Šta je novo?

Naselje rasadnik – „Vila Banjica“

srdjanprpa":2sb8achb je napisao(la):
Aleks@ odakle ti info za cenu i odakle ti ove slike, jel imaju neki sajt gde moze detaljno da se proveri sve?
Prvi odgovor je obrisan, pretpostavljam zbog linka ka viber zajednici "Stepa- Oglasi i preporuke" gde je oglas objavljen... uglavnom, otud info.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881982#p881982:ngnfbg37 je napisao(la):
jovanovm » 20 Sep 2021 06:29 pm[/url]":ngnfbg37]Bože mili, najgori užasi i najgore greške američke arhitekture i urbanog planiranja.

Ovo nije američka arhitektura.

Po stilu deluje da je neki francuski arhitekta ovo projektovao. Oko Pariza ima na desetine ovakvih projekata.

Ma da piše da je investitor kinez. Ne poznajemo pozadinu projekta pa je otud i teško izvući zaključke ali ovo je svakako zapadno evropska arhitektura što se i da videti po katoličkoj crkvi.
 
Nego odakle toliko zemljište braći Kinezima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882035#p882035:2x4s4sr8 je napisao(la):
spatiotecte » 20 Sep 2021 09:32 pm[/url]":2x4s4sr8]

Ovo nije američka arhitektura.

Po stilu deluje da je neki francuski arhitekta ovo projektovao. Oko Pariza ima na desetine ovakvih projekata.

Ma da piše da je investitor kinez. Ne poznajemo pozadinu projekta pa je otud i teško izvući zaključke ali ovo je svakako zapadno evropska arhitektura što se i da videti po katoličkoj crkvi.

Možda sam slep, ali ja ovde vidim američku arhitekturu predgrađa, inspirisanu školom urbanizma UC Irvine (a pattern language). Sa naravno par evropskih momenata. Opet, moguće je da grešim da sam preoštar u komentaru.

Ovaj fejk centar sa crkvom me posebno podseća npr na USC Village u Los Anđelesu. Mislim neće to biti beživotno kao u Americi, i samo to lažno selo je fino u poređenju sa ostalim delovima. Ali jeste arhitektura koja se pravi za individualne porodice i automobil kao glavno sredstvo prevoza. Što je ipak konkretno američki izum iz 50ih godina, konstruisan njihovom politikom subvencionisanja predgrađa. To što je kasnije uvežen u Evropu, od Francuske i Nemačke do Bugarske je druga priča.

Opet, moguće je da grešim, ako vidiš nešto drugo rado prihvatam ispravku.
 
Уф, класична американштина. Апсолутно одвратна архитектура.

Мада, није толико аутомобилистички јер је простор релативно мали. И у другим деловима Јајинаца је иста раздаљина од "дубљих" крајева до превоза, може се препешачити. Генерално ми не подржавамо концепт пренасељене зап**** без икаквог садржаја јер волимо прошетати по цигаре.
 
Ranije je spominjano produženje trola do ovog mesta.
 
Могли су макар да пројектују куће у неком српском стилу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882322#p882322:3mnvto9j je napisao(la):
Дошљак » Sre Sep 22, 2021 7:50 am[/url]":3mnvto9j]Могли су макар да пројектују куће у неком српском стилу.

A kakav je to srpski stil ? Jel on postoji uopšte ? Misliš na kuće bez fasada kakvih je 70 posto u Srbiji zajedno sa poljskim wc-om ? Ili misliš na lavove i labudove na kapijama ? Meni ovo predobro izgleda, nadam se da će se ispoštovati renderi... Ovo je pravi raj za porodice! Jedan od lepših projekata u Srbiji. Budimo realni!
 
Srpski stil kuca
68e4083921eab4826b14.jpeg


malo sale :)
 
Poslednjih godina, ima i malo više od toga, se taj stil preneo i na unutrašnje uređenje javnih objekata.
Ugostiteljski objekti i razni drugi javne namene u dosta slučajeva nemaju urađene obloge zidova.
Još se malo i doštemuje beton da izgleda što oronulije.
Možda, ustvari, ovo nije izazvano nemaštinom, qrcoboljom ili nekim drugim razlogom već je sa namerom napravljeno kako bi bilo u sinergiji sa enterijerom...

Šala, naravno.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
Нисам мислио на недовршене аустријске куће сиромашније декорације, већ на праве старе куће у Шумадијском стилу, пошто је Бањица ваљда географски у Шумадији, зар не?

g3-k9kpTURBXy8wY2RiYTk4NWFmOWYxNzRmNWI0MTUwZmFmMzk4NDE2Mi5qcGeRkwLNAuQAgaEwBQ

5vzk9kpTURBXy9jNjA5ZDIwZTJlZDM2YWZmN2IxZjE5NDVlOGNkOTRhYy5qcGeRkwLNAuQAgaEwBQ

Lpuk9kpTURBXy8yNGQxZDMwNmZmMTI5MzM0YzhhYjI5MTk1MThjNmVmZC5qcGeRkwLNAuQAgaEwBQ

xPhk9kpTURBXy83ZTRlNzUwNDZmMjYwN2RlNzdmOTgyM2NkMzBiZmJiZi5qcGeRkwLNAuQAgaEwBQ


Али изгледа нису довољно фенси за потенцијалне купце. Коме је до етно стила, нек иде у Станишиће и Сирогојно!
 
Prosto mi neverovatno da ce bilo ko da za trziste pravi ovakve kuce u 21. veku. Pa ovo se gradilo u vreme Vuka Karadzica. Koji je procenat takvih kuca danas u Sumadiji?
Pripadnost i privrzenost svojoj naciji se ne pokazuje potenciranjem proslosti i zaustavljanjem vremena vec znanjem i inovacijama. Ovom logikom skandinavci bi u iglima trebalo da zive. Narodi koji ne idu u skladu sa vremenom nestaju. Inace prokekat nije los, naprotiv, ali verujem da ce ostati saml na renderu.
 
Праве се итекако, нео-традиционализам дефинитивно јача, што и није лоше, јер је таква архтектура најоптималнија за локалне услове.

Наравно, испирање мозга и манкуртизација се одма виде - одма кмее кмеее не дај боже нешто оригинално и инспирисано локалном традицијом зјуууу одма се гледају нефасадиране куће и лабудови и остале баханалије од истих типови људи само мало мање образованих.

Ипак је време за неко раздвајање
 
Pre bih rekao da odmah tradicionalisti skacu kada vide nesto moderno i sto nije u skladu sa sa tzv. etno stilom i lokalnom tradicijom, odnosno nije dovoljno srBski.
 
Da li fali nešto japancima što i dana danas grade kuće i deo zgrada u svom tradicionalnom stilu, po kome su prepoznatljivi po svetu, uprkos tome što idu i u korak sa vremenom (grade zgrade koje su Evropski i Američki stil)?
 
А зашто је ова медиокритетска безлична кичерица ала Беверлихилс
c3292a737b160e2e8fd195ae67086ddf.jpg

квалитетнија од оваквих кућа?

06.-kua-u-bestroviku-1920x1280.jpg

27.-porodicna-kuca-1920x1280.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882971#p882971:2710pv3d je napisao(la):
Дошљак » Pet Sep 24, 2021 3:37 am[/url]":2710pv3d]А зашто је ова медиокритетска безлична кичерица ала Беверлихилс
c3292a737b160e2e8fd195ae67086ddf.jpg

квалитетнија од оваквих кућа?

06.-kua-u-bestroviku-1920x1280.jpg

27.-porodicna-kuca-1920x1280.jpg

Drugi primer kuće je baš lep, prvi je odvratan veze s vezom nema kao da je pravljena 90ih godina, ovaj beli kamen je toliko outdated (bar u ovakvoj formi) i kuća izgleda toliko generički, odnosno kao jeftina montažna kuća… To je moje mišljenje… Ako baš treba da bude u tradicionalnoj formi samo bi prihvatljivo bilo nešto novo i moderno sa tradicionalnim elementima (ukrasima) kao na primer na ćilimu recimo… Ja bih tu potražio inspiraciju !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883017#p883017:2gt47285 je napisao(la):
jovanovm » 24 Сеп 2021 10:53 am[/url]":2gt47285]Bukvalno Beverli Hils! Evo linka, prepoznaćete elemente: https://mcmansionhell.com/
Кичерај на квадрат, поготово првих десетак слика унутрашњости куће. Барем су они познати по томе.
 
Da li neko ima kontakt investitora kako bi smo se raspitali za nekretninu ?
 
Mobilne telefone možete razmeniti putem privatnih poruka dok link ka sajtu ukoliko postoji sajt možete postaviti na forum.
 
O ovom projektu se toliko malo piše, kao da su investitori iz Kine ili toliko malo zainteresovani ili toliko sigurni da će rasprodati sve na brzinu… veliki je projekat sa ogromnom mogućnoscu da stane u jednom trenutku…koliko sam ja razumeo ideja je bil da se u prvoj fazi prave mali stanovi sa prosekom do 50kvm, a u završnoj vile…pa ćemo imati u kompleksu vrlo interesantnu strukturu stanara…mislim i da sa placem nije sve do kraja rešeno nakon Kolingovog bankrotstva …
 
Од данас су слике.
IMG_20211117_111725.jpg

IMG-20211117-111740.jpg

IMG-20211117-111650.jpg

IMG_20211117_111725.jpg


Често пролазим овуда. Прилично су проређени радови од када су очистили овај предњи део плаца - ово мало што је бетонирано и ово иза где је ауто-кран је све.
 
Кран је готов и у функцији.
 
Vrh