Šta je novo?

Гроцка / Grocka

stf

Professional
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruke
12.185
Pohvaljen
12.800
Као тренутно једини становник насеља Гроцка на форуму, поодавно сам требао отворити ову тему и представити своје насеље као и вести везане за њега. :)

Сматрам да свако насеље заслужује своју тему.

Општина Гроцка, насеље Гроцка.

Кратак историјат:
http://sr.wikipedia.org/sr/Гроцка

Грб општине:
2wd1p3k.jpg


Сајт:
http://www.grocka.org.rs/

Ортофото поглед на чаршију:
s4p3zb.jpg


Чаршија са земље:
2dv3cxu.jpg


Ускоро репортаже...
 
Додај горе "Као тренутно једини становник насеља Гроцка на форуму" Овако звучи мало :shok: :D
 
Pozdravljam otvaranje ove teme, s obzirom da sam (pretpostavljam) trenutno jedini vikendaš iz naselja Grocka na forumu :D
 
Konacno stf sutra ima da sunem gomilu slika :) :pob:
 
Bravo stf ;) Grocka ima prelep centar... Mogao bi Dunav uslikati da docaras sliku onima koji kao npr ja nisu bili odavno tamo... Cekamo ostatak slika :)
 
ја сам бивши становник Гроцке :) живео сам у њој до своје шесте године, прво у центру, у овој кући:
starakuca.jpg

а онда у улици Народних хероја, у овој кући:
kuca.jpg
 
Cekamo novi bingmaps birdeye update da vidis Johnny kakve su zgrade nikle u centru otprlk prekoputa pekare trpcevski,tik uz pekabetu... Ja se pozitivno :shok: kad sam video :)
 
На мојој слици се види једна нова и једна у изградњи, а "никао" је и тениски терен и нека стамбена зграда код другог семафора. Прелепо :)
 
Хвала друштво! Биће тематских репортажа, бар тако планирам.
Пријатно је насеље, заслужује да се "изрекламира" :cool:

@JohnyLee
Ја сам у 6. дошао.... :)
 
Na poziv clana ovog cjenjenog foruma STF moja malenkost i CSI posjetili smo Grocku .STF se bas potrudio bio je bas dobar domacin i odlcan vodic .Ovaj post pravim po drugi put tako da nema karte bing mapsa jer sad nemogu da se dogovorim sa istim taman kad sem htjeo da pritisnem submit izlogovoa bio sam izlogovan strasno :rant: .Tako da sad idu slike ponovo.Nasli smo se na trgu Ilije Garasanina ispred crkve .Slijede slike i objasnjenja za detalje ce se pobrinuti STF
dsc09548f.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
dsc09549p.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03

Kako su stranke slozne svi u jednoj zgradi a ni oko fasade i stolarije se nisu mogli dogovoriti
dsc09556u.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
Zgrada nove opstine u pjesackoj ulici uradjenoj 1994 donacija Grcke
dsc09567.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
Narodni heroji ispred opstine
dsc09569t.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
 
Zgrada stare opstine ukojoj se zavrsava vecina papirologije
dsc09577b.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
Kapija ulaz u pjesacku zonu sa jedne strane uspjesno onemogucava ulazak kola
dsc09579y.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
Jako lijepa kuca nazalost neodrzavana i upropascena odvratnim tendama
dsc09553c.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
Zgrada biblioteke
dsc09555h.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
Simpaticna kucica
dsc09557m.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
Mini trzni centar sa lijepom nazalost propalom zgradom u pozadini
dsc09572k.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
dsc09573i.jpg

By direktorgsp at 2012-04-03
 
dsc09594d.jpg

Na ovom mestu se do pre neku godinu nalazio poznati luksuzan restoran "Vinogradi", koji su za vreme SFRJ posećivale razne inostrane delegacije, političari i poslovni ljudi iz Beograda, pa je čak i Tito dovodio svoje goste tu (tada bi državna bezbednost blokirala ceo kraj) :). Pogled sa terase restorana je bio jedan od najlepših u ovom delu zemlje. Krajem leta i u jesen gosti restorana su mogli da zađu u prostrane vinograde koji su okruživali restoran, i da sami izaberu i uberu grozdove koje će poneti ili pojesti, što je za strance bio poseban doživljaj.

Evo kako je izgledao:
vinogradi.jpg


restoranvinogradigrocka.jpg


Za vreme 90-tih restoran je bio i dalje u vlasništvu "Metropola", ali je postepeno prestao da radi i zatim je opusteo, inventar je bio odnešen, ono što je ostalo je pokradeno, a ostatak demoliran... Otprilike 2000. godine je ta lokacija prodata, a nakon toga je ta lokacija verovatno još koji put menjala vlasnike, da bi trenutni kupac odlučio prošle godine da sruši tu lepu zgradu restorana, i sada diže objekat mnogo većih gabarita na istom mestu, koji će biti takođe ugostiteljskog karaktera...
 
Da nije možda u tom restoranu sniman matori film Silom otac?
 
@ Felix
Хвала за ископане слике.

Тај ресторан је био замандаљен али са још присутним инвентаром. Ми смо у осмом разреду хтели да провалимо да играмо стони тенис (била су на спрату 3 стола), али нас је спречила народна милиција :)

Елем, у то време је тај ресторан и даље био место за роштиљање у приватној режији, и "блејање" са погледом на Дунав и Војводину. У вечерњим сатима био је састајалиште младих парова јер поред погледа, није радило осветљење па је био најромантичније место у насељу.

Садашњи власник је Бегаљички тајкун, човек сумњивог бизниса и још сумњивијег капитала.

@ Direktor

Права туристичка репортажа. :kk: Ја ћу то полако временом мало детаљније.
Ортофото фабрике ће вечерас.
 
Без љутње, али лепоту Гроцке уопште нисте дочарали преко слика. :) Ко је посети видеће зашто, уживо је много боље и лепше :D
Иначе, "кеј" ако се тако може назвати је зрео за сређивање. Мислим Винча да има мали, али леп кеј. Ако се среди, биће прелепо ту :)
dsc09592k.jpg
 
Следи репортажа коју смо заједно радили Директор, Ц.С.И. и ја. Били смо у посети намерно упропаштеној фабрици за прераду воћа ПКБ Гроцка, која је у своје време запошљавала 2500 радника.
Затворена је 2004. иако је радила пуном паром, и нико не зна зашто....одавде су десетинама шлепера производи вожени у Русију....

Елем, цело постројење изгледа као из серијала : "Земља после људи".
Фабрика се налази у улици Народних хероја.

Легенда:
1. улазна капија
2. административне просторије
3. малопродаја
4. магацини и радничка менза
5. корита за истовар воћа
6. погон за прање воћа
7. погони за сокове, мармеладе, пекмезе и џемове
8. погони у изградњи
9. стотине бурића пуних пропале готове воћне пулпе
10. котларница
11. излазни терминал.

34eyces.jpg


.....транзициони пљачкашки примитивизам

Директор је на потезу да постави слике.
 
цео ПКБ је систематски уништаван до 2004, не само Гроцка. погледаш само како изгледа оно земљиште у Болечу, а некада било пуно воћа
 
Да ли је Град успео да преузме и овај комбинат?

Насељима Гроцке је потребно давање имена улицама на Гугл Мапс. Било би лепо да се ви са тог подручја прикључите сређивању.
 
Vrh