Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Зграда Академије 28 као и ограда парка Мањеж преко пута су редовно изграфитирани од стране навијача. Сећам се и пре кад су чишћени у оној акцији кад је Сређен дом ратних инвалида на Савском тргу.
 
Dalmatinska br. 5 (blizu skvera sa Palmotićevom), ofarbana fasada u belo, iako dosta aljkavo pa su izgubljeni neki detalji, ali ajde makar je ne ruše i skinuti su grafiti :p.Video večeras, slikaću po danu kad prođem.

Stanje pre sa Gugla:
Screenshot_2021-09-19-21-59-41-078_com.google.android.apps.maps_1.jpg
 
Danas je počelo sređivanje Vračara. Trenutno se radi na lokaciji Kičevske i Hadži Djerine.
Rublika pre i posle:
IMG-433fb58e4c2a6b01873ab3cada6f5a01-V.jpg

IMG-35b67e280cc68be76681cc7aa9af26fe-V.jpg

IMG-cb514f49b793f62c547ec16301efc116-V.jpg

IMG-a38e6a8800f5fe701928312979ecfaa4-V.jpg
 
ne znam šta znači ovaj broj 36, ali mi je drago što ga skidaju.. jednog dana sam iznenada u zgradi na zidu na prvom spratu zatekao taj broj i po izlasku shvatio da je isti ispisan po celom kraju preko noći na svakih pola metara bukvalno
 
Где ће се још чистити по Врачару? Хоће ли се чистити и на Старом граду?
И још једном, да ли ће се применити антиграфит заштита? :)
 
Sad se čisti onaj deo oko Kalenića, Goslovrdijeva, Hadži Đerina, Molerova bi trebala cela koliko znam i Kneginje Zorke su sledeće. Nakon toga ide 6 ili 8 fasada u Njegoševoj 32, 34, 36, 38 i još neke (koliko me sećanje služi ti su brojevi) onda Resavska od Krunske do Bulevara leva strana i Resavska 9 sa desne strane. Kad se osuše fasade onda će antigrafit zaštita čekaj prvo ovo da urade pa da jurimo za antigrafit. Stari grad je katastrofa na šta liči radiće i njega ovo je kampanja svih opština ali ne znam detalje.
 
Da li stvarno rešili da se uhvate u koštac sa žvrljačima sprejevima, ili je ovo samo preuranjeno sakupljanje glasova za proleće?
 
Da bi se stvarno uhvatili u koštac sa grafitima morao bi da odvojiš neka veća sredstva u te svrhe i da imaš formirane minimum 4 ovakve ekipe koje će svaki dan odraditi gomilu zgrada i čistiti hitno po prijavi na onima koje su ranije čišćenje, ovo trenutno će popraviti situaciju malo ali ne vidim tu neki sistematski pristup problemu. Prosto mora da se ozbiljnije pristupi svemu kad se uzme u obzir da je preko 80% fasada u gradu ižvrljano, ova ekipa to neće očistiti ni narednih 50 godina i da rade puno radno vreme svaki dan.
 
Hadzi Prodanova danas, sporije ide nego sto sam mislio ali jbg sta je tu je, nema predaje. Druga ekipa nastavlja u Golsvordijevoj. Sa nekih fasada ide lakse sa nekih mucenje.
IMG-1dc99982b16f6e96e4d2e505fa6ad880-V.jpg

IMG-753e9edc24c192aa63993192b75df6db-V.jpg

IMG_20210922_091957.jpg

IMG-7d45b3e6ab7c7b48c01abb5f73a6a5a5-V.jpg
 
Значи, акција се не састоји само од скидања жврљотина оном водом под притиском, него се и крече/фарбају зидови? Или ми се само чини?
 
Да ће да ангажују машине које прскају воду под притиском и тако скидају шта могу, то сам и очекивао и то је одлично. Али да се цимају до те мере да одговарајућим бојама крече и фарбају оне фасаде које водом не могу, то је већ крајње позитивно изненађење :)
 
eto Beogradani...vreme je da brinemo malo o nasim gradom...vreme je da prijavite one koji svrljaju...bilo drustvo ili ne...il da prestanu ili prijavite sve koje znate
 
У БГ долазе и странци да би графитирали. Има по ју тјубу брдо снимака о графитима и цртању истих по јавној имовини.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882554#p882554:7rq5q5im je napisao(la):
bullwye » Wed Sep 22, 2021 6:39 pm[/url]":7rq5q5im]eto Beogradani...vreme je da brinemo malo o nasim gradom...vreme je da prijavite one koji svrljaju...bilo drustvo ili ne...il da prestanu ili prijavite sve koje znate

Eto rešio si sve. A ko je uopšte video te što žvrljaju, evo ja dokon stražarim celu noć oko zgrade da bih ga prijavio, pa čoveče 99% slučajeva ljudi ne vide te likove što žvrljaju po njihovoj imovini kad nikog živog nema okolo. Pritom jel policija imala bilo kakvu akciju u vezi ovoga ikada? I taj lik i da ga uhvatiš dobio bi maksimalno par hiljada novčanu kaznu i bio bi pušten odmah.


Inače na mojoj zgradi smo pre par godina uradili fasadu i iako se nalazi u blizini srednje škole i svaki dan prođe gomila tih klinaca uz tu "primamljivu čistu površinu fasade" do sada još uvek niko nije ništa ižvrljao, znači da se radi o punoletnim konjima. A inače pre sređivanja bili su samo grafiti nekih navijačkih grupa, pa eto nek SNS krene sa intervencijom u tim grupacijama koje i onako kontroliše, jer jedno 40% grafita su upravo njihovo delo.
 
Nece vecina pokondirenih beogradjana da se iscima, da se okupe stanari pa da skupe pare za ciscenje. Mnogo je lepse komentarisati iz fotelje na forumu. Evo ovaj sajt je uvecao svoj profit 5x u poslednjih par godina pa nesto ne znam da su donirali jedan dinar za fasade, boli ih uvo. A puna im usta Beograda a bogami i dzepovi.
 
А могла би комунална милиција и мало да дежура и јури хулигане који шарају зидове, пошто прима плату.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882600#p882600:2j6fbsyo je napisao(la):
Posejdon » 22 Sep 2021 21:59[/url]":2j6fbsyo]Nece vecina pokondirenih beogradjana da se iscima, da se okupe stanari pa da skupe pare za ciscenje. Mnogo je lepse komentarisati iz fotelje na forumu. Evo ovaj sajt je uvecao svoj profit 5x u poslednjih par godina pa nesto ne znam da su donirali jedan dinar za fasade, boli ih uvo. A puna im usta Beograda a bogami i dzepovi.
Neko je pokondireni beograđanin jer neće da se uzaludno cima po 100x da čisti fasadu o svom trošku. Ima određeni broj fasada koje su magnet sa ludake, zato što čim se očiste i / ili prefarbaju, eto ti za manje od nedelju dana opet ižvrljana. I to još država propisala da si ti kao stanar zgrade, dužan da istu održavaš urednom, što implicira da treba da imaš noćnu stražu, jer dok ti vidiš na kameri, proš'o voz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882610#p882610:14ccd7ra je napisao(la):
solecar » Sre Sep 22, 2021 1:34 pm[/url]":14ccd7ra]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882600#p882600:14ccd7ra je napisao(la):
Posejdon » 22 Sep 2021 21:59[/url]":14ccd7ra]Nece vecina pokondirenih beogradjana da se iscima, da se okupe stanari pa da skupe pare za ciscenje. Mnogo je lepse komentarisati iz fotelje na forumu. Evo ovaj sajt je uvecao svoj profit 5x u poslednjih par godina pa nesto ne znam da su donirali jedan dinar za fasade, boli ih uvo. A puna im usta Beograda a bogami i dzepovi.
Neko je pokondireni beograđanin jer neće da se uzaludno cima po 100x da čisti fasadu o svom trošku. Ima određeni broj fasada koje su magnet sa ludake, zato što čim se očiste i / ili prefarbaju, eto ti za manje od nedelju dana opet ižvrljana. I to još država propisala da si ti kao stanar zgrade, dužan da istu održavaš urednom, što implicira da treba da imaš noćnu stražu, jer dok ti vidiš na kameri, proš'o voz.

Jok, treba opština/grad/država (čitaj: svi mi) da plaćamo da bi se grafiti sa tvoje zgrade skinuli...Kad ljudi nauče da su odgovorni za svoju privatnu svojinu mnogo ćemo lepše živeti. Ne moraš se cimati 100 puta, nego 5 puta maksimum. Da se odmah sutradan ili za dva dana očisti grafit odustali bi. A ne, mnogo je lakše biti žrtva i kukati kako "sve je uzalud, joj državo, joj Srbijo sredi mi sve".
 
Vrh