Šta je novo?

Razni projekti

Nenad

Expert
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
5.269
Pohvaljen
23
Lokacija
Hamburg
Na ovoj temi mogu da se ostavljaju informacije o manje vaznim objektima ili objektima na manje vaznim lokacijama.

Evo za pocetak:

Belgrade Office Park II
Objekat jako lepo i brzo napreduje. Izvodjac radova: Partner Inzenjering

bop2_56.jpg
bop2_60.jpg


Sediste IMEL-a na Novom Beogradu
Izvodjac radova: Partner Inzenjering

imel50v.jpg


Izvor: Partner Inzenjering
 
Ni ja nisam bio siguran da li si temu nazvao ruzni ili razni projekti :p :lol:
 
Pa sad.. Sud sam ostavio forumasima. Ja sam ipak objektivan!! :lol: :p
 
jedan mali stambeni objekat kod hrama, jako mi se svidja, gle čuda, samo neka budale stavili klima uredjaje na balkone :bash:

2vc9hdk.jpg


fzb0n7.jpg
 
To je onaj objekat sto u stvari gleda na Mekenzijevu i da nema onog niza kucica verovatno bi bio na samoj ulici.

A ovo za klimu - sta reci!!?? Prvo, gradi se takav objekat, na takvoj lokaciji - bez klime?
Stanovi su verovatno prodati kao ekskluzivni, a koji ekskluzivni stan u gradu gde je leti do 45 stepeni moze da bude bez klime?
 
da da, to je jako lepa zgrada i jos plus sto je sagradjena uvucena u odnosu na makenzijevu tako da ce se ove kucice sto su isspred rusiti a u buducnosti ce taj blok dobiti nove obrise sa prosirenom ulicom...
 
Nazovite me staromodnim ali ova zgrada ima fasadu kao odrana machka.Verovatno je Nenad u pravu,to vezano za klimu...zamislite kako je njima:isprsis se za stan pa jos moras da obesis klimu na ogradu terase.Bad bussiness...
 
Steva":3f32xrqw je napisao(la):
..samo neka budale stavili klima uredjaje na balkone
Trebalo bi za sve nove objekte zakonski propisati obavezu gradnje

'Centralne klimatizacije' ( kao i obaveza za garaže), tako bi se štedelo na struji i

novcu za ove kutije, a dobilo bi se na kvalitetu klimatizacije .... i estetici fasada.
 
I estetika fasade bi,da je srece, bila itekako propisana.U sredjenim zemljama ne mozes da zidas kako hoces,gde hoces...ma ne mozes ni prozorske okvire da biras bas sasvim po svom ukusu.Da ne pricamo o fasadi...U Francuskoj,na primer, dobijes katalog "prihvatljivih" varijanti, kao reper za fasadu i radis po uzoru na to.Visina objekta takodje,cak i neki detalji,sve propisano.Svima je jasna neophodnost takvih propisa i niko se ne buni niti mu pada na pamet da se usudi da ih ne ispostuje.To naravno nije svugde tako,vec samo u gradskim zonama (pricam o manjim gradovima) gde se proceni da postoji neka estetska celovitost koja ne sme da se narusi...
 
Cudno je to trziste gde su ljudi spremni da plate "luxuzne" stanove bez klimatizacije i to u gradu gde letnje temperature idu do 45 celzijusa.
Kao sto Dragan rece, klimatizacija mora da se propise zakonom. U dansnje vreme postoje sistemi koji zimi greju, a leti hlade. Izgledaju kao samo malo veci radijatori.
 
Verovatno je investitorima (Sto bi Erikson iz Enegla rekao Tomu, Diku i Hariju :) ) jeftinije da ugradjuju obicne, pojedeinacne (jbm li ga kako se kaze) klime nego da se bakcu necim sto ne mogu ni da izgovore - "centralna klimatizacija" :)

No i tu ima civilizacijskih nijansi, mnogi su se lepo setili pa su klime ugradjivali na dvorisnim fasadama, dok su ulicne ostale "ciste" (to se vidi na bulevaru kada gledate ka objektima koji se grade u okolnim ulicama).

Ima i onih koji su se ipak opredelili za ulicnu fasadu, ali su ugradili klime u nizu i lepo sproveli instalacije i odvode da to ne visi onako...losija varijanta od prve, ali svarljivija....

A ima i ovih trecih, nazalost....

Bahatost te vrste se narocito vidi na objektu forum Beograd (na raskrsnici Ustanicke i Bulevara)... Prvi objekat je imao standardizovano postavljene klime, ali treci nije, tako da su po useljenju svi krenuli da kace klime gde su stigli, a da ne govorim koliko je bilmeza u potkrovlju prvog dana useljenja zastaklilo terasu da bi imalo gde da drzi bure sa kiselim kupusom...
 
Te stvari su mi neverovatne. Proslih 7 godina sam proveo u zemljama gde je potrebna posebna dozvola za farbanje ramova prozora, ili gde je tacno propisano koje boje sme da ti bude krov, ili gde se trazi specijalna dozvola za secenje zbunja ili drveca itd... Promena fasade bi verovatno zahtevala sastanak na nivou vlade, sa svim koalicionim strankama!

Kod nas se haos samo nastavlja, a odgovorni samo dizu ruke i vicu "jadni mi, ne mozemo nista"!... Pa sunce mu, ko moze i kada ce poceti neko da nesto moze!?
 
Bila pre neki dan Bratislava na TV-u, i obilaze oni Petrlzalku (znas vec, njihov NBG), isti fazon - klime, ofarbane terase, razlicita stolarija, zastakljeni balkoni itd.

Jbg, izgleda da su to prve naznake socijalnog raslojavanja u tranziciji - nije ono bogati zive u jednom kvartu, siromasni u drguom, vec svi zive u istoj zgradi samo sto se status iskazuje time sto ces ofarbati terasu u belo, zastakliti, nakaciti klimu i staviti pvc stolariju :(
 
Primetio sam danas neku aktivnost na kalemegdan park projeku...neki bageri prilaze,a i opet se nesto meri cini mi se...Tako da ce mozda da krene to uskoro...
 
Homer Jay":bbgem1fj je napisao(la):
Bila pre neki dan Bratislava na TV-u, i obilaze oni Petrlzalku (znas vec, njihov NBG), isti fazon - klime, ofarbane terase, razlicita stolarija, zastakljeni balkoni itd.

Jbg, izgleda da su to prve naznake socijalnog raslojavanja u tranziciji - nije ono bogati zive u jednom kvartu, siromasni u drguom, vec svi zive u istoj zgradi samo sto se status iskazuje time sto ces ofarbati terasu u belo, zastakliti, nakaciti klimu i staviti pvc stolariju :(
To su dve razlicite stvari. Jedno je sto svaako krene na svoju ruku da nesto maska, dogradjuje itd... takve stvari zaista su uobicajene svuda osim u par evropskih zemalja. Druga stvar je sto ne psotoje ili se barem ne postoju smernice za investitore kako u celini svoj objekat treba da urede, odnosno mogu da urede. To je skandal. U Nemackoj cak moze i firma koja prodaje placeve, npr. za porodicne kuce, da u zemljisne knjige upise pod kojim uslovima sve porodice mogu da grade kuce (u kom sitlu, sa kakvim krovovima itd.), kako bi na kraju ceo kraj bio jedinstveno stilizovan. A kod nas nesto slicno ne radi ni javna vlast :bash:
 
Back to the topic....

Ne znam da li je neko postavio ovo ranije, ali otvorena je nova zgrada Megatrend univerziteta... Kako sam se nadala dobro sam se udala, ispala je mnoooogooo bolje od ocekivanog. Pohvala za oblik i izbor stakala.... Veliki minus - aluminjumska fasada. Aman bre, ljudi kad vec dajete tolike pare stavite neki kamen ili drvo, a ne ove plehove!!!


megatrend-glavna.jpg

megattrend-1.jpg

megatrend-2.jpg

megatrend-3.jpg
 
da taj aluplex opasno kvari utisak, da su makar ploče od golog betona bilo bi :shok:
 
Postavio sam vec neku sliku. Sezonu alu-fasada je definitivno "optimirala" ona zgrada na uglu Makenzijeve, blizu Slavije...

Sta znam, nekome je i to lepo. Ja sam licno uvek vise za kamen nego za metal!
 
^^^
Za tu zgradu imas utisak da ce kad otvoris vrata poceti sardine da izlaze iz nje... Prava konzerva :D
 
Ima li neko neku sliku tog objekta?? Gradi se sigurno 20 godina vec pa bih voleo da vidim sta su na kraju tu napravili. Jel to zavrseno?
 
Meni to vise lici na plastiku neku nego na aluminijum,but still....not nice.Ipak,zgradica je lepa sve u svemu....Bila bi vrh da su stavili kamen (kao npr Grawe).Staklo je stvarno super.
 
Zna li neko sta se desava sa onim objektom kod Kolarca u Uzun Mirkovoj?Koliko se secam pominjao se hotel neki....a nikada nije bilo nikakve table ispred.Jel ima neko info?
 
Vrh