u sistem, a drugo je namet novih dažbina.. Onaj ko je neregularan mora prvo da udje u sistem. Sta imam ja da hoću ili neću država ako izmisli novi reket svako će ga plaćati. Ako ti ni ovo nije jasno ja stvarno ne mogu da se spuštam na niži nivo objašnjava ja..
 
Не, не, нису циљ веће дажбине - оне би заправо могле да буду и мање, ако се систем унапреди. Односно - за дивљаке би биле веће, али то није општи проблем.
 
@pantograf
Ja sam za svaku regularnu opciju i poštovanje zakona volim svoj posao radim ga časno i pošteno.
 
A jesi li za to da se izmeni zakon i CarGo, Uber i sliči prevoznici postanu potpuno legalni kao u većem delu civilizovanog sveta?
 
Svuda su počeli da gube na sudovima i država isplaćuje odštetu. Konkretno u Srbiji postoji presuda da im je zabranjeno da rade, ali mi nije jasno zašto se to nepostuje...
 
Mare81":32yy342z je napisao(la):
Mogu da ti kažem svoje troškove stvarno ne znam za svaki grad u Srbiji. Inače za isti pazar mi od kolega u ns predjemo 20% više kilometara.
Do što će on u nisu da se vrati jednom za veće je nista naspram recimo dva puta sa aerodroma ovde prazan.
Ukratko ja vozim auto 2016(iz sopstvenih sredstava ne subvencija) pa ti mogu reci servisi koliko su..
Ostalo:
2x5.000 godišnje tehnički pregled
Doprinosi 14.000 mesecno
Članarina 9.000 mesecno
Eko taksa 5.000 godišnje
Est. Pregled 8.000 godisnje
Hvala Mare81!

Uglavnom sa svim ovim troškovima se susreće i Taksista u Nišu.

Cena goriva ista
Cena vozila ista
Cena servisa ista
Cena registracije, tablica i nalepnice ista
Cena tehničkog pregleda ista
Trošak doprinosa isti
Članarina je nešto manja
Eko taksa ista
Estetski pregled oko 6.000...btw ovo je pljačka i namet koji nema cilj da kontroliše vozilo već da uzima harač...nekim vozilima i do dva puta godišnje. Zbog ovog treba da blokirate skupštinu grada.

Elem...kad sve ovo stavimo na papir, neračunajući naravno troškove života u Bg i Ns ja ne vidim neku veliku razliku koja opravdava duplo veću razliku u ceni vs taksisti u Nišu.

Kod kvaliteta usluge takođe nema razlike...poslednji put kad sam se vozio u Nišu prvim Taksijem...imao sam i aplikaciju, wifi u automobilu i mogao sam da platim karticom. Automobil je bio nov.

Izvinjavam se ako sam nešto propustio.

Takođe, ne mogu da poverujem da se ti kao iskusni taksista vraćaš sa aerodroma prazan...jedino ako je prevelika gužva na taksi parkingu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Nišu je taksi stvarno skroz kulturica, vozila uglavnom nova i to hibridi, jedan od boljih primera možda i u celoj Srbiji
 
Svasta ovde moze da se procita i slatko nasmeje...
Nova vozila 20k- evrica, wifi,
placanje karticama.....i sve to za prosecnu voznju od 3e ..... :lool:
A jel znate kako ti taksi prevoznici posluju u Nisu,ma sta Vas briga vazno da je jeftino
Auuu, pa sto zivite bre u Beogradu,idite u Nis....tamo je stan 1000e m2, kafa,kisela 150din,batak na rostilju 200din......itd
A mozete da izaberete i neki Grad u Evropi pa da se vozite Uberom ili taksijem,mada taksisti su i tamo smrdljivi,lose automobile imaju,kola su im prljava,lopovi....koji epitet sam zaboravio



ps
Dobro je kad imate toliko vremena da mlatite praznu slamu
Pozdrav, :violina:
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868165#p868165:3evrc5z7 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Čet Jul 29, 2021 8:17 pm[/url]":3evrc5z7]
Mare81":3evrc5z7 je napisao(la):
Mogu da ti kažem svoje troškove stvarno ne znam za svaki grad u Srbiji. Inače za isti pazar mi od kolega u ns predjemo 20% više kilometara.
Do što će on u nisu da se vrati jednom za veće je nista naspram recimo dva puta sa aerodroma ovde prazan.
Ukratko ja vozim auto 2016(iz sopstvenih sredstava ne subvencija) pa ti mogu reci servisi koliko su..
Ostalo:
2x5.000 godišnje tehnički pregled
Doprinosi 14.000 mesecno
Članarina 9.000 mesecno
Eko taksa 5.000 godišnje
Est. Pregled 8.000 godisnje
Hvala Mare81!

Uglavnom sa svim ovim troškovima se susreće i Taksista u Nišu.

Cena goriva ista
Cena vozila ista
Cena servisa ista
Cena registracije, tablica i nalepnice ista
Cena tehničkog pregleda ista
Trošak doprinosa isti
Članarina je nešto manja
Eko taksa ista
Estetski pregled oko 6.000...btw ovo je pljačka i namet koji nema cilj da kontroliše vozilo već da uzima harač...nekim vozilima i do dva puta godišnje. Zbog ovog treba da blokirate skupštinu grada.

Elem...kad sve ovo stavimo na papir, neračunajući naravno troškove života u Bg i Ns ja ne vidim neku veliku razliku koja opravdava duplo veću razliku u ceni vs taksisti u Nišu.

Kod kvaliteta usluge takođe nema razlike...poslednji put kad sam se vozio u Nišu prvim Taksijem...imao sam i aplikaciju, wifi u automobilu i mogao sam da platim karticom. Automobil je bio nov.

Izvinjavam se ako sam nešto propustio.

Takođe, ne mogu da poverujem da se ti kao iskusni taksista vraćaš sa aerodroma prazan...jedino ako je prevelika gužva na taksi parkingu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Priznajem odličan si govornik(nisam sarkastican)
Elem, primer koji si naveo(Niš) je kao i u ostalim manjim gradovima imaš lokalnog tajkuna koji kupi 50 novih auta na svakom mu rade vozači po 12h koji u najboljem slučaju izadju 50.000 mesečno.
Druga stvar imaju uglavnom svoje majstore koji rade za platu i ne plaća recimo veliki servis u dobrom servisu 100e. O troškovima života u drugim gradovima sem Beograda nećemo polemisati dovoljno je navesti cenu infostana i kirije..
Vraćam se prazan zato što vozim uglavnom prve aerodrome oko 4h ujutru, a tada nema sletanja sem sada čartera..
 
Када је већ споменуто, Убер је сјајна ствар. Корисник унапред добија понуђене цене вожње, стога унапред зна колико ће га та вожња изаћи. Има могућност да сам изабере возача и возило. Тако сам се први пут возио Теслом.
Карго се данас мало разликује од таксија осим у безбедности. Пре око 3 године испао ми је телефон у возилу Беотаксија и никада нисам успео да га вратим. Никакву сарадњу нисам добио од тог такси удружења. Правдали су се да тај возач није у систему, да он само купи људе на улицама. Иначе био сам у журби, и морао сам да се возим са тим возачем зато што је био први на такси станици. Остали пре њега нису хтели да ме приме. Морао сам да уђем у његову раскантану Ладу у коју сам једва спаковао ствари да би ме после опљачкао. Када морам, возим се Карго-ом јер барем знам ко ме је возио, у ком возилу и када.
 
:lool: :lool: :lool:

Kakva bajka........

Ej pazi LADA..pa jos raspala
Pa ga ......opljackao jer je izgubio telefon... :lool:
Ej znam ko me vozi i mogu da ga ocenim....tako si trebao da napises
....a za one druge floskule o taksisti,peskir oko vrata itd zaborvio a'
 
Од старих такси возила ја сам по граду виђао само једну црвену Заставу стојадина.
 
Ја бих се возио олдтајмер таксијем, да постоји тако нешто.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868242#p868242:2ama7tyg je napisao(la):
BATICA » Pet Jul 30, 2021 10:13 am[/url]":2ama7tyg]:lool: :lool: :lool:

Kakva bajka........

Ej pazi LADA..pa jos raspala
Pa ga ......opljackao jer je izgubio telefon... :lool:
Ej znam ko me vozi i mogu da ga ocenim....tako si trebao da napises
....a za one druge floskule o taksisti,peskir oko vrata itd zaborvio a'

Лада 112, плаво-сиве боје. Раскантана, пуна разног смећа у гепеку и возилу. Телефон ми је остао у возилу, је ли то значи да аутоматски постаје ваше власништво или сте дужни да га вратите? Немате процедуру за изгубљене ствари власника? Немате изгубљено-нађено? Буквално минут по вожњи сам схватио да сам оставио телефон, поред бројних позива није било реакције. Имао сам пут тада, те сам се у Београд вратио после неког времена тек. Иначе, уз помоћ Гугл налога лоцирао сам телефон касније. У околини Кукеша у Албанији. А углавном сте велике патриоте када причате са путницима...
А и шта је проблем у оцењивању? Нама путницима је и та минимална врста филтера забрањена?
Ја немам проблем толико са ценом вожње. Нека функционише по тржишном принципу, нека буде и 100е 5км. Имам проблем са нападањем конкуренције која нуди јефтинију, удобнију и безбеднију вожњу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868246#p868246:144im10h je napisao(la):
Пантограф » Пет Јул 30, 2021 9:38 am[/url]":144im10h]Ја бих се возио олдтајмер таксијем, да постоји тако нешто.
Црвено-бели тристаћи као што је био ГСП такси од 60их до 80их би сигурно били атракција на улицама. Данас су популарни туристички обиласци града Стојадинима, Тристаћима и Југићима.
 
Е то! Мислим да су били наранџасти тристаћи. Има их још доста по југу Србије, требало би уложити у њих. Лепа бизнис идеја, онако хипстерска:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868236#p868236:1b2ahzb6 je napisao(la):
Joe Peeps » Pet Jul 30, 2021 8:16 am[/url]":1b2ahzb6]Када је већ споменуто, Убер је сјајна ствар. Корисник унапред добија понуђене цене вожње, стога унапред зна колико ће га та вожња изаћи. Има могућност да сам изабере возача и возило. Тако сам се први пут возио Теслом.
Карго се данас мало разликује од таксија осим у безбедности. Пре око 3 године испао ми је телефон у возилу Беотаксија и никада нисам успео да га вратим. Никакву сарадњу нисам добио од тог такси удружења. Правдали су се да тај возач није у систему, да он само купи људе на улицама. Иначе био сам у журби, и морао сам да се возим са тим возачем зато што је био први на такси станици. Остали пре њега нису хтели да ме приме. Морао сам да уђем у његову раскантану Ладу у коју сам једва спаковао ствари да би ме после опљачкао. Када морам, возим се Карго-ом јер барем знам ко ме је возио, у ком возилу и када.
Slobodno se vozi "krstenim" udruženjima naxis, pink, poslovni.. Svaka vožnja se beleži.. Ja bukvalno jednom u 10 dana vratim telefon..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868243#p868243:30jfoqgd je napisao(la):
Дошљак » Pet Jul 30, 2021 9:30 am[/url]":30jfoqgd]Од старих такси возила ја сам по граду виђао само једну црвену Заставу стојадина.
Ima je idalje :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868246#p868246:29bfswgw je napisao(la):
Пантограф » Pet Jul 30, 2021 9:38 am[/url]":29bfswgw]Ја бих се возио олдтајмер таксијем, да постоји тако нешто.
Odlična ideja, ali misli da ne bi na ovim našim ulicama sastavio ni koji mesec raspao bi se..
Eventualno uradi se 10tak komada i to fazon tristaci kao policija što je bila i budu namenjeni za obilazak znamenitosti(nema ih bas puno) u gradu.. Da bude striktno za turiste.. Tu čak i nije potrebna dozvola uradi se dil sa hotelima.
 
Vrh