Šta je novo?

Razni projekti

DSC_0081.JPG
DSC_0082.JPG

Нестора Жучног

DSC_0089.JPG
DSC_0088.JPG

Ђорђа Кратовца

DSC_0094.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0097.JPG

Максима Горког

DSC_0098.JPG

Ријечка


DSC_0101.JPG
DSC_0103.JPG
DSC_0105.JPG
DSC_0106.JPG
DSC_0107.JPG

Војводе Хрвоја

DSC_0112.JPG
DSC_0114.JPG

Јужни булевар.
 
Да ли су све 4 новоградње у Војводе Хрвоја? Све, сем једне под скелама изгледају пристојно, што је реткост да се види у једној улици.Терасе на једној од њих, зелене фасаде, имају оградице од гвожђа, које су најуспелије решење на једној новоградњи, јер углавном се види да су невешто смишљени преплети гвоздених шипки ограде. Тако да би ствараоцима тих псеудокласичних дела, боље било да претходно мало упознају терасе дела старије архитектуре, не морају да путују даље, има их довољно и у Београду, па ако не могу да смисле нешто тако складно и укусно, боље да прецртају него да се муче и искују нешто што ће ко зна колико дуго да мучи пролазнике који имају довољно укуса...

Употреба различитих материјала на фасади, камена, опеке, дрвета или шљунка, као те 3 које сам поменуо на почетку, даје успелија и трајнија решења него само бојене фасаде, посебно једнобојне. Али није свака примена различитих материјала довољна за успешно решење, пример је та у Јужном булевару која има смеђе делове од неке облоге налик дрвету, али и сиве и беле бојене делове...Довољно је било решење са две боје, поред смеђе добро би стајала нека окер нијанса.

А какав утисак оставља угаоно решење псеудокласичне новоградње са фењерчићима и белим терасама у Максима Горког, можда је у складу са делом назива улице...
 
Te dve u Južnom bulevaru su primeri kako zgrade ispadnu kad se ispoštuje tender i kako kad je investitor hoštapler. Renderi su im jako slično izgledali - bogata fasada, staklene ograde terasa...
Ovaj desno je ispoštovao, ovaj levo je najstrašnije zakinuo na svemu što je mogao. Stavio je ovih par kvadrata ploča da barem malo liči na ono što je reklamirao, ostalo je sve malter...i limene j...e ograde. U nekim normalnijim državama bi kupci stanova mogli da ga tuže za ovu građevinu dostojnu nekog predgrađa, gde su platili kvadrate cirka 2300 eur
 
ne znam koja je zakonska regulativa, ali stanarima kao i pesacima, invalidima i majkama s kolicima i sl pripada od pola do NULA metara trotoara !!????

naravno vecina zgrada ima i poslovni prostor u koje treba dopremati robu..pa jos dhl i slicni kombi dostavljaci....ovo niko ne vidi ili vidi al ga zabole?!

pitanje parkiranja, garaza, decjih igralista i sl ne bih ovog puta....bio bih previse vulgaran! :rant: :bash:

kakv je ovo parking za bicikle?! pa ovde nema ni metar ipo! pripada zgradi metar uzece jos minimum tolko od trotoara!
file.php


jel ovo parking sa zebrom? pripada zgradi? trotoar? :bash:
file.php
 
Прва ми личи на Лекино брдо, друга може бити и Звездара.
 
воле да раде то, направе "паркинг" који може да функционише тамо где се паркира паралелно, али они намерно направе да се паркира управно да набоду што више кола

биће власници тога непријатно изненађени у неком тренутку кад се такво скарабуџивање уклони из мисаоног простора као паркинг
 
Da li neko zna šta je u planu na parceli pored Central gardena u Starine Novaka? Izvinjavam se ako se ranije već pisalo o tome...
 
Добро питање, видео сам да је раскрчен онај крш.
 
Дошљак":23m3ub2v je napisao(la):
Прва ми личи на Лекино брдо, друга може бити и Звездара.
Друга је на углу Војводе Хрвоја и Михаила Гавриловића, Бекамент чедо.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Банатска, Земун
709575941cb691559658abfdde8a3089.jpg

a1c114cc89cba3e0fbfa58595d3c41e8.jpg

c7414e30370cbd88f00014f604daedf8.jpg

19ef59766ff12263e52300ed26e27c68.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nedavno smo na temi pominjali projekat Vrtovi Ceraka.

Vrtovi-Ceraka-1.jpg

Vrtovi-Ceraka-2.jpg

Vrtovi-Ceraka-3.jpg

Vrtovi-Ceraka-6.jpg

Vrtovi-Ceraka-7.jpg

Vrtovi-Ceraka-9.jpg
 
Jel rade strane arhitekte ili domaće? Da znam kakve reakcije forumaša da očekujem. :)
 
НЕСТ у Обреновцу готов, још само мало да се среди и напуне радње и ето отварања. Не знам зашто нема засебну тему.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852375#p852375:2lpmhxgd je napisao(la):
Igor » 22 Maj 2021 16:57[/url]":2lpmhxgd]Nedavno smo na temi pominjali projekat Vrtovi Ceraka.

Vrtovi-Ceraka-7.jpg
Mene ovo više podseća na krnju i jeftinu kopiju zgrade u bloku 21.
 
Na ovu?
Nbgdpanorama01.jpg
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852442#p852442:3fbnx8yy je napisao(la):
solecar » Sub Maj 22, 2021 8:10 pm[/url]":3fbnx8yy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852375#p852375:3fbnx8yy je napisao(la):
Igor » 22 Maj 2021 16:57[/url]":3fbnx8yy]Nedavno smo na temi pominjali projekat Vrtovi Ceraka.
Mene ovo više podseća na krnju i jeftinu kopiju zgrade u bloku 21.
 
Улица Кнеза Вишеслава преко пута насеља Церак-виногради, сви снимци су од данас.

Будуће градилиште "Вртова Церака" - истина, овај део преко улице није Церак, чак је и у другој општини (Раковица):



према Кошутњаку и граду - лево од улице је Чукарица, десно Раковица


на супротну страну, према Меку и Видиковцу; висока зграда је без дозволе, стоји тако од прошле године







....................................................................

Зграда на месту балона за мали фудбал је изашла из земље, налази се поред зграде без дозволе (в. горе):







....................................................................




Ова зграда је требало да буде готова пре пет месеци, доста се разликује од изгледа на градилишној табли и у рекламама. Долазе људи да разгледају станове - очигледно је да нису сви продати - тако сам ушао у подземну гаражу, с њима:









зграда није завршена, а једна клима (лево) већ није на истој висини као остале






Нова зграда истог предузетника:





 
Vrh