Šta je novo?

Leksan ploče

MC_

Professional
Učlanjen(a)
14.11.2017.
Poruke
11.791
Pohvaljen
12.068
Ovo:

https://www.bm-ritam.co.rs/katalog/show ... bela=lexan

su Leksan ploče. Ploce od tvrde plastike.

Hteo bih da napravim nadstresnicu na terasi, pa me zanima me kakava su iskustva sa njima. Jedan poznanik mi je rekao lose stvari o ovim plocama, da moze da ih progori bacen pikavac, da lako sa njih pada sneg, a da je tesko staviti snegobrane na njih, da su opasne itd.

Dobra strana ovih ploca je da propustaju svetlo kao staklo.

Zanima me da li za izradu nadstresnice treba odobravanje projekta u opstini i koje su alternative za ove ploce. Armirano staklo?
 
Kad se lepo učvrsti nije problem. stoperi za sneg mogu se staviti na poprečnim gredama za koje su pričvršene lexan ploče.
Cigare , sakcije , cigle , crep i ostali leteći objekti su manje više pretnja sa sve .
Samo dobra kostrukcija i dobro ankerovanje i neće biti problema.
 
Такође, гледај да их ставиш тако да се канали пружају како и косина надстрешнице да би, вода која евентуално уђе у њих, могла слободно да исцури. Такође купи крајње лајсне којима ћеш затворити те канале. Ја сам их кући ставио контра, ушла је вода, која није могла да изађе па се све запрљало.
Иначе су добра ствар, могу да се савијају и пропуштају светлост због чега сам их и ставио. Но, временом су попуцала од јачег града. Давно сам их стављао, можда сада имају да се купе неке јаче, отпорније на град.
 
Da li je istina da ako padne opusak na njih, da ih progori?
 
Не знам, нисам имао таква искуства са њима али, с обзиром да је то пластика, врло је могуће.
Најбоље да питаш произвођача.
 
Posto ne mogu da nadjem neku slicnu temu, niti DIY - Uradi sam, Pitanje za forumase u ovoj temi - gde moze da se kupi Pleksi/Klirit na malo? Bio je ranije u Uradi Sam radnjama, ali nisam video da ga ima, a na netu i kp nema bas nekih rezultata. Treba mi svega 1.5-2m2.
 
Ima jedna radnja u cvijicevoj takodje i jedni na smeder
 
Vrh