Šta je novo?

Topčiderski park

toshke

Beginner
Učlanjen(a)
11.12.2009.
Poruke
69
Pohvaljen
70
Lokacija
Dedinje/Senjak
Razmišljao sam o ovom potezu,delu koji će spajati Dedinje i Senjak sa novim mostom na Adi...to je skroz mrtav deo...U Drajzerovoj ulici krajem 2010 otvoren je Legat Čolakovića i to je po mom mišljenju za početak jako dobra stvar za neki razvitak ove ulice koja je potpuno mrtva a po mom mišljenju ima veliki potencijal... na početku drajzerove je kriminalna raskrsnica,totalno nepregledna i vrlo verovatno neprilagođena frekvenciji saobraćaja kada most bude povezan sa petljom Hipodrom...pri početku ulice je ulaz u kasarnu "Topčider" koja zauzima toliko prostora da bi moglo celo jedno novo Beogradsko naselje tu da se napravi ... Topčiderski park je park koji,po mom mišljenju,ima potencijal najlepšeg parka u Beogradu a u katastrofalnom je stanju...u njemu se nalazi jedan od najstarijih platana u Evropi...od parka,preko Hipodroma,do spajanja sa Novim Beogradom nema apsolutno nikakvog sadržaja sem naravno Hipodroma a pitanje je da li uopšte Hipodrom treba da se nalazi tu...

kako i da li uopšte ,po vašem mišljenju, treba preurediti ovaj potez?

pozdrav od amatera i fana arhitekture i izvinite ako postavljam glupa pitanja i otvaram glupe teme :)
 
Ova tema izgleda nije aktuelna, pa da je aktuelizujem :)
Po meni topciderski park treba da ostane oaza mira i zelenila. Postaviti sto vise zelenila ka ulici kako bi se tom prirodnom barijerom odvojio od izvora buke i zagadjenja.
I cesme i fontane... toga generalno fali svuda. Ovde imamo prirodan izvor, koji doduse uglavnom nije za pice, ali bi mogao posluziti za napajanje nekoliko fontana u topciderskom parku...
Sto se Drajzerove ulice tice namenu objekata u njoj uglavnom odlucuju vlasnici istih, tako da nam je iluzorno pricati.
Sto se tice kasarne, jeste ona je velika, tacnije ogromna ima nekoliko ulaza i sl. Moglo bio se tu svasta napraviti, ali sam ubedjen da bi se napravilo ruglo kao u sumi ispod Belog Dvora (Baje Pivljanina), tako da mi nije ni malo krivo sto je tu kasarna.
Inace, smatram da ce se sa otvaranjem mosta preko Ade znacajno povecati guzve na ovom potezu, posebno na semaforu kod Milosevog konaka, kao u na kraju Drajzerove. To ce se morati nekako resavati prioritetno, ali to je vec druga tema.
 
Kasarna kraljeve garde ostaje tu ispod se nalze vitalne instalacije za odbranu zemlje tako da o ukidanju malo sutra :kafa:
 
direktor":2wt605ih je napisao(la):
Kasarna kraljeve garde ostaje tu ispod se nalze vitalne instalacije za odbranu zemlje tako da o ukidanju malo sutra :kafa:

Drago mi je da je tako, a o vitalnim instalacijama se.... psssssssstt :kafa:
 
Касно Марко на Косово стиже.

Раскрпетља,петља Радничка и пруга која ту остаје заувек су запечатили судбину најлепшег београдског парка.А његова најављења реконструкција од стране ових тантуса из зеленила ће га вероватно дотући.
 
^
Sve je rekao Delija.Vi koji ste u blizini uzivajte dok mozete u parku.Kada za godinu dve spoje rakovicki bulevar sa raskrpetljom bice park kaput.
 
vucko":2prcaaf8 je napisao(la):
^
Sve je rekao Delija.Vi koji ste u blizini uzivajte dok mozete u parku.Kada za godinu dve spoje rakovicki bulevar sa raskrpetljom bice park kaput.

Pa valjda ce to da rade uz zeleznicku prugu pored ulaza u kovnicu i zeleznicke stanice Topcider?!
Nece ga valjda trasirati po sred parka???
mada , kakvi mozgovi odlucuju ne bime cudilo :rolleyes:
 
Не требају пруге и путеви бити по сред парка да би га нарушили и отуђили од грађана.
 
Delija":3f869f87 je napisao(la):
Не требају пруге и путеви бити по сред парка да би га нарушили и отуђили од грађана.

cekaj, kad vec nije izmestena ta pruga, logicno je da se put trasira tik uz nju, zar ne?
Takodje put se moze odvojiti od parka fizickom barijerom,naravno prirodnom. moze se napraviti mali nasip i po njemu posaditi gusto rastinje.
U tom slucaju ne bi bila narusena parkovska celina, a dobila bi se dobra veza Rakovice sa Novim Beogradom preko novog mosta.
 
Taj novi put bi mogao da bude i od koristi.

Najveći problem zagađenja parka je semafor kod crkve koji je non-stop zagušen vozilima sa svih strana i izduvnim gasovima.

2 su moguća rešenja:

- zatvoriti saobraćajnicu od semafora ka raskrpetlji (koristila bi se nova 2+2 saobraćajnica uz prugu) i od nje napraviti pešačko-biciklističku stazu. Obavezno napraviti neku zvučno-ekološku izolaciju novog puta od parka

- umesto semafora napraviti mali kružni tok kod crkve
 
Tek sam sad overio temu. :)
Sve ste lepo rekli, bojim se da ce bag** unistiti ovo divno mesto. Takodje se slazem da je bolje da se na padini ne radi nista jer bi 100% dobili novo naselje tipa Dedinje panorama(Baje Pivljanina, Lisicji Potok) koje je lepo jedino seljacima koji tamo zive.
I danas je guzva kod semafora ogromna, stvara se velika buka, tako da je dozivljaj setnje u parku odavno narusen.
I dalje smatram da se sve moze izvesti na nacin koji bi sve doveo u bolju poziciju, korisnike parka i sam park, bicikliste i automobile. Ako vec na celu UMP zavrzlamu trosimo ogromne pare, zasto zakidati na ovakvom mestu? Kartograf dobro razmisljanje! I sam sam vise puta predlagao resenja za ovaj potez. Mislio sam da kontaktiram nadlezne kako bih barem pokusao da doprinesem resenju iako znam koliko je to nerealno. Mozda kada bi u ime Beobuilda napravili neko resenje i poslali?!
Poceo bih nesto juznije, kod pumpe i skretanja(podvoznjaka) za Kosutnjak. Tu bi nova saobracajnica komotno mogla da ide uz prugu sve dok ne dodje do Topciderke kod kafane Dascara. Ako je tu suvise usko da se uradi bulevar po standardima izmedju pruge i trase tramvaja, moze se koristiti postojeci put kroz park u jednom smeru. Sadasnji Rakovicki put od pumpe do semafora kao i od semafora sto rece Kartograf bi trebalo prenameniti, cime bi se i sam park oslobodio. Nevezano za ovo, otvorio bih deo oko Doma Garde za javnost. On logicki pripada celini i plus ima veliki parking koji bi smanjio parkiranje po zelenim povrsinama. Eto malo sam se raspisao, oprostite, stvarno mi je stalo do ocuvanja ove celine i zbog prirode i zbog istorije.
I naravno sto kaze Kartograf, zvucna izolacija pod obavezno!
 
laki72":3han8kqe je napisao(la):
Ova tema izgleda nije aktuelna, pa da je aktuelizujem :)
Po meni topciderski park treba da ostane oaza mira i zelenila. Postaviti sto vise zelenila ka ulici kako bi se tom prirodnom barijerom odvojio od izvora buke i zagadjenja.
I cesme i fontane... toga generalno fali svuda. Ovde imamo prirodan izvor, koji doduse uglavnom nije za pice, ali bi mogao posluziti za napajanje nekoliko fontana u topciderskom parku...
Sto se Drajzerove ulice tice namenu objekata u njoj uglavnom odlucuju vlasnici istih, tako da nam je iluzorno pricati.
Sto se tice kasarne, jeste ona je velika, tacnije ogromna ima nekoliko ulaza i sl. Moglo bio se tu svasta napraviti, ali sam ubedjen da bi se napravilo ruglo kao u sumi ispod Belog Dvora (Baje Pivljanina), tako da mi nije ni malo krivo sto je tu kasarna.
Inace, smatram da ce se sa otvaranjem mosta preko Ade znacajno povecati guzve na ovom potezu, posebno na semaforu kod Milosevog konaka, kao u na kraju Drajzerove. To ce se morati nekako resavati prioritetno, ali to je vec druga tema.


Oziveo sam temu !!!! Jessssss :lol:
 
@Johnest_Hon ne slažem se što se tiče kasarne...mislim da naša država zaista nema potrebe za tolikom vojsketinom u potencijalno najlepšem delu grada...u svakoj iole ozbiljnijoj državi vojska je van gradova...strah od unakaživanja od strane investitora postoji naravno ali da li to znači da treba sve da stane i ostane kakvo jeste?po toj logici ne bi trebalo ništa graditi u Beogradu jer ko zna šta će da izgrade...

Živim u Drajzerovoj i mogu da vam sigurno kažem da su jutarnji i popodnevni špicevi nenormalni...onaj semafor kod crkve drži pola Drajzerove u koloni...ja bih tamo ,ako ikako može, uvalio kružni tok i pomerio ga malko udesno gledajući u pravcu hipodroma...tako se otvara još malo prostora parku a plac preko puta zvrji prazan...takođe leva strana Drajzerove(opet gledajući u pravcu hipodroma) može opušteno da se proširi za traku...sve zgrade su poprilično udaljene od ulice sa te strane....jedino je problem pri vrhu ulice zbog "Dragiše Mišovića"...mogu samo da mislim šta će da bude kad puste most...
 
Još jedna stvar :) što se parka tiče...prvo kafančuga u parku ne treba da postoji...drugo,ja ne znam šta su oni planirala,koliko traka,za potez od petlje Hipodrom do tunela za Košutnjak...ako može 2+2 ja bih zatvorio onu ulicu što seče park i tako spojio park u jednu celinu...kad bi ga picnuli da valja to zaista može da postane najlepši park u gradu
 
Veruj mi na rec sto se tice te padine! :) Da nije vojske Dedinje bi bilo unakazeno.
Sreca pa nemamo toliko ,,elite'', nek saceka to neka bolja vremena.
2+2 valjda, sto je sasvim dovoljno. Nadam se ce da srede trojku konacno. Bilo bi lepo da bastica bude kao od kraja parka ka Raskrpetlji i sajmu, lepo izgleda i udobna je voznja. Samu trasu ne bih dirao osim ako stvarno nije neophodno. Bilo bi lepo ako bi progurali bulevar pored pruge da se konacno barem ta ulicica zatvori.
Inace meni je ok taj potez uz Drajzerovu, male su zgrade i imaju zelenila okolo.
 
Moze crtez neki johne i ekipo?Slabo znam taj kraj pa da vizualizujem o cemu pricate. :)
 
@toshke
+ 1 :)
u pravu si
dovoljna je proporcija po glavi stanovnika ne samo u broju nego i u imovini
a razlika nije njihova
jer je nisu napravili niti nasledili
vec uzeli od naroda
pa je red ovom narodu i da se vrati

Kompletan Topćider da bude podređen parku, deci, građanima i saobracaju
 
Ne moze Vucko, sedi u trolu, svrati na pivo pa ces da vidis! :p
Evo odma stigne!

64hsgn.jpg


Zuto- Buduci 2+2 BLVD
Tu vec postoji ulica 1+1 sve do plave linije tako da se to moze iskoristiti.

Plavo- Ova ulica koja sece park postala bi istorija ili ako nista drugo parking, samo da se ne parkiraju bahato po sred parka.

Crno- Dom Garde koji treba otvoriti za javnost, pa nek stave rampu malo iznad. Plus ima parking.

Deo Rakovickog puta do crkve bi ostao ali bi bio rasterecen.
 
A nemoze svako da se setka po gardi imas otovreni dan ili iznajmi restoran za svadbu :laugh: Sto se tice plave linije treba pod hitno zatvoriti za saobracaj i preorati pretvoriti u parkovsku stazu .A majmunima koji parkiraju u parku treba izduvati gume ili zvati pauka .Zuto 2 trake po smjeru plus tramvaj u sredini moze li da stane :kafa:
 
Znao sam da ces da intervenises u vezi garde Direktore! :laugh:
Da nam je neka vojska i drzava pa i da glume strogocu! :)
Za pocetak mogli bi otvoren dan da organizuju! Ponizavajuce je da sljam sa estrade moze tamo da glumi ludilo a obican puk ne moze ni da prismrdi. Da se zenim necu jos!
Sve se moze kad se hoce. Jeste tesno pre Raskrpetlje ali nije tolika steta ako se malo pomeri ka parku, ipak bi i park dobio sa zatvaranjem ulicice. Tu cak ne bih stavio tram u sredinu. Lepo bi nastavio dalje bez presecanja puta kao sad. Jos kad bi oni koji su zaduzeni za ovo mozgali kao mi. Verovatno piju kafu. :kafa:
 
Pa tu konkretno nema ali moze da se izmozga nesto! Evo sad mi pade na pamet, 3-ka da uzme trasu ulicice kroz park a bulevar uzme trasu sina. Opet je park presecen ali bulevar prolazi. Ne znam vise sta je najbolje resenje! :D
 
а да жути крак буде један смер ка Раковици, а плави крак и војводе Мишића код парка буду један смер ка раскрпетљи? варијанта б: то што си рекао, а да нове трамвајске шине прате Топчидерску реку, па плавим краком до средине будућег булевара
 
nema potrebe. skine se dva koloseka i pored između tram i železničke pruge ima više nego dovoljno mesta za ogroman bulevar.
 
@ JohnnyLee plavi krak je ta ulica koja razdvaja park na dva dela i uništava ga...da ne spominjem da i nije baš najbezbednije...apsolutno nema potrebe kada se izgradi "2+2 tunel košutnjak - hipodrom" da i dalje postoji ta ulica...
ja sam tu u kraju...videcu ovih dana da uslikam nešto
 
Vrh