Šta je novo?

TC Merkator

Ronche

Higher intermediate
Učlanjen(a)
02.03.2010.
Poruke
1.019
Pohvaljen
584
Da li neko ima informacije o tome kakav je projekat renoviranja TC Merkator na Novom Beogradu? Kako će sve to izgledati kada se završi renoviranje i da li će i fasada pretrpeti promenu? Na samom objektu jedino stoji tabla na kojoj stoji obaveštenje da centar neće raditi od 1. maja pa sve do septembra. Ono što sam uspeo da vidim na licu mesta jeste da dižu asfalt sa celog parkinga unutar objekta i da su od prizemlja u objektu ostale samo pokretne stepenice xD Svi okolni zidovi su uklonjeni, uključujući i one gde je bio salon nameštaja i bele tehnike.
 
Ја сам чуо од жене која је чула од другарице која је чула од... да више неће бити паркинга већ ће и приземље и спрат имати комерцијални садржај - продавнице.
 
Uf, to bi bilo užasno. Bulevar Zorana Đinđića je već noćna mora za parkiranje, samo mu fali još dvostruko veći "Merkator" bez parkinga!
 
Ja nešto ne verujem u tu priču...prosto nije izvodljivo tako nešto. Čak mislim da postoje propisi koji se tiču parkinga u tržnim centrima, tj. da je investitor koji pravi objekat (u ovom slučaju obnavlja), obezbedi i parking mesta. U slučaju da je tačno da će i prizemlje biti pretvoreno u komercijalni deo, verujem da će da iskopaju podzemnu garažu. Merkator je u sadašnjem stanju jedino stubovima vezan za temelj, tako da ne bi trebao da bude veliki problem da se ispod napravi garaža (nisam građevinski stručnjak, samo iznosim pretpostavku).
 
Da li neko zna da li će menjati fasadu, pošto je u očajnom stanju.
 
Dole ce biti vrlo tesko uglaviti komercijalne sadrzaje na onako maloj visini... A uz to takav objekat mora imati parking, tu nema price, samo je pitanje gde ce biti - jos jedan nivo ispod, mozda na krovu... tesko da je moguce negde u okolini.
 
Veće su šanse da će na krovu biti dodat sprat za komercijalni sadržaj, nego da će tu biti parking...Bilo bi malo zeznuto popeti se, plus to je daleko veće opterećenje za zgradu nego da se naprave lokali. E da, juče sam prolazio pored Delta City-ja, sa strane ka buvljaku i nešto rade na krovu sa te strane.
 
Ja sam u nekom momentu načuo da se dograđuje još jedan sprat, ali slabo u to verujem.
Jako je interesantno kako malo informacija ima, a projekat je već poodmakao.
 
Nije mi jasno sta mogu da urade za samo 3 meseca... Kako rece neko fasada se raspada a nisu je ni pipnuli...
 
mekbejn":1nm18ntf je napisao(la):
...Jako je interesantno kako malo informacija ima, a projekat je već poodmakao.
Pa to. Valjda bi po propisima trebala da stoji tabla sa informacijama o projektu, kao što stoji na svakom gradilištu.
 
Ni na internetu se ne mogu naći neke informacije o rekonstrukciji, ono malo što je dato je veoma šturo. Ovo je sve što sam uspeo da nađem...
Merkator investira 30 miliona evra u Srbiju
Tanjug | utorak, 08.05.2012. | 12:54

Kompanija Merkator u 2012. godini u Srbiju će investirati više od 30 miliona evra, a najznačajnija investicija je rekonstrukcija "Merkator centra Beograd"
thumb-502-228.jpg

U rekonstrukciju će biti uloženo 12 miliona evra, izjavila je danas za Tanjug predsednica "Merkator grupe" za Jugoistočnu Evropu Stanka Čurović.
"’Merkator’ planira da u naredna tri meseca u Srbiji zaposli 250 novih saradnika, a značajnijie su investicije i otvaranje krajem juna megamarketa u Valjevu i premijum hipermarketa u zgradi Beograđanke", rekla je ona na Ekonomskom fakultetu u Beogradu.
Kako je Čurović najavila, ta kompanija planira da do kraja godine u Srbiji otvori još nekoliko objekata. Ona je podsetila da je "Merkator grupa" od 2002. kada je započela poslovanje u Srbiji investirala više od 500 miliona evra.

"’Merkator’ je prava regionalna privredna lokomotiva i trudimo se da povezujemo sve dobre privrednike iz Jugoistočne Evrope", ukazala je Čurovićeva.

Ona je objasnila da je povod renoviranja "Merkator centra Beograd" proslava 10 godina rada u Srbiji koja je najuspešnije strano tržište kompanije. Otvaranje je planirano za septembar kada će biti proslavljen jubilej, a kako je kazala Čurovićeva, taj tržni centra biće prilagođen potrošaču 21. veka.

Što se tiče maloprodaje robe široke potrošnje plan je otvaranje velikog, prvog, takvog tipa u Srbiji, hipermarketa premijum koji će ponuditi mnogo širi asortiman svežih prehrambenih proizvoda, robe sa poreklom uz sve renomirane proizvođače, zdrave hrane, proizvoda za ljude sa specijalnim potrebama u ishrani.

Drugačije će biti opremljen prostor, police će biti žičane dok će posebno biti unapređena usluga i oprema, istakla je ona.

"Beograđanka će biti naš prvi takav objekat ali u punoj meri ćemo to pokazati tek u renoviranom ’Merkator centru Beograd’ na Novom Beogradu", pojasnila je Čurovićeva.
 
Pre nedelju dana sam preko kontakt forme na njihovom sajtu postavio pitanje u vezi rekonstrukcije ovog objekta, ali me još uvek nisu udostojili nikakvog odgovora.
 
1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


Arhitektonski koncept

Tržni centar Mercator Beograd je najveći Mercator-ov tržni centar u Srbiji i regionu, ukupne površine 50. 000 m2. U prizemlju i na spratu sadrži hipermarket (prodajni prostor i magacin), trgovačku zonu sa lokalima, administrativni deo, garažu i tehničku zonu.

10 godina nakon otvaranja kompanija Mercator je donela odluku o neophodnosti rekonstruisanja svog najvećeg tržnog centra u smislu uvođenja novih tehnologija, nove opreme, izmene enterijera i fasade , kao i optimalnog rasporeda funkcija.

Izvor: Energogroup

Šminkanje.
 
Ja ovde ne vidim nikakve promene osim krecenja..a vi :rolleyes: :kafa:
Posebno je grozno sto su ostavili istu sivu fasadu.. :blah:
U kladu sa slikama enterijera..fasada je trebala biti crno bela..
 
Dobro, barem enterijer neće biti više onako "zamarajuć". Prolazio sam juče pored Merkatora...skoro celo prizemlje su zamaskirali najlonom, pa se malo gde može videti šta se dešava na prostoru parkinga. Ono što sam uspeo da vidim jeste da će parking imati nekih 15-20% manje mesta jer na nekim delovima parkinga napravili nešto što deluje kao da će biti komercijalni prostor. Tamo gde je pre bio salon tehnike i nameštaja u prizemlju, taj deo je proširen ka siv-u na uštrb parking mesta i sada tu postoji samo prolaz širine nekih 2m po slobodnoj proceni. Sa strane gde je stanica buseva 17, 74, 68, u levom delu parkinga je ozidan prostor površine nekih 100kvm, a sa strane do policije od ulaza napred ka sredini ima ozidano okno za koje verujem da će biti lift za osobe sa invaliditetom.Deo fasade na ćoškovima su postavili ali su prekriveni zaštitnom folijom, tako da je konačan izgleda za sada nepoznat. Valjda će se neka televizija setiti da malo poseti ovaj objekat i sazna malo više stvari.
 
Pa cinjenica je da taj parking nikada nije bio pun do kraja...
 
Bogami, odgovorno tvrdim suprotno...bezbroj puta se dešavalo da jedva ima slobodnog mesta i da je u samom centru ogromna gužva. Dosta vremena sam provodio šetajući Merkatorom. Stoji činjenica da je jedan deo vozila od ljudi koji rade u firmama koje su u neposrednoj blizini Merkatora, ali taj broj je zanemarljiv.
 
Prijatelju zivim pored merkatora i gotovo svaki dan sam bio u njemu... Redovi parkinga kod perionice nikada nisu bili popunjeni... Kapiram da je to umanjenje od tih 20%...
 
Radovi prilično dobro napreduju. Otkrili su novu fasadu na uglovima i naravno, nešto je drugačija nego na renderu i verujem da će se lepo uklopiti kada uklone skele. Izgleda da ostatak fasade ne nameravju da menjaju (barem mi tako deluje) jer je već postavljen veliki LED ekran na strani koja gleda na crkvu. Deo ograde je uklonjen pa se može videti da je sada ulaz u merkator iz bul. Zorana Đinđića izbačen skroz napred do ograde. Parking nisam uspeo da vidim. Bilo bi lepo ako je neko u mogućnosti da napravi mini foto reportažu :)
 
Ja sam sada prosao pored Merkatora i krajnje sam razocaran.
Dakle sve sto su uradili je da su dva coska fasade stavili plave alubond ploce.

I jedan kao neki Led ekran i to je to. Sva ostala fasada je ona stara, zardjala, izlomljena, izbledela nisu se trudili ni da je ociste.
 
Opustenooo":6dal3gl0 je napisao(la):
Ja sam sada prosao pored Merkatora i krajnje sam razocaran.
Dakle sve sto su uradili je da su dva coska fasade stavili plave alubond ploce.

I jedan kao neki Led ekran i to je to. Sva ostala fasada je ona stara, zardjala, izlomljena, izbledela nisu se trudili ni da je ociste.

Pa to, bolje da je onda uopšte nisu ni dirali....velika vajda od "novih ćoškova" ako će ostatak fasade ostati isti.
 
Ne znam sta ste vi ocekivali od soping centra. Mermer mozda?

Merkator je mozda medju ruznijim primerima, ali svi objekti masovne potrosnje izgledaju veoma jeftino i neinventivno sto se estetike tice.

Secam se samo fascinacije Merkatorovom kartonskom kockom kada je bila otvorena davne 2002. To su bile ture iz cele zemlje, kako bi se video jevropski standard. Nedeljom se odlazilo u kupovinu porodicno, kao na kakvu svecanost. Cak su i neke turiste iz Albanije dovodili u grupama.
 
Pa ima istine, ali ipak, to je tada bilo nešto jedinstveno u Beogradu i Srbiji :D To je bila preteča Delta City-ja i Usca :p
 
Vrh