Šta je novo?

Hotel Mona [ 18.000m2 ]

steta hotel je lepo ispao...prelep ulaz u garazu zakrpa na zakrpi....pa betoncina sa holivudskim otiscima...dzaba ste kucu krecili kad je u blatu..... :kafa:
p.s. sonda izgleda mocno ko prizemlje neke ard deko solitercine sa menhetna :vops:
 
Možeš da pročitaš na prethodnoj stranici, priprema se rekonstrukcija ulica okolo, jer nisu predviđene za promet autobusa. Naravno, uz malu opasku, da je to baš zato, što tu nikada nije bio predviđen veliki hotelski i kongresni centar.
 
AR gradnja je krenula u rekonstrukciju Solunske i Dračke. Jutros je zatvorena i ograđena Dračka.
Dračka 1 by Dark Pale, on Flickr

Dračka 2 by Dark Pale, on Flickr


Pitanje je samo da li će G. da otvori posebnu temu za ovu rekonstrukciju?
 
Gos'n B. negde smo se mimoišli :)
20210419_112127.jpg

Ali, ja sam uslikao i mesto za kampovanje:
20210419_112237.jpg

Kao i Solunsku ulicu, koja tek čeka da bude zatvorena, raskopana, sastavljena i udvosmerena:
20210419_112052.jpg

Za novom temom mislim da nema potrebe. :sesir:
 
Sada kada se podvuče posle nekog vremena kako je uticala Mona na taj kraj. Pozitivno ili negativno?
 
E, ovo je izuzetno zanimljivo pitanje. Kako naći balans između dve krajnosti? Jedna krajnost vodi u stagnaciju, starenje i lagano odumiranje, a druga u kaubojštinu i bahatost.
 
Možeš li da elaboriraš malo detaljnije? Slabo sam upoznat sa ovim krajem osim što sam bio poslom u moni pre početka pandemije jednom i što mi izgleda da je ona na silu ugurana u splet jednosmernih ulica. Pre bi je bilo smislenije da je negde dole na Dunavskoj.
 
Donji stroj Dračke ulice je gotov, neka se pripremi gornji stroj, pa onda Solunska...
20210524_081624.jpg
 
Oivičava se i gornji stroj ulice:
20210531_085612.jpg

A pre oivičavanja, mora i da se žabira, pa je**te, moraju i autobusi da prođu tu, je**te, to mi je prvi penal:
20210531_085619.jpg
 
Bitno da se Toma Mona redovno rasprdi na televiziji čim se pojavi.
 
I, sve je spremno da zamiriše asfalt uskoro:
20210607_173459.jpg

A hotel svakodnevno ima veliki broj dešavanja, vrlo je živo:
20210607_173501.jpg

Travu odlično održavaju:
20210607_173432.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843385#p843385:3ijs4rna je napisao(la):
vucko » Uto Apr 20, 2021 8:31 am[/url]":3ijs4rna]Sada kada se podvuče posle nekog vremena kako je uticala Mona na taj kraj. Pozitivno ili negativno?

Stanovnici Donjeg Dorcola nemaju bas nista od tog hotela.
Samo nepotrebnu guzvu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856327#p856327:bbbn94fy je napisao(la):
MC_ » Uto Jun 08, 2021 11:54 am[/url]":bbbn94fy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843385#p843385:bbbn94fy je napisao(la):
vucko » Uto Apr 20, 2021 8:31 am[/url]":bbbn94fy]Sada kada se podvuče posle nekog vremena kako je uticala Mona na taj kraj. Pozitivno ili negativno?

Stanovnici Donjeg Dorcola nemaju bas nista od tog hotela.
Samo nepotrebnu guzvu.

Kapiram da nije ni pravljen da zadovolji hirove stanovnika Donjeg Dorcola. :lol:

A uticala je tako sto ce biti promenjene podzemne instalacije u ulicama pored, zamenjen asfalt, a ucestvovali su u troskovima obnove zelene povrsine/parkica dijagonalno od hotela ispred zgrade u kojoj stan ima potpredsednik opstine. :wink:
 
Noćna Mona:
20210610_212543.jpg

I konačno u našem kraju, najpoželjnijii miris poznat Beobild čoveku - miris svežeg asfalta:
20210610_212535.jpg
 
Zanimljivo da su prvo kompletno izgradili šahtove a potom pažljivo asfaltirali. Nisu primenili onu agresivnu metodu raskopavanja asfalta ogromnim klinom kao što su neki radili u Zelenim bulevarima.

Dracka 1 by Dark Pale, on Flickr

Dracka 2 by Dark Pale, on Flickr
 
A, gospodine B. znao sam ja da će nešto veliko da se desi, na ovaj čas - kad eto, pade grad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857106#p857106:1jy8z3hx je napisao(la):
Berislav » 11 Јун 2021 12:25 pm[/url]":1jy8z3hx]Zanimljivo da su prvo kompletno izgradili šahtove a potom pažljivo asfaltirali. Nisu primenili onu agresivnu metodu raskopavanja asfalta ogromnim klinom kao što su neki radili u Zelenim bulevarima.

Извођач ових радова "АР Градња" увек тако ради, прво изграде шахтове, а после асфалтирају. Сваку саобраћајницу коју раде, ураде тако.
 
razbija vas kapital koji obozavate

N1 Дорћол: Протест станара у Солунској улици због најаве претварања улице у двосмерну и сече двадесетак стабала како би се омогућио долазак аутобуса до хотела "Мона"

У Београду готово да више не постоји део града у коме не постоји нека неуралгична тачка, коју карактерише конфронтација станара са инвеститорима или градом. Ове побуне, по већ неписаном правилу мотивисане су неизоставном претњом, девастације зеленила, као и доношењем одлука без претходних консултација са самим грађанима. Најскорији пример је протест у блоку 37 на Новом Београду.

У овом случају ради се о улици Солунска на Дорћолу, у којој се планира (без претходних консултација са станарима) на основу конкурсне документације о јавној набавци под редним бројем 45/20, извођењу радова на изградњи саобраћајница у блоку између улица Француске, Цара Душана, Тадеуша Кошћушког и пруге на Дорћолу.
 
solunska 1c.jpg


Meni smeta što nedostaju trotoari sa jedne strane ulice u Cara Uroša od Despota Đurđa do Solunske, u Solunskoj od Cara Uroša do Dračke, a ovo parče u Dračkoj su napravili, čeka se samo popločavanje.

Kolovoz u Solunskoj ima širinu za dvosmerni saobraćaj, samo što je neko na brzinu iscrtao mesta za zonsko parkiranje, a tako je u čitavom kraju i to najčešće tako da se sa pola točkova popnete na trotoaru a pola ostane na kolovozu. Ponegdje su i stanari postavili one protutenkovske žardinjere da spreče blokiranje ulaza kolima. Uglavnom, čitav kraj godinama čeka da se trotoari urede kako treba.

https://www.google.com/maps/@44.826...=280.4148&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656
 
Ovo za širinu ulica je tačno u većem delu grada. Mnoge ulice koje doživljavao uskim su zapravo dovoljno široke, ali su uzurpirane parking mestima. Isto važi i za trotoare.

Upravo zato smatram da je gradnja garaža prioritet jer samo na taj način možemo da uklonimo sav taj višak vozila sa kolovoza i trotoara. Tada će biti i više mesta za vožnju bicikla. Naime, ako ulica ima dve trake onda je vožnja bicikla mnogo lakša jer u ulicama sa jednom trakom ne postoji način da te bezbedno obiđe auto ako voziš bicikl na normalnom rastojanju od ivice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857518#p857518:2k44lw8b je napisao(la):
Berislav » Ned Jun 13, 2021 8:02 am[/url]":2k44lw8b]

Meni smeta što nedostaju trotoari sa jedne strane ulice u Cara Uroša od Despota Đurđa do Solunske, u Solunskoj od Cara Uroša do Dračke, a ovo parče u Dračkoj su napravili, čeka se samo popločavanje.

Kolovoz u Solunskoj ima širinu za dvosmerni saobraćaj, samo što je neko na brzinu iscrtao mesta za zonsko parkiranje, a tako je u čitavom kraju i to najčešće tako da se sa pola točkova popnete na trotoaru a pola ostane na kolovozu. Ponegdje su i stanari postavili one protutenkovske žardinjere da spreče blokiranje ulaza kolima. Uglavnom, čitav kraj godinama čeka da se trotoari urede kako treba.

https://www.google.com/maps/@44.826...=280.4148&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656
file.php


neka neobicna sila mi je rekla da ces se ti pojaviti sa "dokazima" koji idu u prilog gradskoj vlasti.
 
Vrh