Šta je novo?

Parkovi

kad smo vec kod ovaca ...
evo kako se u minhenu vec par godina unazad spaja lepo i korisno u najvecem gradskom parku "englischer garten" dovedu stado ovaca koje "kosi" i djubri travnjake u isto vreme! em zdravo po okolinu em prirodno i svi srecni i zadovoljni...

foto ja
 
Kad saberu veštačko djubrivo koje se povremeno na travnjak baca
i gorivo za kosačicei trimere
pride i plate radnika
Daleko isplatljivije i bolje platiti jednog čobanina koj bi ko atrakciju proterao
jedno manje stado po vecim BG parkovima. A tekTopčider,Košutnjak, Ada .... plus di su dečije radosti kad bi Bg to imao...
:sesir:
 
Можете ли да замислите другосрбијанштину у том случају буквално не би могли да се наслушамо каква је Београд селендра
 
onda mozda bolje krave i svinjci ;) da ne bude zbog ovaca selendra...
a moze i ova torontcanska verzija arty krava....mi bezimo od sela oni ga prave od "blata" :mrgreen:

foto ja
 
Evo jedne od danas sa Kanarevog Brda, u poslednjih par dana je iskopano sa svih strana pa se teze prilazi.
Pocelo je sa sredjivanjem parka do ovog, ali nista konkretno jos nije uradjeno osim sto je iskopano.
Za par dana slikam detaljnije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210514_114357.jpg
    Screenshot_20210514_114357.jpg
    508,5 KB · Pregleda: 1.506
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849674#p849674:9lqycbhu je napisao(la):
Straxa » Pet Maj 14, 2021 11:48 am[/url]":9lqycbhu]Evo jedne od danas sa Kanarevog Brda, u poslednjih par dana je iskopano sa svih strana pa se teze prilazi.
Pocelo je sa sredjivanjem parka do ovog, ali nista konkretno jos nije uradjeno osim sto je iskopano.
Za par dana slikam detaljnije.
file.php
Добро јутро!
Где се овај парк тачно налази?

Поздрав из Мичуринове
 
Током обиласка градилишта на коме ЈКП “Зеленило-Београд“, Београд тренутно изводи радове, на Канаревом брду, Весић је прeцизирao дa ћe овај простор имaти дeo зa млaђу и пoсeбaн дeo зa стaриjу дeцу, кao и прoстoр зa oдмoр стaриjих сугрaђaнa.

– Нoви пaрк ћe изглeдaти онако кaкo изглeдajу пaркoви у урeђeнoм свeту. Пoнoсaн сaм штo грaђaни Бeoгрaдa бeз oбзирa на то у кoм крajу живe дoбиjajу идeнтичнe мoдeрнe пaркoвe и зeлeнe пoвршинe – истaкao je Вeсић и пoдсeтиo дa сe квaлитeт живoтa, измeђу oстaлoг, oглeдa у близини пaркoвa гдe дeцa мoгу дa прoвoдe квaлитeтнo врeмe.
Укупна површина која ће бити уређена је 4053.0m².

На овом простору биће изграђена два игралишта за децу и њихово повезивање стазама, степеништима, рампама и скалинетама. Планира се изградња простора за миран одмор са столовима за шах.

Оба игралишта биће изграђена у складу са важећим нормативима и стандардима и обезбеђена су постављањем заштитне ограде тип „Вождовац.

Једно игралиште намењено је за децу узраста од 2 до 5 година, и на њему је планирана уградња једне њихалице типа „Саша 1“, једног комбинованог реквизита 1, клацкалице са две руде типа „Рада“ и вртешке са седиштима типа „Сања“.

На игралишту намењеном за децу старости од 2 до 12 година уграђује се: једна љуљашка са два гумена седишта типа „Милица“, једна клацкалица са две руде типа „Рада“ , две њихалице типа „Саша 1“ и комбиновани реквизит 2. Планирано је да се сви реквизити поставе на заштитну подлогу од ливене гуме.

Од мобилијара предвиђено је постављање три метална стола за шах са по две клупе, као и још седам клупа са наслоном и седам ђубријера.

Радови озелењавања обухватају припрему тла за заснивање травњака након завршених грађевинских радова, насипање хумуса и обнову травњака сетвом травног семена, на укупној површини од 2.448,59m².

На јесен је планирана садња листопадног жбуња - хортензија, у укупној количини од 61 комада, док се уз дечије игралиште и шах столове планира садња високих лишћара- једног стабла врсте Fraxinus angstifolia и три стабла брезе – Betula verrucosa.


Весић је најавио зaвршeтaк рaдoвa дo пoчeткa aвгустa, и прeцизирao дa je за oбa пaркa у Рaкoвици издвojeнo скoрo 200.000 eврa.


Дoгaђajу су присуствoвaли прeдсeдник општинe Рaкoвицa Mилoш Симић и држaвни сeкрeтaр у Mинистaрству унутрaшњих пoслoвa Mилoсaв Mиличкoвић.

Izvor: zelenilo.rs

Edit: Nasao sam par slika na fejsbuk stranici "Opstina Rakovica" gde ima i detaljnih planova uredjenja pa saljem u prilogu :
8.jpg
9.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
 
Juče počela rekonstrukcija 5-og parkića na Lionu. I onog dela između zgrada gde je već bio park i igračke, i one livade pored. Mislim da su livadu ipak trebali ostave, ceo kraj je previše urbanizovan, livada je baš bila osveženje.
 
Тако је требало да изгледа цела Топчидерска долина. Тада је Кијево било - перспективна бања, штета што није преостала до данас.
 
Rekonstrukcija Petog parkića i livade okolo na kojoj su Žuti pre 14 godina dali dozvolu nekima da ubudže zgradurinu, ali su ih sa okolnih zgrada u samoodbrani gađali jajima kamenicama i ostalim, pa je neprijatelj morao da se povuče i odustane, to je bio praznik demokratije na delu. Za vreme protesta kao podrška su dolazili pevaju Beogradski Sindikat i Ksenija Pajčin, koja je nešto posle toga ubijena, pa sam slikao njen potpis jer moguće da će skloniti tablu posle rekonstrukcije. Malo atmosfere Petog parkića iz tog doba
https://www.youtube.com/watch?v=Z-aijQUXA4k
https://www.youtube.com/watch?v=BzssYYDXSjU
 

Prilozi

  • Ksenija Pajcin Peti parkic.jpg
    Ksenija Pajcin Peti parkic.jpg
    193,1 KB · Pregleda: 2.733
  • 189478815_10220691975948979_545908922718723025_n.jpg
    189478815_10220691975948979_545908922718723025_n.jpg
    151,2 KB · Pregleda: 2.727
Што јесте, јесте. Али су ти жути одступили, иако је тамошњи несуђени инвеститор имао све папире. Ови садашњи, када припремају терен, гасе светло у читавом делу града, затварају у хангаре случајне пролазнике и одузимају им мобилне телефоне, изводе багере за које се дан-данас не зна чији су, a полиција одбија да изађе на лице места... Сви су они "исти"...
 
PSX_20210531_155224.jpg

Šta će na dečjem igralištu mrtvačka glava sa kostima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854631#p854631:3mg1csl8 je napisao(la):
astrodule » 31 May 2021 03:46 pm[/url]":3mg1csl8]Zato što je to gusarski brod i deca ne vide tu ništa loše.
Deca, naravno ne vide simbol smrti kao što ne vide simbol zla u kukastom krstu. Pa ipak ih treba poštedeti takvih simbola. Dečiji park je ipak javni objekat.
 
Ово је детињаста верзија гусарске заставе. Има данас доста цртаћа за децу где се тај симбол провлачи. Са друге стране, доста трафо станица има застрашујуће лобање са укрштеним костима, а у питању су исто јавни објекти.
 
@Martin Mislim da malo preteruješ u američkom političko-korektnom stilu gde se deca posmatraju kao potpuni debili koje treba držati pod staklenim zvonom (dok sa druge strane slatkiši stoje u visini očiju todlera, a aromatizovane cigare u visini očiju desetogodišnjaka). Deca nisu glupa, jedino što može da se desi je da ih roditelji zatupljuju.
Što se tiče konkretnog simbola, koliko znam za nas on nema nikakav kulturno-istorijski značaj, tako da sa te strane ne vidim problem (dok bi svastika ili šahovnica bili). Takođe, što se tiče tog znaka na mestima gde preti smrtna opasnost nije nacrtan veseo, već sasvim suprotno, toliko da mi je i sad jeziv.
 
Ne trebaju nam deca debili, koja će jednog dana postati ljudi debili, nego deca koja umeju da rasuđu i koriste svoj mozak, a koja će jednog dana postati ljudi koji će koristiti svoj mozak.
Odrastao sam i uz ovakve crtaće i filmove, pa mi danas ništa ne fali. Isto k'o što mi ništa ne fali što sam odrastao uz Loney toones, gde je bilo oružja i nasilja, koje se danas proteruje, isto kao što se proteruje i Pepe le tvor. Da ne spominjem i što su neki crtani likovi izgubili svoje obline jer izgledaju previše sexi. Isti je slučaj i sa raketama na koje smo se pentrali kao deca, i ništa nam nije falilo, a danas ih smatraju opasnim po decu, pa umesto toga meću zip - lajn na igrališta.
Sa druge strane, ne uklanjaju svuda igrališta sa peskom, a vlasnici pasa najnormalnije puštaju kučiće da tu vrše nuždu, iako znaju da se tu igraju deca i da je to namenjeno njima (deci).
 
Џаба све то, јер кад је неко рођен дебил можеш га учинити само мало мањим дебилом као одраслим
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855235#p855235:1fmqeyje je napisao(la):
solecar » Чет Јун 03, 2021 11:01 am[/url]":1fmqeyje]Ne trebaju nam deca debili, koja će jednog dana postati ljudi debili, nego deca koja umeju da rasuđu i koriste svoj mozak, a koja će jednog dana postati ljudi koji će koristiti svoj mozak.
Odrastao sam i uz ovakve crtaće i filmove, pa mi danas ništa ne fali. Isto k'o što mi ništa ne fali što sam odrastao uz Loney toones, gde je bilo oružja i nasilja, koje se danas proteruje, isto kao što se proteruje i Pepe le tvor. Da ne spominjem i što su neki crtani likovi izgubili svoje obline jer izgledaju previše sexi. Isti je slučaj i sa raketama na koje smo se pentrali kao deca, i ništa nam nije falilo, a danas ih smatraju opasnim po decu, pa umesto toga meću zip - lajn na igrališta.
Sa druge strane, ne uklanjaju svuda igrališta sa peskom, a vlasnici pasa najnormalnije puštaju kučiće da tu vrše nuždu, iako znaju da se tu igraju deca i da je to namenjeno njima (deci).

Има интересантан концепт базиран на овој идеји

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lztEnBFN5zU[/youtube]

И то баш за дечија игралишта. Не мислим да треба нужно правити таква дечија игралишта у Београду али мислим да је занимљиво
 
Vrh