Šta je novo?

Naselje Vojvode Vlahovica

verb

Beginner
Učlanjen(a)
06.07.2016.
Poruke
63
Pohvaljen
17
Lokacija
Beograd
Pozdrav svima,

U potrazi sam za stanom u vrednosti 55-60 000e. Uklapam se u par delova grada, Mirijevo, Zeleznik i naselje Vojvode Vlahovica.
Moze li neko od stanara naselja da podeli svoja iskustva sa zivotom u ovom naselju. Citao sam svasta po internetu, klizista, problem sa kisnom kanalizacijom itd, pa bi bilo fino kada bi neko iz prve ruke pruzio onformaciju kako je zadovljan zivotom u naselju (prevoz, vrtic, infrastruktura...) i da li su ovi problemi stvarno toliki,
 
горе нема ништа (у ствари, има један Макси). превоз само линија 26Л, која иде сваке преступне године. приступне улице толико широке, да мораш мало на тротоар да би се мимоишао. нема ни школа ни вртића ни домова здравља. за те паре можеш доле, у Јерковићу да нађеш станове од 50-60 квм, додуше стара градња. али свакако боље него ВВ
 
Hvala JohnnyLee. Onda mi je mnogo cudno da se naselje i dalje neverovatno gradi ako ima takve probleme.
 
има велики слободан простор, а град очито жели да га изгради, па само дели дозволе. а да не говорим што је на ветрометини. горе када дуне.....
 
U potrazi sam za stanom u vrednosti 55-60 000e. Uklapam se u par delova grada, Mirijevo, Zeleznik i naselje Vojvode Vlahovica.

Koliku kvadraturu trazis? Mozda se uklapas jos negde. Mirijevo je ok, Zeleznik mislim da ima perspektivu jer je novim GUP-om predvidjeno novo naselje koje ce spojiti potez Makis-Zeleznik. Zaobidji VVlahovica, to je haos.
 
Ovde živi samo onaj ko mora.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396820#p396820:1wzv6e26 je napisao(la):
11030 » Pon Jul 11, 2016 3:59 pm[/url]":1wzv6e26]
U potrazi sam za stanom u vrednosti 55-60 000e. Uklapam se u par delova grada, Mirijevo, Zeleznik i naselje Vojvode Vlahovica.

Koliku kvadraturu trazis? Mozda se uklapas jos negde. Mirijevo je ok, Zeleznik mislim da ima perspektivu jer je novim GUP-om predvidjeno novo naselje koje ce spojiti potez Makis-Zeleznik. Zaobidji VVlahovica, to je haos.

Kvadratura 50-55-60 kvadrata, u zavisnosti od cene kvadrata, ali ispod 50 ne bih gledao stan jer smo mlada porodica i trazimo stan sa dve odvojene sobe i dnevnim boravkom sa kuhinjom. Zeleznik mozda nije losa opcija sa cenom oko 850-900 e, samo malo demotivise bukvalna odvojenost od ostatka grada. Mirijevo je takodje ok, tu je kvadrat 1000-1100 samo zavisi koji deo Mirijeva. Video sam da se nudi dosta stanova i u V. Vlahovica, i bio sam tamo i bilo mi je fascinantno koliko se gradi, a jos mi je fascinantnije kako se i dalje gradi ako postoje toliki realni problemi sa naseljem.
 
не знам, види на Некретнине.рс, па исфлитрирај квадратуру и цене. ако хоћеш Вождовац, Јерковић или Бањица, то су ти крајеви где је све у непосредној околини (једино не знам где је ДЗ на Бањици). за остале крајеве града стварно не знам
 
ja jos jednom da preporucim Visnjicku Banju, i tebi i kolegi Simicu. Stara gradnja je predivna, arhitekte bracni par Bakic.
A ima i novogradnje, koja nije skupa.
 
Mozes da uzmes stan u starogradnji, ukoliko nadjes uredan ulaz i zgradu u ok stanju, uz malo sredjivanja imas kao nov stan. Cene na oglasima smanji za 5-10% i dobijas cenu stana. Ja sam u Filmskom gradu platila 900e kvadrat septembra prosle god, manji stan, zgrada stara 15 god.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396951#p396951:38f7o1ib je napisao(la):
11030 » Uto Jul 12, 2016 1:05 pm[/url]":38f7o1ib]Cene na oglasima smanji za 5-10% i dobijas cenu stana.
Je li moguce da toliko moze da se ubije cena stana? Ja nikada nisam znao ni voleo da se cenjkam, ako mi se nesto svidi uvek sam placao koliko mi se kaze. :bash:
 
наравно да може, јер власници често прецене вредност стана или ставе неку већу цену а гађају на мању. нпр. ставе цену 45.000€, али очекује да прода за 42.000€. а како смањујеш цену, врло лако. закажеш гледање стана, погледаш како изгледа, чуејш цену власника, па онда ти понудиш мању (типа око 5.000€ мању), па се нађете негде у средини. е сад, то једино не успева ако баш власник хоће ту цену, онда нема ценкања
 
Ja sam radio nekoliko meseci kao agent za nekretnine, cena niza 10% od one koja se trazi je uobicajna praksa, a bio sam svedok i da ljudi skinu cenu 20% u novogradnji. Krenes sa ponudom nizom 15% i nadjete se na ceni od 8-10%, to je praksa. Bukvalno se cude prodavci kada neko da cenu koju traze.
 
Ja sam u prethodnih nekoliko meseci intenzivirao potragu za stanom, pa mogu i iz licnog iskustva.
5% gotovo svi pristaju i to vam i cak i agenti cesto kazu za neku cenu za koju su sigurni da moze da bude niza.
A gledajte sto kaze kolega gore da ponudite i nesto nize pa da se nadjete. Ili recite odmah vasu poslednju cenu pa moze i agent da pregovara sa prodavcem.

Konkretnih par slucajeva za koje znam u prethodnih nekoliko meseci (naravno nije svuda isto stanje, sprat i sl.)
Zemunski kej 77 kvm 105.000 na 98.000
Retenzija 64 kvm 82.000 na 75.000
Retenzija 69 kvm pocetna 100.000, trenutna 95.000 dace i za 90.000

Kod manjih stanova je i manja razlika, pogotovo ako je pocetna cena korektna.
 
ja mogu da kazem nesto iz ugla prodavca. mi smo nakon nekog vremena u dogovoru sa agentom odredili i oglasili cenu ispod koje ne idemo a koja je u startu niza od cena slicnih stanova u oglasima i objasnili coveku da nema potrebe da gubi svoje, nase i vreme ljudi koji traze stan. bilo je i predloga da stavimo visu cenu ali da budemo spremni na cenkanje ali je meni to besmisleno, agent onda kaze odmah i potencijalnim kupcima da "tu ima prostora za dogovor" i naravno onda sve sve svodi na cenkanje a cesto su pocetni stavovi i zelje mnogo udaljeni i onda je to bas gubljenje vremena.

takodje, meni je skroz korektno bilo i kad je par puta agent zvao i dao ponudu od ljudi koji nisu videli bas nas stan ali su bili u istom (posto ih ima vise u prodaji) i koji su na osnovu price agenta o stanu i fotografija pitali da li smo zainteresovani da ipak prihvatimo koju hiljadu manje, oni su zainteresovani ali nemaju vise.. mi smo se zahvalili i odbili svaki put do sada, sto ne znaci da jednog dana necemo promeniti misljenje.
 
Pozdrav svima, kakvo je stanje sada sa VV? Cuo sam da su sredili kanalizaciju i ulice. Trazimo dvoiposoban stan vec neko vreme, u opciji je bila i Visnjicka banja, ali VV mi deluje da ima bolju vezu sa gradom, i sa auto-puta je dosta blize nego Visnjicka Banja. :)
 
Mislim da je stanje sa ulicom skoro isto, opet ne savladava kisna kanalizacija velike pljuskove. Stanje se pogorsalo sto se tice parkinga i guzve u minibusu 26L.
 
стање је још и горе. улице су и даље уске, канализација и даље има исти капацитет, а све више зграда и становника. и док 26Л дође од Медака до окретнице 26 већ је препуна, тако да је и то још горе
 
Drugarica je iznajmljivala stan gore jedno vreme, pobegla je glavom bez obzira. Morala je 15-20 minuta da pešači kroz ulice bez trotoara da bi došla do normalne saobraćajnice. Zimi joj je bilo posebno zabavno. Potpuno je haotično i nikakvo. Pritom zbog ljudi iz Veljka Vlahovića su autobusi i trole koje idu ili prolaze kroz Medaković i Jerković preopterećene zato što se sliju ljudi iz tog neplanskog naselja u ta 2 i prepune autobuse na 3-4 stanice od okretnice, pošto su im to najbliže linije. Blag horor ukratko, koji se nadam da će da sravne sa zemljom jednog dana i da dignu normalno naselje.
 
Kanarevo i Miljakovac je do 1.000e, ali je malo novogradnje. Ima dobrih starijih stanova, a prevoz i sve ostalo je mnogo bolje...3 škole, nekoliko vrtića...velike prodavnice...
 
sudija":15nyfnxo je napisao(la):
Kanarevo i Miljakovac je do 1.000e, ali je malo novogradnje. Ima dobrih starijih stanova, a prevoz i sve ostalo je mnogo bolje...3 škole, nekoliko vrtića...velike prodavnice...
Ali ovo su luka novogradnje u srcu Zvezdare!

Deo stvarno nekom magijom jeste Zvezdara... nekako

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637522#p637522:yp96ng32 je napisao(la):
Vekco » 09 Jul 2019 08:16[/url]":yp96ng32]Pozdrav svima, kakvo je stanje sada sa VV? Cuo sam da su sredili kanalizaciju i ulice. Trazimo dvoiposoban stan vec neko vreme, u opciji je bila i Visnjicka banja, ali VV mi deluje da ima bolju vezu sa gradom, i sa auto-puta je dosta blize nego Visnjicka Banja. :)

Инвеститор је класични с*** што прави 2 спрата вишка и не паркинг, тако да не бих ја то пипао, није дугорочно
 
Najjaci su mi ovi sto pisu da je naselje neplansko i da ce ga ili treba sravniti. Vecina ljudi koja zivi tu zivi u uknjizenim stanovima koje su uzeli na kredit. Zgrade imaju gradjevinske dozvole, dobili su sve prikljucke na komunalnu infrastrukturu, placaju uredno porez. Zvanicno je sve cisto i idealno. E sad sto su opstinari korumpirani, nemarni, sto pola infrastrukture koja im je obecana (Nove ulice bulevarskog tipa iznad naselja od Kumodraske do Cvetanove cuprije, okretnica 18 sa trznim centrom plus skola) nije izgradjeno i ne zna se kada ce to je druga prica. Grad naplacuje uredjenje gradaskog gradjevinskog zemljista i ostale takse a ne ulaze u infrastrukturu...
 
To što su stanovi uknjiženi i legalni ne menja činjenicu da je naselje neplansko. Neplansko naselje znači da nije rađen urbanistički projekat, nego da je gradio ko je gde stigao, što je činjenica. Ja nikoga od stanara ne optužujem za kriminal, već ističem da je takav razvoj neodrživ i da je zdravorazumski da se to naselje fazno poruši i ponovo izgradi po urbanističkom projektu sa adekvatnom infrastrukturom, otvorenim zelenim površinama, komunalnim objektima, i tako dalje. Nigde to stanovništvo ne mora da ide. Ali naselje je neplansko - ne ilegalno, nego neplansko, sa planerske, urbanističke tačke gledišta.
 
Ма не мора ни да се поруши. Већи проблем је чак овај нови горњи део који се уклапа у план само по регулационим линијама и ничим више
 
Vrh