Šta je novo?

Merin Hill [ Stambeno poslovni kompleks | 28 780 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.331
Izvor: Beobuild.rs

Merin Hill - luksuzni kondominijum na Voždovcu

Na odličnoj lokaciji, nedaleko od Ustaničke ulice na Dušanovcu, ušuškan u mirnom kraju blizu parka Šumice, počela je gradnja jednog vrlo atraktivnog stambeno-poslovnog objekta. “Merin Hill” kako je nazvan ovaj luksuzni projekat, ističe se istovremeno atraktivnom arhitekturom i prvoklasnom materijalizacijom, što ga stavlja u sam vrh trenutne ponude u novogradnji. Izgradnja kondominijuma počela je ovog proleća, a završetak radova očekuje se u novembru 2020. godine. Po konceptu biće zatvoren stambeno-poslovni blok sa kontrolisanim ulazom, a pristup stambenim lamelama ostvaruje se preko zajedničkog dvorišta, sa dečijim igralištem i zelenilom u centralnom delu kondominijuma. U pet lamela biće smeštene 184 stambene jedinice, različitih struktura i organizacija, od jednosobnih do četvorosobnih, uključujući i sedamnaest ekstra luksuznih penthausa na dva nivoa na poslednjim spratovima.

Projektovan u obliku ćiriličnog slova “P”, imaće ukupnu bruto površinu od 28.780 m2, uključujući i prostranu podzemnu garažu. Dodatan kvalitet je i niska spratnost nadzemnog dela objekta (Pr+4), čime se garantuje mir i privatnost budućih stanara. Arhitektonski akcenat je napravljen i na karakterističnom rešenju krova, sa prostranim i komfornim terasama. Na nivou četvrtog sprata formirani su luksuzni stanovi na dva nivoa sa kvadraturama od 110 do 203 m2, a kruna ponude u pojedinim biće obezbeđen privatni ulazak liftom u dnevnu zonu stana.

Specijalnu pogodnost imaju i stanovi u prizemlju, koji izlaze na privatne bašte, a koje će biti popločane keramikom i uređene zelenilom. Ceo kondominijum imaće tzv. francuske prozore (nizak parapet). Enterijer je podjednako kvalitetan, uključujuci aluminijum/drvo sisteme sa zvučnom izolacijom i venecijanerima na elektro-motorni pogon “Hunter Douglas”, italijanska granitna keramika “Rex Ceramiche Artistiche”, podno grejanje i „Laufen“ oprema u kupatilima, “Tarkett” hrastov parket itd.

Budućim stanarima biće dostupna i velika podzemna garaža na tri nivoa, sa ukupno 244 parking mesta. Dodatna pogodnost je ulaz u garažu na dve pozicije i to sa dvosmernim rampama, što olakšava kolski pristup kompleksu iz dva pravca. U okviru objekta obezbeđeno je i 95 stanarskih ostava, a u prizemlju će biti na raspolaganju i 6 komercijalno-uslužnih lokala. Bezbednost unutar kondominijuma garantovana je kontrolisanim pristupom sa obezbeđenjem 24/7 i sistemom video nadzora.

Investitor na projektu je „Merin Holdings“, kompanija koja je već prepoznatljiva na beogradskom tržištu, a najznačajniji dosadašnji projekti su „Gornji Grad“ u Zemunu, „Sun City“ na Novom Beogradu i „Merin Plaza“ na Vračaru. Upravljanje projektom i ekskluzivnu prodaju stanova obavlja „Merin Asset Management“, a u prilogu pogledajte 3D prikaze enterijera i eksterijera novog kondominijuma “Merin Hill“.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MmJ5f-vZVqw[/youtube]
merin-hill-3d-01.jpg

merin-hill-3d-02.jpg

merin-hill-3d-03.jpg

merin-hill-3d-04.jpg

merin-hill-3d-05.jpg
 
Baš sam se nedavno pitao kada će Šumice da betoniraju. Inače, Konjarnik nikada nije bio atraktivna lokacija...

Tehnički, 200 stanova koristi 2 garažna ulaza što dovodi do zagušenja.
 
Sta je ovde luksuzno u odnosu na druge projekte kopi imaju spa, fitness itd lokaciju da nr pominjem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626043#p626043:2bvgiv85 je napisao(la):
Imemig » Čet Maj 30, 2019 11:26 am[/url]":2bvgiv85]Sta je ovde luksuzno u odnosu na druge projekte kopi imaju spa, fitness itd lokaciju da nr pominjem?
Pa na primer pogledajte
https://merinhill.rs/fasada/

Energetska klasa zgrade će biti među najboljima u gradu.

Veliki broj stanova će imati bašte/dvorišta.

Dupleks penthose-i.

Dobar kosi krov.

Naravano, me može se ovaj "luksuz" od 2000+ €/m2 porediti sa pravim ultralux kompleksima oko Hrama i po Dedinju gde su stanovi od 100+ kvartata a cene 3500€/m2+
 
Svi ovakvi megalomanski "kondominijumi" će za 10 godina postati novi beograd zbog preskupog održavanja, a ti troškovi će čak i da rastu tokom vremena iz raznih razloga.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pa valjda će ovde da živi neka viša srednja klasa, a oni bi morali da imaju novca za održavanje. Tu bi trebalo da postoji dosta mesečnih troškova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626041#p626041:22n4e6ue je napisao(la):
dejjan » Čet Maj 30, 2019 1:13 pm[/url]":22n4e6ue]Baš sam se nedavno pitao kada će Šumice da betoniraju. Inače, Konjarnik nikada nije bio atraktivna lokacija...

Tehnički, 200 stanova koristi 2 garažna ulaza što dovodi do zagušenja.


Ovaj kompleks nije na konjarniku vec padina Lekinog brda
 
E ljudi, ja sam zakazala sastanak za sledecu nedelju. Jel bio neko kod njih?
Malo sam sumnjicava da ce ovo bas ovako dobro da izgleda :shock:
Trazim stan vec skoro dve godine...polako pocinjem da se nerviram..sve je skupo a kvalitet mi se cini da je samo na papiru dobar...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626093#p626093:x0c9c3in je napisao(la):
MissX » Čet Maj 30, 2019 2:55 pm[/url]":x0c9c3in]E ljudi, ja sam zakazala sastanak za sledecu nedelju. Jel bio neko kod njih?
Malo sam sumnjicava da ce ovo bas ovako dobro da izgleda :shock:
Trazim stan vec skoro dve godine...polako pocinjem da se nerviram..sve je skupo a kvalitet mi se cini da je samo na papiru dobar...

Tražite im da vidite građevinski projekat a ne samo rendere i promo art. Pitajte jasno kako će biti odrađeni oluci, gde će biti spoljne jedinice klima uređaja.
 
MissX":eug8fq3q je napisao(la):
E ljudi, ja sam zakazala sastanak za sledecu nedelju. Jel bio neko kod njih?
Malo sam sumnjicava da ce ovo bas ovako dobro da izgleda :shock:
Trazim stan vec skoro dve godine...polako pocinjem da se nerviram..sve je skupo a kvalitet mi se cini da je samo na papiru dobar...


Ja Vam mogu reci za njihov prethodni projekat, doduse manje luksuzan, da je sve bilo kako su rekli i da sam ja licno izuzetno zadovaljan kao kupac stana i sa izvedenim radovima, kao i sa komunikacijom/dokumentacijom. Za sada je sve maksimalno ispostovano.

Nemam iskustva sa drugima da bih uporedio, ali ih preporucujem. Pogledajte temu gornji grad zemun, tu je dosta receno i o njima.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
60,000€ za 30 kvadrata da luksuzno spavaš u dnevnoj na kauču na razvlačenje :lol: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626292#p626292:22fwaui3 je napisao(la):
Trecelice » Pet Maj 31, 2019 10:59 am[/url]":22fwaui3]
MissX":22fwaui3 je napisao(la):
E ljudi, ja sam zakazala sastanak za sledecu nedelju. Jel bio neko kod njih?
Malo sam sumnjicava da ce ovo bas ovako dobro da izgleda :shock:
Trazim stan vec skoro dve godine...polako pocinjem da se nerviram..sve je skupo a kvalitet mi se cini da je samo na papiru dobar...


Ja Vam mogu reci za njihov prethodni projekat, doduse manje luksuzan, da je sve bilo kako su rekli i da sam ja licno izuzetno zadovaljan kao kupac stana i sa izvedenim radovima, kao i sa komunikacijom/dokumentacijom. Za sada je sve maksimalno ispostovano.

Nemam iskustva sa drugima da bih uporedio, ali ih preporucujem. Pogledajte temu gornji grad zemun, tu je dosta receno i o njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slažem se sa komšom za sve gore navedeno, i mi delimo isto iskustvo. Kapa dole od nas za sve do sada. :sesir:
 
Muzu i meni se bas bilo dopalo, tek smo krenuli da trazimo stan pa sam pomislila evo brzog, a dobrog resenja. Cak nam je i cena bila podnosljiva s obzirom da dobijes bastu (gledali smo jedan od tih stanova). Inace, stanovi sa bastom su od 2300 do 2500 u zavisnosti od polozaja (najskuplji su oni okrenuti ka vrticu), medjutim, obicni stanovi su od 2200 pa navise tako da mu to s bastama maltene dodje "ko prvi devojci" posto placas samo kvadraturu stana. Basta naravno nije uknjizena, ali se ostali stanari odricu ugovorom. Culi smo i dobre stvari o samom investitoru tako da nam je sve delovalo primamljivo, izgled, lokacija, blizina auto puta...dok nismo otisli na lice mesta.
Majko mila kakva greota za takav projekat, to je takav budzak...ceo kompleks je okruzen osnovnom skolom s jedne, vrticem s druge strane i dve slepe ulicice. Do kompleksa vodi jedna jednosmerna a odvodi druga jednosmerna ulica i to je to, nema alternative. Pomisao sta ce tu biti kad ujutru svi krenu na posao...pakao. Dok se iskobeljas do auto puta, tri dana jahanja. Da ne pricam da bez garaznog mesta (16000e) ne treba ni razmisljati. Ako iko zeli da vam dodje u posetu, u okolini ne postoji sansa da se parkira...sve u svemu veliko razocaranje, bas mi se dopao bio projekat. Odustali smo uglavnom, pre-preskupo za takvu lokaciju...
 
Lokacija je predviđena za individualnu gradnju, kao što i jeste u okruženju. Slučajno se našao taj plac prazan i zgodan da se nagura 200 stanova :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Mi smo takodje zainteresovani za stan u ovom projektu.
Arhitektura, kvalitet, investitor, koncept i lokacija su detalji koji su nas zainteresovali.
Iz gore postova razumeli smo da većina deli naše mišljenje osim za lokaciju, za koju par potencijalnih komšija ima negativan komentar.
Nama je lokacija upravo jedan od osnovnih elemenata za kupovinu. Mir i tišina, mogućnost da se prozori stana budu otvoreni bez zaglusujuće buke i zagadjenog vazduha. Vrtić i osnovna skola koji se naslanjaju na projekat nama su od neprocenjive vrednosti, isto kao i park u atrijumu. Cena od svega 200-300m vožnje kroz jednosmernu ulicu, što ne vidimo kao posebno opterećenje, je skromna po nama za oazu koju bi imali. Većina garažnih mesta ujutro se prazni u okviru od 2h, što je 1-2 automobila u minutu... jutros smo obišli lokaciju
Sve u svemu, projekat izgleda fenomenalno i deluje da su vodili računa o svim detaljima.
 
Teorijski funkcioniše ako se komšije baš dobro usklade i međusobno i sa roditeljima koji vode decu u školu i vrtić.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, videh da ste otvorili temu pa odlucih da se registrujem i podelim misljenje o ovom projektu.
Jedan sam od kupaca u ovom kompleksu, i osim kvaliteta gradnje meni je licno lokacija bila pun pogodak. Sto se tice moguce guzve, to cemo tek videti kada kompleks bude gotov, idealno bi bilo da Murska u nekom delu takodje izadje na Ustanicku, pa bi se rasteretila Krusevacka i Ibarska, ali cak i u ovakvom stanju stvari mislim da ne bi trebalo biti previse guzve s obzirom da je ovo jedini veliki projekat u ovom kraju. Uporedjivali smo ovaj projekat cesto sa Kapijama Vracara, i tu def. vidim problem sa guzvom jer imamo nekoliko velikih kompleksa (Marmilend, New South, Kapije, dosta velikih zgrada + jos mesta za izgradnju) i ovaj deo nam se cinio kao mnogo bolja opcija.
Zivimo u neposrednoj blizini, tako da guzvu prilikom dolaska/odlaska u skolu/vrtic nismo videli, tu sigurno pomaze cinjenica da dosta roditelja bira Banjalucku ulicu i prilaz sa te strane a i velika vecina roditelja dolazi peske, s obzirom da su mnoge ulice jednosmerne i zaista je nekad blize prepesaciti nego paliti kola za 1km voznje.
 
Referenca za Merin može da vam bude kompleks Gornji grad. Do sada su mnogo toga uradili kvalitetno, ali sačekajte završetak projekta i utiske stanara.
 
Potpuno se slazem, sve je individualno i stvar zivotnih potreba i navika. Nama se licno projekat veoma dopao, ali lokacija nikako. Muz radi na Novom Beogradu, ja u gradu, tako da smo oslonjeni na kola, a i vodili smo se logikom, njemu blizu autoput, meni grad. Medjutim, sad dok jos kompleks nije ni izgradjen, dolazak do autoputa kroz splet onih jednosmernih ulica nije bio narocito brz. Mislim da ce protok saobracaja tu biti ozbiljan problem jednog dana. Nas je licno lokacija sve zajedno odbila, deluje mi skuceno, no sve je stvar navike i zelja, a i otom potom, mozda sve to bude i super sa saobracajem. U svakom slucaju, lep projekat, nadam se da ce svi koji kupe ovde stanove uzivati u istima. Ali, not my cup of tea...
 
Cela logika buma tog kraja je blizina grada a u praksi povezanost slaba, nekog poboljšanja ulične mreže nema ni u obećanjima a ne u realnosti...kad se nije na vreme razmišljalo da se od M. Gorkog i Kruševačke naprave pristojne ulice a ne ova seoska džada...
Projekat deluje dobro i veliki je plus za Merin blizina Ustaničke ulice, to izvlači stvar...
 
Apsolutno je taj deo grada neplanski razvijan i sada jako zaostao saobraćajno sa brojnim slepim ulicama koje su ili prirodno slepe ili ograđene bankinom kao M. Gorkog. Najpre da su lepo preparcelisali i oslobodili saobraćajnice i rekli evo sad ovde može 7 spratova. Ovako i dalje deluje da je pogodno samo za individualnu gradnju, a čini mi se da je i jedan hotel nedavno izgrađen.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Što reče @Gaga,ono kada Lekino brdo postane Merin hill.
Slikao sam malo ulice oko ovog "fensi" budućeg naselja.Katastrofa!
Prve dve slike prilaz iz ulice Braće Kovač(u pozadini se vidi gradilište).
3.4.i 5. pogled na gradilište.
6.Dva buduća ulaza u naselje iz Maksima Gorkog i zadnje dve izlaz iz naselja Tomazeovom ulicom.Na zadnjoj slici se vidi i kamion koji ide ka geadilištu Tomazeovom.
c7fe66919f1eb0880744e4e17dd41154.jpg
53a74ae9f1566ca27d50651404182a5e.jpg
ae66dc9d731f71e4c16277a299b1b127.jpg
b5e0126432d9bda8b98c9e721d8fbca7.jpg
4d3d4cf6f8fb6bfa0c237588208a612b.jpg
70d01fc299cb3b53d805a67c4539945b.jpg
f8e227d4275980abb9eaec6ad7234291.jpg
9d8e8577b405751895f93f905e427933.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627931#p627931:2ivjnvvv je napisao(la):
dejjan » 06 Jun 2019 08:18[/url]":2ivjnvvv]Apsolutno je taj deo grada neplanski razvijan i sada jako zaostao saobraćajno sa brojnim slepim ulicama koje su ili prirodno slepe ili ograđene bankinom kao M. Gorkog. Najpre da su lepo preparcelisali i oslobodili saobraćajnice i rekli evo sad ovde može 7 spratova. Ovako i dalje deluje da je pogodno samo za individualnu gradnju, a čini mi se da je i jedan hotel nedavno izgrađen.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Не може, то захтева да се руши и да се држава умеша, немој да те чују наши архонти па да ти дођу фантомке на кућу у 2 ујутро јер си антидемократски комунофашиста...

Нажалост нисмо Кина да смемо да реурбанизујемо како ваља, да јесмо онда се зна - лепо држава откупљује блок по блок и на лицитацију кад се регулације среде. За наше услове сасвим довољно.
 
Slike prilaznih ulica su uzasne . Zasto ima ovoliko kablova iznad ulice i kuda roditelji sa decom ili bebom u kolicima da prodju?
 
Nije planirano da prolaze bilo gde pešaka,pa živeće u ,,kondominijumu" pobogu
 
Vrh