Šta je novo?

Internet / TV / Telefon priključenje

alokin87

Novice
Učlanjen(a)
01.03.2020.
Poruke
18
Pohvaljen
53
U novoizgrađenoj zgradi u kojoj sam kupio stan imam izbor između priključenja na SBB i MTS optiku. Kakva su vaša iskustva, preporuke? Čuo sam da MTS ima dosta kvalitetniju optiku i generalno hardver (ruteri, modemi), stabilnija konekcija, itd., a s druge strane više mi se dopada SBB-ov sadržaj, TV kanali kao što su Sport Klub, Nova S.

Da li je sa tehničke strane izvodljivo ovako nešto:
- MTS Internet
- EON za TV usluge

Dakle ne planiram uopšte da uzimam TV pretplatu već da TV gledam putem Interneta (EON), ali da uzmem dobar Internet paket. Zanima me konkretno da li tu postoji nekog blokiranja, na primer da MTS ne dozvoljava EON saobraćaj, ili obrnuto, da EON zahteva isključivo SBB Internet?
 
Kad budeš uzimao eon traži paket koji radi na tuđem netu. Meni radi na supernova internetu. Mada bih ja na tvom mestu uzeo MTS box sa 12 meseci po dinar ako im i dalje traje ta akcija.
 
To što StariPosmatrač kaže.
Nekada ćeš od SBB-a za manji novac dobiti preko koaksijalnog kabla veće brzine nego preko optike, ali tu je konekcija dosta manje stabilna nego u slučaju bilo koje optike (i dalje u velikoj meri zavisiš od toga koliko se komšija nakačilo na net). Sad, gde šljakaju tzv. Giga Gradovi, odnosno koaksijalni priključak podržan optičkom infrastrukturom (ako si u Beogradu, tu uglavnom ima), situacija je bolja, ali tu opet prevlast odnosi Telekom.
S druge strane, SBB poseduje daleko kvalitetniju platformu i (objektivno) bolji izbor TV kanala.
Dakle: MTS optika + EON van mreže.
 
Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.
 
Pogledaj po benchmark forumu. Koliko se sećam da bi svi kanali radili ljudi su isli preko vpn-a. Ne znam da li je to sada slučaj.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Ja koristim eon smart aplikaciju na TV-u preko Supernova internet konekcije i sve fully funkcioniše. Supernova ugovor je sklopljen pre nego što su počeli da dele svoj smart app bez doplate, tako da njega nisam probao, njihove kanale trošimo tradicionalno, kroz CA module.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811618#p811618:3dcd8lve je napisao(la):
alokin87 » Pet Jan 08, 2021 11:29 pm[/url]":3dcd8lve]Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.

Imas EON.tv (https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/) i SBB Eon Pakete (https://sbb.rs/eon-paketi/), to ti je isto a nije isto :D koja je razlika, SBB EON Paket je kad uzmes sbb net i eon tv uredjaj u paketu i u tom slucaju ne mozes da gledas sportklub, n1, nova s i mozda jos par kanala preko MTS mreze ili nekih drugih provajdera (znam da pojedine mobilne mreze dozvoljavaju da se gleda, al zna da stuca ili ti da prekine pa moras pause/play ili reload)

A ako uzmes EON.tv ti time uzimas samo TV, bez neta, i onda EON.tv mozes da gledas sa bilo koje mreze i bilo kog uredjaja, mislim da ukupno 3 uredjaja mozes da registrujes i mesecno jedan uredjaj mozes da sklonis sa liste i da dodas novi uredjaj)
Sa EON.tv zaboravi na SK 4k kanal i sve buduce 4k kanale.

Znaci mozes da uzmes MTS optiku i EON.tv i da gledas EON.tv bez problema i da gledas sve kanale koji su u ponudi EON.tv

Ja imam 3+ godina SBB optiku Paket (BG lokacija) i do sad net nije stucnuo, a dok eon tv uredjaj je bagovit, cesto blokiraju, pa moras da ih restartujes, ja sam za ove tri godine koliko imam sbb optiku i eon promenio tri eon uredjaja, a optika radi ko podmazana.

Oni trenutno imaju dva EON boxa koja su razlicita, jedan je uredjaj na kome moze da se nakaci koaksijalni kabal i net kabal (sa njim mozes da gledas 4k kanale) a na drugi se kaci samo net kabal i taj obicno daju korisnicima koji se opredele samo sa EON.tv.

Nadam se da sam ti malo pojasnio kako ovo funkcionise :)
 
E to mi je promaklo, nisam znao da postoji eon.tv servis, nezavisno od SBB. Hvala.
 
srdjanprpa":3mkc5wvi je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811618#p811618 je napisao(la):
alokin87 » Pet Jan 08, 2021 11:29 pm[/url]":3mkc5wvi]Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.

Imas EON.tv (https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/) i SBB Eon Pakete (https://sbb.rs/eon-paketi/), to ti je isto a nije isto :D koja je razlika, SBB EON Paket je kad uzmes sbb net i eon tv uredjaj u paketu i u tom slucaju ne mozes da gledas sportklub, n1, nova s i mozda jos par kanala preko MTS mreze ili nekih drugih provajdera (znam da pojedine mobilne mreze dozvoljavaju da se gleda, al zna da stuca ili ti da prekine pa moras pause/play ili reload)

A ako uzmes EON.tv ti time uzimas samo TV, bez neta, i onda EON.tv mozes da gledas sa bilo koje mreze i bilo kog uredjaja, mislim da ukupno 3 uredjaja mozes da registrujes i mesecno jedan uredjaj mozes da sklonis sa liste i da dodas novi uredjaj)
Sa EON.tv zaboravi na SK 4k kanal i sve buduce 4k kanale.

Znaci mozes da uzmes MTS optiku i EON.tv i da gledas EON.tv bez problema i da gledas sve kanale koji su u ponudi EON.tv

Ja imam 3+ godina SBB optiku Paket (BG lokacija) i do sad net nije stucnuo, a dok eon tv uredjaj je bagovit, cesto blokiraju, pa moras da ih restartujes, ja sam za ove tri godine koliko imam sbb optiku i eon promenio tri eon uredjaja, a optika radi ko podmazana.

Oni trenutno imaju dva EON boxa koja su razlicita, jedan je uredjaj na kome moze da se nakaci koaksijalni kabal i net kabal (sa njim mozes da gledas 4k kanale) a na drugi se kaci samo net kabal i taj obicno daju korisnicima koji se opredele samo sa EON.tv.

Nadam se da sam ti malo pojasnio kako ovo funkcionise :)
Skoro me zvali iz mts da ponude net i tv usluge. Cak mi i sam operater predlazi mozete nas net a eon za tv ako gledate sk i ostalo :)
Mislim da je sve skupa nesto ispod 3 soma bilo, opet povoljnije nego sbbov osnovni paket tv+net, ako se ne varam
 
Moguce da je povoljnije jer MTS daje sad 12 meseci za 1 dinar, a kad je bilo 6 ili 3 meseci za 1 dinar onda nije bilo povoljnije.

I jos jedna stvar sbb-ovi trio paketi tv+net+telefon su jeftiniji od duo paketa tv+net :)
 
Ja koristim SBB (EON paket) i zadovoljan sam bas. Net radi dobro tv isto. Za ove 2 god nisam imao neke duze prekide. Mama i sestra koriste MTS i cupaju kosu sa glave - net spor, prekida, telefon prepoznaje wifi kao slab i nece da te nakaci dok se kvalitet veze ne popravi, tv cesto koci, prekida...pisale su zalbe, zvale i nista specijalno se nije desilo, zamenili i ruter ali i dalje isti problemi.
I meni je licno EON korisnicki interfejs mnogo pregledniji i intuitivniji od Iris (MTS), ali to je opet stvar ukusa.
 
Skoro sam se uselio u novu zgradu, pa sam uzeo MTS, jer su se već ugradili u zgradi sa optikom, a SBB bi morao da buši i montira. Pošto ne gledam TV, onda sam uzeo Box 2 paket, samo sa fiksnom i internetom (još ne bih ni uzeo fiksni da nije bio neophodan) i sa kim god da sam pričao iz MTS-a, svi su se čudili što neću TV... Kao da sam izrod neki...
 
Vidim da je starija tema, ali da dam feedback koji je iz vlastitog iskustva:
Lokacija Stara Pazova. Provider mts, ex Supernova, ex Kopernikus. Dva naloga eon, 4 televizora, podeljeno u 2 set top boxa i 2 smart tv aplikacije. Sve fercera bez ikakvih problema. Bez VPN-a.
Lokacija svuda po Srbiji, plus sve roming zemlje. Provider A1, ex Vip. Sve fercera bez štucanja (kako je neko rekao), svi kanali. Bez VPN-a. Potrebno je da koristite preporučenu mobilnu mrežu uz neki od dodataka za net.
Lokacija Bulevar kralja Aleksandra, Beograd. Provider Orion Telekom. Optika. Sve šljaka bez ikakvih problema. Bez VPN-a.

Mene interesuje ovaj SBB-ov paket u 'Giga gradovima', koliko tu izađe Eon paket sa 1gbps/(pretpostavljam) 100mbps? Nisam naveo koji Eon paket, jer uz gigabitni net pretpostavljam da si uslovljen na najjači eon paket.
 
Vrh