Šta je novo?

MPC Navigator - [Poslovni objekat Blok 43 | 22 000 m²]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
18maj041tl6.jpg


. . .

18maj040jb0.jpg


18maj043rs8.jpg
 
I meni tako 'deluje', čak sam i siguran da će se graditi 'još nešto' ... ili menjati tabla. :)
 
Ovo

javni_blok43_1.jpg



je mozda bolje po kriterijumima iz 1996, odgovara energoprojektovskoj skoli Dejton pumpi, YUBC centara, srecom nikada ostvarene rekonstrukcije Zvezdinog stadiona i sl.... Sa besmislenim crvenim sipkama, preteranim zalucivanjem zidova, plavim reflektujucim staklima, mesto mu moze biti samo u istoriji, cak ne ni na ovako skromnom bulevaru.

ocenom da mi se novi projekat vise dopada od starog, ne kazem da je i dosao do zadovoljavajuceg nivoa na mojoj skali dopadanja, ali je sigurno da predstavlja "okolnost" koja se lakse moze ispeglati. Narocito, imajuci u vidu velicinu parcele i cinjenicu da se MPC umesto za prvobitna dva objekta (jedan ka ulici, a drugi u zaledju bloka) za sada odlucio za jedan.

U okviru onoga sto mogu da grade u datim urbanistickim uslovima, predstavljeni novi projekat je zadovoljavajuc. Cak mogu reci da predstavlja izvestan novi standard u dvospratnicama na Trecem bulevaru, ako ga takvi objekti uopste i mogu imati.

S druge strane, ne treba se praviti lud, pa reci da to i ne odgovara trenutnim potrebama, pa i mogucnostima MPC-a. Imaju dosta gradilista, gomilaju kvadrate i obzirom na kompleks Usce, stanove kod Kalisha, kao i one u Bloku 11a, te poslovni prostor na Bulevaru, mislim da trenutno i ne mogu da podrze nesto vece i ambicioznije na toj parceli. No, moguce je i da ce s godinama ambicije porasti, a samim tim i nesto vece i lepse u zeldju objekta koji je trenutno u izgradnji.
 
Homer Jay":1e37o9lg je napisao(la):
energoprojektovskoj skoli Dejton pumpi, YUBC centara, srecom nikada ostvarene rekonstrukcije Zvezdinog stadiona i sl.... Sa besmislenim crvenim sipkama, preteranim zalucivanjem zidova, plavim reflektujucim staklima
Ako se ne varam, savijeni crveni čelik je potpis Maria Jobsta, koji je inače jedan od dvojice projektanata na Savogradu.

Kad smo kod toga, možda bi bilo dobro da se na stranice sa projektima dodaju imena projektanata, ako se znaju? I neka organizacija ili pretraga po biroima bi bila fina -- o'ma' znaš na šta će da liči zgrada čim čuješ ko će da je projektuje.
 
6318d938da.jpg


Ovde odlično napreduju, kao što se vidi na ovoj slici, a ostale će Steva da postavi.
 
Odlične fotke, a i meni je zapao za oko taj 'plac pored' - skoro su ga očistili, ali nema table.

. .
 
Hoce, poznajem neke ljude koji rade tamo, i vec se nesto suska o preseljenju lokala.
 
Postavljen je dobar deo fasade na zgradi i mogu reci da sam blago razocaran. Stakla su totalni shit da ne mogu da opisem recima.
 
Juce sam prosao i ono je blagi uzas. Nisam imao foto aparat kod sebe, na zalost.
 
Stakla su stvarno uzas,kao od jeftine kineske plastike...ali uzimajuci u obzir da su kultivisali okolinu(trava koja se odrzava,ambijentalno osvetljenje), oterali najezdu buvljackih prodavaca sa trotoara i zaklonili "trzni centar"-predstavnika niskobudzetne domace arhitekture 90ih ja sam im zahvalan.
A evo i jedne fotke...
s5009488.jpg
 
Pa, ova zgrada jeste gotova, ali MPC ce graditi jos dosta u tom bloku, pa mozda bolje da ostavimo temu ovde, pa kad nastave sa izgradnjom da ne otvaramo novu temu :)
 
E stvarno kad ce vise da srede taj cosak kod buvljaka, najprljaviji deo na NBG, ne racunajuci romska naselja. :rant:
 
Tema je malo preimenovana kao sto je Homer predlozio steta da zbog jednog objekta u bloku cela tema ide u finished kad ima jos dosta prostora koji pripada MPC-u
 
Meni se objekat bas svidja ! Nego ja sam nesto neorjentisan u ovom djelu grada.... Jeli ono iza viri Avalski Toran ili mi se cini ? Hm onda bi to trebalo biti Banovo brdo preko save a i vide se neki kranovi ,jel to od novog mosta ?
 
Vrh