Šta je novo?

Košutnjak

Može naravno, ali ipak sve moramo da postavimo u realnost gde policija neće da radi svoj posao. Ja to zovem čuvanjem socijalnog i političkog mira i namernog dozvoljavanja kršenja propisa da narod ne bi bio nezadovoljan.
 
Сређује се прва кућа лево по уласку у Дечје село кроз главну капију:



Лево - још није поправљена проваљена ограда десно од главног улаза, дуже од једне године, мислим; горе, уз улицу - колона према раскрсници код Телевизије:



Група грађана већ годинама, мало по мало, прави баштицу у средини главног дела Кошутњака:

 
Мој је утисак да је ситуација на Кошутњаку никад гора по питању отпада и бахатости

Један разлог је и тај што су се прославе рођендана из играоница преместиле у природу. У недељу сам видео више таквих прослава. Проблем је у томе што се сво смеђе остави поред канте које се лако напуне и после то разноси ветар и животиње. Нису те канте предвиђене да у њих стане сав отпад после прославе. Такође аутомобили се паркирају уз сам сто на зеленој површини :violina:
 
Apsolutno se slažem, ostave ukrase, balone po onim drvenim pečurkama, konfete po travnjaku. Prava st***. O parkingu da ne pričam, uteraju po 20 automobila na travu po 100m od kolovoza. Tu je hitno da se ubaci par patrola komunalne vikendom da uvedu red i malo dopune gradski budžet i sjašu sa sirotinje koja prodaje po pijacama. Ovi para imaju pa neka plaćaju kazne za bezobrazluk i bahatost.
 
Osnovno pravilo svakog boravka u prirodi je da se đubre nosi sa sobom (kolima) do prvog slobodnog kontejnera.

Apsolutno ne bi škodilo da Komunalna milicija obilazi izletišta i kažnjava svakoga ko ostavi đubre pored kante il ine počisti za sobom. Ali to je ono što ja zovem "čuvanje socijalnog mira". Puštaj ljude da prljaju, puštaj vozila na tehničkom pregledu bez kontrole izduvnih gasova i slične stvari.
 
Prošetao se kroz Košutnjak sinoć neposredno pre zalaska sunca. Količina đubreta je apsolutno poražavajuća. Ako neće da kažnjavaju, mogli bi bar na svakom stolu da ušrafe mali podsetnik da ljudi ponesu svo svoje đubre sa sobom. Ne znam kakav bi efekat bio ali pošto takav potez ništa ne košta, mogli bi bar da probaju.
 
1-31-16485.jpg

https://kultura.rs/objekat/2464778-pozd ... A1utnjak-u
 
УРЕЂУЈЕМО МЕСТО УБИСТВА КНЕЗА МИХАИЛА
Пре две године, на годишњицу убиства кнеза Михаила Обреновића, обишао сам његов споменик у Кошутњаку на месту где је убијен. Прошле године Завод за заштиту споменика културе града Београда обновио је споменик.
Ове године ЈП Србијашуме, на мој предлог и по налогу Града Београда, уређују простор око споменика. Јуче су завршене степенице које од пута воде до споменика. Степенице никада нису постојале па су грађанима биле потребне лаке планинарске вештине да дођу до споменика. Постављене су клупе као и табле на којим се налазе информације о животу и смрти кнеза Михаила.
Београд се са поносом сећа својих владара!
Београд побеђује!
Vesarin Fejs

Meni nije jasno zašto nema rampe za osobe sa invaliditetom? Zar je toliko teško bilo napraviti stazu pod nagibom uz stepenice?

kosutnjak stepenice 1.jpg
kosutnjak stepenice 2.jpg
kosutnjak stepenice 3.jpg
 
Ovo je nivo radova koji ja obavim na vikendici za jedan vikend. Sta je sve vest danas, majko moja...
 
Baš tako.
A tek deo o lakim planinarskim veštinama

Степенице никада нису постојале па су грађанима биле потребне лаке планинарске вештине да дођу до споменика.

Pričamo inače o nekadašnoj zemljanoj utabanoj stazi. Nagib je isti.
 
Voleo bih da presretnem prosecnog coveka na ulici i dam mu zadatak da dodje do spomenika. Kako su to resili?
I kako je sredjeno mesto kada padne mrak? Posto posetom po mraku imate vecu sansu da prodjete kao sam Mihailo na tom mestu nego da vidite nesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879933#p879933:2y4ch7tw je napisao(la):
Beki » 14 Sep 2021 10:50[/url]":2y4ch7tw]Ovo je nivo radova koji ja obavim na vikendici za jedan vikend. Sta je sve vest danas, majko moja...
Bolje je zapitati se kako je prosečan (nas ovde smatram iznadprosečnim) stanovnik u Srbiji osoba koja ovakve i još gore stvari smatra vestima. U smislu, nećete verovati, učesnica rijaliti programa, kinula triput zaredom u programu uživo.
 
Jel pise da Beograd pobedjuje zbog ovih stepenica na kraju vesti, sta se tu bunis? :evil:
 
Pa pobedili smo prirodu ovim izuzetnim poduhvatom, uz ovo brdo se ranije moglo samo ako si planinar.
 
I kako je sredjeno mesto kada padne mrak? Posto posetom po mraku imate vecu sansu da prodjete kao sam Mihailo na tom mestu nego da vidite nesto.

Sređeno je baš onako kako treba u šumi.
 
Koja glupost. Bolje da su napravili stepenice od trim staze do Hajdučke česme da bude pristupačnija ljudima.
 
Bravo. Tu već postoji "slobodna" uzbrdica, ali pošto je u pitanju šuma, ona uopšte nije dostupna većini ljudi, naročito posle kiše.
 
A, jes' , ko ce se cima da to pravi...
 
Отишао сам са стрепњом до Споменика у Кошутњаку данас поподне јер ми се на горе објављеним сликама у површном гледању учинило да су степеници направљени од бетона.

Пријатно сам се изненадио!

Све је осмишљено и урађено веома солидно, од природних материјала - степеници и ограде од масивних дрвених греда и бела грезеа између степеника, по стазама и приступном платоу.

Очували су правце постојећих пешачких стаза остављеним отворима у огради тако да се све међусонно лепо уклопило у околину.

Истуреним степеницима према асфалтном путу је онемогућено паркирање и заграђивање прилаза. Лево и десно од њих је направљен простор за паркирање насипањем банкине.

Постављене су дрвене корпе за отпатке, чак 15 њих на свега неколико десетина метара! Боље да их је укупно пет, а да их редовно празне. Исте корпе су и на трим стази горе око хангара прве, Ђиласове серије ријалитија "Велики брат".

Одлична оцена. Сада је до грађана, да ту не праве пикнике, пале ватру, пију и остављају ђубре ...

Имам доста слика, али, Тапаток сам успео успешно да употребим само једном ...
 
Саша":3t5lqxkd je napisao(la):
Пријатно сам се изненадио!

Све је осмишљено и урађено веома солидно, од природних материјала -
Очували су правце постојећих пешачких стаза остављеним отворима у огради тако да се све међусонно лепо уклопило у околину.
Истуреним степеницима према асфалтном путу је онемогућено паркирање и заграђивање прилаза. Лево и десно од њих је направљен простор за паркирање насипањем банкине.
Одлична оцена. Сада је до грађана, да ту не праве пикнике, пале ватру, пију и остављају ђубре ....

3cf803918e157f98e699dbb8e3089105.jpg
f2a8b69bb85c529961b31565eeed503d.jpg
c0e31f159f9f30ffa4133c19bc83f138.jpg
ea5e4f605099cd9e62a582c553a09cad.jpg


Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
 
Pa kad zna da se služi aparatom, plus nije politički ostrašćen, i što je najbitnije, ima osećaj za kadriranje i detalje.
 
Vrh