Montažne kuće

Saveti za primenu građevinskog materijala u izgradnji i uređenju prostora
Arahne
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 11:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 366
Pohvalio: 211

Montažne kuće

Postod Arahne » Uto Okt 20, 2020 9:03 pm

Bliska rođaka rešila da se preseli u Lipovicu i da plati izgradnju montažne kuće po sistemu ključ u ruke.
Moje pitanje je ukoliko neko ima iskustva, odnosno da živi u montažnoj kući, da li imate neke zamerke, šta gledati i kako pristupiti celom problemu?
Unapred hvala onima koji imaju volje da odgovore na ovako nejasno postavljeno pitanje. Ne bih pitao da ne znam da ću morati da pomažem rođaki, a nemam iskustva. Hvala, pozdrav.
Pohvale za post: 2
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 22585
Pohvalio: 8737

Re: Montažne kuće

Postod direktor » Sre Okt 21, 2020 1:11 am

Pogledaj dobro kog izvođača izabrati imaš prilog o jednoj montažnih kuci u emisiji potrošački savetnik na yt
Takođe postoji vise tipova montažnih kuca...dozvole svakako trebaju i saglasnosti....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Žika
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7574
Pohvalio: 2178

Postod Žika » Sre Okt 21, 2020 7:34 am

Drugar je odustao od montažne jer mu je bila mala razlika u odnosu na čvrstu gradnju. Naši tada nisu imali ponudu na sprat jer mu je zbog manjeg placa više odgovaralo 1+1. Kad ozidaš temelj kao pripremu onda par subova i zidovi od blokova nisu veliki problem.
Ostsje mogućnost nadogradnje i svega ostalog.
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3272
Pohvalio: 2673

Postod razgradjevinar » Sre Okt 21, 2020 3:41 pm

moj drugar vec desetak godina zivi u montaznoj kuci, za sada nema nikakvih problema. on je zbog nagiba placa malo ukupao temelj i ozidao polukupano prizemlje dok je montaznu kucu postavio na plocu tog prizemlja pa je montazna kuca gledano sa ulice u stvari kao prvi sprat koji ima zaseban ulaz.

najveca prednost montaznih kuca je kratak rok izgradnje i manje stresa u samom procesu, ukoliko niste iz te struke
Pohvale za post: 1
nensav
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 6:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 421
Pohvalio: 343

Postod nensav » Sre Okt 21, 2020 4:17 pm

Izgubile su montažne kuće od popularnosti , možda zato što je stvarno razlika u ceni od klasičnih kuća postala relativno mala. A potrebno je i dosta trčanja oko sređivanja papirologije Potrebna dokumentacija za gradnju montažne kuće
Pohvale za post: 2
Arahne
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 11:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 366
Pohvalio: 211

Postod Arahne » Čet Okt 22, 2020 12:31 pm

Hvala na savetima.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Okt 27, 2020 10:32 pm

Evo jedne analize montažna vs klasična

https://www.gradnja.rs/zidana-ili-monta ... a-isplati/
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
chiko
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 02, 2019 12:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 628
Pohvalio: 105

Postod chiko » Sub Okt 31, 2020 2:54 pm

direktor » Uto Okt 27, 2020 10:32 pm napisao:https://www.gradnja.rs/zidana-ili-montazna-kuca-sta-vam-se-zaista-isplati/

Ovaj link mu dodje kao reklama za YTONG kuce.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Nov 01, 2020 12:53 am

Dobrim delom da ali nije daleko od istine
vlasta
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Sep 28, 2014 11:27 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3118
Pohvalio: 748

Postod vlasta » Čet Nov 05, 2020 11:37 pm

Od kog materijala su ti YTONG blokovi ?

Neka vrsta gas betona (siporeksa) ?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Nov 05, 2020 11:39 pm

Da
nensav
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 6:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 421
Pohvalio: 343

Postod nensav » Pet Nov 06, 2020 11:36 am

Iskustvo iz prve ruke https://montaznakuca.blogspot.com/2015/02/kako-izgleda-ziveti-u-montaznoj-kuci.html, mada je ovo napisano još pre 5 godina. Neke stvari su se promenile, na primer cena zidanih i montažnih kuća su se približile, a nema više ni bosanaca kako proizvodjača toliko, a oni su gradili jeftinije
vlasta
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Sep 28, 2014 11:27 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3118
Pohvalio: 748

Postod vlasta » Pet Nov 06, 2020 11:56 am

Gas beton - jeftin ali nezdrav materijal za stambene objekte !
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pet Nov 06, 2020 6:32 pm

Dokaz za tu tvrdnju...
Pohvale za post: 1
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2230
Pohvalio: 1815

Postod Duleja » Pet Nov 06, 2020 7:13 pm

Za sve vas i one koji sami montiraju/zidaju, jedna topla izolaciona preporuka. Radi se o materijalu koji i sam često koristim za izolaciju podova i zidova (svojim mušterijama ovde u DE), a otkrio sam da postoji zastupnik u BiH. Proizvod ima vrh karakteristike u toplotnoj i zvučnoj izolaciji, takođe poseduje visoke ekološke certifikate, itd.

Pavatex DE

Pavatex BiH

Pavatex EN

Važno: nemam dil sa Bosancima. Samo ukazujem na mnogo dobru stvar. :sesir:
kick-a-bootae
marince01
Novice
Pridružio se: Pon Maj 17, 2021 9:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod marince01 » Pon Maj 17, 2021 9:16 pm

Evo mog iskustva. Mi smo trazili ponudu za vikendicu do 100 kvadrata a retko koja firma za montazne kuce iz Srbije se odlucuje da radi objekat na dva nivoa, prizemlje i potkrovlje. Dobili smo samo 2 ponude od kojih je jedna bila povoljnija i na prvi pogled savrsena. U pitanju je firma dia montazne kuce i dali su finu ponudu tako da smo mi sa njima krenuli u saradnju. Prvo mora arhitekta da napravi detaljniji predracun i glavni projekat a posle se daje konacna ponuda za kucu koja ce biti, vise puta su ponovili, u granicama dogovorenog. Dakle, naplatili su nam projekat, neupotrebljiv, skoro 4000 eura pod izgovorom da ce to odbiti kasnije od cene izrade kuce. I na kraju su nam dali ponudu koja je bila duplo veca od prvobitne sa ciljem da je odbijemo. I tako na zalost shvatite da imate posla sa prevarantima koji vas navuku niskom cenom a onda preplatite projekat koji vam ne treba. Verujem da novac dele po dogovoru. Kada sam se pobunila i rekla da meni nije ni bio potreban projekat bez kuce i da su nas navukli oni su se ogradili kao dobili ste sta ste platili, mozete vi i dalje da radite kucu ako zelite, i sl. Dakle, za ovu firmu sad (jer sam kasnije detaljno istrazila) znam po licnom iskustvu da gotovo nema izgradjenih kuca vec preko 150 projekata prevarenih ljudi (za koje se reklamiraju na sajtu da su izgradili). Inace, izgleda da nemaju ni kancelariju posto smo se uvek nekako nalazili po kojekakvim kaficima. Ovo pisem jer mi je kasnije jedna druga firma za izgradnju montaznih kuca rekla da ima puno takvih prevara. Dakle, cuvajte se niskih cena i ne pravite projekat ako nemate neku garanciju da ce cena izgradnje biti u granicama prvobitno dogovorenog.
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 21665
Pohvalio: 22484

Postod Igor » Pon Maj 17, 2021 9:18 pm

Iz kog razloga je projekat neupotrebjiv, valjda ste se oko projekta saglasili pre nego što ste im platili 4000 evra?
Žika
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7574
Pohvalio: 2178

Postod Žika » Pon Maj 17, 2021 9:28 pm

marince01, njihova ponuda postoji na papiru ili je usmena , odnosno celu priču prati neka papirologija ?
Zašto se ne žaliti Potrošačkom savetniku ? Verujem da su oni zainteresovani za ovakve prevare.
marince01
Novice
Pridružio se: Pon Maj 17, 2021 9:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod marince01 » Pon Maj 17, 2021 9:40 pm

Odgovor na prvo pitanje, projekat je prilagodjen tipu montazne kuce koji u sebi ima specificnu konstrukciju, statiku, pa i sitnice tipa debljine zidova, izolacije, medjuspratne ploce, nacina montaze i sl. Verujem da je za zidanu kucu projekat tesko primenljiv a za neku drugu montaznu polovicno primenljiv jer sve one imaju neke svoje specificne karakteristike. A odgovor za drugo pitanje je da jedino imam prepisku mailom gde je jasno navedena cena kao i postupak poslovanja sa njima i ugovor za prvu fazu, tj,projekat. Inace su cenu pravdali time da im je materijal visestruko poskupeo u par meseci i da je to razlog, a zapravo imam utisak da im je ovakav scenario svakodnevnica.

Povratak na “Građevinski materijali i upotreba materijala”