Šta je novo?

Kupovina novog televizora

Babaroga

Intermediate
Učlanjen(a)
21.02.2020.
Poruke
109
Pohvaljen
139
Sta se preporucuje i sta je za izbegavanje, Iskustva i preporuke? Neko mi rece Hisense pogledaj, dobar odnos cene i kvaliteta. Malo sam se raspitao, firma ima tradiciju skoro 50god, 2017. 4 na svetu sa 6% udela na trzistu, korektan je odnos cene i kvaliteta. To ili nesto tipa Lg, Sony? Nije mi do znacke ali opet gledam nesto da ispuni kriterijume kvaliteta.
 
Samo OLED ?
LCD prepun nedostataka a Plazme nema već duže vreme.
 
Žika":25aikerj je napisao(la):
Samo OLED ?
LCD prepun nedostataka a Plazme nema već duže vreme.
Pa to, Oled ili Ultra HD. Vidim sad i neke nove tehnologije tipa od LG-a NanoCell, pa ti odluci.
 
Samo ne LG. Ako ti se "posreći" kao meni da ti ekran ode u večna lovišta nakon samo dve i po godine vrlo umerenog korišćenja, upoznaćeš dripački odnos njihovog ovlašćenog servisa i najbednije ignorisanje službe za odnose s kupcima. Kako je s tehnikom sve postalo lutrija, danas mi je glavni kriterijum pri odabiru - 5 godina garancije. Što se tiče TV-a, meni bi prvi izbor bio Panasonic OLED (ranije sam obožavao njihove plazma televizore zbog savršenog filmskog ugođaja i "najcrnje" crne).
 
Minnheima":3v61ilu0 je napisao(la):
Samo ne LG. Ako ti se "posreći" kao meni da ti ekran ode u večna lovišta nakon samo dve i po godine vrlo umerenog korišćenja, upoznaćeš dripački odnos njihovog ovlašćenog servisa i najbednije ignorisanje službe za odnose s kupcima. Kako je s tehnikom sve postalo lutrija, danas mi je glavni kriterijum pri odabiru - 5 godina garancije. Što se tiče TV-a, meni bi prvi izbor bio Panasonic OLED (ranije sam obožavao njihove plazma televizore zbog savršenog filmskog ugođaja i "najcrnje" crne).
Bas se iznenadjujem za losa iskustva oko LG-a, bar ih do sada nisam cuo. zato sam se i interesovao. Na kraju krajeva, imam jedan stari lcd LG koji jos frcera, sa malo potamljenim ekranom u donjem desnom uglu ali sljaka. Slazem se da je garancija od barem 5 dina min. prihvatljiva, ali za tv je kod svih optimum 2-3, mozda gresim.
Za belu tehniku sad je vec postala praksa 5, a na inverter motore 10.
 
Na OVOM linku imaš veoma korisne informacije i iskustva.

Na OVOM linku imaš specifikacije svih modela uključujući i vrstu panela koju gotovo nigde ne prikazuju u specifikacijama, a koja je veoma bitna stavka.
 
tribi":20izqgn3 je napisao(la):
Na OVOM linku imaš veoma korisne informacije i iskustva.

Na OVOM linku imaš specifikacije svih modela uključujući i vrstu panela koju gotovo nigde ne prikazuju u specifikacijama, a koja je veoma bitna stavka.
Hvala @tribi na korisnim info.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795484#p795484:2ywkotsx je napisao(la):
Babaroga » Ned Nov 22, 2020 12:17 am[/url]":2ywkotsx]
Žika":2ywkotsx je napisao(la):
Samo OLED ?
LCD prepun nedostataka a Plazme nema već duže vreme.
Pa to, Oled ili Ultra HD. Vidim sad i neke nove tehnologije tipa od LG-a NanoCell, pa ti odluci.

Svi OLEDi (osim Xiaomi providnog OLED) su UHD ili 4K , 8K je trenutno preskup mada i njih ima.
Nano , QLED i ko zna šta još su manje više kozmetička unapređenja u startu lošeg LCD panela. Loši kontrasti, loša crna boja , gubitak detalja u mračnim scenama, spor panel, loši uglovi gledanja, probijanje pozadinskog osvetlenja, nejednako osvetlenje panela, nemogućnost prikaza pune palete boja, veštačka slika i ko zna šta još.
PLAZMA je bila milion puta bolja i nažalost nestala. OLED ima lep pad cene i može da se naleti i ispod 1000 evra. Meni je izleteo LG za 1040 evra i nisam hteo da odbijem takvu ponudu.
Fantastična slika, lep uoscaling i sa 720p na 4K, vizuelno izgleda odlično.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=226kWMOVGGc[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795537#p795537:385qitva je napisao(la):
Žika » 22 Nov 2020 10:44 am[/url]":385qitva]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795484#p795484:385qitva je napisao(la):
Babaroga » Ned Nov 22, 2020 12:17 am[/url]":385qitva]
Žika":385qitva je napisao(la):
Samo OLED ?
LCD prepun nedostataka a Plazme nema već duže vreme.
Pa to, Oled ili Ultra HD. Vidim sad i neke nove tehnologije tipa od LG-a NanoCell, pa ti odluci.

Svi OLEDi (osim Xiaomi providnog OLED) su UHD ili 4K , 8K je trenutno preskup mada i njih ima.
Nano , QLED i ko zna šta još su manje više kozmetička unapređenja u startu lošeg LCD panela. Loši kontrasti, loša crna boja , gubitak detalja u mračnim scenama, spor panel, loši uglovi gledanja, probijanje pozadinskog osvetlenja, nejednako osvetlenje panela, nemogućnost prikaza pune palete boja, veštačka slika i ko zna šta još.
PLAZMA je bila milion puta bolja i nažalost nestala. OLED ima lep pad cene i može da se naleti i ispod 1000 evra. Meni je izleteo LG za 1040 evra i nisam hteo da odbijem takvu ponudu.
Fantastična slika, lep uoscaling i sa 720p na 4K, vizuelno izgleda odlično.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=226kWMOVGGc[/youtube]

Gospodine, isto gledam LG Oled ali ga ne nađoh ispod 1.400. Može u privatnoj poruci link i preporuka? Hvala unapred.
 
Ovo je odličan televizor koji je skoro uvek pobeđivao na testovima kao best value. Iz prošlogodišnje je serije, pa mu je prilično spuštena cena, a mogao bi da ga dobiješ za tačno 1000 evra ako bi ga kupio kada Gigatron otvara novu radnju (bilo baš prethodna tri dana u Extra Centru pored Airport Cityja). Tada daju 20% popusta na sve. Da se ne zbuniš, popust je uvek na višu cenu.

https://gigatron.rs/televizori/panasoni ... rni-235931

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VUQlEsTTibk[/youtube]
 
Svi oni koriste LG panele

Nepopravljivi optimista, truli zapad.
 
Istina, ali ih svaka firma kalibriše prema svojim standardima i koristi svoje čipove za obradu slike. Panasonic je poznat po izuzetno vernoj reprodukciji koja je u skladu sa normama najpoznatijih filmskih studija.

LG je imao moje poštovanje do trenutka kada sam upoznao njihov odnos prema kupcima.
 
Minnheima":2kntkqbn je napisao(la):
Istina, ali ih svaka firma kalibriše prema svojim standardima i koristi svoje čipove za obradu slike. Panasonic je poznat po izuzetno vernoj reprodukciji koja je u skladu sa normama najpoznatijih filmskih studija.

LG je imao moje poštovanje do trenutka kada sam upoznao njihov odnos prema kupcima.
To kad kazes za LG, mislis na sektor samo za tv ili se odnosi na kompletan program mashine za ves i ostalo?
 
Moje loše iskustvo je vezano za televizor, ali mislim da je korisnički servis opšteg tipa.
 
Pored panela ja bih svakako uzimao TV koji ima 5 godina garancije. Iz tog razloga sam uzeo LG pre tri godina, i za sad sve radi besprekorno.

Pre toga imao sam Samsung plazmu sa 2 godine garancije čiji displej je počeo da crkava par meseci nakon isteka garancije. Od tad ne uzimam ni jedan uredjaj sa manje od 5 godina garancije.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Panasonic je davao 2+3 godine na Plazmu.
LG u Nemačkoj daje 1 godinu. Inače sve živo ima samo godinu dana garancije. Čak i Beko.
LG LCD izgleda ima problem sa pozadinskim osvetlenjem, crkavaju diode a znaju i da se zapale ??? Ne bi verovao da nisam video dva TVa.
 
Ja imam neki LG smart običan tv od 32 inča plaćen nekih 30 000, ništa specijalno ali meni služi odlično, i služi mi mnogo više kao treći monitor nego kao tv, kablovksu ni nemam. U dnevnoj imam neku skroz levu marku ali tamo jedva i da palim tv.
Ono što sam primetio jeste da svaka marka ima više kategorija pa nije svejedno koji lg uzimaš. A često se dešava da su delovi unutar različitih marki identični.
ja bih, da sam na tvom mestu, tražio i guglao neke svetske recenzije pa našao nešto da mi odgovara ovde. čak možda i šverc iz mađarske ako si tanji sa kintom. Sve što ima recenzije na ruskom i sl jezicima batali odmah. I uvek ostaje rizik kvara, svi ti uređaji se vode kao potrošna roba i sigurno neće trajati preko 5 godina ako se koriste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795491#p795491:3dq7svai je napisao(la):
Babaroga » 22 Нов 2020 12:33 am[/url]":3dq7svai]
Minnheima":3dq7svai je napisao(la):
Samo ne LG. Ako ti se "posreći" kao meni da ti ekran ode u večna lovišta nakon samo dve i po godine vrlo umerenog korišćenja, upoznaćeš dripački odnos njihovog ovlašćenog servisa i najbednije ignorisanje službe za odnose s kupcima. Kako je s tehnikom sve postalo lutrija, danas mi je glavni kriterijum pri odabiru - 5 godina garancije. Što se tiče TV-a, meni bi prvi izbor bio Panasonic OLED (ranije sam obožavao njihove plazma televizore zbog savršenog filmskog ugođaja i "najcrnje" crne).
Bas se iznenadjujem za losa iskustva oko LG-a, bar ih do sada nisam cuo. zato sam se i interesovao. Na kraju krajeva, imam jedan stari lcd LG koji jos frcera, sa malo potamljenim ekranom u donjem desnom uglu ali sljaka. Slazem se da je garancija od barem 5 dina min. prihvatljiva, ali za tv je kod svih optimum 2-3, mozda gresim.
Za belu tehniku sad je vec postala praksa 5, a na inverter motore 10.
И ја имам лоше искуство са ЛГ телевизором (екран 80 цм,или ти 32 цола, ЛЕД, тип 32LJ500V-ZB, енергетски разред А). Прошле недеље ми је цркао, гледао неки филм кад се завршио угасио, после два три сата да упалим, појави се онај ЛГ знак, чује се звук, али нема слике ! Телевизор сам купио у октобру 2017.године у Техноманији и ето издржао некако три године и два месеца.

Зовем овлашћени сервис, опишем квар, каже отишло позадинско светло ! Цена да се установи квар 3.000 динара, а оправка 10.000 динара. Није ми се баш исплатило да однесем тв са Бежанијске косе на Чукаричку падину, срећом питах комшију пар зграда од моје, има сервис за компјутере, али насам знао да ради и тв-е. Објасни ми како да проверим позадинско осветљење, проверио-има само мала слика, и каже донеси га да га отворимо, сигурно су отишле неке од диода на четири штапа са диодама на њима, које су у телевизору. Тако је и било отишле све диоде на једном од штапова + процесор + екран :bash:

Меркам нов,али нећу ни да журим са куповином, има важнијих ствари.
 
I mom drugu LG 4k tv od pre dve godine, koji je imao prelepu sliku, ozbiljno oslabio, kao da je zatamnjem.
Sad kupio Hisense HD za smesne pare, ali je B klasa. Tek je posle provalii da ima A i B
 
Samsung je dobar izbor za televizore. Imam jednog iz 2008 i novijeg iz 2017te, oba rade.
 
Kupio jeftini Vivax 49 inch-a koji daje daleko prirodniju u lepšu sliku od gomile Samsunga, LG.
Da nisam probao i video svojim očima ne bi ni verovao. Smirene boje, kontrastna slika, relativno brz panel i prijatan za gledanje. Na Samsungu sam podešavao boje kontraste ali ni blizu , dok LG bukvalno smeta sa prenaglašenim bojama.
Kod mene je radio dve godine, poklonio ga drugaru kome je crkao LG i eno još godinu dana bez greške.
Naravno kao i svaki LCD tamne scene izgube detalje , probija pozadinsko osvetljenje ali za smešne pare izuzetan TV.
 
Sta se preporucuje i sta je za izbegavanje, Iskustva i preporuke? Neko mi rece Hisense pogledaj, dobar odnos cene i kvaliteta. Malo sam se raspitao, firma ima tradiciju skoro 50god, 2017. 4 na svetu sa 6% udela na trzistu, korektan je odnos cene i kvaliteta. To ili nesto tipa Lg, Sony? Nije mi do znacke ali opet gledam nesto da ispuni kriterijume kvaliteta.
Cao, ja ti mogu preporuciti dva modela Smart televizor VOX 43 ili ovaj Smart televizor 32 oni su ti sad popularni sto se cena tice mada mozes da nadjes i jeftinije na kupujem prodajem
 
Ko ima kablovsku i set box, apsolutno je nepotrebno kupovati smart TV. U tom slučaju TV je praktično samo monitor i jedino je bitno da se može povezati sa set box uređajem.

Problem može biti kvalitet zvuka na jeftinijim televizorima, ali ni to nije toliko bitno većini ljudi.
 
Sve preporuke za Hisenese 55U8QG zvuk/slika sve top! Produzena garancija 7 godina, ja sam ga platio 109k sad moze da se nadje za izpod 100k
 
Vrh