PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Saveti za primenu građevinskog materijala u izgradnji i uređenju prostora
deka u akciji
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 149
Pohvalio: 118

Re: PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Postod deka u akciji » Ned Apr 04, 2021 9:20 pm

Zbog toplote definitivno troslojno staklo.
Taj veliki jednokrilni će morati onda da bude dvokrilni, zbog težine troslojnog stakla. I, stvarno nije praktično da vam toliko krilo od 1,4 metra oduzme od te prostorije.
Moja preporuka su uvek roletne sa spoljnom kutijom. I nema razlike u dugotrajnosti.
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
Pohvale za post: 1
Mr L
Novice
Pridružio se: Ned Apr 04, 2021 10:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Mr L » Ned Apr 04, 2021 11:13 pm

Poštovani,

Planiram da promenim prozore u stanu koji se nalazi u Beogradu. Molim da mi preporučite firme koje se bave kvalitetnom izradom aluminijum - drvo prozora. Takođe me interesuje i koji alu-drvo sistemi prozora su za preporuku.

Unapred hvala.
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Pon Apr 05, 2021 2:33 pm

Poštovani, pogledajte na ovoj temi nekoliko stranica unazad. Naćićete sve što Vam treba, uglavnom.
MilichicaC
Novice
Pridružio se: Pet Apr 02, 2021 11:37 pm
Kontakt:

Postod MilichicaC » Pon Apr 05, 2021 3:20 pm

deka u akciji » Ned Apr 04, 2021 9:20 pm napisao:Zbog toplote definitivno troslojno staklo.
Taj veliki jednokrilni će morati onda da bude dvokrilni, zbog težine troslojnog stakla. I, stvarno nije praktično da vam toliko krilo od 1,4 metra oduzme od te prostorije.
Moja preporuka su uvek roletne sa spoljnom kutijom. I nema razlike u dugotrajnosti.

Hvala puno Deko! Ako može samo još mišljenje za one dve opcije koje sam izdvojila, da li je neka znacajno bolja ili su pandani?
Sem stakla sa premazom 4god doba, nudili su mi i neka HP stakla. Da li može pomoć, da li je to bolja opcija za total zaštitu ili 4god doba?
wrexham
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 112
Pohvalio: 66

Postod wrexham » Pon Apr 05, 2021 3:23 pm

Zašto roletne sa spoljašnjom kutijom, zbog izolacije? Da li ta preporuka važi i u situaciji u kojoj bi kutija, kao i roletne na originalnim drvenim profilima, uglavnom bila iza betonskog zuba?

Kakva je situacija sa popravkama roletni u spoljašnjim kutijama? Deluje mi dosta nepraktičnije u poređenju sa unutrašnjom kutijom, nagađam da bi morale bi da se skidaju i unose radi popravke...

Ne da je relevantno za postavljena pitanja, ali meni igra kao bitno i što mi estetski spoljašnje deluju jednostavno užasno, podižu kakofoniju zgrade sa raznoliko zamenjenom drvenarijom na totalno novi nivo.
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Pon Apr 05, 2021 3:59 pm

MilichicaC » Pon Apr 05, 2021 3:20 pm napisao:
deka u akciji » Ned Apr 04, 2021 9:20 pm napisao:Zbog toplote definitivno troslojno staklo.

Hvala puno Deko! Ako može samo još mišljenje za one dve opcije koje sam izdvojila, da li je neka znacajno bolja ili su pandani?
Sem stakla sa premazom 4god doba, nudili su mi i neka HP stakla. Da li može pomoć, da li je to bolja opcija za total zaštitu ili 4god doba?

Poštovana, ove dve ponude sa troslojnim staklom su vrlo slične. Nijanse su u pitanju. Proverite samo koji profil ima tri dihtunga. 4 godišnja doba je odlično rešenje. Ne znam koliko je skuplje to HP, a ni šta je to tačno (možda high performanse?),
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Pon Apr 05, 2021 4:03 pm

wrexham » Pon Apr 05, 2021 3:23 pm napisao:Zašto roletne sa spoljašnjom kutijom, zbog izolacije? Da li ta preporuka važi i u situaciji u kojoj bi kutija, kao i roletne na originalnim drvenim profilima, uglavnom bila iza betonskog zuba?

Kakva je situacija sa popravkama roletni u spoljašnjim kutijama? Deluje mi dosta nepraktičnije u poređenju sa unutrašnjom kutijom, nagađam da bi morale bi da se skidaju i unose radi popravke...

Ne da je relevantno za postavljena pitanja, ali meni igra kao bitno i što mi estetski spoljašnje deluju jednostavno užasno, podižu kakofoniju zgrade sa raznoliko zamenjenom drvenarijom na totalno novi nivo.

Imate neku stranu unazad na ovoj temi moj elaborat na temu roletni, pa, ako Vam nije teško, pročitajte.
Pozdrav, deka u akciji
Novi Sad11
Novice
Pridružio se: Uto Apr 06, 2021 1:24 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod Novi Sad11 » Uto Apr 06, 2021 1:29 pm

Poštovanje,treba mi pomoc,treba da narucim stolariju Trocal bugarski 2 dihtung gume. U nedoumici sam u vezi 70 i 76 mm profila kao i stakla jer je dovoljna razlika u ceni da vise vucem ka 70 mm profil sa low e staklom i to dvoslojno. Da li se isplazi uzeti dodati za troslojno,moze da se uglavi u 70mm ali je drugacija lajsna ili mora 76 mm? Molim mišljenje o ovom tekstu koji tvrdi da nema potrebe za troslojnim staklom.

https://www.savokusic.com/blog/koje-sta ... -stolariji. hvala svima
Novi Sad11
Novice
Kontakt:

Postod Novi Sad11 » Sre Apr 07, 2021 9:33 pm

Nema nikog da kaže?
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Čet Apr 08, 2021 1:19 pm

Poštovani, dvoslojni staklopaket ne može nikako da ima Ug niži od 1, dok troslojni staklopaket može da ide i do 0,5. To je koeficijent prolaska toplote.
I dvoslojni staklopaket je odličan izbor u odnosu na stare drvene prozore sa jednostrukim staklom. Taj dvoslojni može da ima unutrašnje niskoemisiono, ili spoljno 4 godišnja doba.
Prenosite članak koji je pisao proizvođač drvene i ALU stolarije iz Sombora, a još više radi pločasti materijal i nameštaj. Pitajte nekog ko proizvodi pvc stolariju, pa donosite odluke.
Novi Sad11
Novice
Kontakt:

Postod Novi Sad11 » Čet Apr 08, 2021 1:31 pm

Hvala gosn Deko. Ja pucam na trocal 70 mm 4-16-4 argon lowe meki filn i aktiv pilot okov WH. Imam stare drvene prozore rasusili su se.. zid mi je blok spolja stiropor 3 i dupla cigla unutra. Kuca je omalterisana.Planiram posle zamene stolarije demit 8 cm .
azmeutin
Novice
Pridružio se: Pet Apr 09, 2021 11:49 pm
Kontakt:

Postod azmeutin » Pet Apr 09, 2021 11:54 pm

Zdravo,

Trebala bi mi pomoc za nabavku aluminijumskih dvokrilnih kliznih vrata za terasu pomalo nestandarsnih dimenzija 295/260.

Generalno sam slabo video da ih ima u tim dimenzija, a ono sto mi se bas svidja vizuelno su Alumil supreme s650.

Ako imate sugestije gde i koje da narucim, pogledam?
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Sub Apr 10, 2021 10:05 am

Širina 295 a visina 260?
Za te dimenzije preporučujem nagibno klizni ili kombi sistem, ako je u pitanju dvoslojno staklo. Mnogo bolja izolacija.
Jedini nedostatak je što je pola pozicije uvek fiksno, dok se pola otvara.
Ako je u pitanju troslojno staklo, onda podizno klizni. Velike površine, velike težine, nešto slabija izolacija.
Ovde mogu da se otvaraju oba krila, ali kako god da otvorite, uvek je pola pozicije zatvoreno.
Podizno klizni imaju i Feal, Elvial, Aluminco, ETEM.
Ove prve kombi, imaju svi.
azmeutin
Novice
Pridružio se: Pet Apr 09, 2021 11:49 pm
Kontakt:

Postod azmeutin » Sub Apr 10, 2021 11:26 am

Da. Visina 260, sirina 295. Nazalost takva je rupa u zidu i fasadi i ne bih i ne znam da li smem da menjam.

Jel svi imaju u navedenim dimenzijama? Kao sto rekoh video sam taj Alumil supreme, pa ako je ok i ima u toj dimenziji njega bih uzeo.

Hvala svakako na odgovoru.
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Sub Apr 10, 2021 4:34 pm

Ništa ne postoji u nekim određenim dimenzijama ili u nekom standardu, već se pravi na osnovu mere sa lica mesta. I tražite garanciju, bar 5 godina, pa ćete videti ko je koliko ozbiljan i stoji iza svog proizvoda.

Povratak na “Građevinski materijali i upotreba materijala”