Šta je novo?

Kapija Vracara

Markogmail

Beginner
Učlanjen(a)
12.01.2018.
Poruke
54
Pohvaljen
28
Evo da otvorim temu i ujedno da pitam forumase za misljenje u vezi ovog kompleksa. Hvala
 
Kad se otvara tema o nekom novom projektu ili gradilistu istovremeno se postave i slike ili renderi onoga sto se predstavlja ili o cemu se otvara rasprava. Jel to onaj projekat u juznom bulevaru?
 
Виђао сам рекламе за ово још давно али некако ми делује да радови слабо иду јер да иду од кад су те рекламе кренуле до сад би већ било пар спратова
 
Izvinjavam se, nov sam ovde.
Kazu u prodajnom centru da ce se graditi sve zgrade u jednoj fazi i da je kraj gradnje krajem 2018.
 
Juzni bulevar, preko puta marmil landa. Ne moze screenshot sa google mapa da se zakaci posto je png format. Cim se ukuca u google maps kapija vracara odmah otvara lokaciju.
 
Ok da, mislio sam da je rec o ovom projektu ali nisam odma bio siguran. Meni je ovo za nase prilike veoma dobro i absolutno se radujem izgradnji ovog kompleksa, no cekam da vidim kako ce izgledati u stvarnosti od mene za sad toliko.
 
Prošao sam pre 2 dana, nema govora da završavaju do kraja 2018, tek izlaze iz zemlje.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Gledam osnove stanova na satju http://kapijavracara.rs/stanovi.
Dosta stanova ima sobe trapeznog oblika, tj. ocigledno ta kriva linija prati ivicu placa. Nije mi jasno kako se neko odluci da kupi takav stan.
 
Moj utisak je da se projektant nije nešto previše trudio oko funkcionalnosti.

1. Pogledaj poziciju TV-a u odnosu na sofu za sedenje.
2. Balkonu se pristupa iz spavaćih soba, što i nije baš najpraktičnije.
3. Za moj ukus su malo previše zgrada nagurali na relativno mali plac, nije katastrofa, ali moglo je da bude malo komotnije.
4. Generalno imam osećaj za ceo projekat da u svakom stanu ima po 3-4m2 više nego što bi trebalo (razni hodnici, predimenzionisane prostorije i sl.)

Sa druge strane sigurna je investicija, investitor je Aleksandar Gradnja koji je napravio puno projekata do sada tako da ne vidim da postoji neki rizik.

Treba samo dobro odabrati stan i dobro proanalizirati da li je sve ma svom mestu.
 
Bolje da se zove klas bivsa pekara smorili su sa kapijama
 
Mislim da projekat nije loš ali da je lokacija baš loša. I sada je Južni Bulevar kao klanac, a za deset godina će biti još više, u njemu nema ni jednog drveta, avremenom će postati sve opterećeniji. Takođe zaleđe pve lokacije je puno malih kuća koje će se vremenom menjati u velike zgrade i naselje će postati prenaseljeno sa malo infrastrukture.
 
Znaci i ovde trpezarija usla u dnevnu sobu, muka mi je vise kad ovo vidim, ovo je neprirodni blud koji poprima razmere epidemije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516839#p516839:2l67tgaw je napisao(la):
Biciklistkinja » 15 Feb 2018 21:28[/url]":2l67tgaw]Mislim da projekat nije loš ali da je lokacija baš loša. I sada je Južni Bulevar kao klanac, a za deset godina će biti još više, u njemu nema ni jednog drveta, avremenom će postati sve opterećeniji. Takođe zaleđe pve lokacije je puno malih kuća koje će se vremenom menjati u velike zgrade i naselje će postati prenaseljeno sa malo infrastrukture.

Није то ништа, 90% тога је картон квалитет да буде замењено нечим квалитетнијим чим поново дође време масовних експропријација и реконструкција као за време социјализма
 
Zgrade su od ivice do ivice parcele, neće izgledati ni približno pitomo kao na renderu nego će biti monstruoznije od marmila.
U 3 zgrade, koliko vidim, će biti ukupno barem 150 stanova i isto toliko automobila. Južni bulevar je već u saobraćajnom kolapsu. U tom delu treba da se proširi sa još 2 trake tako da bude kao sa druge strane Maksima Gorkog. To je stara priča, pitanje je samo realizacije i ko će od investitora to tražiti od grada ili opštine.

Da li postoji cena?
Nedavno završena zgrada u komšiluku je 1750e+PDV za veće stanove, garažno mesto 15.000.

Što se tiče brzine gradnje, nakon izlaska iz zemlje idu oko jedan sprat mesečno. Tako da će jedna zgrada biti sigurno useljiva do kraja 2018. U druge 2 možda preostanu zanatski radovi, instalacije i sl. (ne verujem da su planirali ovako toplu zimu i bez padavina i da mogu da rade bez prekida).
 
Evo i slika sa te lokacije iz vremena rušenja...
ec809177ab418d25d953bac117b9eb8f.jpg
0f683827b619e311f8853669a7b3670e.jpg
4a2a87d4f370266095fb647c292a267d.jpg
2f374d6d74929cb3d5b7553105530ef4.jpg
092ad79799b1f5b998b7b0b74a146a97.jpg
5a4ab8d2a222b5f12f777244efb9a6f7.jpg
ff9b5b822cf6f54e39cf066c2ac01071.jpg
2a6639f119eab11de95979c6b9d1fc58.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
darkot":1qsxomwb je napisao(la):
Gledam osnove stanova na satju http://kapijavracara.rs/stanovi.
Dosta stanova ima sobe trapeznog oblika, tj. ocigledno ta kriva linija prati ivicu placa. Nije mi jasno kako se neko odluci da kupi takav stan.
Parcela je dovoljno velika da se mogu izbeći takve gluposti, ali želja da se izgradi do poslednjeg kvadrata je prevagnula...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Класични идиотлук, да се направи правило о искоришћености, или да држава преузме све израде архитектонских нацрта
 
Grad bi za parcele koje prodaje mogo da organizuje konkurs i da ih prodaje sa projektom recimo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516889#p516889:125f8n8c je napisao(la):
dejjan » Pet Feb 16, 2018 12:13 am[/url]":125f8n8c]Zgrade su od ivice do ivice parcele, neće izgledati ni približno pitomo kao na renderu nego će biti monstruoznije od marmila.
U 3 zgrade, koliko vidim, će biti ukupno barem 150 stanova i isto toliko automobila. Južni bulevar je već u saobraćajnom kolapsu. U tom delu treba da se proširi sa još 2 trake tako da bude kao sa druge strane Maksima Gorkog. To je stara priča, pitanje je samo realizacije i ko će od investitora to tražiti od grada ili opštine.

Da li postoji cena?
Nedavno završena zgrada u komšiluku je 1750e+PDV za veće stanove, garažno mesto 15.000.

Što se tiče brzine gradnje, nakon izlaska iz zemlje idu oko jedan sprat mesečno. Tako da će jedna zgrada biti sigurno useljiva do kraja 2018. U druge 2 možda preostanu zanatski radovi, instalacije i sl. (ne verujem da su planirali ovako toplu zimu i bez padavina i da mogu da rade bez prekida).

wrooong
za ovo sto sam boldovao

prosecan stan u beogradu ima 1.5 automobil, a tek zamisli koliko ce biti automobila po stanu u skupoj zgradi
 
Треба што пре размишљати о проширењу Јужног булевара. Само онда ће да дође до изражаја други проблем, паркинг простор. О зеленилу булевара не треба ни размишљати. Иначе тротоар са те стране булевара горе код оног низа новоградње је криминалан, као да се пењем по пирамидама, негде имају и неке као степенице склепане од железничких прагова који су иструлили па вире рђави ексери.
 
Zainteresovao sam se jos prosle godine. Grade se tri lamele sve odjednom i tehnicki prijem je predvidjen u novembru 2018. Ostaje da vidimo da li ce ispostovati. Gledao sam kolika je to rupcaga bila, za 3 nivoa garaze, projekat nije naivan nimalo. Svaki dan je tu 50 radnika namucise se ljudi ali izadjose iz zemlje nekako ovih dana.

Agencija JLL prodaje ali kao i svaka agencija samo gleda da utrapi gajbu. Oni su tvrdili da ce da se izadje na kotu nula u Oktobru 2017 a ja vidim da to nije slucaj ni danas za sve lamele (samo je prva izbila). Ali smatram da se ne kasni sa radovima i da ce stici do kraja godine, ipak je investitor vrlo pouzdan.

Cena se kretala oko 1700 - 1900 evra/m2 + PDV u septembru prosle godine u zavisnosti sta zelis i na koji nacin zelis da placas. Uslovi i dinamika su manje vise isti kao i kod svake sive faze.
Koliko se cena krece sada, bilo bi dobro neko upuceniji da javi.
Garazno mesto je bilo 12 soma za stanare, nisam 100% siguran.
Sve je ovo bilo u ultra sivoj fazi i cene ce kapiram otici gore drasticno dok se ja smislim sta cu :(

Materijali stoje na sajtu nije lose (visi srednji nivo). Ako je verovati renderu svakako ce biti vrlo reprezentativno i ako se izuzme naguzvanost u juznom bulevaru (sto je ja mislim tema za neku drugu diskusiju) same zgrade ce svakako biti nesto po cemu ce taj deo j.bulevara biti prepoznatljiv.

Negativno po meni je sto je mali razmak izmedju lamela (15ak metara). Ne svidja mi se sto ima mnogo parking mesta u garazama a samo dva velika izlaza. Pitajte ove u A bloku koliko im treba da izadju Pon - Pet oko pola 9 kad svi krenu na posao. Ovde je malo bolje to odradjeno (prostranije) i dalje mislim da ce se stvarati cep.

Tako da ako neko ima jos neki info npr koliko sada kosta kvadrat i kakav im je plan kada ce otprilike da odu pod krov, dal ima stanova manjih i dalje i neke fotke sveze nek podeli sa drugima... ;)
 
Prodajni menadzment im je malo zakazao. Kulturni su, ali na konkretnija pitanja nemaju odgovore. Da li je problem u prodaji ili u onima koji su ih obucili ne znam. To je bilo onda kada sam se ja raspitivao.
 
Da li je neko uporedjivao kapije vracara sa projektom vozdove kapije? Lokacija, investitor, ocekivani kvalitet?
 
Vrh