Šta je novo?

Slavine, baterije

gazza

Novice
Učlanjen(a)
21.01.2020.
Poruke
1
Pohvaljen
2
Pozdrav,

Da li je neko koristio armature (slavine, baterije i slicno) iz LIDL-a? Problemi?

Cene su vrlo povoljne a ovako odokativno sve deluje vise nego korektno. Nije Grohe ali nije ni Menatti.

Zanimaju me licna iskustva. Trenutno imaju baterije za kupatilo sa termo mesacem za 5000 i onaj dvostruki tus za iste pare. Bilo gde u gradu slicno pocinje sa 50-100% jacom cenom.

Svuda je garancija 5 godina, sto je nekakva sigurnost.
 
Mislim da je u lidlu garancija 3 godine vise nego povoljne su kad se pogledaju ostali proizvodjaci
Ja licno nisam kupovao to kod njih vec dodatke tj dvostruki tus i nemam primjedbi samo je bio ako se ne varam 3 600 dinara sad je skuplji ...
 
5 godina je garancija. kupio sam juce slavinu za kuhinju, sa tusem 4999, deluje solidno, mislim da nece biti problema. inace na jednom objektu vec imam 2 kuhinjske slavine koje sam kupio na buvljaku a koje su donete iz ALDI-ja (nemacka konkurencija LIDL-u), isto no brainer za 30e.
 
Pre nekih godinu dana sam menjao jednoručnu bateriju na lavabou. Uzeo sam ENMON i mogu reći da sam zadovoljan i dalje glatko funkcioniše da je ne ureknem.

Inače kod odabira slavine važno je fino izmeriti i uskladiti veličinu slavine sa lavaboom ili sudoperom kako ne bi bila kratka ili ređe niska što često viđam u javnim objektima.
 
To sam video u jednoj novogradnji (Paunov breg).

Iskreno, pre renoviranja stana uopšte nisam razmišljao da postoje različite udaljenosti rupe za slavinu od ivice lavaboa.

I tako ja kupih Grohe slavinu koja je bila kratka. Nisam bio lenj, pa sam na Grohe sajtu našao istu slavinu ali dužu, otišao u radnju gde sam kupio i oni su naručili tu koju sam tražio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701920#p701920:1ixhsgj5 je napisao(la):
Igor » 24 Jan 2020 05:09 pm[/url]":1ixhsgj5]Pre nekih godinu dana sam menjao jednoručnu bateriju na lavabou. Uzeo sam ENMON i mogu reći da sam zadovoljan i dalje glatko funkcioniše da je ne ureknem.

Inače kod odabira slavine važno je fino izmeriti i uskladiti veličinu slavine sa lavaboom ili sudoperom kako ne bi bila kratka ili ređe niska što često viđam u javnim objektima.

U javnim a pre svega ugostiteljskim, objektima, razlog je jasan tu se peru ruke, ali vodu nećeš moći da popiješ, niti flašicu da napuniš. Ako ti se pije - kupi. Sećam se još sredinom 80-ih u Britaniji su tako instalirani svi lavaboi u toaletima, da si jedva ruke mogao da opereš a da ne dodiruješ dno. Kasnije su instalirali u zid, verikalno, pa je praktičnije bilo koristiti vlažne maramice. Tako je bilo u svim Mekovima i Burger Kingovima.
 
Slično je i po školama (promenio sam ih već dosta sa po terminima za odbojku). Nema šanse da napunim flašicu vode. Ne vidim logiku.
 
https://www.rosan.rs/

domace, imam ih nekoliko u kuci, solidne, keramicki mesaci, osrednja cena
garancija
Baterije - 60 meseci
Ventili - 25 meseci
Ostali proizvodi - prema zakonskoj regulativi koja važi na dan kupovine
 
Ja cu u ovu temu da opisem post, mada cu sa trenutne diskusije malo da skrenem...

Imao sam mnogo problema, kada popravljam slavine, koje imaju pomerajucu lulu, sa gumicama sa obe strane na stubu cesme...Da te dve gumice nigde ne mogu da nadjem. A recimo, cesma je dobra, nije ona za 1500 dinara sa pijace. I svi kazu da idem u servis i da pitam da li gumice imaju tamo. Cak ih nema ni po radnjama koje se bave vodovodom. I onda sam poceo sa svih cesmi kojima nema spasa, a dodju mi pod ruku, da skidam te dve gumice, ako su dobre.

Pa sam imao situaciju da za jednu, bas lepu cesmu za lavabo, ne mogu da nadjem mesac, koji je manji od standardnog, 1,5 cm precnik, cini mi se. Isti na oko kao za cesmu za hladnu vodu, ali je i za toplu. I ta cesma mi stoji i ceka kada slucajno nedge naletim na isti.

Generalno i izbegavam u zivotu sve sto nije po standardnu, jer kada mi treba rezervni deo, prevrnem ceo Beograd, ali bukvalno, odem svuda gde mi padne na pamet da moze da se nadje, kao za ovaj mesac i nigde ne mogu da nadjem.
 
Blade":2nn8el49 je napisao(la):
Generalno i izbegavam u zivotu sve sto nije po standardnu, jer kada mi treba rezervni deo, prevrnem ceo Beograd, ali bukvalno, odem svuda gde mi padne na pamet da moze da se nadje, kao za ovaj mesac i nigde ne mogu da nadjem.

dove":2nn8el49 je napisao(la):
https://www.rosan.rs/

domace, imam ih nekoliko u kuci, solidne, keramicki mesaci, osrednja cena

da se nadovezem na ova dva posta i potrdim ih iz vlastitog iskustva.
pre dva godine sam renovirao kupatilo i u startu sam isplanirao zidnu slavinu za lavabo. radovi su krenuli a ja sam sledecih 2 nedelje po beogradu trazio odogvarajucu slavinu. sve se svelo na dva modela koja mi nisu odgovarala pa sam nevoljno bio spreman da platim i grohe model od par stotina evra ali ni to nije bilo na lageru nego je moralo da se ceka tipa dve nedelje da stigne. na kraju sam uzeo rosan stolz zidnu bateriju koja se pokazala odlicno i koju bi svakom preporucio kada se gleda odnos kvalitet/cena.

cim izadjete iz nekih standardnih okvira otvorice se gomila problema, te nema, stize, bice, moglo bi da bude...
 
I da nije problem novac, nema gde da se kupi rezervni deo.
 
Cesto prodavci neskrenu paznju kupcima da je cesna van nasih standarda tako smo kupili jednu i trazili dio svuda na kraju je prema uzorku napravio tokar
Za gumice i unutrasnje dijelove treba obici i buvljak ispred ima jedan lik koji prodaje bas dijelove i polovne česme...
 
Imam samo jedan ventil u stanu, a jacina vode u kuhinji je prejaka.
Da li postoji neki nastavak koji bi se mogao ugraditi na kuh. slavinu, kako bih mogao da smanjim pritisak na tom mestu?
Hvala.
 
Kako nemaš ventil ispod česme u kuhinji da li je tu samo hladna voda ...
Ugradi ventili u kuhinji to je najbolja opcija
 
Pogledaj još jednom da li imaš na izlazu iz zida EK ventil, po standardu bi trebalo da ima. Ako nemaš onda kupi, lako se montiraju i relevantno su jeftini.
 
nemam ventil u zidu u kuhinji.
kuhijna nije po standardu vec je preth. vlasnik sam adaptirao.

da ne kopam zid trebao bi da imam neki ek ventil bez kolena, da e postavi pre slavine, a toga nema
 
Da li je tebi slavina postavljena direktno na zid ili je postavljena na kuhinju(sudoperu)?
Na klasične kuhinjske slavine se može postaviti EK ventil bez ikakvih problema. Dok na zidne slavine možeš jedino postaviti neki propusni ventil ali to nije baš elegantno rešenje.
 
postavljena je direktno na zid.
neki kraci propusni ventil bi odradio posao.

Ja sam mislio da postoji nesto sto se stavlja na slavinu ili mesac da umanji pritisak.
 
MC_
Moj savet, sruši sve i ugradi novo.

Pitanje:

Koji profil creva za vodu mi je potreban koga bih namontirala na... neko čudo u kupatilu? Pitala sam u prodavnici gde kažu da postoje dve dimenzije ako kupujem na metar. Šta da merim i čime?
Hvala unapred.
 
Zanima me jos jedna stvar_
Koji malolitrazni bojler prpeorucujete Teemorad, DOM, Metalac ili Gorenje?
 
МС_
Моја препорука: ИСКЉУЧИВО српске производње.
 
Metal bojler nerđajući, možda je malo skuplji ali uz godišnje servise je garancija 10 ili 15 godina na kazan što je fenomenalno. Ova proizvod je 100% naš.

Drugi gde piše napravljeno u Srbiji ne znači ništa više osim da su sklopljeni delovi koji su uglavnom uvezeni iz Kine u Srbiji.
 
kazan je dobar, ali drugi delovi su losi. Recimo termostat ili sigurnosni ventil.
Savetujem vam d aulozite u dobar sigurnosni ventil.
 
Postovanje

pitanje da li neko korisit kombinaciju termostatka slavina i protocni bojler?
Sredjujemo kupatilo i sada ja bih ugradio termostatsku savinu pa da li je pametno . Ima li neko iskustva sa time?
TAkodje ima li preporuka koju firmu izabrati ya slavinu?
 
Za slavine mogu iz licnog iskustva da preporucim Grohe ili HansGrohe. U jednom stanu stavljen Grohe set kuhinja/kupatilo i 12 godina nijedan problem, u drugom je HansGrohe, pre 3-4 god, zasad isto bez problema. Znam da ce neki komentarisati cenu ali ako mozes idi na varijantu da nisi dovoljno bogat da kupujes jeftine stvari. Znaci zaboravi na razne diplone i ostale buvljacke shaolin varijante, osim ako volis da se druzis sa majstorima
 
Vrh