Sigurnosna vrata za vaš stan, kuću ili poslovni prostor...

Pitanja, saveti i iskustva o uređenju i opremanju vašeg životnog i radnog prostora
ocelot
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 1:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 23
Pohvalio: 2

Re: Sigurnosna vrata za vaš stan, kuću ili poslovni prostor...

Postod ocelot » Ned Jul 18, 2021 8:42 pm

haha, meni baš to odgovara, ako ništa drugo sada barem imam i špijunku pa mogu da odlučim da li otvaram umesto da pitam ko je ili da otvaram na rizik :D
bbK1ng
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Avg 21, 2020 3:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 39
Pohvalio: 1

Postod bbK1ng » Sub Jul 24, 2021 2:56 am

Da li neka od ovih firmi nudi u paketu ugradnju kamera“ špijunki" i elektro-magnetnih "smart" brava?

Malo što sam gledao online, čini mi se da je slaba ponuda toga za stanove.

Ili se time bave ovi što ugrađuju alarme.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
covekipo
Novice
Pridružio se: Sre Avg 25, 2021 9:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 8

Postod covekipo » Sub Avg 28, 2021 3:35 pm

Pozdrav svima, ja bih isto zeleo da ugradim neka sigurnosna vrata sa odlicnom zvucnom izolacijom u stambenoj zgradi.
Ali sam malo skeptican mozda bi trebalo neko iz policije da se prikljuci na temu i da savet.
Kod prijatelja u Bratislavi u stanu u zgradi su bila ugradjena ova sigurnosna vrata:
https://www.adlo-securitydoors.com/en
i sad u avgustu su bez problema usli u stan obijaci - vrata im nisu bila ni obijena, vec elegantno otkljucana,
a u policiji su im rekli ma nemaju oni problema kad su profesionalci da obiju/otkljucaju bilo koja
vrata ukljucujuci i sigurnosna... Tako da, bilo bi lepo kada bi policija znala da nam kaze koliko su tih ''sigurnosnih'' vrata i
kog tipa obili i kod nas :D
Dejan011
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 10:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 810
Pohvalio: 772

Postod Dejan011 » Ned Avg 29, 2021 2:51 am

covekipo » 28 Avg 2021, 15:35 napisao:Pozdrav svima, ja bih isto Tako da, bilo bi lepo kada bi policija znala da nam kaze koliko su tih ''sigurnosnih'' vrata i
Teško da policija vodi takvu evidenciju.
Kao što nema alarma koji će sačuvati kola od krađe, tako nema tih vrata koja se ne mogu obiti ili razvaliti, samo je pitanje vremena.
Sve sigurnosne naprave su u stvari kopromis između tebe i lopova. Ako lopov ima vremena, on će sa brusilicom iseći vrata i ući. Ako nema vremena - ima da te zaobiđe.

U većini slučajeva obična metalna vrata sa nekom malo kvalitetnijom bravom završavaju posao za mnoge ljude.
Pohvale za post: 1
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 22117
Pohvalio: 9254

Postod astrodule » Ned Avg 29, 2021 9:52 am

Pa znamo da postoje bravari koji po službenoj dužnosti otvaraju svaka vrata.

Ako se plašiš / želiš mirno da spavaš, tu su dodatne mere. Alarm i video nadzor. Naravno, sve to košta, pa proceniš odnos rizika i cene.

Npr, najobični magnet na unutrašnjoj strani vrata povezan sa sirenom sa sopstvenim napajanjem, kao i SMS dojavom policiji ti rešava problem.
:gobb:
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
covekipo
Novice
Kontakt:

Postod covekipo » Ned Avg 29, 2021 11:20 am

astrodule » Ned Avg 29, 2021 9:52 am napisao:Pa znamo da postoje bravari koji po službenoj dužnosti otvaraju svaka vrata.

Ako se plašiš / želiš mirno da spavaš, tu su dodatne mere. Alarm i video nadzor. Naravno, sve to košta, pa proceniš odnos rizika i cene.

Npr, najobični magnet na unutrašnjoj strani vrata povezan sa sirenom sa sopstvenim napajanjem, kao i SMS dojavom policiji ti rešava problem.

Upravo tako, ne postoje vrata koja se ne mogu otvoriti.
Mislim da nekad da covek vise da novca za sigurnosna vrata nego cela vrednost stvari u stanu. :)

Je l ima jos neka preporuka za sigurnosna vrata na domacem trzistu?
Meni je bitna i jako izolacija od buke, jer zgrada je sto se buke tice gradjena katastrofalno.
(tu vecina pominje BOSAL i TALARIS)
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Avg 29, 2021 11:31 am

https://www.bosal.rs/rs/lux-sigurnosna-vrata/

Imamo ova i kao što sam već rekao, ništa se ne čuje kroz njih. Ali zato čujem sve kroz zidove u sobama koja su uz hodnik od zgrade :(

Što se tiče samih vrata, na sajtu ima skica i potpuno je jasno zašto se ništa ne čuje kroz njih (viš raznih slojeva)

Evo, već 8 godina ih imamo, nismo plaćali godišnji servis i tek je pre možda par meseci počeo ključ da se ne vrti skroz glatko u bravi.
Duletov blog
covekipo
Novice
Kontakt:

Postod covekipo » Ned Avg 29, 2021 10:56 pm

U Pancevu u ovoj gradnji iz 1990 je uzas sto se tice zidova sa susednim stanovima, to su bukvalno gipasane ploce...uzas
BOSAL izgleda jako popularan i ljudi koji ih imaju izgledaju zadovoljni njima.
StariPosmatrač
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 19, 2018 6:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 597
Pohvalio: 129

Postod StariPosmatrač » Pon Avg 30, 2021 11:04 am

Ako ti je sigurnost bitna nabavi Džekija od 25+ kila, odradiće posao bolje nego bilo koja sigurnosna vrata, ali ni on nije svemoguć.
dumax
Novice
Pridružio se: Pon Avg 23, 2021 2:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 87
Pohvalio: 22

Postod dumax » Pon Avg 30, 2021 2:04 pm

covekipo » Sub Avg 28, 2021 3:35 pm napisao:Pozdrav svima, ja bih isto zeleo da ugradim neka sigurnosna vrata sa odlicnom zvucnom izolacijom u stambenoj zgradi.
Ali sam malo skeptican mozda bi trebalo neko iz policije da se prikljuci na temu i da savet.
Kod prijatelja u Bratislavi u stanu u zgradi su bila ugradjena ova sigurnosna vrata:
i sad u avgustu su bez problema usli u stan obijaci - vrata im nisu bila ni obijena, vec elegantno otkljucana,
a u policiji su im rekli ma nemaju oni problema kad su profesionalci da obiju/otkljucaju bilo koja
vrata ukljucujuci i sigurnosna... Tako da, bilo bi lepo kada bi policija znala da nam kaze koliko su tih ''sigurnosnih'' vrata i

Evo da potvrdim na ličnom primeru. Pre par godina desila mi se situacija da nismo mogli da izađemo iz stana- vrata ostala zaključana, a ključ ni da se okrene, ni da se izvuče (ostao u bravi). Vrata, ne znam kog proizvodjača su, al slična kao ta Bosalova, sa metalnim šipkama koje ulaze u zid. Desilo se uveče, oko 22h....Sutra radni dan...
Elem, posle ko zna koliko okrenutih brojeva, javio se lik koji je pristao da dođe. Otvorio (otključao) vrata sa spoljne strane, za par min.
Sećam se da je rekao da radi po potrebi sa MUP-om i da ga zovu kada im treba. Takođe mi je ispričao za situaciju kada je otvarao zaključan auto, kaže prvo obavestim MUP gde sam, pa tek onda krenem da radim.
Pohvale za post: 2
covekipo
Novice
Kontakt:

Postod covekipo » Pon Avg 30, 2021 2:23 pm

dumax » Pon Avg 30, 2021 2:04 pm napisao:
covekipo » Sub Avg 28, 2021 3:35 pm napisao:Pozdrav svima, ja bih isto zeleo da ugradim neka sigurnosna vrata sa odlicnom zvucnom izolacijom u stambenoj zgradi.

Evo da potvrdim na ličnom primeru. Pre par godina desila mi se situacija da nismo mogli da izađemo iz stana- vrata ostala zaključana, a ključ ni da se okrene, ni da se izvuče (ostao u bravi). Vrata, ne znam kog proizvodjača su, al slična kao ta Bosalova, sa metalnim šipkama koje ulaze u zid. Desilo se uveče, oko 22h....Sutra radni dan...
Elem, posle ko zna koliko okrenutih brojeva, javio se lik koji je pristao da dođe. Otvorio (otključao) vrata sa spoljne strane, za par min.
Sećam se da je rekao da radi po potrebi sa MUP-om i da ga zovu kada im treba. Takođe mi je ispričao za situaciju kada je otvarao zaključan auto, kaže prvo obavestim MUP gde sam, pa tek onda krenem da radim.

Hvala sto si podelio pricu. To je to, nema koja brava/sigurnosna vrata ne mogu da se otkljucaju a i profi obijaci stanova otkljucaju
s v a k a vrata bez problema... :)
Dart
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2028
Pohvalio: 54

Postod Dart » Pon Avg 30, 2021 2:48 pm

Kod mene u zgradi je bilo par provala, ali su uglavnom ulazili kroz prozor (visoko prizemlje i suteren), ili su otvarali pajserom lošija vrata.
Bolja brava im ipak oduzima više vremena, pogotovo vrata sa 2 brave pa ih uglavnom izbegavaju.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Avg 30, 2021 4:13 pm

Moje mišljenje je da ako nisi previše bogat i to ne ističeš (besna kola, stalno donosiš kese iz skupih radnji i slično) niko ti neće tipovati stan.

Ako ti niko ne tipuje, onda možeš da budeš na meti samo sitnih lopova koji obijaju stanove sa lošijim bravama i vratima.

Niko neće da zamajava sa boljim vratima osim ako ne zna da imaš dragocenosti u stanu.

A kome se tipuje stan, mislim da nema spasa osim baš skupe opreme.
Duletov blog
Pohvale za post: 4
TheGray
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 22, 2020 8:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 345
Pohvalio: 231

Postod TheGray » Uto Avg 31, 2021 1:38 am

covekipo » Pon Avg 30, 2021 2:23 pm napisao:
dumax » Pon Avg 30, 2021 2:04 pm napisao:

Hvala sto si podelio pricu. To je to, nema koja brava/sigurnosna vrata ne mogu da se otkljucaju a i profi obijaci stanova otkljucaju
s v a k a vrata bez problema... :)

Dobro brate, ako ti je lakše ti stavi komarnike umesto ulaznih vrata.
covekipo
Novice
Kontakt:

Postod covekipo » Pet Sep 03, 2021 8:55 am

astrodule » Ned Avg 29, 2021 11:31 am napisao:https://www.bosal.rs/rs/lux-sigurnosna-vrata/

Imamo ova i kao što sam već rekao, ništa se ne čuje kroz njih. Ali zato čujem sve kroz zidove u sobama koja su uz hodnik od zgrade :(

Što se tiče samih vrata, na sajtu ima skica i potpuno je jasno zašto se ništa ne čuje kroz njih (viš raznih slojeva)

Evo, već 8 godina ih imamo, nismo plaćali godišnji servis i tek je pre možda par meseci počeo ključ da se ne vrti skroz glatko u bravi.

Je l ima deo foruma koji se bavi zvucnom izolacijom?

Imas li iskustva sa ovim -
https://zvucnaizolacija.rs/ultra-tanka- ... ne-zidove/

Hvala.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Sep 03, 2021 9:12 am

Odlično pitanje. Mi već godinama planiramo da obložimo sve zidove u stanu jer su čujemo sve kod komšija.

ps: prebaciti u odgovarajuću temu
Duletov blog

Povratak na “Uređenje i opremanje”