Šta je novo?

Програм за једноставно 3Д моделирање

алекз

Novice
Učlanjen(a)
07.04.2020.
Poruke
4
Pohvaljen
16
Поздрав,

Мота ми се по глави нека идеја за кућу/објекат па бих желео да то некако претворим у нешто дигитално или барем да пробам.. свакако вишак времена тренутно натера људе да уче нове ствари :).

Покушавам са SketchUp Web али ме занима да ли постоји нешто што је можда боље?

Проблем су ми углавном накнадне измене.. делује да програм нема баш могућност да се уносе димензије егзактно, не знам да ли је верзија која се плаћа боља али не би трошио на то новац сад.

Све ово наравно из угла апсолутног аматера, моја професија и образовање нису из ове области.

Хвала!
 
SketchUp je jedan od boljih ako je potreban crtež koji može poslužiti kao tehnički. Drugi besplatan a ozbiljan kandidat je 123D Design čiji je naslednik Tinkercad.
Ako nije neophodno lako pravljenje tehničkih crteža, predložio bih blender koji podržava i animaciju. Mogu i u njemu da se naprave nekakvi tehnički crteži ali po defaultu uopšte nema jedinice mere.
 
Мање технички.., а више као разрада идеје коју би некад ако буде прилике дао као инспирацију некоме ко се заиста тиме бави професионално.

Хвала на савету, пробаћу 123D Design.
 
SketchUp 100000000% najbolji je i verovatno najlakši za korišćenje.
 
Roomstyler ako ti hoces malo sa enterijerima da se igras. Pre sest godina, kada sam radio u firmi koja se bavila proizvodnjom i prodajom montaznih kuca, sam otkrio program. Iako to nije bio moj deo posla, kada bi neki kupac trazio neke izmene u projektu, ja bih za sat vremena nacrtao u roomstyler-u kako bi to izgledalo, dok je arhitektama i ovim 3d modelasima trebalo par dana za to pa dok renderuju bla bla bla. U sustini, potencijalni kupac nije ni ocekivao render, a ja sam samoinicijativno odradjivao, gazda se odusevio, kupac se odusevio, samo logo nas smo lepili preko njihovog i svi bili srecni :D

https://roomstyler.com/

Ja napravio ovo za sat vremena, ovi kao strucnjaci pizde, oni danima renderuju i prave nauku od toga. Bio je i bolji kvalitet, sad traze da se placa hd

k9sHWra.jpg
 
Vrh