Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

halezmo
Beginner
Pridružio se: Sub Jun 27, 2020 12:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 20
Pohvalio: 4

Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod halezmo » Pet Apr 30, 2021 7:04 pm

sokanpu » Pet Apr 30, 2021 5:47 pm napisao:Meni je upravo danas istekao rok za potpisivanje glavnog ugovora koji je naveden u predugovoru za E zgradu . Zvao sam ih ali ništa nije urađeno u smislu da su me zvali da potpišemo novi ugovor ili promenimo datume ,tako da se sada i ja pravim lud. Ukoliko za 6 meseci od današnjeg dana ne potpišemo ugovor vratiće mi udvostručen iznos od kapare. Meni se stvarno ne žuri sa useljenjem obzirom da imam stan ,ali ovo odugovlačenje me nervira . Što se E zgrade tiče mislim da se ona neće useliti ni posle avgusta , eventualno će se završiti fasada i to je to .Neko je ovde naveo da je E zgrada dostigla 80% ,da li je to zvanična informacija obzirom da bar mene niko nije kontaktirao .

Meni je rok istekao krajem marta, glavni ugovor nije potpisan i nisu mi dali nikakav aneks.
sokanpu
Beginner
Pridružio se: Sub Jan 30, 2021 5:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 7

Postod sokanpu » Pet Apr 30, 2021 7:39 pm

O čemu ja pričam , i meni je istekao rok u martu :
Члан 5.
Продавац и Купац уговарају закључење главног Уговора под условима који су договорени овим Предуговором, а најкасније до 30.03.2021.године.

Члан 10.
ПРОДАВАЦ преузима обавезу да предметна непокретност буде изграђена по систему „кључ у руке“, спремна за употребу и коришћење за становање најкасније до 30.04.2021.године.
:rant:
halezmo
Beginner
Kontakt:

Postod halezmo » Pet Apr 30, 2021 8:08 pm

sokanpu » Pet Apr 30, 2021 7:39 pm napisao:O čemu ja pričam , i meni je istekao rok u martu :
Члан 5.
Продавац и Купац уговарају закључење главног Уговора под условима који су договорени овим Предуговором, а најкасније до 30.03.2021.године.

Члан 10.
ПРОДАВАЦ преузима обавезу да предметна непокретност буде изграђена по систему „кључ у руке“, спремна за употребу и коришћење за становање најкасније до 30.04.2021.године.
:rant:

Ovaj clan 10 moze da ide do +2 meseca tj do 30.06.2021 a posle toga idu penali za kašnjenje...

Koliko vidim trenutno je fokus na premium zgradama verovatno iz razloga sto ima najviše stanova i sa papirima je sve u ok stanju.
sokanpu
Beginner
Pridružio se: Sub Jan 30, 2021 5:49 pm
Kontakt:
Pohvalio: 7

Postod sokanpu » Pet Apr 30, 2021 8:17 pm

Da ,penali idu ukoliko nas uopšte do tada pozovu da potpišemo ugovor :D
Grale
Novice
Pridružio se: Pet Apr 30, 2021 11:41 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Grale » Pet Apr 30, 2021 10:59 pm

Ne znam da li je ko ovde svestan a kupio je stan, da nijedna zgrada Sunnyville gde su useljeni stanari nema upotrebnu dozvolu, to je veoma zabrinjavajuće. Zgrada ima gradjevinsku dozvolu a nakon izgrađenosti bi trebala da prođe tehnički pregled od komisije i da se utvrdi da nema odstupanja od glavnog projekta, i kao takva ako je ispoštovano sve po planu projekta i pravilu gradnje ima uslova da dobije upotrebnu dozvolu.
Kako će da dobije upotrebnu dozvolu ako nije ispoštovana kompletna procedura, molim da mi objasni ovde neko.
Sada banke odobravaju stambene kredite u novogradnji sa gradjevinskom dozvolom, a ne traže upotrebnu dozvolu, što znači da je kupac preuzeo sav rizik na sebe da ima problema oko uknjižbe stana i ako ima bilo kakvih odstupanja na gradnju nema mogućnosti da prođe tehnički pregled niti da dobije upotrebnu dozvolu.
SunnyJ
Intermediate
Pridružio se: Pet Mar 13, 2020 6:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 91
Pohvalio: 44

Postod SunnyJ » Sub Maj 01, 2021 12:07 am

Grale » Pet Apr 30, 2021 10:59 pm napisao:Ne znam da li je ko ovde svestan a kupio je stan, da nijedna zgrada Sunnyville gde su useljeni stanari nema upotrebnu dozvolu, to je veoma zabrinjavajuće. Zgrada ima gradjevinsku dozvolu a nakon izgrađenosti bi trebala da prođe tehnički pregled od komisije i da se utvrdi da nema odstupanja od glavnog projekta, i kao takva ako je ispoštovano sve po planu projekta i pravilu gradnje ima uslova da dobije upotrebnu dozvolu.
Kako će da dobije upotrebnu dozvolu ako nije ispoštovana kompletna procedura, molim da mi objasni ovde neko.
Sada banke odobravaju stambene kredite u novogradnji sa gradjevinskom dozvolom, a ne traže upotrebnu dozvolu, što znači da je kupac preuzeo sav rizik na sebe da ima problema oko uknjižbe stana i ako ima bilo kakvih odstupanja na gradnju nema mogućnosti da prođe tehnički pregled niti da dobije upotrebnu dozvolu.

Što se tiče useljenih zgrada (A, B, C, D) koliko znam nema odstupanja prilikom gradnje. Još uvek nije dobijena upotrebna jer je gradnja i dalje u toku, prema odobrenoj novoj građevinskoj dozvoli. Konkretno, rade se garaže u A zgradi.
Mackie
Beginner
Pridružio se: Čet Nov 26, 2020 12:55 am
Kontakt:
Pohvalio: 60

Postod Mackie » Sub Maj 01, 2021 8:10 am

Slika Prosla im je prijava radova...
Pohvale za post: 2
halezmo
Beginner
Kontakt:

Postod halezmo » Ned Maj 02, 2021 9:05 am

Nije mi jasna logika izgradnje zgrada, radovi na E zgradi se razvlace vec godinu dana dok u isto vreme niču nove zgrade.

Ajd da nema para pa da cela gradnja stoji ali ovako bas ne mogu skapiram koja je logika iza cele priče.

A mislim da je trenutno fokus na Premium zgradama zato sto ima najvise stanova a i papiri su u najboljem stanju...
Grale
Novice
Pridružio se: Pet Apr 30, 2021 11:41 am
Kontakt:

Postod Grale » Ned Maj 02, 2021 12:35 pm

halezmo » Ned Maj 02, 2021 9:05 am napisao:Nije mi jasna logika izgradnje zgrada, radovi na E zgradi se razvlace vec godinu dana dok u isto vreme niču nove zgrade.

Ajd da nema para pa da cela gradnja stoji ali ovako bas ne mogu skapiram koja je logika iza cele priče.

A mislim da je trenutno fokus na Premium zgradama zato sto ima najvise stanova a i papiri su u najboljem stanju...

Logika je da nema logike, svi stanari koji su useljeni su useljeni u stanove od zgrada koji nemaju upotrebnu dozvolu, i još nisu prošli tehnički pregled stanovi u objektu (zgradi) jer nisu u potpunosti završeni, a stanari uveliko žive. Trebalo bi ugovorom o kupoprodaji stanova da se doda pasus, da investitor po završetku izgradnje objekta mora da izvrši tehnički pregled objekta i da podnese zahtev za dobijanje upotrebne dozvole.

Nedostaju majstori za unutrašnje radove i radnici od strane izvođača radova, pretpostavka je da imaju problem sa plaćanjem istih i još ako nešto odstupa od projekta radovi se tu zaustavljaju i usporava se gradnja pa se prelazi na druge objekte eto ti razlozi....
AndUp
Intermediate
Pridružio se: Pon Maj 08, 2017 6:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 84

Postod AndUp » Ned Maj 02, 2021 8:04 pm

Grale napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846622#p846622]halezmo » Ned Maj 02, 2021 9:05 am[/url] napisao:Nije mi jasna logika izgradnje zgrada, radovi na E zgradi se razvlace vec godinu dana dok u isto vreme niču nove zgrade.

Logika je da nema logike, svi stanari koji su useljeni su useljeni u stanove od zgrada koji nemaju upotrebnu dozvolu, i još nisu prošli tehnički pregled stanovi u objektu (zgradi) jer nisu u potpunosti završeni, a stanari uveliko žive. Trebalo bi ugovorom o kupoprodaji stanova da se doda pasus, da investitor po završetku izgradnje objekta mora da izvrši tehnički pregled objekta i da podnese zahtev za dobijanje upotrebne dozvole.

Nedostaju majstori za unutrašnje radove i radnici od strane izvođača radova, pretpostavka je da imaju problem sa plaćanjem istih i još ako nešto odstupa od projekta radovi se tu zaustavljaju i usporava se gradnja pa se prelazi na druge objekte eto ti razlozi....

Taj pasus o upotrebnoj postoji u ugovoru ali ne piše datum. Bar kod mene.

Za razliku od 99% drugih investitora oni bar imaju gradj. dozvolu. Tako da imaćemo i upotrebnu sigurno, pitanje je vremena.

Za rokove svake vrste naoruzajte se..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pertla
Beginner
Pridružio se: Čet Nov 12, 2020 10:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 31
Pohvalio: 6

Postod Pertla » Pon Maj 03, 2021 2:12 am

Ne znači ako imas gradjevinsku dozvolu da ćeš dobiti i upotrebnu.
AndUp
Intermediate
Kontakt:

Postod AndUp » Pon Maj 03, 2021 8:14 am

Pertla napisao:Ne znači ako imas gradjevinsku dozvolu da ćeš dobiti i upotrebnu.

Naravno.. nisam to ni mislio.. bar idu legalnom procedurom, to sam hteo da kažem..

Mesec
Novice
Pridružio se: Pon Apr 05, 2021 2:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod Mesec » Pon Maj 03, 2021 1:36 pm

Mi smo insistirali na datumu za upotrebnu dozvolu u predugovoru i stavili su decembar 2023. Premium zgrada je u pitanju
Mackie
Beginner
Kontakt:

Postod Mackie » Pon Maj 03, 2021 1:47 pm

Mesec » Pon Maj 03, 2021 12:36 pm napisao:Mi smo insistirali na datumu za upotrebnu dozvolu u predugovoru i stavili su decembar 2023. Premium zgrada je u pitanju

A koji vam je datum i faza za useljenje?
Mesec
Novice
Pridružio se: Pon Apr 05, 2021 2:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod Mesec » Pon Maj 03, 2021 1:52 pm

Mackie » Pon Maj 03, 2021 1:47 pm napisao:
Mesec » Pon Maj 03, 2021 12:36 pm napisao:Mi smo insistirali na datumu za upotrebnu dozvolu u predugovoru i stavili su decembar 2023. Premium zgrada je u pitanju

A koji vam je datum i faza za useljenje?

1.faza datum za useljenje 30.07.2021.
Pohvale za post: 1
SunnyJ
Intermediate
Pridružio se: Pet Mar 13, 2020 6:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 91

Postod SunnyJ » Pon Maj 03, 2021 2:10 pm

A jel neko zna detalje za taj put (prilaz do Premium zgrade) kada će se raditi, da li se planira odmah da se odradi i za drugu Premium koja će biti pored ili samo do prve(mislim da bi bilo isplativije rešenje sad odmah sve)? I da li je u planu spajanje te ulice sa Mirka Milojkovića?
Meni taj put deluje kao najveća prepreka za useljavanje u Premium, to u smislu rokova čak ne zavisi toliko od investitora, već od Grada...
Mackie
Beginner
Kontakt:

Postod Mackie » Pon Maj 03, 2021 2:23 pm

SunnyJ » Pon Maj 03, 2021 1:10 pm napisao:A jel neko zna detalje za taj put (prilaz do Premium zgrade) kada će se raditi, da li se planira odmah da se odradi i za drugu Premium koja će biti pored ili samo do prve(mislim da bi bilo isplativije rešenje sad odmah sve)? I da li je u planu spajanje te ulice sa Mirka Milojkovića?
Meni taj put deluje kao najveća prepreka za useljavanje u Premium, to u smislu rokova čak ne zavisi toliko od investitora, već od Grada...

Koliko sam videla na slikama naselja, trebalo bi da ulica, sa strane Premiuma koja gleda ka gradu, ide do M.M.
Vesnik
Beginner
Pridružio se: Pon Dec 14, 2020 11:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 30
Pohvalio: 48

Postod Vesnik » Pon Maj 03, 2021 11:33 pm

Mozda nekom bude zanimljiva ova informacija...

https://www.a-survey.rs/projects-archive/sunnyville/
Vesnik
Beginner
Pridružio se: Pon Dec 14, 2020 11:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 30
Pohvalio: 48

Postod Vesnik » Pon Maj 03, 2021 11:43 pm

Zapravo, ovaj link htedoh da podelim

https://www.a-survey.rs/projects-archiv ... -complex/#
Pohvale za post: 1
Black
Intermediate
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 132
Pohvalio: 89

Postod Black » Uto Maj 04, 2021 8:00 pm

AndUp » 02 May 2021 07:04 pm napisao:
Grale napisao:[quote="[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846622#p846622]halezmo » Ned Maj 02, 2021 9:05 am[/url]"

Za razliku od 99% drugih investitora oni bar imaju gradj. dozvolu. Tako da imaćemo i upotrebnu sigurno, pitanje je vremena.

Tvrditi da 99% investitora u Beogradu gradi bez gradjevinske dozvole je, u najmanju ruku, neozbiljno.
AndUp
Intermediate
Kontakt:

Postod AndUp » Uto Maj 04, 2021 8:26 pm

Black napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846750#p846750]AndUp » 02 May 2021 07:04 pm[/url] napisao:
Grale napisao:[quote="[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846622#p846622]halezmo » Ned Maj 02, 2021 9:05 am[/url]"

Tvrditi da 99% investitora u Beogradu gradi bez gradjevinske dozvole je, u najmanju ruku, neozbiljno.

Ne tvrdim.. velika većina gradi bez gradj dozvole.. je l lakše sad?

Pertla
Beginner
Pridružio se: Čet Nov 12, 2020 10:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 31
Pohvalio: 6

Postod Pertla » Uto Maj 04, 2021 8:57 pm

Nisu u većini ni blizu.
Ester
Novice
Pridružio se: Pet Mar 26, 2021 6:36 pm
Kontakt:

Postod Ester » Pet Maj 07, 2021 11:52 am

Zdravo svima,
Razmisljam o kupovini stana u ovom naselju, pa bih molila nekog ko je usao u proceduru kupovine stana direktno sa investitorom ili sa nekim ko je upuceniji od devojaka koje rade u izlozbenom salonu kod Slanackog puta (totalno nezainteresovano deluju, sta god ih pitam ili nemaju informaciju ili ne znaju) da mi posalje kontakt na PP.
Vidim da neki spominju Nenada i Ankicu, ne znam za koji deo price su oni zaduženi, ali ako bih od njih mogla da dobijem više informacija, može i njihov kontakt.
Hvala unapred!

Povratak na “Projekti u izgradnji”