Šta je novo?

NCR regionalni centar Blok 42 [ Poslovni objekat | 55.000m2 ]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.328
Izvor: Beobuild.rs

NCR gradi u bloku 42

Ovih dana po medijima dosta se govorilo o novim investicijama američke kompanije “NCR” i planovima za širenje poslovanja u Srbiji. Rast lokalne operacije u prethodnim godinama doveo je do toga da za ovu firmu već radi preko 3000 ljudi u Srbiji, a u narednom periodu broj zaposlenih treba da pređe i četiri hiljade. U sklopu ovih planova najavljena je gradnja poslovne zgrade i kampusa u bloku 42, kao regionalnog centra koji će efikasno objediniti postojeće operacije i omogućiti dalje širenje. Pripreme za realizaciju ovog projekta počele su još 2017. godine, a prema najavama investitora sve je spremno da gradnja krene ovog proleća. U ovom izdanju ekskluzivno vam predstavljamo budući izgled nove poslovne centrale “NCR” na Novom Beogradu.

Planirani objekat nalaziće se u bloku 42, u njegovom severoistočnom delu ka Bulevaru Milutina Milankovica. Razvoj ovog bloka bio je predmet arhitektonsko-urbanističkog konkursa iz 2014. godine na kome je izabrano i nagrađeno rešenje “Proaspect” tima - Milana i Vladimira Lojanice sa saradnicima. Kasnije tokom razrade plana detaljne regulacije došlo je do izvesnih izmena na pobedničkom rešenju, tako da je dozvoljena gradnja dodatnih kvadrata poslovne namene u zoni kod železničke stanice. Formirana je nova parcela za gradnju lamelnog objekta, gde će američka komapnija sagraditi zgradu od preko 55.000 kvadrata bruto prostora. Arhitektonsko rešenje nove zgrade takođe je delo Milana i Vladimira Lojanice, čime su autori pobedničkog rešenja sa konkursa direktno uključeni u dalje oblikovanje.

Celu vest kao i vise informacija o objektu i 3D prikaza mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/ncr-gradi-u-bloku-42-p2836.html
ncr-beograd-blok42-feb-2019-06.jpg

Celu vest kao i vise informacija o objektu i 3D prikaza mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/ncr-gradi-u-bloku-42-p2836.html
 
Hotel Hilton likes this :D

Mislim, to mi je ta neka fasadna matrica i sarenilo samo na steroidima. Ocekivao sam vise, ali ni ovo nije lose.

Ipak ce na ovu zgradu da se naslanja buduca glavna zeleznicka stanica.
 
vKgGnmK.jpg


Ово је можда и коначни доказ да многе домаће архитекте врло свесно и намерно наружавају Београд

Буквално би најобичнији стаклени квадар изгледао лепше од овог мутираног монструма, ова количине ружноће захтева свестан и велик напор да се постигне

Хилтон бар има какву-такву складност ово нарушава све познате принципе естетике кроз насумично мешање стилова, асиметрије и пренабуџености

Стакленац је узвишенији пример архитектуре од овог франкенштајна од зграде
 
Лојаница је превазиђен архитекта неког прошлог времена. Барем десет година човек касни за светом.
 
Ovaj deo sa horizontalnim linijama je ok ali ovaj deo sa kockama je retrogradni kiceraj koji je bio in u devedestim. Ruzno, malo je reci prevazidjeno i jos jedan dokaz da smo u globalnim okvirima svrstani u blok treceg sveta i na kraju dokle vise taj Lojanica, postoji li ovde jos ko?

No moje prvo pitanje je zar po tom izabranom planu za blok 42 na tom mestu nije planirana kula od 23 spratova?
 
Bilo bi zanimljivo videti kako će ovo da se uklopi sa budućom ŽS
 
Pa neće nikako. Neće ni biti povezani NCR i ŽS pa da stvore neku celinu da izgleda uredno. Vlastima je najvažnije da rasprodaju svaki kvadrat a Lojanica stvarno mora u penziju ovakve zgrade se ne grade od 2010 pa nadalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599918#p599918:3vt2qkd9 je napisao(la):
Igor » Pon Feb 04, 2019 6:45 am[/url]":3vt2qkd9]Izvor: Beobuild.rs


Planirani objekat nalaziće se u bloku 42, u njegovom severoistočnom delu ka Bulevaru Milutina Milankovica.

mapblok42-ncr.jpg

Ovo je severozapadni ako me kompas ne vara?
 
Većim delom se objekat nalazi na severoistočnoj strani bloka 42 ali ne bi bila greška reći samo i severnoj strani. Svakako nije severozapadna strana.
 
Prvo: Kršagija
Drugo : Ovde ne može da stane 4200 ljudi i da rade.
 
U Atlanti je centrala kompanije a u Beogradu je call centar, tako da je besmisleno poređenje.
 
А и ову зграду у Атланти су пројектовали стручни људи
 
А ни ова у Атланти није неки бисер архитектуре ... немојмо поново са оним комплексима да је и говно слатко, само да је туђе.
 
Ta ulica je cela odvratna, i ostaće takva, nema joj spasa. Neće niko da ulaže u lepu arhitekturu u tako ružan ambijent... Nažalost radim u njoj...Poslovna gradnja solitera u Srbiji mislim da nikada neće biti isplativa, zbog toliko slobodnog građevinskog zemljišta. Pa će se graditi ovako neki modeli office parkova...
 
Nije ova zgrada NCR-a tako loša, barem što se tiče mog laičkog ukusa.

Ceo Bul. M. Milankovića ne izgleda uopšte tako loše. Inače, često kada mi dođu gosti iz inostranstva u večernjim satima ih provezem baš kroz M. Milutina Milankovića na putu do nekih drugih destinacija, jer imam dojam da ipak deluje reprezentativnije od većine ulica na NBg-u i verujte da sam više puta čuo spontane pozitivne komentare.
 
Ima daleko ružnijih ulica u gradu. Ovde bar imamo drvored, zelene površine i široku pešačko-biciklističku stazu gotovo celom dužinom ulice. Tipičan Novobeogradski bulevar, ništa posebno, ali ni toliko tragično kao što se nekima čini.

 
Slazem se cak, sta vise cela ulica je potencijal u nekoj buducnosti (20-30 godina) .......
 
...pogotovu imajući u vidu da će jednog dana, ako ne i uskoro, besmislene dvospratnice i trospratnice uz prugu, iako relativno nove, biti isplative za rušenje i gradnju novih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600532#p600532:1u8afeoz je napisao(la):
Bukira » Сре Феб 06, 2019 10:48 pm[/url]":1u8afeoz]Ima daleko ružnijih ulica u gradu. Ovde bar imamo drvored, zelene površine i široku pešačko-biciklističku stazu gotovo celom dužinom ulice. Tipičan Novobeogradski bulevar, ništa posebno, ali ni toliko tragično kao što se nekima čini.


file.php
Шта више, за пожелети у односу на Димитрија Туцовића, Зрењанинац и сл.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600090#p600090:tjmp9225 je napisao(la):
creme-nadlle » 04 Feb 2019 11:33 pm[/url]":tjmp9225]Prvo: Kršagija
Drugo : Ovde ne može da stane 4200 ljudi i da rade.

I ne treba. Oni rade u 3 smene u Beogradu. Nece biti vise od 2000 u isto vreme.
 
Vrh