Šta je novo?

Unutrašnji radovi

Svetlopis

Intermediate
Učlanjen(a)
03.03.2017.
Poruke
426
Pohvaljen
845
U kući imam ozidan sprat i uskoro krećem sa radovima. Možete li vi, genijalni ljudi, malo pomoći sa idejama?

Da bih malo usmjerio odgovore, napraviću nekoliko podnaslova. Znam da sve zavisi od budžeta, ali ja sve i da imam ogroman novac, ne bih znao koji su dobri materijali i šta je po najvonijim standardima - i zato mi vi trebate :)

Redosled
Možda ne od životnog značaja i možda ne mogu mnogo pogriješiti, ali postoji li neki redosled sa unutrašnjim radovima?

Izolacija
Spolja imam demitušu sa svega 5cm stiropora. Sa čime da idem unutra; da šibam mineralnu vunu? Neka kombinacija materijala?
Šta sa podom? Vidim da ima takođe vuna za pod - treba li mi?

Krovni prozor
Dobar dio sprata ima kosi krov i želim da ispunim jedan svo san, a to je da imam bar jedan krovni prozor. Izguglao sam već kakav mi odgovara (bez održavanja, sa daljinskim, itd), ali imate li generalno neka iskustva sa njima i ima li nešto što treba znati prije kupovine?

Ostalo
Podijelite sve što mislite da je korisno. Neki super kul moćni fazoni koje ljudi obično griješe, a ne bi valjalo.

Spasibo :sesir:
 
Živim u kući sa 5 cm fasadom.
Mislim da nije neophodno da to podebljavaš ako su prozori i posebno termoizolacija krova dobri i u kvalitetu. Ako krov još nije izolovan - maksimalno uloži u njega, kroz krov su mnogo veći gubici toplote nego kroz zidove.
Ne znam na šta se greješ. Ako imaš kotao ili toplotnu pumpu ili to planiraš - uvedi podno grejanje.
 
Mogao bi dočarati malo prostor kojom fotkom

1.treba ako je prostor bez pregradnih zidova isti pregraditi prostorijama dodeliti namenu...obratiti pažnju na visinu...
2.U zavisnosti da li je ploca krova betonska ili su drvene grede uraditi izolaciju ...
3.Prema namjeni prostorija treba razvuci instalacije ,struja ,voda ,
Net ,kablovska, klimatizaciju, grejanje,
4.malterisanje moze biti masinsko ili pak suvo rights sa zvučnom i termickom izolacijom...
5.podovi u zavisnosti od vrste grejanja da li ili ne podno grejanje..
kakvu izolaciju raditi da se buga ublaži za sprat ispod ....
6.kuhinja i kupatilo da li stavljati pločice ili neke nove materijale....
7.Centralni bojler i razvod tople vode ....
8.Da li je u planu prostorija za recimo mašinu za pranje sušenje itd.
9.Unutrasnja vrata od punog drveta ili panelima...od 100 e ili od 600 evra takođe...
10.Naj bitnije jeste vreme koje potrebno za realizaciju i sa koliko para se raspolaže....
 
Hvala. Hajde mi razbijte jednu misteriju:
Bio sam ubijeđen da ću spoljašnje zidove izolovati iznutra mineralnom vunom, pa onda staviti gips, pa glet.

A više mi je ljudi reklo da ne izolujem iznutra. Radi li se to ili ne?
 
Radi se unutrašnja izolacija nije da se neradi pogotov kad je potrklovlje u pitanju ...
 
Da idem onda sa minearlnom vunom i gipsom kako sam mislio, ili bi predložio nešto drugo? Stvarno ne znam šta je standard.

Krov ću svakako izolovati: Vuna između rogova, vuna preko čitave površine krova i gips. Podrazumijevam tu i one folije (brane).
 
Ako znaš da lepiš pločice, onda znaš i ovo. Plus, što ovde i nije neophodna preciznost kao kod običnih pločica.

Ako ide kao detalj, onda verovatno treba i lajsna. Sve u svemu, neko ko ume da majstoriše to bi mogao sam da uradi.
 
Nadji nekog masinca da ti uradi gradjevinsku fiziku sprata (prejeftino je), Izolaciju ne treba stavljati na svoju ruku bez sagledavanja celokupnog sistema, mozda bacas pare. Kada budes video koliki su ti toplotni gubici na kuci, znaces jel treba izolacija ili ne.
 
Dragi forumaši,
Pitanje u vezi udarne buke u stanu (deca se igraju, ne rade ništa posebno, ne trče ko slonovi) koja navodno izaziva konstantne vibracije u susednom stanu. Šta je pravi razlog? Ono sto znamo da je zid između dva stana jako loš, mi čujemo komšije a oni nas (vazdušni zvuk), ali komšije se žale i na jake vibracije.

Da li postoji način da se izmeri/proveri debljina/kvalitet zida i izolacije? Šta može pomoći kod tih vibracija? Već smo ubacili tepihe u dnevnom boravku, ali zaljenju komšija nema kraja. Kažu da im sve vibrira od naših nogu )) zgrada je izgrađena pre 3 godine.
 
Da li neko ima informaciju gde najpovoljnije (kod nas ili u okruženju) mogu da se nađu Minka spiralne stepenice?
 
Vrh