Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838311#p838311:25e4xwy8 je napisao(la):
srdjanprpa » 04 Апр 2021 11:58 am[/url]":25e4xwy8]Od kad su obelezili mesta imam mesto uvek ispred, plava zona je pa placam po satu i mogu da budem ceo dan tu parkiran.
A dok nije bila obelezena zona ulazio sam unutar ogradjenog dela, pored Novakovog restorana i ulazim u ogradjeni deo.
A onda ovde gde je ova niza ograda preskocim ogradu https://www.google.com/maps/@44.8112904 ... 6656?hl=sr :D

Vidjalo me je obezbedjenje al nikad mi nista nisu rekli, a i da su rekli samo bi im rekao da zovu parking servis da dignu auto :)

EDIT:
Meni je offis tu pa sigurno 3 godine i za te 3 godine nikad nisam video da su te kapije bile otvorene ili da je neko skidao taj katanac.
Ne znam kome vise pisati pisao sam i nekim novinama i tv stanicama al bez odgovora.
Значи провалио си (снашао се) како да уђеш у ограђени тј узурпирани део паркинга, а имао си и среће са обезбеђењем. Вероватно си тако улазио кад је уклоњена она рампа у близини Новаковог ресторана, јер док је била рампа то сигурно није могло, а ту је тада, колико се сећам била и она кућица.

Те капије од ограде су увек затворене, а и ја их никада нисам видео да су отворене. Пошто ми је мајка војни осигураник и кад сам је возио код лекара у ВМЦ, по неки пут сам паркирао испред ове капије кад нема места на паркингу од ВМЦ-а https://www.google.rs/maps/place/Spa+In ... 3511?hl=sr
Сад једном месечно, већ скоро две године, ту дођем до ВМЦ-а у апотеку да подигнем лекове за њу, паркирам баш код ограде коју си ти прескакао, лепо платим паркинг преко смс поруке 9119 и миран сам. Од како су ту увели плаву зону увек има места за паркирање, а раније...хаос!
 
Da ranije jeste bio haos dok nisu obelezili, ta rampa je bila bas kratko nesto ili ja nisam primetio da je bila duze, u glavnom parkiravao sam kad nije bila rampa tu kad si mogao da udjes bez problema pored novakovog restorana.
 
_20210406_213019.JPG

Булевар Ослобођења.
 
Ja bih mu ispumpao sve četiri gume. Štete na vozilu ne bi bilo, ali sam siguran da se drugi put ne bi parkirao ovako bahato.
 
krenuli ljudi u setnju! ...kolima...ja bih slucajno vozio bajk preblizu i nastala bi duuuugacka ogrebotina....
 
zar nije bolje skinuti tablice i baciti u kantu?
 
Zavisi šta ovakvim vozačima najvše nanosi bol. Po meni, najbolji odnos uništavanje tuđe imovine / bes vozača ima ispuštanje guma. Šteta nije nikakva, ali trud potreban da se auto dovede u vozno stanje je ogroman.

Grebanje je već ekstremno, dizanje brisača retko ima vaspitnu ulogu. Tablice se ne mogu tako skinuti, a auto ostaje u voznom stanju, a njima je najvažnije da mogu da voze u svakom trenutku.
 
Ma jednu gumu mu samo ispustiš, isto je... Što da se smaraš sa sve 4.

Ne može to lako da napumpa nožnom pumpom čak i da je kojim slučajem ima u gepeku, tako da mu verovatno ne gine mobilni vulkanizer i par hiljada dinara troška.

Ili još bolje, ispumpaš mu gumu i zoveš pauka - pa ne može da pobegne :lol:
 
Kako se uopšte ispuštaju gume? Ako je to tako lako zar ne bi pola automobila po gradu imalo ispuštene gume zbog neraščišćenih odnosa, sujete, pakosti i sl?
Kod skidanja tablice jeste u voznom stanju ali mora da prođe birokratsku proceduru izdavanja novih
 
Samo odvrneš poklopac ventila i nečim tankim pritisneš onaj pin u sredini (kao kod bicikla). Ne znam koliko traje ispuštanje, to je možda mana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845080#p845080:2fqzx2z8 je napisao(la):
astrodule » Pon Apr 26, 2021 4:57 pm[/url]":2fqzx2z8]Samo odvrneš poklopac ventila i nečim tankim pritisneš onaj pin u sredini (kao kod bicikla). Ne znam koliko traje ispuštanje, to je možda mana.

предуго за набрзака штету као што је овде потребно, таблице су најбоље решење искрено, из личног искуства знам које је правно силовање када останеш без таблица
 
Astrodule to sam ja i piso na grupi Ulice za bicikliste, imali smo koš kao klinci na parkingu ali nije bilo puno automobila a i teren je bio obeležen. Kada neki kr**** na praznom parkingu baš tu parkira i zezne nam taj dan basketa uzeli bi malu grančicu i ispustili gumu pa nek se puši. Ovome je jer ultimativni kr**** bi sve 4 gume jer je zaslužio. Nema krivičnog dela, ne uništavaš imovinu a hajde da te vidim neko za ispuštanje guma XD
 
Samo da istovarim nešto, a što neko može da pogine za to vreme, nema veze:

Bahato_01.jpg

Bahato_02.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845357#p845357:jio9ys4n je napisao(la):
Вожд » Uto Apr 27, 2021 3:55 pm[/url]":jio9ys4n]
Маршала Толбухина.
file.php

Isuse Hriste, ja mislim da komotno mozemo da se slozimo da je ovo mozda nabahatije prakiranje koje smo do sada na forumu videli!
 
Ne verujem. U skorije vreme je onaj Golf na biciklističkoj stazi kod Nebojšine kule. Jer, parkirao na usponu rizičnog dela kojeg koriste ne samo biciklisti, već i osobe sa invaliditetom, majke sa kolicima, itd - jer nema drugog adekvatnog prolaza za određene grupe korisnika. Plus je skroz blokirao efektivno "glavnu" biciklističku stazu u Beogradu (25. maj - Ada Ciganlija).
 
Vrh