Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

dragan
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2922
Pohvalio: 610

Re: Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Postod dragan » Pet Nov 26, 2021 5:29 pm

"Užički koridor" je moje ime koje koristim još od prve strane, a nije državni naziv te deonice.

Granični prelaz je u B.Bašti, a Obilaznicu i tunel Kadinjača će koristiti i oni nizvodno na Drini.

Slika
Cheyenne
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 20, 2020 10:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 357
Pohvalio: 66

Postod Cheyenne » Pet Nov 26, 2021 5:35 pm

Od Mokre Gore do Bajine Bašte, i istočno ka Mačkatu je jako loš put. Nadam se da nisu digli ruke od sređivanja i da čekaju autoput.
prostorni planer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 11:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1041
Pohvalio: 320

Postod prostorni planer » Pet Nov 26, 2021 6:32 pm

Ne razumem zasto si na toj karti markirao put Bajina Basta Perucac? Da granicni prelaz je u Bajinoj basti na samom izlazu ka Peruccu. Nizvodno je na drugu stranu, Perucac je uzvodno od Bajine Baste...
Cheyene put Kaludjerske Bare-Bajina Basta je odlican, a Kremna Kaludjerske bare malo losiji.
dragan
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod dragan » Pet Nov 26, 2021 8:05 pm

Mislim da svi znaju da je Perućac pored jezera hidroelektrane, koje je i turistička destinacija i da gravitira (pored B.Bašte) većem gradu Užicu. Sa druge strane Užice, pa uskoro i Čačak, moći će da koriste budući "Užički koridor" da dodju na Drinu i jezero Perućac.
Zato je on na gornjoj karti na jednom kraju tog koridora, a petlja Zlakusa/Potpeć na drugom kraju.
vradovic
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2261
Pohvalio: 414

Postod vradovic » Pet Nov 26, 2021 10:36 pm

Iskreno slabo sam izgleda pazio izgleda na casu :) ili slabije poznajem taj region pa jednostavno ne mogu da shvatim.
Poslusao sam Draganov savet i prosao sam ispocetka prethodne strane i video ali mi nije jasna sledeca situacija.

Kada(i ako) se izgrade i autoput Pozega BiH i ovaj put do BB kako ce se stizati do Terazija u Uzicu ako neko dolazi iz pravca Cacka na primer?
Tj koje iskljucenje sa Autoputa ce najverovatnije koristiti i kuda bi se tacno islo. Izvinite sto pitam treci put ali jednostavno slabije pratim jer vi ocigledno dosta bolje poznajete taj deo.
prostorni planer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 11:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1041
Pohvalio: 320

Postod prostorni planer » Pet Nov 26, 2021 11:18 pm

Pa ili ces od Mackata ici skroz dole do Uzica pa se kroz centar popeti gore na Terazije, ili ces otici na obilaznicu prema Kadinjaci pa na ukrstanju sadasnjeg puta UE - BB, nekih 4 km od dubokog potoka okrenuti ka Uzicu i Terazijama. Mislim da ce biti mala razlika u kilometrazi. A mozda ces izaci i u Zlakusi ili gde je poslednja petlja pa kroz Sevojno i kuda sada ides.
dragan
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod dragan » Sub Nov 27, 2021 7:34 am

vradovic » Pet Nov 26, 2021 9:36 pm napisao:Kada (i ako) se izgrade i autoput Pozega BiH i ovaj put do BB kako ce se stizati do Terazija u Uzicu ako neko dolazi iz pravca Cacka na primer?
Iz pravca Čačka na budućem autoputu biće petlja "Zlakusa/Potpeć" na sadašnjem putu, pa će tu da skreću svi koji idu za Užice i B.Baštu.
Iz pravca BiH i CG biće petlja "Mačkat" na Zlatiborskom putu gde će da se skreće za Užice, B.Baštu i Podrinje preko petlje "Surduk" na Obilaznici i dalje preko mosta i kroz tunel "Kadinjača".
Znači da se budući autoput do Mačkata i obilaznica oko Užica nigde neukrštaju, već su njihove petlje na već postojećim putevima. Evo ovde imaš i jedan kratak video, pa možda ti bude jesnija Obilaznica.
https://www.rts.rs/page/stories/ci/stor ... njaca.html

Slika

Povratak na “Regionalni razvoj”