PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Saveti za primenu građevinskog materijala u izgradnji i uređenju prostora
Duk
Beginner
Pridružio se: Pon Avg 12, 2019 4:43 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 124
Pohvalio: 76

Re: PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Postod Duk » Ned Jun 06, 2021 10:35 am

Da li neko zna koji su profili najbolji protiv buke?

Menjam staru stolariju i sa njom na centralnom grejanju mi bude 22c u stanu što je meni sasvim dovoljno, tako da mi toplotna izolacija nije prioritet...svakako će biti bolja.

Ali imam i kafić na 20m od prozora i zna ponekad da bude baš bučno tako da mi je zvučna izolacija prioritet, pa ako neko ima iskustva i može da pomogne pri izboru bio bih mu zahvalan.
deka u akciji
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 154
Pohvalio: 139

Postod deka u akciji » Pon Jun 07, 2021 10:52 am

Duk » Ned Jun 06, 2021 10:35 am napisao:Da li neko zna koji su profili najbolji protiv buke?

Menjam staru stolariju i sa njom na centralnom grejanju mi bude 22c u stanu što je meni sasvim dovoljno, tako da mi toplotna izolacija nije prioritet...svakako će biti bolja.

Ali imam i kafić na 20m od prozora i zna ponekad da bude baš bučno tako da mi je zvučna izolacija prioritet, pa ako neko ima iskustva i može da pomogne pri izboru bio bih mu zahvalan.

na ovoj temi nekoliko strana unazad ima elaboriranja o zvučnoj izolaciji
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
Duk
Beginner
Kontakt:

Postod Duk » Uto Jun 08, 2021 12:59 pm

Pročitao sam temu od početka i zaključio da je što skuplje to i bolje, tj manje ima mesta za grešku.

Nisam se dobro izrazio pa da preformulišem pitanje /pošto radim 10 dvokrilnih prozora i dvoje vrata, pa mi svaka ušteda znači/,gde mogu da uštedim najviše a da najmanje izgubim, u pogledu buke?
Da li je obavezna treća dihtung guma, da li je ogromna razlika u ceni troslojna VS dvoslojna staklo a ne dobija se bog zna šta itd.

Kad krenem sa prodavcima u priču tek se tu pogubim sa njihovim ponudama, cenom i navlačenjem da uvale šta njima odgovara.
deka u akciji
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 154
Pohvalio: 139

Postod deka u akciji » Uto Jun 08, 2021 9:29 pm

Staklo paket je 90 % prozora, i najvažniji je deo prozora kojim se bori protiv buke. Koji su profili, da li su 2 ili 3 dihtunga, to i nije toliko važno. Protiv buke je najbolja odbrana staklo paket sa što više slojeva različitih debljina. Znači spolja 4mm sa nekim filmom recimo clima guard, srednje float clear 6 mm, unutra pamplex 3/0.36/3 mm, gde je folija u pamplexu antifonska, i lajsne između stakala od 16 mm i Argon 90%. Ovakav staklopaket uspeva da izvuče nekih 43-44 dB. Ovo Vam ja preporučujem što se tiče odbrane od buke. Naravno, može uvek jeftinije, i opet jeftinije, ali na uštrb kvaliteta, tj na uštrb rešavanja problema koji Vas najviše muči.
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
Pohvale za post: 1
Duk
Beginner
Kontakt:

Postod Duk » Sre Jun 09, 2021 3:49 pm

Hvala @deko, to je informacija koju sam tražio.

Povratak na “Građevinski materijali i upotreba materijala”