Šta je novo?

Landmark Residence - bivši Depo

Duško Đ.

Beginner
Učlanjen(a)
17.11.2020.
Poruke
55
Pohvaljen
71
Pronašao sam par rendera i neke osnovne informacije o novom stambeno-poslovnom objektu u bulevaru Kralja Aleksandra na mestu bivšeg Depo-a. Investitor je ista grupacija koja je radila i projekat Kneza Miloša Residence, pa zato pretpostavljam ovo "residence" u nazivu :lol:. Ako ima neko još neke informacije neka podeli jer meni ova lokacija deluje interesantno.
Depo-Residence_Collection-07.jpg
Depo-Residence_Collection-03-1.jpg
Depo-Residence_Collection-04-1.jpg
Depo-Residence_Collection-02-1.jpg
Depo-Residence_Collection-01-1.jpg
 
Ух,очекујем гадна закрчења по околним уличицама.
 
Pa dobro, neće da grade P+1 zgrade na najvećem bulevaru u starom delu grada.
 
Dobro je ovo, ima 'bulevarsku' masivnost, prirodan nastavak takvih blokova sve od Taša. Sad ovako da guramo ka Konjarniku i da širimo granice centra (metro u bulevaru bi pomogao, ali izmestiše ga).
 
Koja cena se ocekuje? Ovo je jedna od boljih lokacija, mada nije bas za miran zivot.
 
Ne znam za cenu i mene zanima, poslao sam im upit, ali nisu mi ništa konkretno odgovorili samo da će me staviti na listu čekanja i da će se javiti sa više informacija. Ali uzimajući u obzir lokaciju a i njihov prethodni projekat ne verujem da će biti ispod 3k eur.
 
Što Panta reče, ima tu bulevarsku masivnost... Očekivao sam malčice više, ali i ovo je OK, naročito kada se uzmu u obzir dve susedne zgrade koje su prethodnih godina nikle ka Smiljanićevoj ulici.

Ima li šanse da radovi počnu ove godine?
 
Чини ми се из рендера да ће ка Синђелићевој остати пар нижих кућа између Лендмарка и постојећих вишеспратница.
 
ukoliko se ne varam to je pod zaštitom tako da je investitor u obavezi da sačuva izgled tih kućica.
 
На рендеру се види калкан једне од зграда бившег депоа који је оријентисан према булевару. То је зграда која није горела. Друге две уздужне зграде су оријентисане калканом према Средачкој улици. Е између те зграде која се види на крају рендера, и две више зграде до Синђелићеве улице има пар мањих кућа које нису обухваћене овим пројектом.
 
Dakle ostaju radi reda neke hale depoa ali će biti u funkciji komercijalne namene?
 
mislim da su neke kućice u sklopu projekta ako se ne varam, pokušaću da nađem mislim da sa ovog sajta gde sam skinuo slike ima još par rendera gde se to vidi...ako mislimo na iste
 
evo pronašao sam, ako je to to. Ovo je kao u dvorištu neka komercijalna zona. Sad nisam siguran dal je to u vlasništvu investitora ili je to samo neka kao ideja.
 

Prilozi

  • Depo-Residence_Collection-05-1.jpg
    Depo-Residence_Collection-05-1.jpg
    164,5 KB · Pregleda: 6.630
  • Depo-Residence_Collection-08.jpg
    Depo-Residence_Collection-08.jpg
    157,8 KB · Pregleda: 6.874
Ово су све постојећи објекти у оквиру бившег депоа. Ван депоа, на булевару постоје још две-три ниже куће ка Синђелићевој па иду две високе зграде ка раскрсници.
 
Похвалио бих идејно решење које чува фин проценат елемената старод депоа, рекао бих чак, све што на њему вреди да је сачувано. Чак и колосеци.
А сам фронт ка Булевару има прави "булеварски" шмек.
 
Bas zanimljivo deluje. Videcemo sta ce ostati od idejnog projekta. Bilo bi lepo da zaista sacuvaju ove elemente. I meni je lokacija zanimljiva. Jedina mana je sto ako gledas na bulevar i samim tim imas malo sirine - okrenut si na sever. Ako hoces juzno orijentisan stan ili gledas na dvoriste pa je malo zatvorski utisak, ili u zgradu preko puta uske ulice...
 
Meni ovo izgleda znatno vece nego sto je povrsina prostora depoa i neposredne okoline.
Takođe, nije mi jasno sta od starog depoa ostaje.
 
Јесу зидови трамвајских штала и шине.
 
Ovde je dobro sto projektant nije osmislio duguljastu monolitnu glistu kao sto mnogi rade nego je podelio zgradu na 4 drugačije fasade i tako je omogućio bolje uklapanje u urbano tkivo starog grada.
"Bulevar efekat" je upravo dobijen tim trikom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849626#p849626:2w46q23q je napisao(la):
moodboy » Pet Maj 14, 2021 9:33 am[/url]":2w46q23q]Bas zanimljivo deluje. Videcemo sta ce ostati od idejnog projekta. Bilo bi lepo da zaista sacuvaju ove elemente. I meni je lokacija zanimljiva. Jedina mana je sto ako gledas na bulevar i samim tim imas malo sirine - okrenut si na sever. Ako hoces juzno orijentisan stan ili gledas na dvoriste pa je malo zatvorski utisak, ili u zgradu preko puta uske ulice...

To je tako od Vuka do Cvetka. Pogrešna strana ulice. Najbolje je imati dvostrani stan na neparnoj (levoj) strani Bulevara. Dnevni boravak uvek svetao i okrenut ka jugu-jugoistoku i pogled ka centru, spavaće sobe svežije okrenute ka severu-severoistoku i pogled na šumu.
Dobro je da su Izraelci konačno krenuli sa Depoom. Ja sam se nadao tome pre par godina i palio se da kupim nešto ali nisam mogao toliko da čekam pa sam uzeo stan u Bulevar Plazi. I to je bila dobra odluka, em je na levoj strani i otvoren prostor, em su u međuvremenu cene uprkos koroni dobro porasle. Mislim da će u depou biti minimum 3000 eur za najjeftinije stanove, do 4000 eur po kvadratu.
Inače Bulevar uopšte nije bučan od Sredačke pa na gore. Nema kamiona, a tramvaj sada ide sredinom ulice. Bilo je mnogo gore kad je išao pored zgrada. Meni nije jasno gde će biti ulaz u garažu, ako bude iz Sredačke to će biti pakao za uličice iza...
 
Све те нове по Булевару морају да имају приступ гаражама од попреко (зато се толико чека на оне уџерице и до Цветка - нико неће да откупљује толико)
 
Vrh