Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Kolko sam razumeo, taj klub/restoran tu bi vol'o baštu.

Čuli da Grad masovno izdaje javne površine pod izgovorom ''olakšica za ugostitelje usred Korone'' pa rekoše ''što ne bismo i mi prigrabili pokoji kvadrat prostora kad možemo''...
 
rimski-limes-singidunum-rajiceva-ulica.jpg
 
Какав тумор. Као да је свемирски брод слетео у град.
 
Da. Sa modernom arhitekturom kao dopunom koja zaokruzuje trg, a ne ovako.
 
Tу је буквално само требало употпунити два низа објеката, између Краља Петра и Рајићеве, и у Париској, после библиотеке града скроз до Узун Миркове, уз поштовање спратности и стила. У већем простору између Рајићеве и Краља Петра је могао чак да никне музеј града или зграда опере или филхармоније.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845098#p845098:3fv95vqr je napisao(la):
Дошљак » Pon Apr 26, 2021 6:22 pm[/url]":3fv95vqr]Tу је буквално само требало употпунити два низа објеката, између Краља Петра и Рајићеве, и у Париској, после библиотеке града скроз до Узун Миркове,
уз поштовање спратности и стила.
Eeee... nema toga više u Beogradu već decenijama... :D
 
Imao sam jednu 3D varijantu ovog sto Dosljak pise, mozda je jednom postavim.
 
Drndali su nešto u dva tri navrata na ovom mestu. Poslednji put pre jedno dve godine. Ali ne znam kakvo je stanje.
Rajiceva.jpg
 
Kada vidim ovu sliku ponovo pomislim kako je tu lep trg mogao da ispadne.

A i hvata me nostalgija, to je bila stanica odakle sam se vracao iz grada kao srednjoskolac :)
 
Interesovalo bi me kako je izgledao ovaj deo Rajiceve kada su u Kralja Petra postojale ove zgrade u sredini.
 

Prilozi

  • gallery_29361_43_37425.jpg
    gallery_29361_43_37425.jpg
    102,9 KB · Pregleda: 2.020
Na mestu TC je bilo dosta nacickanih kuca, koje lice na udzerice i jedna duza zgrada.
Ulica Rajiceva je, zapravo, postojala sve do Uzun Mirkove ulice, sto nisam znao, ali mi je bilo logicno.
O tome bih voleo vise da saznam.
 

Prilozi

  • d2c.jpg
    d2c.jpg
    453,6 KB · Pregleda: 1.676
  • d2cv.jpg
    d2cv.jpg
    151,1 KB · Pregleda: 1.674
Rekao bih da je ovaj TC najveći promašaj u Beogradu. Galerija je za ovo Ušće. Večito prazno, pola lokala ne radi... Potpuno promašen koncept, sa nekakvim luksuznim radnjama.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Штета што упропастише овакву локацију овим промашајем.
 
Oni su mislili da će luksuzom privući strance i propali su umesto da su koncipirali TC na dve tri velike radnje tipa C&A, H&A,... na dva sprata i lako bi popunili prostor a imali bi i kupce.
Isto to pokušava i Galerija da popuni TC luksuzom u koji niko neće nikada ući ali su se izgleda dozvali pameti pa su ipak prihvatili i Teranovu, NewYorker,... a ipak su doveli i H&M.
 
A koje su to luksuzne radne u Rajicevoj?

Nije bas da sam svaki dan tamo, ali dosta puta sam bio i bas se ne secam nicega sto bi potpalo pod luksusni brend, osim mozda Armanija ako se Exchange uopste moze smatratni luksuznim.
 
Vrh