Šta je novo?

"BW Sole, Scala i Libera" - Beograd na vodi

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.322
sole-scala-libera-obaloutvrda-beograd-na-vodi-jun2021-01.jpg

sole-scala-libera-obaloutvrda-beograd-na-vodi-jun2021-02.jpg

sole-scala-libera-obaloutvrda-beograd-na-vodi-jun2021-03.jpg
 
Zna li se rok završetka radova na ovim zgradama kao i za BW Quartet?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893099#p893099:3v2r0b8o je napisao(la):
HunterPG » Pon Okt 25, 2021 4:12 pm[/url]":3v2r0b8o]Zna li se rok završetka radova na ovim zgradama kao i za BW Quartet?

Укупно 7 зграда, на званичној страници пише за поједине зграде новембар, децембар 2023. за неке мај 2024.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893159#p893159:1521gu0n je napisao(la):
Dzigi Bau » Pon Okt 25, 2021 9:53 pm[/url]":1521gu0n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893099#p893099:1521gu0n je napisao(la):
HunterPG » Pon Okt 25, 2021 4:12 pm[/url]":1521gu0n]Zna li se rok završetka radova na ovim zgradama kao i za BW Quartet?

Укупно 7 зграда, на званичној страници пише за поједине зграде новембар, децембар 2023. за неке мај 2024.
Hvala Dzigi, dodao bih još i Eternu koja će koliko mi se čini biti identična kao Quartet. Po meni, ove zgrade će izgledati sasvim pristojno, ako je vjerovati renderima.
 
Kad njih kompletiraju onda će praktički do Gazele bit sve završeno?
 
Neće, ostaje deo između Ložionice i tržnog centra.
 
Da li vam se cini da ce deo oko Scala (cak i samo naselje Bg na vodi) biti pretrapano visokim zgradama? Takodje, da li vam se cini da ce unutrasnji deo Skale (koji gleda na reku), biti suvise blizu suprotnoj zgradi?
 
https://www.belgradewaterfront.com/wp-c ... jpg?x10582
Slika je sa oficijalnog sajta, ostatak se može naći na istom…
To što je sa sajta ne znači ništa - ne postoji trenutno finalni projekat za tu parcelu, pa se stavlja bilo šta da popuni rupu, čisto da se vidi da će tu biti nešto. Dok ne puste taj blok u prodaju, ne zna se kako će izgledati. Samo ono što je pušteno u prodaju je definisano kako će zaista izgledati
 
Zna li se rok završetka radova na ovim zgradama kao i za BW Quartet?
Decembar 2023. je rok za jednu od zgrada, a zatim decembar 2024.
Isti su rokovi za Quartet 1,2 i 3,4 (paralelan projekat)

Stanovi su već 6 meseci u prodaji (preostali manji stanovi mogu da se izbroje na prste... po informacijama koje ja imam).
 
Zna li neko koja firma je izvođač?
 
Zna li neko koja firma je izvođač?
Zanimljivo pitanje, ja bih dodao još jedno, kako oni ugovaraju izvođenje radova na objektima, u cijelini po objektu ili po fazama radova? Npr. da li jednu (ili više zgrada odjednom) dobije jedan izvođač koji izvodi (sam ili sa svojim podizvođačima) sve od iskopa temelja do fasade ili oni angažuju izvođače po vrsti radova za više objekata? Tipa jedna firma im radi iskop za sve objekte, druga zida, treća radi fasadu, a kooridinaciju rade oni?
 
Zanimljivo pitanje, ja bih dodao još jedno, kako oni ugovaraju izvođenje radova na objektima, u cijelini po objektu ili po fazama radova? Npr. da li jednu (ili više zgrada odjednom) dobije jedan izvođač koji izvodi (sam ili sa svojim podizvođačima) sve od iskopa temelja do fasade ili oni angažuju izvođače po vrsti radova za više objekata? Tipa jedna firma im radi iskop za sve objekte, druga zida, treća radi fasadu, a kooridinaciju rade oni?
Jedino znam da im novkov radi fundiranje na svim objektima i da im štrabag zida sve one viste...
 
Zanimljivo pitanje, ja bih dodao još jedno, kako oni ugovaraju izvođenje radova na objektima, u cijelini po objektu ili po fazama radova? Npr. da li jednu (ili više zgrada odjednom) dobije jedan izvođač koji izvodi (sam ili sa svojim podizvođačima) sve od iskopa temelja do fasade ili oni angažuju izvođače po vrsti radova za više objekata? Tipa jedna firma im radi iskop za sve objekte, druga zida, treća radi fasadu, a kooridinaciju rade oni?
Ugovaraju po plotovima.
Zaštitu temeljne jame, fundiranje i iskope ugovaraju odvojeno , najčešće je tu par firmi u opticaju a za ostale radove izaberu generalnog izvođaća na tom plotu.
Taj generalni izvođač radove izvodi kako u svojoj režiji tako i uz pomoć podizvođača, u zavisnosti od profila firme .
Plot 24 mislim da radi "Starting" .
 
Ugovaraju po plotovima.
Zaštitu temeljne jame, fundiranje i iskope ugovaraju odvojeno , najčešće je tu par firmi u opticaju a za ostale radove izaberu generalnog izvođaća na tom plotu.
Taj generalni izvođač radove izvodi kako u svojoj režiji tako i uz pomoć podizvođača, u zavisnosti od profila firme .
Plot 24 mislim da radi "Starting" .
Da a onih trista vista štancuje Štrabag...
 
Pitali smo coveka iz prodaje pre neki dan o dvosobnim stanovima, u Skali sve prodato, u Liberi poneki ostao. A cena prava sitnica, 3500 po m^2
 
Ugovaraju po plotovima.
Zaštitu temeljne jame, fundiranje i iskope ugovaraju odvojeno , najčešće je tu par firmi u opticaju a za ostale radove izaberu generalnog izvođaća na tom plotu.
Taj generalni izvođač radove izvodi kako u svojoj režiji tako i uz pomoć podizvođača, u zavisnosti od profila firme .
Plot 24 mislim da radi "Starting" .
Hvala na odgovoru Serb, mozes li da pojasnis sta znaci Plot u ovom kontekstu? Meni je poznat pojam Lot-a, ali Plot ne znam sta je. Posebno ne sta je Plot 24, postoji neka podjela pa sada ove tri zgrade spadaju u taj Plot 24?
 
Hvala na odgovoru Serb, mozes li da pojasnis sta znaci Plot u ovom kontekstu? Meni je poznat pojam Lot-a, ali Plot ne znam sta je. Posebno ne sta je Plot 24, postoji neka podjela pa sada ove tri zgrade spadaju u taj Plot 24?
Nema na čemu. :)
To je njihov interni naziv za blokove u okviru kompleksa BWF.

 
Plot je parcela / građevinsko zemljište na engleskom, a to što nadležni u BW dožive orgazam kad vide anglicizam je drugo. Numeracija parcela, da ne kažem pLoToVa, u okviru Beograda na vodi je interna. Može da se vidi u planovima ja mislim
 
Vrh