Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Poslednja sednica je bila 06.03.2020. Dakle pre manje od godinu dana a ne kako ti opet pogrešno tvrdiš.

Nakon toga okupljanje baš i nije bilo uputno.

Sednica planirana za jul nije održana zbog epidemioloških mera. Umesto toga dobili smo email sa svim bitnim informacijama u vezi sa SZ, a u međuvremenu i čitav niz mailova sa finansijskim izveštajima i raznim servisnim informacijama.

Kad je bila vaša poslednja sednica?

Nikola,

sva ova gužva nastala je posle marta prošle godine, to znači da upravnica sve svoje postupke vodi na svoju ruku. Ona nikoga ne konslutuje sem tebe.
Kao da zazire od susreta sa komsijama? :D

Kako ti vidiš, ima li neke nade da se to stanje promeni i da dopusti stanarima da je odgovore od gluposti, neprijatnosti i blamaže? Ili ide na sve ili ništa?

Ročište u privrednom sudu je zakazano za 29.4. :bash:

Naša sednica
https://www.suncokret.org/2021/02/redov ... 021-u-19h/
 
Poslednja sednica je bila 06.03.2020. Dakle pre manje od godinu dana a ne kako ti opet pogrešno tvrdiš.

Nakon toga okupljanje baš i nije bilo uputno.

Nikola,
ako smes da nam otkrijes tajnu, kada ce vasa upravnica da zakaze sednicu? Proslo je 14 meseci i sednice nema.

Molim te prenesi joj da je po Zakonu o stanovanju i odrzavanju stambenih zgrada duzna najmanje dva puta godisnje da drzi sednice (clan 41, stav 7)

Ima li ona petlju da je zakaze? Ili cemo da sacekamo da sve plane dok ona glumi ludilo?
 
Ispod su slike rezulata rada

(invesitor) Blok 67 - komunalne milicije - opstina Novi Beograd

Na slikama gledate, demontazu decijeg igralista i pravljanje baste kafane.

Uprakos prijavama komunalnoj policji, redovnoj policiji i njihovom izlasku na teren, turisticki radnik nastavlja sa izgradnjom baste.

Obe policije kazu on ima saglasnost Bloka 67 i sklanjaju se u stranu.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    144,5 KB · Pregleda: 3.954
  • 4.JPG
    4.JPG
    170,8 KB · Pregleda: 3.934
  • 3.JPG
    3.JPG
    117,4 KB · Pregleda: 3.929
  • 2.JPG
    2.JPG
    133,7 KB · Pregleda: 3.923
  • 5.JPG
    5.JPG
    177,8 KB · Pregleda: 3.925
Ko je taj? Zar ta firma i dalje postoji i ima neke ingerencije u naselju?
 
Slična situacija je bila skoro u Bulevaru na Zvezdari, bez dozvole je vlasnik kafića baštom zauzeo zelenu površinu. Ispostavi se da je bašta bila bez papira a da je zahtev tek posle postavljanja podnet što je naravno nelegalno. Posle peticije i pritiska nas komšija je izašla inspekcija i sklonila baštu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848642#p848642:33z7x53j je napisao(la):
BS011 » 10 May 2021 21:40[/url]":33z7x53j]Ko je taj? Zar ta firma i dalje postoji i ima neke ingerencije u naselju?

Blok 67 izdaje saglasnosti za baste ilegalno.

Od prosle godine oni su izbrsani iz katastra kao korisnici zemljista. Po meni, oni nisu imali nikakvo pravo da daju u zakup ni pre, jer je zemlja zakupljena namenski za izgradnju i prodaju zgrada. Prodajom poslednje nekrenine njihovo postojanje u Belvilu je trebalo da prestane da postoji.
Ipak, oni su nastavili da se bave izdavanjem sve do ove godine. Razlog?
Treba skupiti 80.000 evra godisnje koliko iznosi godisnja rata za nakanadu za zakup zemlje na 99 godina.
Od iznamljivanja ne moze da se skupi ni trecina tih para godisnje. I vlasnik Bloka, autstrijska firma, je upumpavao novac. Krajem 2019. Blok 67 je prodat fizickom licu. To su ljudii bez para i vidimo na slikama sa kakvim idejama.

Kako bilo, Blok 67 je aktivan i dalje, ali vise nije relevantan. U zamljisnom listu njihovo ime se vise ne pominje ni u tragovima, korisnik zemljista je Direkcija za GGZ. Kraj agonije za nas u naselju.
 
Mislim da stoji i dalje... Žardinjere su tamo gde su ih postavili i igralište je neupotrebljivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851219#p851219:am8io739 je napisao(la):
vucko » 19 May 2021 08:00[/url]":am8io739]Ima li kakvih novosti oko bašte?

Ima, ima, basta kaput!

Sve je vracno u prvobitno stanje.
Ne znam kako ce invesitor da vrati ovom turistickom radniku novac, avans 50.000 od ukupnog iznosa od 163.000 za 2021.
Svi Blok 67 racuni su u blokadi 8 meseci (sa jednom kracom pauzom oko nove godine) tako da ovaj novac ide pravo poveriocu a to je Direkcija za GGZ koja im je blokirala racune.

Bice zanimljivo videti sta ce Direkcija da poduzme kada za koji mesec budu raskidali ugovor o zakupu zemljista sa Blokom 67, jer oni tonu sve vise u duznicku krizu.
 
NIsam mogao da nađem odgovarajuću temu, pa rekoh da pitam ovde.
Da li postoji parking za bicikle u okviru ove poslovne zgrada GTC gde se nalazi Air Serbia?

Prolazio sam okolo i nigde nisam video mesto na kome bi mogao da se zaveže bajs. Pitam zato što mi firma prelazi tamo za mesec dana, a idem biciklom na posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852789#p852789:2w3sqwmp je napisao(la):
rodilo » Pon Maj 24, 2021 2:04 pm[/url]":2w3sqwmp]NIsam mogao da nađem odgovarajuću temu, pa rekoh da pitam ovde.
Da li postoji parking za bicikle u okviru ove poslovne zgrada GTC gde se nalazi Air Serbia?

Prolazio sam okolo i nigde nisam video mesto na kome bi mogao da se zaveže bajs. Pitam zato što mi firma prelazi tamo za mesec dana, a idem biciklom na posao.

Ima bandera, a verujem da mogu i iz zgrade da postave resetku za vezivanje bicikala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852415#p852415:2m0rtjkp je napisao(la):
pinokio » Sub Maj 22, 2021 7:22 pm[/url]":2m0rtjkp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851219#p851219:2m0rtjkp je napisao(la):
vucko » 19 May 2021 08:00[/url]":2m0rtjkp]Ima li kakvih novosti oko bašte?

Ima, ima, basta kaput!

Sve je vracno u prvobitno stanje.
Ne znam kako ce invesitor da vrati ovom turistickom radniku novac, avans 50.000 od ukupnog iznosa od 163.000 za 2021.
Svi Blok 67 racuni su u blokadi 8 meseci (sa jednom kracom pauzom oko nove godine) tako da ovaj novac ide pravo poveriocu a to je Direkcija za GGZ koja im je blokirala racune.

Bice zanimljivo videti sta ce Direkcija da poduzme kada za koji mesec budu raskidali ugovor o zakupu zemljista sa Blokom 67, jer oni tonu sve vise u duznicku krizu.

Svaka cast, verovatno bi vremenom digli sportski balon iznad trim staze .
 
Ima bandera, a verujem da mogu i iz zgrade da postave resetku za vezivanje bicikala.

Jedino mesto gde sam ja video da ima jer kod rampe na ulazu u naselje kod prodavnice baterija... Tu inače niko nikada ne vezuje bicikl...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852789#p852789:1a9u90zo je napisao(la):
rodilo » Pon Maj 24, 2021 2:04 pm[/url]":1a9u90zo]NIsam mogao da nađem odgovarajuću temu, pa rekoh da pitam ovde.
Da li postoji parking za bicikle u okviru ove poslovne zgrada GTC gde se nalazi Air Serbia?

Prolazio sam okolo i nigde nisam video mesto na kome bi mogao da se zaveže bajs. Pitam zato što mi firma prelazi tamo za mesec dana, a idem biciklom na posao.

Postoji parking za bajseve u podzemnoj garaži. Nema baš mnogo mesta, ali nema ni mnogo bajseva, tako da je okej. Zvanično ta mesta pripadaju firmama i određenim ljudima (da, neverovatno, dodeljuju se kao parking mesta za automobile), ali nikada nisam videla da je iko pravio problem jer nema gužve. A ne znam ni kako bi proveravali, nije kao da postoje registarske tablice na bajsevima.
 
Leslie Knope":16g4lu31 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852789#p852789 je napisao(la):
rodilo » Pon Maj 24, 2021 2:04 pm[/url]":16g4lu31]NIsam mogao da nađem odgovarajuću temu, pa rekoh da pitam ovde.
Da li postoji parking za bicikle u okviru ove poslovne zgrada GTC gde se nalazi Air Serbia?

Prolazio sam okolo i nigde nisam video mesto na kome bi mogao da se zaveže bajs. Pitam zato što mi firma prelazi tamo za mesec dana, a idem biciklom na posao.

Postoji parking za bajseve u podzemnoj garaži. Nema baš mnogo mesta, ali nema ni mnogo bajseva, tako da je okej. Zvanično ta mesta pripadaju firmama i određenim ljudima (da, neverovatno, dodeljuju se kao parking mesta za automobile), ali nikada nisam videla da je iko pravio problem jer nema gužve. A ne znam ni kako bi proveravali, nije kao da postoje registarske tablice na bajsevima.
Hvala na odgovoru. Firma je kontaktirala GTC valjda, i oni su rekli da nema parkinga, ali da mogu da postave ako budemo želeli a ima nas 10ak koji dolazimo biciklima.
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Razmatram kupovinu stana u zgradi Zumbul A, 7. sprat koja gleda ka GSP garaži. Šta može biti najveća mana tu ? Koliko sam pročitao osim nekih zamerki na kvalitet u stanovima, buka koja dolazi iz GSP garaže može biti najveći problem? Da li je ta buka nepodnošljiva za život tu?

Hvala !
 
Није, претерује се са тиме, чује се ал није страшно. Једино што у спаваћој соби морају увече скроз да се спусте ролетне и затворе прозори јер иначе не знам како би спавање било могуће (бар мени). Али овако преко дана заиста није проблем та ГСП гаража јер они имају доба дана и доба ноћи кад се враћају у депо а после кад се размиле градом :mrgreen: нису приметни (а ни чујни) јер ти ту имаш само две линије које редовно саобраћају туда (ЕКО1 и 85).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858841#p858841:ij674kkz je napisao(la):
Peles » 18 Jun 2021 23:18[/url]":ij674kkz]Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Razmatram kupovinu stana u zgradi Zumbul A, 7. sprat koja gleda ka GSP garaži. Šta može biti najveća mana tu ? Koliko sam pročitao osim nekih zamerki na kvalitet u stanovima, buka koja dolazi iz GSP garaže može biti najveći problem? Da li je ta buka nepodnošljiva za život tu?

Hvala !

neka ti neko podesi stolariju, zameni gume i nemas nikakvih problema sa tom bukom. osim ako volis da spavas sa otvorenim prozorima.
autobusi imaju dve velike migracije dnevno koje traju ukupno dva sata.

iskreno od svih problema depo je po meni na zacelju dugacke kolone.
 
Hvala ljudi. @pinokio, sta bi po tebi bili vazniji problemi onda, ovako u kratko ako moze :) ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858904#p858904:2pts5xi1 je napisao(la):
Peles » 19 Jun 2021 12:21[/url]":2pts5xi1]Hvala ljudi. @pinokio, sta bi po tebi bili vazniji problemi onda, ovako u kratko ako moze :) ?

na prvom mestu, apsolutno nesporan, je problem zemlje na kom se nalazi naselje.
mogao bih o tome da pisem satima. najkrace.

vlasnik zemlje je RS Srbija. korisnik zemlje je Direkcija za GGZ. Zemlja je data u nameski zakup na 99 godina. Namena zakupa, izgradnja poslovno stambenog bloka, davanje stanova na koristenje za Unverzijadu, potom prodaja.

I tu pocinju problemi. Svi zakupci u Srbiji su isplatili te zakupe odmah, u nekoliko rata. Medjutim, invesitor u Belvilu (Blok 67) to nije uradio i optirao je da placa 4x godiisnje narednih reimo 90 godina (ili nesto krace).

Ali Blok 67 vec 5 godina nema druge prihode sem od izdavanja zemlje u podzakup kafedzijama. Sve kafane placaju Bloku nadoknadu da bi im blok dao saglasnost za otvranje basti koje im izdaje opstina NBG.

I sad imamo jednu parodaksalnu situaciju. Stanari su potrosili za 10 godina preko 1,2 miliona evra SAMO za ciscenje i zelenilo u bloku a nemaju nikakva prava u upravljanju tom zemljom. NJih niko nista ne pita.

Posledice su vidljive na svokom koraku. Lavina, Magelan i Azzaro su podigli staklene zgrade na sred te zemlje a ostale kafedzije postavljaju baste na decijim igrralistima ili tik pored njih. Sve je "legalno".

Samo zato, sto stanari znaju da ako prestanu da odrzavaju da ce cena stanova da im drsticno padne, oni trpe postupanje Bloka 67 i opstine Novi Beograd (koja izdaje resenja za baste na osnovu saglasnosti Bloka).

Ova agonije mora da se prekine ali je to veoma tesko jer postoji dug od oko 7 miliona evra za zemlju ispod nasih zgrada prema Direkciji.

Eto to je skica za pricu. Ali je prica mnogo komolikovanija i uticaj na ziivot u Belvilu je viseslojan i vrlo ozbiljan.
 
Vrh