Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865313#p865313:prxwvaw5 je napisao(la):
Žika » Sun Jul 18, 2021 1:57 am[/url]":prxwvaw5]Odakle gužve kad na vestima kažu da ih nema i da se u to ime povećava broj inkasanata.

Tačno je za Srbiju drže vozači, pušači i alkosi ali nije jasno kako je Makedonija toliki tigar da ima gorivo oko 1€ ?

Mislim da je normalno da su gužve tokom letnje sezone. Gužve na putevima su svuda tokom udarnih meseci i to je nešto što se teško može zaobići. Jedino što mogu uraditi jeste da sa nižom cenom ili čak besplatno popularizuju TAG uredjaje za naše gradjane.

Za ove tvrdnje ekonomista amatera kako bismo verovatno propali bez pušača, vozača i alkoholičara nemam komentar. Koliki tačno % našeg budzeta čine akcize? Poslednje podatke koje sam našao (2017.) je da su akcize 14% budzeta. Od ukupnog iznosa akciza po 36% ide na dizel i na duvanske proizvode. Akcize na alkohol su minimalne.

Ako uzmemo da su procenti otprilike slični i ove ove godine, ne možemo reći da je 14% presudno i da je to presudni iznos za budžet Srbije. Pritom, akcize na cigarete i treba da budu velike (inače mislim da se povećavaju na svakih 6 meseci).
 
Milaki: "Koliki tačno % našeg budzeta čine akcize?"
Godišnje u Srbiju uđe 1.450.000.000 litara goriva, na porez i akcize se uzme oko 100 dinara po litru, znaci Vuckova Država uzme od Naroda oko 1,2 MILIJARDE EVRA godisnje samo na gorivu. Dodaj tome ostale pomenute akcize. Budzet za 2021. je, ispravite me ako grešim, planiran na 1.336 mlrd din, tj oko 11,2 mlrd evra. Znači svaki DESETI DINAR Vučićevog budžeta je od goriva ! I zato je gorivo u Srbiji jedno od najskupljih na svetu. A u emisiji ispod se kaze da i tehnicki pregled u Srbiji postaje NAJSKUPLJI U regionu (skuplji i od Slovenije i sl)
Izvori, na 05:10 https://www.youtube.com/watch?v=s0uiuhLzG8o&t=3s
i https://mfin.gov.rs/aktivnosti/usvojen- ... 021-godinu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865359#p865359:2v7bcgru je napisao(la):
milaki990 » Ned Jul 18, 2021 9:09 am[/url]":2v7bcgru]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865313#p865313:2v7bcgru je napisao(la):
Žika » Sun Jul 18, 2021 1:57 am[/url]":2v7bcgru]Odakle gužve kad na vestima kažu da ih nema i da se u to ime povećava broj inkasanata.

Tačno je za Srbiju drže vozači, pušači i alkosi ali nije jasno kako je Makedonija toliki tigar da ima gorivo oko 1€ ?

Mislim da je normalno da su gužve tokom letnje sezone. Gužve na putevima su svuda tokom udarnih meseci i to je nešto što se teško može zaobići. Jedino što mogu uraditi jeste da sa nižom cenom ili čak besplatno popularizuju TAG uredjaje za naše gradjane.

Za ove tvrdnje ekonomista amatera kako bismo verovatno propali bez pušača, vozača i alkoholičara nemam komentar. Koliki tačno % našeg budzeta čine akcize? Poslednje podatke koje sam našao (2017.) je da su akcize 14% budzeta. Od ukupnog iznosa akciza po 36% ide na dizel i na duvanske proizvode. Akcize na alkohol su minimalne.

Ako uzmemo da su procenti otprilike slični i ove ove godine, ne možemo reći da je 14% presudno i da je to presudni iznos za budžet Srbije. Pritom, akcize na cigarete i treba da budu velike (inače mislim da se povećavaju na svakih 6 meseci).
Kad si toliko bistar razlikuješ gužve na putevima od gužvi na bespotrebnim naplatnim rampama. Inače prave gužve na autoputevima se vide već u Mađarskoj.
Akcize nisu jedini namet na ceni goriva, tu je PDV, tu su naknade za rezervu, markiranje i monitoring.
Dalje imaš i takse za registraciju i PDV kroz polisa osiguranja i tehnički pregled . U Srbiji je registrovano oko 2490 000 vozila, priključnih vozila.
Onda budi ekonomski profi pa stavi na papir koliko je ukupno učeše vozača.
 
Gledajuci ovu listu cene goriva po Evropi, vidi se da je Srbija u najgoroj poziciji finansijskog opterecenja Naroda. Jer vece cene imaju npr ove severne, Skandinavske zemlje ali kod njih to ima logike jer oni aktivno prebacuju vozila na elektricna i u nekim zemljama tamo je prosle godine vise od 50% novoprodatih bilo elektricnih. Skuplja je i Grcka ali ona ima bar duplo dužu mrežu autoputeva, pa bar nešto plaćaju iz tog skupljeg goriva. A Srbija niti prebacuje vozila na elektricna pa da ima taj razlog destimulacije kupovine goriva, a putna mreza joj je u 20% najgorih u Evropi (sad bila SAT patrola po Pešteru, retko gde ima asfalta, a i dovoljno je bilo gde drugde videti vreme trajanja naseg asfalta usled pljackanja na ustedama kvaliteta), pa kad sto rece drug Zika, Milaki saberes malo transparentije sve komponente dobijes da je Vucic najveci finansijski terorista nekog naroda u Evropi. Inace se ovo poredjenje svodi na karikaturu: kod mene je hleb svega 30 dinara, najjeftiniji sam. Ali dobijes 50 grama, a kod onog gde je 50 din dobijes 600gr
 
@Žika

Ne sporim učešće akciza i ostalih nameta u budžetu, samo kažem da je površno gledati da država živi od toga kao glavnog izvora prihoda.

Gužve na naplatnim rampama su normalna pojava skoro svuda tokom najopterećenijih delova sezone. Da li mogu da poboljšaju dodatno pojedine čeone rampe u Srbiji, mogu, slažem se.

@Earth
Ko je koliki finansijki terorista ne znam. Znam da nisu mnogo bolji ni na zapadu. Uostalom država nam je onakva kakvno nam je društvo tj narod. Vučić je samo iskoristio i usavršio sve ono što je nasledjeno godinama.

Gorivo jeste skuplje kod nas u odnosu na prosek Evrope, a pogotovo ako uzmemo u obzir plate. Sa druge strane, koliki % plaćaju ljudi na imovinu, koliko puta smo svi kupili nešto a da nismo dobili PDV, struja je dosta jeftinija od EU, hrana (pogotovo zdrava) je puno pristupačnija, osiguranja su jeftinija....

Ceo narod gleda kako će da ućari neki dinar od države, ali se svi bune za cenu dizela i benzina. Dajte malo objektivnosti. Da povećaju cenu struje za 10rsd/kWh a smanje akcize za 20rsd/L da li bi bili zadovoljni svi?

Poenta svega što pišem da je neozbiljno uzeti jedan, dva ili pet parametara i na osnovu njih izvlačiti zaključke koji su matematički neutemeljeni a sve sa namerom da se pljune po sopstvenoj državi. To je modus operandi dobrog dela društva koji ne vodi ničemu i nigde. Tj. vodi daljoj propasti države i društva koje postaje puka razočarana svetina, ubijena u pojam, nesposobna da objektivno sagledava činjenice i na osnovu njih predlaže smislene mere za napredak društva i dobrobit svih.
 
Mi nismo deo EU imperije tako da bi ovo gore ostvarili moraju prvo da nas osvoje, ne znam kolko naša vojska i bezbedonosne službe prate ovakve pretnje. Jedino rešenje je da se EU vrati u Veliku Vinčansku Srbiju.
 
Ne treba da nas osvajaju. Sami dajemo sve, a za uzvrat ne tražimo ništa. Pročitaj današnje vesti iz Brisela. Namestili smo im se preko stola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865747#p865747:10t6873j je napisao(la):
milaki990 » Pon Jul 19, 2021 1:37 pm[/url]":10t6873j]@Žika

Ne sporim učešće akciza i ostalih nameta u budžetu, samo kažem da je površno gledati da država živi od toga kao glavnog izvora prihoda.

Gužve na naplatnim rampama su normalna pojava skoro svuda tokom najopterećenijih delova sezone. Da li mogu da poboljšaju dodatno pojedine čeone rampe u Srbiji, mogu, slažem se.

@Earth
Ko je koliki finansijki terorista ne znam. Znam da nisu mnogo bolji ni na zapadu. Uostalom država nam je onakva kakvno nam je društvo tj narod. Vučić je samo iskoristio i usavršio sve ono što je nasledjeno godinama.

Gorivo jeste skuplje kod nas u odnosu na prosek Evrope, a pogotovo ako uzmemo u obzir plate. Sa druge strane, koliki % plaćaju ljudi na imovinu, koliko puta smo svi kupili nešto a da nismo dobili PDV, struja je dosta jeftinija od EU, hrana (pogotovo zdrava) je puno pristupačnija, osiguranja su jeftinija....

Ceo narod gleda kako će da ućari neki dinar od države, ali se svi bune za cenu dizela i benzina. Dajte malo objektivnosti. Da povećaju cenu struje za 10rsd/kWh a smanje akcize za 20rsd/L da li bi bili zadovoljni svi?

Poenta svega što pišem da je neozbiljno uzeti jedan, dva ili pet parametara i na osnovu njih izvlačiti zaključke koji su matematički neutemeljeni a sve sa namerom da se pljune po sopstvenoj državi. To je modus operandi dobrog dela društva koji ne vodi ničemu i nigde. Tj. vodi daljoj propasti države i društva koje postaje puka razočarana svetina, ubijena u pojam, nesposobna da objektivno sagledava činjenice i na osnovu njih predlaže smislene mere za napredak društva i dobrobit svih.

Kako izvrćeš sve , pravi režimski rečnik. Da li to opravdavaš klasičnu pljačku gubavaca bez diploma ? Svi ti gubavci su na grbači naroda i žive lepo. Frljaju se milionima kao da su klikeri. Bolest.
Pogledaj bolje ko izvrdava zakon , ko izbegava plaćanje poreza, ko pljačka, čije firme, pa se sve pokriva kroz poreze i akcize siromašnog naroda.

Ne moraju svake godine da budu gužve, ne moraju da posle višesatnog čekanja na kranicama dodatno čekaju na naplatnim rampama i tako budu veliki rizik u saobraćaju.
Moraju da bi sve sebi nameštali, skupe TAG ove, dopune preko raznih kumovskih firmi, zapošljavanje inkasanata itd.
Sve može on line vinjetom ili kamerama bez naplatnih rampi. Puno jeftinije i prohodnije.
 
I glavno pitanja kako Makedonija može da ima 1 € ? Mala zemlja, nikad nije imala neku privredu.
 
Makedonija je siromašna, ali nemam utisak da dere svoje građane. A opet, grade i oni autoput... bogme ono ispod Demir kapije je domaći zadatak za sve brdske deonice kod nas.

Pomenu neko privredu: good point - naše firme imaju visoke troškove za gorivo, a nešto niže troškove od evropskog proseka za plate...
 
GOrivo je skupo* u zemljama sa visokom javnom potrošnjom (% u odnosu na BNP), sa slabom naplatom opštih poreza (visok % sive ekonomije u odnosu na BNP). U tom smislu, globi se tamo gde je porezU nemoguće izbeći.

Postoje izuzeci od ovog pravila, ali gde jeste skupo, skupo je zbog toga (Turska, Grčka, Italija, pa eto i naša Srbijica...)

* skupo = nizak koef. prosečna plata / cena 1l goriva
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865818#p865818:1cqo1zzu je napisao(la):
Žika » Mon Jul 19, 2021 5:52 pm[/url]":1cqo1zzu]
Kako izvrćeš sve , pravi režimski rečnik. Da li to opravdavaš klasičnu pljačku gubavaca bez diploma ? Svi ti gubavci su na grbači naroda i žive lepo. Frljaju se milionima kao da su klikeri. Bolest.
Pogledaj bolje ko izvrdava zakon , ko izbegava plaćanje poreza, ko pljačka, čije firme, pa se sve pokriva kroz poreze i akcize siromašnog naroda.

Ne moraju svake godine da budu gužve, ne moraju da posle višesatnog čekanja na kranicama dodatno čekaju na naplatnim rampama i tako budu veliki rizik u saobraćaju.
Moraju da bi sve sebi nameštali, skupe TAG ove, dopune preko raznih kumovskih firmi, zapošljavanje inkasanata itd.
Sve može on line vinjetom ili kamerama bez naplatnih rampi. Puno jeftinije i prohodnije.

Ne izvrćem ništa i nisam režimski simpatizer. Upravo suprotno, za vreme ovog režima sam napustio Srbiju. Sigurno ne zato što sam mislio da je u Srbiji sve savršeno. Jedna od stvari koja mi se inače ne dopada kod nas jeste i način komunikacije, tj. sveprisutna ostrašćenost. Komunikacija je uglavnom na nivou nezrelih tinejdžera u celom društvu počev od ekipice ispred dragstora do skupštine i vrha države.

Politiku nisam pomenuo, niti sam koga povezivao sa istom, a dobio sam epitet da koristim režimski rečnik. :sesir:

Ono što govorim je da ljudi paušalno donose zaključke.
Mogao bih reći, struja u Srbiji je 8rsd što je više od 2,5 puta manje od proseka EU -> Srbija je divna zemlja prema svojim stanovnicima.

To jednako nije tačno kao i reći da su nam akcize npr 20% veće od proseka EU (što ne znamo pouzdano) -> Srbija pljačka svoje stanovnike, mrzi svoj narod....

Kako Makedonija i BiH imaju tolike cene ne znam. Ako neko ima racionalno objašnjenje voleo bih da ga čujem. Nisu sigurno Zaev, Gruevski (ko god im je na vlasti), ili Dodik, Bakir i Čović ekonomski magovi, imuni na uzimanje para iz državne kase. Upravo suprotno.

Što se tiče opaske o kumovskim firmama i slično, to ne sporim. Samo znate šta, nismo to mi izmislili. Zapadni svet funkcioniše tako i mi smo se isto uvukli u to kolo sa svojim specifičnostima. Pa nekoliko najviših nemačkih političara su uhvaćeni u sumnjivim poslovima i vezama samo u poslednjih godinu - dve. Ursula sa decom i nabavkom opreme, Lašet sa maskama, Špan sa partnerom i marketingom čini mi se... Poslanici Bundestaga prijavili rekordan iznos dodatnih sredstava za usluge "savetovanja". Peru se pare i ovde preko Kipra, ostrva...
Svake subote su protesti protiv kompanija koje drže desetine hiljada stanova u velikim gradovima. Znate gde je sedište kompanije od koje ja iznajmljujem stan? Na Kipru i na nekim ostrvima pošto su prevezani ćerka firmama. Zvuči poznato?

Za vinjete još jednom da ti odgovorim. Strancima više novca uzmemo kroz ovakvu naplatu. Druga stvar, regulativa EU kaže preporučuje prelazak na naplatu po km i ovima koji rade po sistemu vinjeta sada.
 
Pa evo nek povećaju cenu struje ili pretplate, taman će poguraju ljude se prebace na svoje solarne panele. Tako su povečali cenu pretplate fixnog telefona pa nisu očekivali da će ga masa ljudi odjavi, nek se tako sad zeznu i sa strujom, stvari su se promenile sada je ugradnja solarnih relativno jeftina za osnovne potrebe. I naravno sve to menja da se sve više isplati imati plac nego stan.
 
I da je po km, ima više načina da se to reši bez naplatnih rampi i zastoja na njima. Zar nije moguće preko pripejd/postpejd naloga vezanog za tablice, poput onoga koji ima Turska sa HGS? Ko može da putuje, može za toliko i internet da koristi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865980#p865980:24sq9im1 je napisao(la):
milaki990 » Uto Jul 20, 2021 8:24 am[/url]":24sq9im1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865818#p865818:24sq9im1 je napisao(la):
Žika » Mon Jul 19, 2021 5:52 pm[/url]":24sq9im1]
Kako izvrćeš sve , pravi režimski rečnik. Da li to opravdavaš klasičnu pljačku gubavaca bez diploma ? Svi ti gubavci su na grbači naroda i žive lepo. Frljaju se milionima kao da su klikeri. Bolest.
Pogledaj bolje ko izvrdava zakon , ko izbegava plaćanje poreza, ko pljačka, čije firme, pa se sve pokriva kroz poreze i akcize siromašnog naroda.

Ne moraju svake godine da budu gužve, ne moraju da posle višesatnog čekanja na kranicama dodatno čekaju na naplatnim rampama i tako budu veliki rizik u saobraćaju.
Moraju da bi sve sebi nameštali, skupe TAG ove, dopune preko raznih kumovskih firmi, zapošljavanje inkasanata itd.
Sve može on line vinjetom ili kamerama bez naplatnih rampi. Puno jeftinije i prohodnije.

Ne izvrćem ništa i nisam režimski simpatizer. Upravo suprotno, za vreme ovog režima sam napustio Srbiju. Sigurno ne zato što sam mislio da je u Srbiji sve savršeno. Jedna od stvari koja mi se inače ne dopada kod nas jeste i način komunikacije, tj. sveprisutna ostrašćenost. Komunikacija je uglavnom na nivou nezrelih tinejdžera u celom društvu počev od ekipice ispred dragstora do skupštine i vrha države.

Politiku nisam pomenuo, niti sam koga povezivao sa istom, a dobio sam epitet da koristim režimski rečnik. :sesir:

Ono što govorim je da ljudi paušalno donose zaključke.
Mogao bih reći, struja u Srbiji je 8rsd što je više od 2,5 puta manje od proseka EU -> Srbija je divna zemlja prema svojim stanovnicima.

To jednako nije tačno kao i reći da su nam akcize npr 20% veće od proseka EU (što ne znamo pouzdano) -> Srbija pljačka svoje stanovnike, mrzi svoj narod....

Kako Makedonija i BiH imaju tolike cene ne znam. Ako neko ima racionalno objašnjenje voleo bih da ga čujem. Nisu sigurno Zaev, Gruevski (ko god im je na vlasti), ili Dodik, Bakir i Čović ekonomski magovi, imuni na uzimanje para iz državne kase. Upravo suprotno.

Što se tiče opaske o kumovskim firmama i slično, to ne sporim. Samo znate šta, nismo to mi izmislili. Zapadni svet funkcioniše tako i mi smo se isto uvukli u to kolo sa svojim specifičnostima. Pa nekoliko najviših nemačkih političara su uhvaćeni u sumnjivim poslovima i vezama samo u poslednjih godinu - dve. Ursula sa decom i nabavkom opreme, Lašet sa maskama, Špan sa partnerom i marketingom čini mi se... Poslanici Bundestaga prijavili rekordan iznos dodatnih sredstava za usluge "savetovanja". Peru se pare i ovde preko Kipra, ostrva...
Svake subote su protesti protiv kompanija koje drže desetine hiljada stanova u velikim gradovima. Znate gde je sedište kompanije od koje ja iznajmljujem stan? Na Kipru i na nekim ostrvima pošto su prevezani ćerka firmama. Zvuči poznato?

Za vinjete još jednom da ti odgovorim. Strancima više novca uzmemo kroz ovakvu naplatu. Druga stvar, regulativa EU kaže preporučuje prelazak na naplatu po km i ovima koji rade po sistemu vinjeta sada.


Sa ovim klasičnim ničim izazvanim izvrćeš debelo , ko šta pljuje osim tebe

Poenta svega što pišem da je neozbiljno uzeti jedan, dva ili pet parametara i na osnovu njih izvlačiti zaključke koji su matematički neutemeljeni a sve sa namerom da se pljune po sopstvenoj državi. To je modus operandi dobrog dela društva koji ne vodi ničemu i nigde. Tj. vodi daljoj propasti države i društva koje postaje puka razočarana svetina, ubijena u pojam, nesposobna da objektivno sagledava činjenice i na osnovu njih predlaže smislene mere za napredak društva i dobrobit svih.


Više puta naglasio , lepa država , pametan narod i nikakve veze sa pljačkom od vrha.
Dok ti okrećeš drugačiju priču , režimsku

Ceo narod gleda kako će da ućari neki dinar od države, ali se svi bune za cenu dizela i benzina. Dajte malo objektivnosti. Da povećaju cenu struje za 10rsd/kWh a smanje akcize za 20rsd/L da li bi bili zadovoljni svi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865680#p865680:2hsidwut je napisao(la):
Earthmoving » Pon Jul 19, 2021 12:05 pm[/url]":2hsidwut]Gledajuci ovu listu cene goriva po Evropi, vidi se da je Srbija u najgoroj poziciji finansijskog opterecenja Naroda. Jer vece cene imaju npr ove severne, Skandinavske zemlje ali kod njih to ima logike jer oni aktivno prebacuju vozila na elektricna i u nekim zemljama tamo je prosle godine vise od 50% novoprodatih bilo elektricnih. Skuplja je i Grcka ali ona ima bar duplo dužu mrežu autoputeva, pa bar nešto plaćaju iz tog skupljeg goriva. A Srbija niti prebacuje vozila na elektricna pa da ima taj razlog destimulacije kupovine goriva, a putna mreza joj je u 20% najgorih u Evropi (sad bila SAT patrola po Pešteru, retko gde ima asfalta, a i dovoljno je bilo gde drugde videti vreme trajanja naseg asfalta usled pljackanja na ustedama kvaliteta), pa kad sto rece drug Zika, Milaki saberes malo transparentije sve komponente dobijes da je Vucic najveci finansijski terorista nekog naroda u Evropi. Inace se ovo poredjenje svodi na karikaturu: kod mene je hleb svega 30 dinara, najjeftiniji sam. Ali dobijes 50 grama, a kod onog gde je 50 din dobijes 600gr

Norveška:
https://twitter.com/DeepDish71/status/1 ... 20002?s=19

A tek kakvi su im putevi...

Samo još vinjete da uvedu i to je to, Dreamland
 
To je kamikaze akcija kad bukvalno na svakom ćošku proveraju da li je istekla registracija preko kamera.
 
Da, ali ljudi moraju pobediti strah od kazni i zatvora. Izreka kaže "Nema muškarca dok ne sazida kuću i ne bude u zatvoru."
 
Klošarska priča, za ispred marketa uz Zaječarca, samo su sad i takvi prešli na internet.
 
Broj vozila koji je prošao kroz Srbiju je do sredine jula dostigao 31,3 miliona, što predstavlja međugodišnji rast od oko 30 odsto, a u odnosu na 2019. godinu povećanje od deset odsto, javlja RTS.

Do kraja 2019. godine, kroz Srbiju je prošlo ukupno 37,5 miliona vozila, a pad koji je zabeležen tokom prošlogodišnje korona-krize, od kraja proleća do jeseni, je već nadoknađen, kazala je Nikolina Arbutina iz Javnog preduzeća „Putevi Srbije“.

Do sredine jula od putarina je naplaćemo 16,37 milijardi dinara, što je 29 odsto više u odnosu prethodnu godinu, i 28 odsto više u odnosu na 2019. godinu“, kazala je Arbutina.


https://www.danas.rs/ekonomija/broj-voz ... 21-godine/
 
A šta je neklošarska priča, kad svom dragom Vučku plaćaš tehnički skuplje nego u svim okolnim zemljama? Kad mu je benzin duplo skuplji nego u Turskoj i sl? Onda nisi klošar nego si fenserica. A i Zaječarako treba znati napraviti, pa ko ništa ne zna u životu bar da poštuje tuđi majstorski zanat. To etiketiranje podseća na Ustaše koje Srbe stalno ismevaju sa Traktorom, a ne bi znali ni šraf tog traktora naprave...
Ova druga vest verovatno znači da pošto je rast 30% da Drobnjak verovatno neće imati para pa će traži poskupljenje putarina. Ko veli ako ste već ovce koje ćute za cenu goriva i tehničkog, što i ovde da vas ne šišiamo. Fenserice aaaxaxaxa
 
"Danas će se znati da li će biti oboren rekord po broju vozila na auto-putevima od pre dve nedelje." https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1896295
Hoce li Drobnjak opet kuka kako nema dovoljno prihoda da poskupe putarine? Ili hoce li pojeftiniti usled rasta prometa i prihoda? Zasto u Vucicevoj Srbiji sve mora samo da poskupljuje, a ne i da pojeftinjuje?
 
Vrh