Stambeni Krediti (subvencionisani, komercijalni...) i Povrat PDV-a

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

TheGray
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 22, 2020 8:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 284
Pohvalio: 209

Re: Stambeni Krediti (subvencionisani, komercijalni...) i Povrat PDV-a

Postod TheGray » Sre Apr 14, 2021 6:45 pm

draganst72 » Uto Apr 13, 2021 7:19 am napisao:Pozdrav svima.Bio sam pre neki dan u jednu od banaka za stambeni kredit,ispunjavam sve uslove za iznos koji mi je potreban ali kad sam rekao gde zelim da kupim nekretninu sluzbenik se malo namrgodio.Rec je o nekretnini van beograda,malom mestu tacnije vikend naselju.Nama mesto odgovara za zivot,mir tisina na obali reke.Nakon malo raspitivanja cujem da banke ne daju kredit u mestima manjim od 10.000 stanovnika.Nije mi logicno,nekretnina je 1/1 sto se tice papira i u tom delu je cena skocila za nekih 20% za zadnjih godinu dana.Pitanje je da li je neko imao ovakvog iskustva?Unapred hvala.

Послато са ZTE BLADE A512 помоћу Тапатока

Ako je u pitanju vikendica, nije moguće dobiti stambeni kredit jer se vikendice ne smatraju stambenom nepokretnošću.
draganst72
Novice
Pridružio se: Uto Apr 13, 2021 7:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Re: RE: Re: Stambeni Krediti (subvencionisani, komercijalni...) i Povrat PDV-a

Postod draganst72 » Sre Apr 14, 2021 8:27 pm

TheGray napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841157#p841157]draganst72 » Uto Apr 13, 2021 7:19 am[/url] napisao:Pozdrav svima.Bio sam pre neki dan u jednu od banaka za stambeni kredit,ispunjavam sve uslove za iznos koji mi je potreban ali kad sam rekao gde zelim da kupim nekretninu sluzbenik se malo namrgodio.Rec je o nekretnini van beograda,malom mestu tacnije vikend naselju.Nama mesto odgovara za zivot,mir tisina na obali reke.Nakon malo raspitivanja cujem da banke ne daju kredit u mestima manjim od 10.000 stanovnika.Nije mi logicno,nekretnina je 1/1 sto se tice papira i u tom delu je cena skocila za nekih 20% za zadnjih godinu dana.Pitanje je da li je neko imao ovakvog iskustva?Unapred hvala.

Ako je u pitanju vikendica, nije moguće dobiti stambeni kredit jer se vikendice ne smatraju stambenom nepokretnošću.
Pa da u pitanju je vikendica,vikend naselje u okolini beograda.Mada u dosta tih vikendica zive ljudi i na par kilometra je selo pod cijom mesnom zajednicom su i te vikendice.

TheGray
Intermediate
Kontakt:

Postod TheGray » Sre Apr 14, 2021 8:40 pm

draganst72 » Sre Apr 14, 2021 8:27 pm napisao:
TheGray napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841157#p841157]draganst72 » Uto Apr 13, 2021 7:19 am[/url] napisao:Pozdrav svima.Bio sam pre neki dan u jednu od banaka za stambeni kredit,ispunjavam sve uslove za iznos koji mi je potreban ali kad sam rekao gde zelim da kupim nekretninu sluzbenik se malo namrgodio.Rec je o nekretnini van beograda,malom mestu tacnije vikend naselju.Nama mesto odgovara za zivot,mir tisina na obali reke.Nakon malo raspitivanja cujem da banke ne daju kredit u mestima manjim od 10.000 stanovnika.Nije mi logicno,nekretnina je 1/1 sto se tice papira i u tom delu je cena skocila za nekih 20% za zadnjih godinu dana.Pitanje je da li je neko imao ovakvog iskustva?Unapred hvala.

Pa da u pitanju je vikendica,vikend naselje u okolini beograda.Mada u dosta tih vikendica zive ljudi i na par kilometra je selo pod cijom mesnom zajednicom su i te vikendice.

Potpuno besmisleno, slažem se. Našao sam ovaj članak gde su objasnili razloge banaka za odbijanje takvih zahteva.
Šta se krije iza takvih zakona, podzakonskih akata, odluka, pitanje je za politički osvešćeniji narod :)
https://24sedam.rs/biznis/pikirali-ste- ... k-postoji/
draganst72
Novice
Kontakt:

Postod draganst72 » Sre Apr 14, 2021 9:01 pm

Nije mi jasno zasto ali ako je politika banaka takva malo im je naopaka.Ja bi tu ziveo,za pola sata sam na posao.To su kuce sa sto i vise kvadrata,garaze,podrumi itd.Ja za vikendicu smatram nesto od 20-30m2.

TheGray
Intermediate
Kontakt:

Postod TheGray » Sre Apr 14, 2021 9:28 pm

Ko zna, možda ima litijuma ispod.
draganst72
Novice
Kontakt:

Postod draganst72 » Čet Apr 15, 2021 6:23 am

TheGray napisao:Ko zna, možda ima litijuma ispod.
Za litijum ne znam ali nafte ima 100%

mariks
Intermediate
Pridružio se: Čet Jul 26, 2018 1:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 667
Pohvalio: 558

Postod mariks » Čet Apr 15, 2021 12:21 pm

Tekst je donekle ok ali ljude odbijaju koji hoce da kupe kuce za zivot, a ne vikendice. Razlog je jednostavan, nije moguca brza prodaja ukoliko dodje do prinudne naplate i banci ce ostati kuca umesto novca. Jedino resenje je vec receno, da stavite hipoteku na neku nekretninu procenjenu na vrednost kredita.
draganst72
Novice
Kontakt:

Postod draganst72 » Čet Apr 15, 2021 11:09 pm

Imam nekretninu,kucu u unutrasnjosti(leskovac)koju prodajem vec godinu dve ali slaba vajda,sto juznije to tuznije.Kuca ima gradjevinsku dozvolu ali nema upotrebnu pa je sad i to peripetija da se resi.Nije to nosto mnogo para 400-500 e.E sad ako to resim i stavim na nju hipoteku od prodaje tek nema nista.A kuca zvrji prazna par godina,deca porasla otisla,ja i supruga otisli i jbg.Jedna li je muka.

Lion
Novice
Pridružio se: Ned Avg 02, 2020 1:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 1

Postod Lion » Čet Apr 22, 2021 9:38 pm

Šta je potrebno staviti na uplatnicu prilikom plaćanja rate za stan kako ne bih imao problema sa povratom PDV-a kasnije? Broj OPU od notara je najbitniji zar ne?

Povratak na “Gradski život i vesti”