Klinički centar Srbije

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17585
Pohvalio: 40126

Re: Klinički centar Srbije

Postod Дошљак » Ned Maj 02, 2021 2:51 pm

Mислим да Студентски центар Београд не распоређује студенте по близини факултета дому већ се праве ранг листе по успеху, мада и то би могло да се промени. 4. април, Мика, Лола и Вера су релативно близу. Али и даље највише студената је у Студењаку и по домовима на Звездари.
Pohvale za post: 1
Bender Rodriguez
Expert
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18007
Pohvalio: 13717

Postod Bender Rodriguez » Ned Maj 02, 2021 2:56 pm

Verujem. Maaa, ceo sistem je sacuvaj me Boze.
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Maj 02, 2021 3:04 pm

Отприлике послетарне свињарије, где је сматрано да студенте треба склонити из центра због потенцијалног бунта, али су опет задржали већину факултета у центру.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7463
Pohvalio: 2024

Postod vucko » Ned Maj 02, 2021 7:55 pm

Пантограф » 02 May 2021 09:55 am napisao:Heh, baš su stari i bolesni za metro... npr. onkološki pacijenti na hemioterapiji u sezoni respiratornih virusa. A i bolesna deca. Pa tek rođene bebe - u javni prevoz. Još jače - da dolaze biciklom.

Bolje da se mi, sa ovako starim stanovništvom, manemo tih evroutopija o bezmotornim kretanjima i da olakšamo upotrebu automobila koliko je god moguće. I ovo mislim bilo gde, ne samo oko kliničkog centra. A tu posebno.

Mislio sam na zaposlene koji su lako pokretljivi i u punoj snazi. Nikako nisam mislio na bolesne i stare. Niti sam utopista niti sam za ukidanje motornog prevoza, već sam za smisleni metro koji će pored KCS pokriti i Prokop. Znamo se Panto.
Sačuvajmo trolejbuski podsistem javnog prevoza u Beogradu.
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Maj 02, 2021 8:27 pm

Та веза је свакако неопходна. Иначе 78 је увек пун људи који иду или до КЦС или до ВМА.
Pohvale za post: 2
mikelo90
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 28, 2019 3:43 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 733
Pohvalio: 3346

Postod mikelo90 » Ned Maj 02, 2021 8:32 pm

Пантограф » Ned Maj 02, 2021 10:55 am napisao:Heh, baš su stari i bolesni za metro... npr. onkološki pacijenti na hemioterapiji u sezoni respiratornih virusa. A i bolesna deca. Pa tek rođene bebe - u javni prevoz. Još jače - da dolaze biciklom.

Bolje da se mi, sa ovako starim stanovništvom, manemo tih evroutopija o bezmotornim kretanjima i da olakšamo upotrebu automobila koliko je god moguće. I ovo mislim bilo gde, ne samo oko kliničkog centra. A tu posebno.

Većina pacijenata koji dolaze u Klinički su u stanju da koriste javni prevoz i dobar deo njih i sad tako dolazi, uprkos katastrofalnoj povezanosti.
Dobar deo zaposlenih takođe dolazi javnim prevozom, a mnogi od nas bi koristili metro pre nego kola kad bismo bili u prilici. Na taj način bi se i za one stare koji moraju doći kolima rasteretile ulice i parking.
Bender Rodriguez
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Ned Maj 02, 2021 8:34 pm

Znači ljudi će preferirati/bi preferirali da u bolesnom stanju (ne urgentnom, ali bolesnom) do KCS dolaze metroom nego svojim kolima?

Niđe veze.
Ali bukvalno niđe veze.
mikelo90
Intermediate
Kontakt:

Postod mikelo90 » Ned Maj 02, 2021 8:36 pm

Mislim da nisi dobro pročitao. Preferirao bi deo nas zaposlenih da koristi metro pre nego svoja kola.
Bender Rodriguez
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Ned Maj 02, 2021 8:39 pm

Izvini, moja greška zaista. :?

Pročitao sam ovu rečenicu
Većina pacijenata koji dolaze...

I onda sam nekako preleteo preko ovog dela misleći da se takođe odnosi na pacijente i nastavio na ostatak rečenice
Dobar deo zaposlenih takođe dolazi javnim prevozom...
mikelo90
Intermediate
Kontakt:

Postod mikelo90 » Ned Maj 02, 2021 8:40 pm

Sve je ok.
Poenta je da mnogi bolesnici sad svejedno dolaze busom iako im sigurno nije lako, ali nemaju izbora, pa bi im svakako metroom bilo neuporedivo lakše. A ja znam da bi meni kao radniku bilo mnogo jednostavnije da dođem metroom nego da jurim parking po onom paklu.
Bender Rodriguez
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Ned Maj 02, 2021 8:47 pm

Ja sam za to da se poboljšava i postojeći pristup javnog prevoza*, i garaže, i metro.

* Naravno ovo kažem uslovno, jer jasno je da ne može da se tera autobus kroz Višegradsku ili Koste Todorovića pacijentima pod prozore jelte...
Nego mislim u smislu da od površinkog JGP ostane ovo što jeste, i da se gleda kako u budućnosti da se možda još unapredi, ako se stvore uslovi.
A u međuvremenu da se radi i na rešenjima za (bolji) kolski pristup i metro. Ja lično ne predviđam da će metro proći ispod KCS. ALI, naravno da bih voleo i bio srećan da se i to desi.

A što se tiče garaža, što više razmišljam, a i što više prolazim pored MUPovog kompleksa u Kneza Miloša, to više vidim potencijal da se na njegovom mestu izgradi sve i svašta, pa tako i jedna od garaža za opsluživanje KCS. O čemu sam već pisao ovde.

Ovih dana ću da vidim da proširim to rešenje i da vidim da li se može naći još neka pogodna lokacija oko KCS. Kao npr ona na uglu Svetozara Markovića i Pasterove, što je predlagao Došljak.

Ima i mesta, i para, i potencijala za sve. Samo da bude volje i pameti.
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16723
Pohvalio: 10726

Postod Пантограф » Ned Maj 02, 2021 9:26 pm

vucko » 02 May 2021 06:55 pm napisao:
Пантограф » 02 May 2021 09:55 am napisao:Heh, baš su stari i bolesni za metro... npr. onkološki pacijenti na hemioterapiji u sezoni respiratornih virusa. A i bolesna deca. Pa tek rođene bebe - u javni prevoz. Još jače - da dolaze biciklom.

Mislio sam na zaposlene koji su lako pokretljivi i u punoj snazi. Nikako nisam mislio na bolesne i stare. Niti sam utopista niti sam za ukidanje motornog prevoza, već sam za smisleni metro koji će pored KCS pokriti i Prokop. Znamo se Panto.

Da, da, naravno. Ali me već hvata glavobolja i srdobolja kad razni Stojčići ponavljaju kao papagaji ono što su čuli od neke drtine iz Zapadne Evrope - čije društvo se možda baš upravo raspada po moralnoj osnovi, samo što ćemo mi to da primetimo na vreme kao i kada je pao zid u Berlinu - 'nova hijerarhija: pešaci, bicikli, javni prevoz, automobil...' U Beogradu, u decembru, kad je najveća potreba za prevozom, bicikl će da bude važnije prevozno sredstvo od automobila? U jednom od prosečno najstarijih društava na svetu? Takve budalaštine, u praktičnim životnim sferama, nikad nisu imale pravo građanstva, do našeg vremena. I sad, treba da otežavamo i dolazak u bolnicu automobilom.

Pomislim, impulsivno, da su Teksas, Australija i slični jedini u pravu po ovom pitanju, a da smo smi svi tupani koji dozvoljavaju da nas šikaniraju grupe zaluđenika bez veze sa realnim životom. I da nas lažu - odseli se naš Karlo u Holandiju, i shvati da je njihov biciklistički raj samo obična šarada, i da oni tamo u principu više voze kola i nego što hodaju. Šer javnog prevoza mizeran. Onda shvatim da je istina ipak tu negde između - da je zapravo luksuz i kvalitet kad postoji dobar javni prevoz, a da je nekome zgodno kad može da vozi bicikl - ali bogme istina je mnogo daleko od strane aktuelne ideološke talibanije.

U svakom slučaju: za Klinički centar garaže za još 2.000 kola. U širem centru za više desetina hiljada. Za pacijente besplatno u KCS, za sve Beograđane, gde god da žive, pod povoljnim uslovima parking mesto za bar 1 automobil po porodici.
Не ширите панику, дефетизам и безнађе!
mikelo90
Intermediate
Kontakt:

Postod mikelo90 » Ned Maj 02, 2021 9:59 pm

Trebalo bi ti pola površine grada za tolike garaže :D
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16723
Pohvalio: 10726

Postod Пантограф » Ned Maj 02, 2021 10:19 pm

Ne bi. Ispod zemlje prostora koliko hoćeš.
Не ширите панику, дефетизам и безнађе!
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Ned Maj 02, 2021 10:33 pm

Има у ужем центру града толико локација које пропадају безбезе, а могу се искористити за изградњу гараже, ево из главе, цео онај блок у Булевару ослобођења код ћошка са Кнегиње Зорке, затим у Београдској велики празан плац, а пре њега низ нижих кућа напуштених и запуштених, онда они напуштени темељи у Кнеза Милоша, онда рушевине МУПа, онда велики празан плац поред СУПа Савски венац, ту може да се направи велика гаража и за грађане, и за полицију, да не паркирају више по улици и уз разделно острво, затим паркинг у Ресавској иза зграде министарстава, може да се искористи за изградњу велике гараже на спрат да се укину резервисана паркинг места ту у Немањиној и Ресавској, онда у Карађорђевој онај приземни салон Џип комерц може да се замени за вишеспратну гаражу, а у приземљу да остане локал, па бројне бараке у блоку између Гаврила Принципа и Ломине, ето, све побројане локације могу да се искористе за гараже од 300-600 паркинг места, угрубо предложено 10 локација, то је око 3000 до 6000 паркинг места у гаражама. На то додати и већ најављиване гараже, попут оне иза Народне библиотеке (најављено 350 места), па у Фрушкогорској (најављено 320 до 380 места), Влајковићева (исто 350 места), ето скоро 7000 угрубо, а може се наћи и још простора, типа испод сваког школског игралишта или отвореног спортског терена.
Pohvale za post: 5
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3259
Pohvalio: 2671

Postod razgradjevinar » Pon Maj 03, 2021 10:57 am

dosljak, sve se slazem sem ovoga za skolska dvorista i sportske terene, brzinom koji ovi grade to bi znacilo da bi generacije i generacije dece odrastalo na gradilistima
tzoran1
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4745
Pohvalio: 818

Postod tzoran1 » Pon Maj 03, 2021 11:58 am

obrt kapitala u investiciji sa garazama se meri na deceniju+. nije u interesu onih koji odlucuju o tome. cetka kofica farbe i sad crtanje zona po naseljima je unosnije.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Pon Maj 03, 2021 2:05 pm

Због таквог погледа на инвестиције и јесмо у овом чабру.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7463
Pohvalio: 2024

Postod vucko » Pon Maj 03, 2021 3:49 pm

Kolika će beše biti garaža u Tiršovoj 2? Ako mene pitate svakako bi trebalo graditi još neku garažu u tom brdu ka Hitnoj kao što će graditi denivelisano u Fruškogorskoj kod Brankovog mosta.
Sačuvajmo trolejbuski podsistem javnog prevoza u Beogradu.
mikelo90
Intermediate
Kontakt:

Postod mikelo90 » Pon Maj 03, 2021 5:36 pm

Mislim da je bilo 524 mesta
Bender Rodriguez
Expert
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Uto Maj 04, 2021 11:24 am

Napraviću i okačiću ovih dana neke moje predloge i rešenja, kako za garaže, tako i generalno za saobraćaj unutar bolničkog kruga.
A u međurvemenu, jedno zapažanje.

Kriminalno je i suludo kako za sve ove decenije, i tokom izgradnje autoputa, i KCS, i svega između, nije razmatran i planiran nikakav način da se omogući i ubrza kolski pristup (pod kolski pristup mislim i na Hitne pomoći jelte) KCS i Urgentnom sa jugoistične strane. :bash:
KCS.jpg
KCS.jpg (399.92 KiB) Pogledano 370 puta

Ovo je jako aljkavo dugoročno planiranje, jer iako je do KCS doveden pravi pravcati autoput, zbog inertnosti i lenjosti da se menjaju njegove pristupne saobraćajnice, kao i njegova okolina, na kraju se svelo da se do KCS i Urgentnog ipak stiže iz samo dva pravca grada (ne dve ulice, nego dva pravca) - sa zapadne strane preko Višegradske i sa severne strane preko Svetozara Markovića i Resavske.

To je apsurdno. I mada sada postoji prilaz od Hitne pomoći do KCS (što pozdravljam i podržavam), on de facto je samo paralela nekadašnjoj ruti preko autoputa i Višegradske. Kažem, dobro je što je napravljen, ali obrni okreni, opet i on služi kao prilaz sa zapadne strane. Južna i istočna i dalje ne postoje. :bash:

O ovome je trebalo misliti kada su se gradili autoput, pa Autokomanda, pa i čuveni Prokop. Naravno, opet se našao neki aspekt u kome je moralo da se zabrlja, i eto, sada osećamo posledice. A (praktičnog i isplativnog) rešenja nigde na vidiku. :roll:
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Uto Maj 04, 2021 11:56 am

Цео круг КЦС плаче за надвожњаком Прокоп-Делиградска.
mikelo90
Intermediate
Kontakt:

Postod mikelo90 » Uto Maj 04, 2021 4:39 pm

Koji bi problem to konkretno rešilo? (ne prozivam, pitam jer ne znam)
Dzangrizalo
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 24, 2018 1:43 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 273
Pohvalio: 858

Postod Dzangrizalo » Uto Maj 04, 2021 5:16 pm

rasteretio bi se pravac slavija-autokomanda i skupština-mostarska petlja za potrebe korisnika kruga bolnica, a otvorio bi se i koridor za javni prevoz koji bi povezao prokop sa slavijom na brz i efikasan način
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod Дошљак » Uto Maj 04, 2021 5:25 pm

Генерално, цео Београд јужно од Саве има бољку преласка аутопута на четири тачке - Мостару, Аутокоманди, Душановачком мосту и Плавом мосту, где прва два одвлаче већину саобраћаја. Овом везом могу да се нпр. из правца Вождовца, Дедиња, Раковице и свих брда испод Бановог заобиђу и Мостар са Кнеза Милоша и Аутокоманда.
Pohvale za post: 4

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”