Cene nekretnina

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

chiller
Novice
Pridružio se: Pon Avg 19, 2019 10:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 22
Pohvalio: 17

Re: Cene nekretnina

Postod chiller » Sre Avg 04, 2021 1:33 pm

Pre ce biti da ce vam komsije u tim skupim kvartovima biti razni mufljuzi, krimosi, pripadnici stranke, estradni umetnici i poneki IT-evac. Npr. stanaru jedne skupe zgrade u mom kraju je pre nekog vremena zapaljen dzip dok je bio parkiran ispred zgrade (nije slucajnost i zna se ciji je to dzip bio). Tako da bih ja pre takve neke komsije ocekivao ako bih se useljavao u neki skuplji stan u Bg.
Pohvale za post: 4
realnostt
Novice
Pridružio se: Pon Jul 05, 2021 11:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 23
Pohvalio: 2

Postod realnostt » Sre Avg 04, 2021 7:17 pm

Upravo o tome i ja govorim od pocetka. Ova zemlja je propast i to bespovratna, u svakom smislu. Znamo jos od kada je to sve sto ne treba isplivalo i podavilo nas sve koji imamo malo nekih normalnih vrednosti, kulture i postenja. Ovo je sada njihova zemlja vise nego ikada, zemlja svega najgoreg. Zato sam se svaki put pitao odakle to branite bilo sta ovde, o kakvom napretku sem o sunovratu mozemo da pricamo u ovoj ovoliko bolesnoj sredini? Neka i bude kvadrat 5000, neka im ostane i da su samo sto dalje tj ja od njih i to zelim svakom normalnom gradjaninu koji je neke vrednosti stekao na drugaciji nacin, jer ne vidim da moze da se promeni ovaj kriminalno prostitucijski sund rijaliti od zemlje.

Sto se tice lux krajeva novih i novijih zgrada i njihovog odrzavanja... Zivim u zgradi iz 2008 godine na Vracaru, uselili smo se 2018 u nju, kupili stan od prethodnog vlasnika. Zgrada se u tom trenutku doslovno raspadala na sve strane posebno uzasan ulaz i unutrasnjost, osteceni umazani zidovi, uvek prljavo, lift kao svinjac. Posle samo 10 godina! Na prvi pogled je zgrada kvazi skupe arhitekture... U stvari je krs kakvog nema i kakav je u 90% primera u okolini. Bukvalno sam na svu svoju i samo svoju muku uspeo da sredim mnogo stvari u zgradi i oko nje, uz polovicnu inicijativu jos dvoje komsija. SVI SU ME GLEDALI KAO CRNU OVCU JER STA IH BRIGA NJIMA JE JOS UVEK JUCE TO KAD SU SE USELILI, sta ima da odrzavaju i ulazu kad je novo... Sklop ljudi u zgradi ni danas sebi ne mogu da objasnim. Sve sto nije islo preko mene, a radjeno je u medjuvremenu je blagi uzas neznanja i toga kako je to ispalo sto je radjeno.

E sad drugi primer je zgrada u kojoj sam ziveo pre ove, iz 90ih od fasadne cigle... Zgrada je bila kao hotel! Fasada svi delovi, ulaz i sve ostalo je bilo toliki utegnuto, sredjeno, odrzavano i menjano bolje mnogo nego kad je useljena. Sklop ljudi potpuno druga prica, daleko imucniji ljudi su bili nego ovde sada, daleko veci i stanovi... Druga kultura, zalaganje svest i svest o vrednosti stanova i svega... ne postoji pravilo i mnogo cesce ovaj tip zgrada koji sam opisao iz 90ih bude mnogo sredjeniji i bolje odrzavan i ima uvek paprenu vrednost prilikom prodaje u odnosu na novije novogradnje ili ove fus nove zgrade, kvazi elitna naselja itd...

Garantujem da najprimitivniji ljudi kupuju upravo Bnv i slicno i da mnogo obrazovaniji i kulturniji sloj ljudi nazalost mora da kupi stan na nekim zestokim periferijama, jer su im ovi prvi digli toliko cene.
Pohvale za post: 2
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1953
Pohvalio: 369

Postod vradovic » Sre Avg 04, 2021 7:33 pm

[quote="[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869496#p869496]

Garantujem da najprimitivniji ljudi kupuju upravo Bnv i slicno i da mnogo obrazovaniji i kulturniji sloj ljudi nazalost mora da kupi stan na nekim zestokim periferijama, jer su im ovi prvi digli toliko cene.
[/quote]

Ja bi pre rekao obrnuto. Sa najvecim obrazovanjem ili primenjivim znanjem ti imas najvece mogucnosti. Sto manje obrazovanje losiji kraj. Naravno ima i izuzetaka jer smo jos uvek u tranziciji ali pre ili kasnije ovi sto imaju primenjivo znanje ce se preseliti u bolje delove i na taj nacin ce doci do podele u drustvu.
realnostt
Novice
Pridružio se: Pon Jul 05, 2021 11:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 23
Pohvalio: 2

Postod realnostt » Sre Avg 04, 2021 7:47 pm

Radovicu stvarno nista licno i verujem da si ti iz tih krugova znanja i postenog sticanja, svaka cast na tome. Ali upravo u tim krajevima i naseljima je najveci broj kriminalaca, prostitutki i svega ostalog najgoreg sto sad svetla obraz ovoj propasti od zemlje. Evo reci jel gresim? Pricam nesto sto odlicno znam nazalost. Tako da koje su to njihove vestine znanja i vrednosti da zive i odrze se tu? Posto sam vec zanimanja pomenuo...
Pohvale za post: 2
vradovic
Higher intermediate
Kontakt:

Postod vradovic » Sre Avg 04, 2021 9:11 pm

realnostt » 04 Aug 2021 06:47 pm napisao:Radovicu stvarno nista licno i verujem da si ti iz tih krugova znanja i postenog sticanja, svaka cast na tome. Ali upravo u tim krajevima i naseljima je najveci broj kriminalaca, prostitutki i svega ostalog najgoreg sto sad svetla obraz ovoj propasti od zemlje. Evo reci jel gresim? Pricam nesto sto odlicno znam nazalost. Tako da koje su to njihove vestine znanja i vrednosti da zive i odrze se tu? Posto sam vec zanimanja pomenuo...

Ja iskreno ne mogu da znam da li je neka devojka/zena u mom BNV komsiluku prositutka ili da li je neko kriminalac. Stvarno nisam stekao neki takav utisak ni za koga do sada. Mislim ne mogu znati zaista a da imam saznanja prijavio bi policiji. Ono sto ti iz mog iskustva iskreno mogu reci jeste da su svi srdacni, jako prijatni (cak mnogo vise nego na zapadu npr), veoma uvidjajni, korektni, moderni i vise prilagodjeni zapadu nego Srbiji. Vecinom porodicni ljudi i sasvim normalni.

Jedino sto kad razgovaras sa njima shvatis da nisi tako daleko odmakao (ako si na primer dotle imao visoko misljenje o sebi) jer i oni znaju jako puno stvari pa se smoris da tako kazem posto uvidis da zapravo vecina ljudi su sa iskustvom ili veoma obrazovani i da "ti" nisi nista posebno. Kada odem u neki ruralniji deo Srbije razlika je nebo i zemlja. To ti je moje najiskrenije zapazanje.
PetarPetrovic
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 01, 2018 6:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 286
Pohvalio: 282

Postod PetarPetrovic » Čet Avg 05, 2021 3:47 am

Vradoviću, da li ti je stigao porez na nepokretnosti za stan i ako jeste koliki je? Koliko procenjuješ da će biti godišnji porez za stan od 100m2 u kuli?
vradovic
Higher intermediate
Kontakt:

Postod vradovic » Čet Avg 05, 2021 4:46 am

Smesna cifra blam da okacim. 42.724 dinara. Strasno kako je mali porez u Srbiji. Treba da se digne minimum na x10.
Drzava da bi imala novac mora da nauci da treba da naplati.

Mislim da ce biti recimo (ako je stan gde si prijavljen) izmedju 70.000 - 110.000 dinara zavisi koliko je placen.
gamblerNBG
Novice
Pridružio se: Sre Jul 10, 2019 7:37 am
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 47

Postod gamblerNBG » Čet Avg 05, 2021 11:26 am

vradovic napisao:Mislim da ce biti recimo (ako je stan gde si prijavljen) izmedju 70.000 - 110.000 dinara zavisi koliko je placen.

Ti bas volis revolucije, suzavac i oklopna vozila na ulicama :laugh: :laugh: to su otprilike dve plate u Srbiji, dva meseca radis samo da bi imao da platis porez za stan, jedan mesec radis da bi mogao da platis prevoz do posla... :lool: Ja ne znam koja bi vlast smela to da predlozi cak i u sali.

p.s. je l mislis da bi to trebalo da bude porez u bg na h2o ili inace.
PetarPetrovic
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 01, 2018 6:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 286
Pohvalio: 282

Postod PetarPetrovic » Čet Avg 05, 2021 11:52 am

vradovic » Čet Avg 05, 2021 4:46 am napisao:Smesna cifra blam da okacim. 42.724 dinara. Strasno kako je mali porez u Srbiji. Treba da se digne minimum na x10.
Drzava da bi imala novac mora da nauci da treba da naplati.

Mislim da ce biti recimo (ako je stan gde si prijavljen) izmedju 70.000 - 110.000 dinara zavisi koliko je placen.

Na stan od 100km2 u kuli po mojoj računici porez je preko 10 000 eura.

Na poresku osnovicu----------Plaća se na ime poreza

(1) do 10.000.000 dinaraDo 0,40%

(2) od 10.000.000 do 25.000.000 dinara
porez iz podtačke (1) + do 0,6% na iznos preko 10.000.000 dinara

(3) od 25.000.000 do 50.000.000 dinara
porez iz podtačke (2) + do 1,0% na iznos preko 25.000.000 dinara

(4) preko 50.000.000 dinara
porez iz podtačke (3) + do 2,0% na iznos preko 50.000.000 dinara

Povratak na “Gradski život i vesti”