Šta je novo?

Angažovanje arhitekte

Učlanjen(a)
13.02.2012.
Poruke
67
Pohvaljen
0
Trebao bi da radim rekonstrukciju porodicne kuce u selu, pa se nosim mislju da angazujem neki arhitektonski studio da mi izradi projekat. Sad jedina stvar koja me kopka je cena izrade tog projekta ili idejnog resenja. Video sam topik sa 34 BSA i svidela su mi se neka resenja, da li je neko upucen koja je cena izrade projekta kod takvog nekog studija?
 
Pa imas ovdje gomilu arhitekata mora da se stide pogledaj im nik svi u potpisu imaju dia evo zidar ,gordano angelo ,itd pa kontaktiraj nekog na PM mora da se stide :kafa: :laugh:
 
Provalio me direktor, stidljiv sam :D

Ja bih rado radio, nikada nijedan posao nisam odbio :rolleyes: , ali ne zivim u Srbiji i ne znam bas sve lokalne propise.

Ali vidis moglo bi da bude interesantno da "forumski" odradimo projekat.

Komandante okaci slike kuce, plan (ne mora strucno nacrtan, samo rucna skica na papiru da vidimo sadasnji raspored prostorija) i par slika okoline.

A onda ce kolege sa foruma da daju svoje misljenje i da vidimo zajedno sta sve moze od te kuce da se napravi.
 
super, slikacu samo nemoj da se smejete kuca je gradjena 80' u kocka stilu sa sve ogradom ala karleusa
 
Etoga super evo casna pionirska necu da se smijem.Nadam se da ces dobiti zadovoljavajuci projekat. :kafa:
 
ja bih uzivato u pracenju jednog takvog projekta, ovako sa strane.. to bi bila sjajna prilika za nas laike da makar steknemo neku sliku kako izgleda jedan takav proces, razrada ideja, ogranicavajuci faktori, materijali... zidaru plus za ideju a svima koji se ukljuce veliko hvala unapred
 
Pozdrav svima :sesir:

Razumem da je ovo "strukovni" forum, i da mozda ni meni ni mojoj temi nije mesto ovde, ali da pokusam, posto nigde na internetu nisam nasla pogodno mesto za postavljanje sledeceg pitanja:

- sta se desava kad se prvi put ode kod arhitekte?

Naime, planiram zidati porodicnu kucu. Imam plac. Imam staru kucu na placu, koju valja rusiti. Mislim cak da imam i arhitektu, ali bih volela da se spremim za prvi "date" sa njim.

Streber sam u dusi i volela bih da znam kako se priprema i sa cime se ide na taj prvi sastanak? Jel ima negde na internetu nekakav prirucnik, po mogucstvu prilagodjen srpskim prilikama, ne nuzno i na srpskom jeziku, koji bi mi npr rasvetlio:

1. sta ce me arhitekta pitati?
2. sta treba da mu kazem?
3. da li treba da ponesem neke papire i koje? vlasnicke, iz katastra, skice nacrte, bilo sta?
4. ne zelim da izgledam tamo glupo i trapavo, volela bih razgovor odmah da potekne tecno i bez zastajkivanja. Kapiram da ce biti vremena i za nesporazume, i za polemike, i za kompromise, ali ne mora odmah na prvom razgovoru.

Kako vi zamisljate idealnog klijenta? eto, to bi otprilike bilo pitanje.

Hvala :)
 
Treba mu izvod iz katastra ili bolje geodetska podloga ako je bio geodeta da premerava sa visinskim kotama. Ako nije, svakako ce morati da izadje na teren da premeri sve i da visinske kote.
Treba da mu kazes sta zelis, koje su ti potrebe, da li imas neke specificne funkcionalne potrebe ili zahteve. Kakve materijale zelis, kakv ambijent, da li zelis garazu sa toplom vezom sa kucom ili odvojenu, tip grejanja... Mada detaljnije to mozete definisati i tokom razrade projekta.
Budzet. Okvirno koliko planiras da ulozis u kucu, da bi se izbegla neka eventuelno skupa resenja, tipa ukopavanje dela etaze, slupi materijali i slicno.

Proceduralna pitanja. Verovatno cete upozna sa procedurom, tipovi projekta, dozvolama, mogucnostima i ogranicenjima i slicno. Verovatno si se i ti raspitala u vezi toga. I naravno cena i rokovi :)

Kopije vlasnickog lista i ostala papirologija se dostavlja svakako, ali nije neophodno na prvom sastaku.

To je ukratko, srecno :)
 
Ne znam dal sam pogodio mesto teme pa Igore ako sam omasio molim te premesti post :)

Jel ima neki sajt koji prate mladi a i iskusniji arhitekti gde bi mogli da gledaju oglase za jednokratne poslove, tipa postavim sta mi treba i koji je moj budzet za to i onda se jave slobodni a i koji to radili, i na tebi posle ostaje da odaberes sa kim zelis saradnju.

Nemam budzet za nekog iskusnog arhitetku al opet bih voleo da nadjem nekog ko bi mogao da se uklopi u moj budzet, ne bezim od studenata a verujem da bi i njima znacilo neki projekat koji bi mogli da stave u CV a da za isti dobiju neki dinar.

I da, voleo bih da to bude neko iz Srbije.
 
Imas ovdje na forumu bar 10 arh pa mozes da vidis sa nekim...
 
Vrh