Šta je novo?

Aerodrom Ponikve

Ma šta Šćurić pisao, ponoviću po ko zna koji put, Kraljevo, posle Beograda, ima najidealniji položaj za saobraćajno čvorište u celoj zemlji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776561#p776561:1kthqqd2 je napisao(la):
JohnnyLee » Пон Сеп 21, 2020 11:34 am[/url]":1kthqqd2]Ужице је гледало да се реши аеродрома у нади да ће држава њега да исфорсира. али Лађевци имају јачи адут у рукаву, а то су три велика града, главна бања и главни планински центар у непосредној близини


Ужичко руковоство се у поседњи десет година показало као најмање агилно и најшлишхтачкије од свих градских окружних руководстава. Да је таквим Златибор пао у руке а не Чајетини, и да Чајетина нема све у својим рукама, не би од Златибора било ништа.
 
Užičko rukovodstvo od 2012. je nesposobno, bez ikakve ideje. Bave se populističkim stvarima poput uređenja i poločavanja trotoara ili asfaltiranjem seoskih puteva za šaku glasova. Suštinske stvari prolaze mimo njih, kao što je otišlo postrojenje za prčšćavanje otpadnih voda, propao projekata razvrstavanja smeća i zatrpana regionalne deponija...
A sa aerodromom nisu znali šta će, osim da naprave vašarište. Sve to je očekivano.
 
I, evo nastavka priče:
Kad ponestane ideja za mažnjavanje love, iskopaju aerodrom.
Ni puta, ni putnika, ni jasne strategije... Ali, milioni su tu, sveže ubrani, dok gradski budžet boluje od korone i ubi ga promaja. Istovremeno, "Morava", koja je daleko ispred po svemu, zvrji.
https://www.blic.rs/biznis/drzava-ulaze ... ja/lxqt2g3
 
Oboje, počev od Zaovina, sudeći po lokalnim pričama. Kasnije, kažu, Ljubiš.
 
Kada sam bio letos i jesenas u selu pored aerodroma svaki dan sam vidjao lake i manje avione koji koriste aerodrom. Cini mi se po nekoj statistici da imaju preko 200 letova godisnje, tako da se svakak koristi koliko toliko. Znam kada Kusturica pravi desavanja da dodlaze provatni avioni sa zapada a on goste prevozi helikopetrom na Mecavnik
 
Najviše lokalni ak.
Pitanje je kud posle kad puta nema ni na jednu stranu. Jedino helikopterom.
 
Dobro branik ne preteruj, ne postoji put ka Kadinjaci i odatle ka Bajinoj Basti i Uzicu. Valjalo bi da potpuno asfaltiraji put od Kaludjerskih Bara do aerodroma
 
Šta preterujem? Postoji put i ka Tari i ka BB i ka Užicu ali ispod svakog standarda za put ka aerodromu. Takvim putem se ne dovode platežni gosti. Samo odvode/rasteruju.
Od spomenika na vrhu Kadinjače, odlaskom vojske, put do aerodroma sveden je na nivo lokalnog, gde se kosi i raskresuje tek kad rastinje premreži put, a o krpljenju da i ne govorimo. Isto je i na drugu stranu, starim putem ka Kremnima koji bi bio veza sa Tarom.
Taj put za Kaluđerske bare daleko je od asfalta. Grad Užice se pokazao neozbiljan i nedoraatao zadatku upravljanja takvim objektom i neophodnom infrastrukturom. Hoće kaki - neće kaki...
Kad se čerupala vojna imovina, zinulo im bilo d..., a za sve ove godine od onakvog prostora kasarne u gradu nisu uspeli ništa da naprave - Lidl, st. dom, perionicu i crkvu, dok dva obrenovićevska objekta propadaju. Šta je na "aerodromu" urađeno? Malo zakrpljeno pola piste i sklepana montažna pristanišna zgrada. (a na samo koju desetinu metara urušeni kaponiri)
Toliko je jedan lokalni entuzijasta napravio na Zlatiboru pre tridesetak godina na samo 1-2km od centra.
 
Pa dobro, nije da nisi u pravu, ali mozda Nole voli da sa Nivom u vidu avanture prodje makadamom i kroz sumu do Kaludjerskih bara. Toga nema ni u Monaku ni u Marbelji. Ja nikada necu zaboraviti voznju nivom sa bratom sumarom po sumskim putevima oko Karaklija i suve granice na Zvijezdi da bi obisli odeljenja NP Tara u koja ljudska noga nije krocila godinama. Nezaboravna avantura
 
Ne pričam ja o Novaku. Njegova posla i želje. Pričam generalno o neozbiljnom pristupu oživljavanju aerodroma i željama da privuku vip i platežne goste. Nisu svi krenuli na džipijadu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851126#p851126:221dlerr je napisao(la):
prostorni planer » Уто Мај 18, 2021 9:57 pm[/url]":221dlerr]Pa dobro, nije da nisi u pravu, ali mozda Nole voli da sa Nivom u vidu avanture prodje makadamom i kroz sumu do Kaludjerskih bara. Toga nema ni u Monaku ni u Marbelji. Ja nikada necu zaboraviti voznju nivom sa bratom sumarom po sumskim putevima oko Karaklija i suve granice na Zvijezdi da bi obisli odeljenja NP Tara u koja ljudska noga nije krocila godinama. Nezaboravna avantura
Од Караклија до Јагоштице је најлепши део Таре!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851480#p851480:1lyfdoh1 je napisao(la):
prostorni planer » Сре Мај 19, 2021 10:53 pm[/url]":1lyfdoh1]Altair - Malo ljudi zna ali to je posebna planina i zove se Zvijezda
Тара на санскрту значи звијезда!
 
Nije to bitno, ja ti kazem da se taj masiv sastoji od dve planine Tare i Zvijezde. Ljudi u Jagostici su pre znali da ispravljaju i da kazu nismo mi na Tari nego na Zvijezdi. A Tar je bio Bog prirode kod starih Slovena
 

Prilozi

  • IMG_20210520_090316.jpg
    IMG_20210520_090316.jpg
    971,3 KB · Pregleda: 2.589
Milan Stamatović
30 мин. ·
Почињу радови на изградњи 8,8 км пута од Сушице, преко Трипкове, до језера Врутци ширине од 5,5 метара, што је и најближа веза Златибора са аеродромом Поникве.
Надамо се да ће овај пут бити завршен до краја године, а од великог је значаја пре свега за мештане који ту живе, али и за аеродром Поникве за који очекујемо да ће од следеће године бити у функцији.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858712#p858712:vt2qsxa4 je napisao(la):
Алтаир » Pet Jun 18, 2021 12:56 pm[/url]":vt2qsxa4]Milan Stamatović
30 мин. ·
Почињу радови на изградњи 8,8 км пута од Сушице, преко Трипкове, до језера Врутци ширине од 5,5 метара, што је и најближа веза Златибора са аеродромом Поникве.
Надамо се да ће овај пут бити завршен до краја године, а од великог је значаја пре свега за мештане који ту живе, али и за аеродром Поникве за који очекујемо да ће од следеће године бити у функцији.
5.5 metara :lol: Znaci na cuveni aerodrom samo motociklom. Prave ljudi nov put u profilu seoske dzade. Vrhunski.
 
To je put kroz sela čajetinske opštine. Šta će kad dpđu do teritorije Užica?
 
Vrh