Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849430#p849430:7ne3e5nq je napisao(la):
trialin » Thu May 13, 2021 5:44 pm[/url]":7ne3e5nq]Ovde mora regulacija korita Kolubare da se radi ili ode put
file.php


Ulazi li regulacija Kolubare u ovaj projekat? Bas razmisljam, ako Kolubara podivlja kao sto zna postoji opasnost da preplavi radove. Na tome bi trebalo da rade, za to im ne treba eksproprijacija (ako je regulacija u projektu...)
 
Zna li neko možda da li država pri otkupu otkupljuje celu katastarsku parcelu ili samo onoliko koliko im treba za putni pojas.Hipoteticki covek ima njivu koju autoput preseca na dva dela koja onda sama po sebi nisu adekvatna i isplativa za dalju obradu a takodje ni za prodaju.Opet država sutra može od takvih restlova formirati kakvu takvu celinu koja može poslužiti za nešto.
 
Mislim da sve zavisi i od veličine parcele ali ako uzima deo i preseca je na pola recimo mora da obezbedi put i do te druge polovina.
U BIH kada su sada uzimali ženinu zemlju put je cepao parcelu na pola a bila je oko 300 ari otprilike i tražili su da im uzmu celu parcelu i plate naravno jer ista posle toga postaje neupotrebljiva.
 
Срамота за државу и Путеве Србије да овако узнемиравају и понижавају народ.
 
ĆoRaVa_SoVa":3azeuq5t je napisao(la):
Mislim da sve zavisi i od veličine parcele ali ako uzima deo i preseca je na pola recimo mora da obezbedi put i do te druge polovina.
U BIH kada su sada uzimali ženinu zemlju put je cepao parcelu na pola a bila je oko 300 ari otprilike i tražili su da im uzmu celu parcelu i plate naravno jer ista posle toga postaje neupotrebljiva.
Hvala Sovo,posebno je nezgodno što taj novi put zavisi o propustima ispod ili iznad puta i onda ta parcela postaje praktično bezvredna.A evo kao primer ova slika sa Moravskog koridora.Ovde se dobija gomila manjih parcela koje mogu kilometar biti udaljene od puta a sada su nekoliko metara.Ne isplati se ulagati u njih jer ne mogu doneti prihod
.A opet sa druge strane država bi od tih površina mogla oformiti jednu veliku i prodati čime bi povratila deo novca.
32440965bbba881fda48b194c8be14b7.jpg
86548da148b346d8cc87c98ebc82cab6.jpg
 
Prošao sada, radi se, dosta kamiona, deluje da još koja stotina metara i spojiće se onaj istočni deo, a ostaje posle još spajanje zapadno to kod Popichaka sa magistralom gde prostetuju za niske otkupne cene imovine.
 
Прошао сам јуче, раде и недељом. Сутра се враћам, из аута се види насип трасе, грувају озбиљно, једино је експропријација неозбиљна!
 
Tako treba!
Očito nisu naučili razliku između eksproprijacije zemlje u nekoj suvoborskoj divljini čiji vlasnici su jedva dočekali da je prodaju i eksproprijacije nečijeg celokupnog života. Seosko domaćinstvo je mala fabrika gde je svaki deo važan i povezan sa onim drugim. Njima trebaju pare mnogo ranije i bar gosina da se reorganizuju. To nisu samo kuće, već i stotine kvm šupa, ostava, radionica, štala, ambara, senika... Sve to treba negde opet napraviti, ali prethodno naći plac sa vodom, strujom putem, a da bude blizu imanja...
 
Наравно да треба поднети кривичне пријаве и то за све редом, јер држава, ако је ово уопште држава, клизи ка кинеском моделу диктатуре са шиптарским кримогеним наркоманским одликама. Упадање на нечије имање без експропријације, говори о карактеру тренутне власти. Лепо је правити путеве, ова брза саобраћајница кошта више по км од ауто путева у окружењу, значи узет је кредит који без проблема може исплатити поштену експропријацију. Мање се краде и онда мање проблема има!
 
30 miliona evra za nemačkog investitora da otvori fabriku u Valjevu od države Srbije.Zato im se žuri za put.

Ivković navodi da će, sudeći prema nezvaničnim saznanjima i dostupnim informacijama, stranom investitoru biti poklonjeno blizu 30 miliona evra! "Otuda i logično pitanje - kada će se to naše ulaganje, kako ga vlasti nazivaju, uopšte isplatiti građanima Valjeva i Srbije".

https://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valj ... 8Dkama.htm
 
Danasnje, jos se nisu spojili u Veselinovcu,a stigli su pred Popucke, al se ne vidi dokle od oblaka..
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    557,5 KB · Pregleda: 2.267
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    925,4 KB · Pregleda: 2.262
Tu su bili negde i pre 7 dana. Danas prošao ali ne vidim napredak spajanja, malo su usporili trasiranja.
 
Juče. Fali još oko 500m levo do Popučki, tu je bilo malog napretka trasiranja zadnje dve sedmice, dok vamo desno slabo da je išta novo trasirano, mada moguće da je stavljan kamen na već trasirane delove.
 

Prilozi

  • 2021_05_25_15_27_27_Filmovi_i_TV.jpg
    2021_05_25_15_27_27_Filmovi_i_TV.jpg
    166,8 KB · Pregleda: 1.717
Jos malo pa stigose do starog puta VA - BG
 

Prilozi

  • IMG_20210526_182823.jpg
    IMG_20210526_182823.jpg
    138,9 KB · Pregleda: 1.524
Mislim da se stiglo do tacke gde pocinju stubovi za nadvoznjak preko pruge i puta i potom kratki nasip krivinom u levo ka spoju trase. Naravno posle svih ovih peripetija oko ekspropriacije u tom delu. Da nije kasnjenja na petljama i vijaduktima, sto se samog trupa trase tice, do sada je zaista odradjeno junacki...
 
"Ukoliko ljudi nisu spremni, ne žele da prihvate ovaj iznos koji je najveći na teritoriji Republike Srbije koji je iko dobio, ne moraju, mogu da ostanu da žive u tim uslovima koji su zaista neuslovni, ali to je to", poručuje Tomislav Momirović, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
https://www.blic.rs/biznis/za-68-kvadra ... je/z4k2137
 
Zašto su onda na Iverku ponudili ljudima 200-250 evra po kvadratu? Kuća isto košta da se napravi, nebitno gde se nalazi.
I za poslovne objekte nije ništa drugačije.
 
Kako isto, kuća se mora napraviti na zemlji, a ar zemlje varira i u samom valjevskom kraju, npr na Divčibarama je 2000 evra, a u Bukovici 30 evra. U Popučkama je ar dosta više ali opet manje od Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853699#p853699:1q6bhtg8 je napisao(la):
Earthmoving » Čet Maj 27, 2021 3:43 pm[/url]":1q6bhtg8]Kako isto, kuća se mora napraviti na zemlji, a ar zemlje varira i u samom valjevskom kraju, npr na Divčibarama je 2000 evra, a u Bukovici 30 evra. U Popučkama je ar dosta više ali opet manje od Beograda.
Koliko sam ja razumeo, oni su dobili oko 620 e po kvadratu, mislim samo na gradjevinski objekat, a našim ljudima su ponudili 3 puta manje. Ne govorim o zemljištu, to opština odredjuje iznos.
 
Pa ne znam, treba uporediti kolko se za te pare može tržišno kupiti građenih kvadrata u Popučkama, a kolko u Rakovici. Ima krajeva gde je cena 5000 evra za kvadrat, a negde 500, može varira i 10 puta, ne samo 3. Na 5-10km oko Valjeva može se kupiti domaćinstvo hektar sa 100kvadrata raznih objekata za 20-30.000 evra, a oko Rakovice ne verujem, pa šta onda za te pare da kupi da se smesti u Rakovici?
 
Ne znam koliko poznaješ ovaj kraj, ali za 30000 evra domaćinstvo sa hektar zemlje oko Valjeva teško da može da se nadje da je u nekom blizu pristojnom stanju. Za te pare se prodaju zapuštena domaćinstva, u nekim zabačenim krajevima, sa nekim starim kućama, koje su gradjene pre 2.svetskog rata. To je bukvalno sve za rušenje. A Iverak je lepo naselje, na 5 minuta od centra Valjeva, a čak će i taj iverak za par godina biti u gradskoj zoni, jer se grad širi prema Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853686#p853686:rvfwcls9 je napisao(la):
trialin » Чет Мај 27, 2021 3:18 pm[/url]":rvfwcls9]"Ukoliko ljudi nisu spremni, ne žele da prihvate ovaj iznos koji je najveći na teritoriji Republike Srbije koji je iko dobio, ne moraju, mogu da ostanu da žive u tim uslovima koji su zaista neuslovni, ali to je to", poručuje Tomislav Momirović, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
https://www.blic.rs/biznis/za-68-kvadra ... je/z4k2137

Татин синчић љигави.
 
Pa onako, pomalo poznajem, zadnjih meseci sam gledao oglase svuda u okolini (Medvednik, Poćuta, Povlen, Pričević, Babine Luke, tu kod Popučki...) , i kupio 3,5 hektara 15km vazdušnom linijom od centra Va za 11.000 evra, uključujuči staru kuću sa pomoćnim objektima, strujom, koju renoviram da osposobim. Plus imam od ranije 40 ari na Divčibarama, doduše na Kosjerićkom delu, pa eto po svemu tome pomalo znam cene. Zapravo bolje ih tu znam nego u pomenutoj Rakovici, ali tamo verujem da je teško nešto kupiti za pomenute pare. Znam i da je taj deo ka Lajkovcu, u toj dolini, gde su Popučke na višoj ceni, mada ja lično nisam hteo u tom kraju ne zbog cene nego što sam nešto drugo tražio. Slažem se i da taj deo ima perspektivu dalje gradnje, evo u Divcima će biti petlja, a Valjevo je onda na 5 minuta ovom brzom saovraćajnicom, Novi Bg će biti na nešto iznad pola sata, kolko i Divčibare za rad u turizmu, pa ne sumnjam da se grad širi ka tamo i da će cene zemljišta porasti. Ja sam na strani vlasnika, da dobiju dobru cenu, ali samo je pitanje šta ovaj u Resniku za te pare može kupiti, a šta ovaj iz Popučki. Prosto, nije 1 evro svuda iste vrednosti, nisu svuda isti prihodi i troškovi da bi se to tako moglo porediti, već mora preko pariteta cena. Zamisli u Nemačkoj ti neko kaže evo ti 30.000 za eksproprijaciju, kupi stan kao onaj u Rakovici, evro je isti, ali cene nisu.
 
Vrh