Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

vucko

Professional
Učlanjen(a)
20.04.2008.
Poruke
23.581
Pohvaljen
22.389
Lokacija
Zvezdara
12-homepage-1.jpg


http://www.piu.rs/projects.php?id=12

Lokacija Lokacija je odabrana u okviru park šume Zvezdara, Beograd, neposredno ispod zone objekata Instituta «Mihajlo Pupin». Zahvaćen je prostor od ukupno 21 ha. Faza I zahvata južnu zonu od 7 ha.

BRGP 16.446,51 m²
Opis objekta Grupacija objekata I faze sadrži sledeće arhitektonske celine:
jedinice za NI rad – module A3, A4, A5, B4 i B5; vezne elemente V1 i V2; pasarele P1,P2, P3,P4, P5 i P6; zajednički ulazni hol sa toplom vezom. Spratnost objekata:
A3 – Po + Pr + 2 + Pk;
A4 – Po + Pr + 1 + Pk;
A5 – Po + Pr + 1 + Pk;
B4 – Po + Pr + 2 + Pk;
B5 – Po + Pr + 3 + Pk.

Period izrade projekta Glavni projekti su urađeni
Period izgradnje 01.02.2011. - 20.1.2012.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/233784/Do-2015-u-nauku-300-miliona-evra

Država bi uskoro trebalo da odabere izvođače radova za gradnju Naučnotehnološkog parka na Zvezdari

Jucerasnje stanje

kc-Fotogr.jpg


jt6-Fotogr.jpg


hk8-Fotogr.jpg
 
Vucko

u kojoj meri bi predlozeno resenje a pre svega pozicija moglo da ugrozi celinu zvezdarske sume i da li ima planskog osnova za tu izgradnju. Takodje ove fotke sa terena sto si postavio predpostavljam da su i NS
 
Predlozeno resenje ni malo ne ugrozava sumu,jos planom iz 1979 godine je doneto ovo resenje.Koliko vidim osnova se ne menja.Dakle ima planska osnova.Izbacio sam deo iz teksta za NS da ne buni ljude.

To je taj plan,koliko vidim nece biti izgradnje novih objekata
http://mapa.urbel.com/silverlight/174/?src=namena

Obelezio sam na GE,crveno je novoplanirana ulica koja ce biti odvojena od sume zgradama centra(ove kockice),a plavo su granice plana Zvezdarske Sume.

epi-centar.jpg


Za svaki slucaj sam poslao mail jedinici za upravljanje projektima koja ima prezentaciju o centru ovde.

http://www.piu.rs/projects.php?id=12

Mogao bi i ti da izvuces dodatne rendere i plan centra,da vidimo kako ce izgledati :gobb:
 
Nedavni tekst u Blicu o Teslinom tornju
........ ,, i zato predlažemo da u Beogradu izgradimo naučno-razvojni centar “Nikola Tesla”. .. ............
Imali to ikakve veze sa ovim naučno-tehnološkim parkom ?

ako ima na njemu ce i biti Teslin toranj :rolleyes:
 
Boco,nema veze apsolutno,ova lokacija je sa 2 strane okruzena sumom a sa trece fudbalskim stadionom.Ovaj projekat je zapravo stari projekat iz 80tih koji je minimalno modernizovan sto mozes i videti kad pogledas rendere i vidis da su staklenac fazon,to jest minimalno ulaganje.To opet nije losa stvar,jer kao sto vidis na slikama koje postavih izgleda kao cernobil trenutno,a unutra je puno djubreta od beskucnika,grafita,spriceva,piva a ima i podosta divljih pasa.
 
@vucko

Hvala na brzom odgovoru :)

Znam da se kod nas za nauku odvaja ko za crkvene miševe,
pa sam pomislio da hoce da spoje korisno i lepo o jednom trošku kad je vec izgrađeno a stoji i propada.
svašta, ko još ovde spaja korisno i lepo :laugh: :lool: :laugh:
 
recimo nekih dvaes'

objekti su unutra isarani,celik je svugde izrdjao(konstrukcija krova i pasarele) a i djubreta ima na sve strane.Nije bilo zastitnih radova na konstrukciji,nesto slicno kao sa prokopom.
 
Најмањи проблем је да пројектују нову фасаду. Било би глупо да ставе фазон од пре 30 година. Да ли такве панеле још неко упште и производи? :/

А теслин торањ би могли да поставе уместо ове кружне ламеле у центру. Или на њу.
 
ja sve sumnjam da mi imamo pare za sve ovo, pa cak i ovakve staklence...
 
Koliko razumeh ta kruzna lamela ce biti jedini ulaz,ona jedino za sada nije izgradjena.

Inace,render ima jednu falinku,u pozadini se ne vidi toranj na avali(to je ona planina u pozadini) :)

@mradulovic Kao i blok 39 radi se od kredita.
 
Lose postavljen render, tj. pozadina. Avala se ne vidi, pogled ide jugozapadno ka Autokomandi! :laugh:
 
Ni manje ni više mi ulažemo u sektor nauke i kulture i to u trenutku današnjeg "blagostanja" države, nije da ne zvuči sumnjivo.

Što se tiče Teslinog tornja podržavam, što kaže Boca spojiti lepo i korisno.
 
mradulovic":19w825c4 je napisao(la):
ja sve sumnjam da mi imamo pare za sve ovo, pa cak i ovakve staklence...
E ala se varaš, pa mi imamo za te namene odvojenih 200-300 miliona evra. Fale samo dobri projekti.
Kad kažem imamo, mislim imamo kredit.

http://www.nauka.gov.rs/cir/index.p...redit-banke-za-razvoj-saveta-evrope&Itemid=87

Кредит Банке за развој Савета Европе

уторак, 08 јун 2010 16:45

Потпредседник Владе за европске интеграције и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић је, након састанка са гувернером Банке за развој Савета Европе Рафаелом Аломаром, најавио да ће ова финансијска институција одобрити Србији кредит од 200 до 300 милиона евра намењен реализацији различитих пројеката. Он је истакао да ће за два дана у Риму ова банка одлучивати о првој транши кредита за Србију од 35 милиона евра, од чега ће 25 милиона бити кредити за пројекте у науци, а десет милиона за изградњу станова за научне раднике.
_________________

Ђелић је прецизирао да ће ова средства у наредне три године бити употребљена за пројекте заштите животне средине, јачања социјалних интеграција, образовања и науке, те да је реч о тренутно најповољнијим зајмовима на светском тржишту, који ће бити одобрени са роком отплате од 20 година и годишњом каматом мањом од два одсто.

Банка за развој Савета Европе у претходном периоду одобрила је Србији више од 200 милиона евра кредита, уз донацију од 10,5 милиона евра. Аломар је најавио да ће Банка за развој разматрати поменуту финансијску подршку Србији за пројекте у непрофитној сфери.
 
nbumbic":vle7n39a je napisao(la):
mradulovic":vle7n39a je napisao(la):
ja sve sumnjam da mi imamo pare za sve ovo, pa cak i ovakve staklence...
E ala se varaš, pa mi imamo za te namene odvojenih 200-300 miliona evra. Fale samo dobri projekti.
Kad kažem imamo, mislim imamo kredit.

http://www.nauka.gov.rs/cir/index.p...redit-banke-za-razvoj-saveta-evrope&Itemid=87

Кредит Банке за развој Савета Европе

уторак, 08 јун 2010 16:45

Потпредседник Владе за европске интеграције и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић је, након састанка са гувернером Банке за развој Савета Европе Рафаелом Аломаром, најавио да ће ова финансијска институција одобрити Србији кредит од 200 до 300 милиона евра намењен реализацији различитих пројеката. Он је истакао да ће за два дана у Риму ова банка одлучивати о првој транши кредита за Србију од 35 милиона евра, од чега ће 25 милиона бити кредити за пројекте у науци, а десет милиона за изградњу станова за научне раднике.
_________________

Ђелић је прецизирао да ће ова средства у наредне три године бити употребљена за пројекте заштите животне средине, јачања социјалних интеграција, образовања и науке, те да је реч о тренутно најповољнијим зајмовима на светском тржишту, који ће бити одобрени са роком отплате од 20 година и годишњом каматом мањом од два одсто.

Банка за развој Савета Европе у претходном периоду одобрила је Србији више од 200 милиона евра кредита, уз донацију од 10,5 милиона евра. Аломар је најавио да ће Банка за развој разматрати поменуту финансијску подршку Србији за пројекте у непрофитној сфери.
Halo, Bing, kako brat? Šta, uhvatili ga u samousluzi dok je pljačkao bebu od šest meseci... i dobio šest meseci!

Nego, zanimaju li te krediti, 200-300 miliona sa divnim socijalnim integracijama, made in Yuma, original?
 
16 500 kvadrata ce imati ovaj centar,a recimo blok 39 -10 000!
Malo potrazih i dodjoh do informacija da su tenderi za radove i nadzor trajali do 31.1.2011. Do 15 februara bi trebalo da potpisu ugovore o radovima.Rok za zavrsetak radova je oktobar 2011. Sigurno ce za nekoliko dana objaviti vise detalja
 
Ono sa rendera izgleda kao nešto što je bilo popularno kada se gradio Staklenac… Ogavno je.
 
Nisam komentarisao ko je koga inspirisao, pričao sam o tome da su ružni u sličnom maniru.
 
Eh,kad bi mogli nekako da vidim originalni projekat iz 80tih,pa da uporedimo ako je uopste nesto promenjeno u odnosu na taj projekat
 
Stara vest od 17 januara,pitam li se kakvi su bili utisci

3-full-1.jpg


Predtenderski sastanak i obilazak lokacije naučno-tehnološki park Zvezdara
Ponuđači koji su otkupili tendersku dokumentaciju za izvođenje radova na izgradnji objekata prve faze naučno-tehnološkog parka Zvezdara su 17.01.2011. posetili lokaciju, gde je održan predtenderski sastanak, posle koga je usledio obilazak objekta.

http://www.piu.rs/news.php?lan=lat

Rovareci po sajtu EU nadjoh ovu sliku

TA3-SER-SOC01-Zvezdara.jpg


I zvanicno podrucje tehnoloskog parka.Obratite paznju na severo istocnom cosku podrucja na objekte koji su zapoceti na ivici podznoja brda,imaju samo prizemlje.Bas me zanima da li ce biti ista od njih.

TA3-SER-SOC01-GOOGLE-par.jpg
 
Au koliko ovo ruzno izgleda na renderu. Opet to nezaobilazno plavo staklo. Izgleda da postoji zakon o njegovom koriscenju kod nas u zemlji.
 
Ne verujem da ce ovo napokon i da se izgradi.

A pise li igde sta bi trebalo da se nalazi u tom naucno-tehnoloskom parku? Jer predpostavljam da je koji god socijalisticki koncept koji je bio planiran za to 70ih prevazidjen.
 
Hoce da se izgradi jer je gotov tender i daje kintu EU.Cak nadjoh uradjen plan postavljanja dizalica od pre neki mesec,ne mogu sada da ga nadjem.

2008me su pominjali da ce nesto povezano sa IT-om biti tu,neki fazon institua Mihajlo Pupin.

15.2.2011. objavljuju ko je pobedio i koliko razumeh radovi krecu 15-30 dana kasnije

evo i tog plana, da se zna ovo nije urbanisticki vec gradjevinski
2zp-dizal.jpg
 
Vrh