Šta je novo?

Dečija igrališta

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.754
Pohvaljen
30.612
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Čini mi se da nemamo jednu temu za dečija igrališta, a mislim da zaslužuju posebnu temu.

Na žalost, počinjemo sa problemima. Naime, bezbednost je nešto na šta se mora posebno obratiti pažnja. Znam da je davno bio prilog o tome kako cela Srbija ima jednog inspektora koji je zadužen za bezbednost sprava na igralištima. Da li se situacija promenila ili nije, nebitno, činjenica je da problemi i dalje postoje i za prvi post u ovoj temi ću izabrati park u Nedeljka Čabrinovića (mislim da su slike upravo sa ovog foruma - izvinjavam se autoru što ne mogu da pronađem originalni post)

ned cabr parkic 1.jpg
ned cabr parkic 2.jpg


Naravno, ostali ste bez teksta.

Naravno da sam isti prijavio u martu i juče dobih odgovor. Spremite se...

Поштовани, достављамо Вам одговор ГО Чукарица:
Поштовани, у вези са представком коју сте упутили Одељењу за комуналну инспекцију и извршења ГО Чукарица а у вези питања грађана да ли је парк у Улици Недељка Чабриновића безбедан обавештавамо Вас да ово одељење није надлежно да врши надзор по том питању. Надлежне службе ГО Чукарица јесу поставиле мобилијар на предметној адреси - Недељка Чабриновића 58-64 те ће у скоријем периоду размотрити питање безбедности деце у паркићу , и највероватније уклонити бетонске плоче - подлоге и заменити нечим безбеднијим за дечију игру.

Срдачан поздрав,
Ивана Новаковић
Комунални инспектор
Одељења за комуналну инспекцију и
извршења ГО Чукарица

Tražio sam pojašnjenje od Beokoma i rečeno mi je

Поштовани, постоји одређени број паркова у граду које су финансирале општине и који још нису предати на одржавање ЈКП "Зеленило Београд", као што је у конкретном случају реч. Хвала.

I tako dolazimo do nekoliko pitanja - ko je uopšte napravio projekat ovog parkića? Ko je odobrio ovaj projekat? I na kraju dolazimo do Zelenila koje održava parkiće po gradu. O njima i stvarima koje im prijavljum ću napisati par reči za koji dan.
 
Viđao sam da "omladina" skače po toboganima i spravama za decu, ali ne sećam se da je neko zapalio i zezanja neko igralište.

Sa Sićveovog naloga na Fejsu.

zapaljeno igraliste 1.jpg
zapaljeno igraliste 2.jpg


Imamo i jednu zaista korisnu inicijativu.

Полиција ради увиђај. Надам се да ће они који су ово урадили брзо бити ухапшени.
И већ знам шта ће да се догодити када буду ухапшени. Родитељи ће им наћи адвокате који ће да тврде како су хулигани били пијани или дрогирани, како су се мало играли и правдаће се да материјална штета није велика. А потом ће суд да процени материјалну штету и да им понуди неку нагодбу.
Срамота. Зато ћу предложити да се у Кривични законик укључи ново кривично дело “оштећење инфраструктуре”. Па када неко украде шахт са улице, или бакарни кабл, уништава саобраћајне знаке, уништи споменик или игралиште за децу, без обзира на висину штете, мораће да одговара за оштећење инфраструктуре.
Ваљда ће после тога знати шта је ред.
 
Реновира се спортски терен у блоку 44 код шеталишта Лазаро Карденас и Дома здравља Нови Београд,а нешто се ради и око терена:


 
Обнављају се дечија игралишта у блоку 44:









 
Јуче сам опет дошао у блок 44,па сам обишао и игралишта која се реновирају.Приметио сам да су ставили бетонске стубове за клупе,али осим тога ништа посебно се није променило.Мора више да се ради:


 
Vrh