Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Kazna za pušenje na radnom mestu, posle otkaz. Ima dovoljno radnika koji bi hteli da rade u državnoj firmi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555819#p555819:1f1gl6nn je napisao(la):
arapski investitor » 30 Јул 2018, 15:28[/url]":1f1gl6nn]ne znam kome smeta da se zapali cigareta dole, naravno pod uslovom da se opusak ne baci na zemlju. ne postoji nijedan razlog protiv osim antipusackog terora koji je sada u modi, a cinjenica da teraju dizelke kroz stanicu obesmisljava bilo koji drugi argument.

to sto je covek zapalio na radnom mestu je druga stvar, govorim o generalnoj zabrani pusenja na peronima u prokopu

Доста је било пушачког терора.
 
И превише. Ко хоће да се дрогира, нека то ради у своја четири зида.
 
A mogli su aparat ko svugde u svetu,ovako ipak neko mora da prima platu da tu drezdi.Skuplja verzija koja se jos i dimi!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555792#p555792:s086j0ju je napisao(la):
Ris » Пон Јул 30, 2018 12:56 pm[/url]":s086j0ju]:roll:
38036829_1987413287948010_8952588986090520576_o.jpg
Мени ово више личи на штанд СНС. Чекај, можда то и јесте.
 
Da li je neko prosledio fotografiju nadleznima i zahtevao kaznu? Ako niste vi, ja cu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555819#p555819:1wns1e9o je napisao(la):
arapski investitor » 30 Jul 2018 02:28 pm[/url]":1wns1e9o]ne znam kome smeta da se zapali cigareta dole, naravno pod uslovom da se opusak ne baci na zemlju. ne postoji nijedan razlog protiv osim antipusackog terora koji je sada u modi, a cinjenica da teraju dizelke kroz stanicu obesmisljava bilo koji drugi argument.

to sto je covek zapalio na radnom mestu je druga stvar, govorim o generalnoj zabrani pusenja na peronima u prokopu

druze, ja sam strastveni pusac, izgorim kad ne zapalim neko vreme... al kakav bre crni teror nepusaca, kakav antipusacki lobi? jel antipusacki lobi zabranjuje kasirkama da puse, ili vozacima autobusa?

@astro
ne pusi, samo vuce da se ne ugasi
 
ma mislim generalno na tendenciju koja se kod nas jos nije odomacila, kao sto u kanadi ne smes da pusis u sopstvenom stanu, u pragu mozes da platis kaznu ako pusis na ulici (!?) itd. meni je sa druge strane neshvatljivo (ovo sam cuo iz prica, previse sam mladjan) da je bilo normalno zapaliti cigaretu u medjugradskim autobusima.

sve sto sam zeleo da kazem je treba imati meru, gde se dozvoljava pusenje gde ne, a peroni prokopa su mesto na kome to nikome ne smeta (svakako ne vise nego dizelka). to je sve :)
 
Pa pušili su lekari u bolnicama, a u svim busevima i vozovima su postojale piksle (ne za papiriće i žvake).

Pogledajte neke starije filmove, pušilo se svuda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556057#p556057:3h4c4y9m je napisao(la):
arapski investitor » 31 Јул 2018, 14:18[/url]":3h4c4y9m]

sve sto sam zeleo da kazem je treba imati meru, gde se dozvoljava pusenje gde ne, a peroni prokopa su mesto na kome to nikome ne smeta (svakako ne vise nego dizelka). to je sve :)

Право непушача да се не трују у свако време и на сваком месту треба да буде изнад права пушача да их трују. Ту нема места за компромис. Свако друго решење је подвала у чијој је основи некакав трули компромис са овим или оним лобијем који је у вези са дуванском индустријом или некаква куповина социјалног мира. Перони Прокопа су јавно место и мислим да су ту ствари прилично јасне.
 
Из закона:

5) zatvoren prostor je prostor napravljen od bilo kakvog materijala koji ima krov ili tavanicu koja je nepokretna ili pokretna, vrata, prozore i prolaze koji su u potpunosti zatvoreni bilo stalno ili privremeno ili prostor kod koga se manje od polovine površine spoljnih zidova tog prostora sastoji od otvora u koje se ne računaju otvori za prozore i vrata;

7) javni prostor je svaki zatvoreni prostor dostupan građanima, odnosno namenjen zajedničkoj upotrebi, bez obzira na vlasništvo nad tim prostorom kao što je: prostor u kome se obavlja delatnost državne uprave ili lokalne samouprave, zdravstvena zaštita, vaspitanje i obrazovanje, društvena briga o deci, socijalna zaštita, kultura, sport i rekreacija, ugostiteljstvo i turizam (restorani, kafići, klubovi, diskoteke i dr.), mediji, prostor u kome se obavlja snimanje i javno emitovanje, kao i svaki prostor za sastanke i javna okupljanja građana, objekti u kojima se obavlja trgovinsko-uslužna delatnost, kladionice, kockarnice, igračnice i druge prostorije u kojima se obavlja delatnost igara na sreću, kao i svaki povezani i drugi pripadajući zatvoreni prostor, kao što su hodnici, liftovi, stepeništa, predvorja, zajedničke prostorije, toaleti, čekaonice, kantine, pomoćni objekti, magacini, garaže, službena vozila za prevoz ljudi ili robe i dr.;

8.) javni prevoz (u daljem tekstu: prevozno sredstvo) jeste svako prevozno sredstvo kojim se obavlja drumski, železnički, vazduhoplovni i rečni prevoz putnika, uključujući i taksi prevoz, kao i podzemni, odnosno metro prevoz, bez obzira na to da li se vozilo javnog prevoza koristi s naknadom ili bez naknade;
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556065#p556065:31v36s8z je napisao(la):
astrodule » 31 Jul 2018 01:50 pm[/url]":31v36s8z]Da li postoji znak da je pušenje zabranjeno?

Ne znam da li se ova stanica može voditi kao zatvoren prostor.

Istina i ja sam se uvek pitao da li Prokop spada u podzemne ili nadzemne stanice.
Ovako na slikama skroz deluje kao podzemna dakle kao zatvoreni prostor.
 
Ja ne vidim razliku između stanice Prokop i podzemnog prolaza na Terazijama osim u veličini i funkciji i još nekim stvarima koje ne ulaze u definiciju zatvorenog prostora.

Upravo zato (plus što dizel lokomotive prolaze), ako nema znaka zabrane pušenja - pušenje bih dozvolio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556066#p556066:3lkta63u je napisao(la):
Astrotrain » 31 Jul 2018 02:09 pm[/url]":3lkta63u]Из закона:

5) zatvoren prostor je prostor napravljen od bilo kakvog materijala koji ima krov ili tavanicu koja je nepokretna ili pokretna, vrata, prozore i prolaze koji su u potpunosti zatvoreni bilo stalno ili privremeno ili prostor kod koga se manje od polovine površine spoljnih zidova tog prostora sastoji od otvora u koje se ne računaju otvori za prozore i vrata;

Prokop ima krov, ali zapravo nema zidove, takodje ih ima samo u onom delu ka soliterima, sto cini samo jednu stranu.
Ne postoje vrata na ostalim stranama stanice vec je sve to otvoreno.
Opet mislim da je diskutabilno jer kad se bude izgradila i fasada ka autoputu, onda ce Prokop imati 2 zatvorene strane plus stanicnu zgradu na ploci i garaze, tako da bi u tom trenutku trebao da postane i zatvoren prostor, i podzemna stanica jer je vec polu ukopan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555819#p555819:2ohrr72l je napisao(la):
arapski investitor » Pon Jul 30, 2018 3:28 pm[/url]":2ohrr72l]ne znam kome smeta da se zapali cigareta dole, naravno pod uslovom da se opusak ne baci na zemlju. ne postoji nijedan razlog protiv osim antipusackog terora koji je sada u modi, a cinjenica da teraju dizelke kroz stanicu obesmisljava bilo koji drugi argument.

to sto je covek zapalio na radnom mestu je druga stvar, govorim o generalnoj zabrani pusenja na peronima u prokopu
Antipušački teror u modi? Znači zato ja svaki put popizdim na kasi kada neko zatraži cigare , zato što u 99% slučajeva mora da se obiđe čitav market da bi se iskopala ta jedna paklica koja je preostala ili da se konstatuje kako nema više rezervi željenih cigara , te se onda uzimaju bilo koje druge , što je moglo odmah da se uradi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555815#p555815:2ohrr72l je napisao(la):
spatiotecte » Pon Jul 30, 2018 3:17 pm[/url]":2ohrr72l]svako bi se smorio na takvom radnom mestu.
To svakako nije razlog da se zapali cigara. Ako može onaj u kancelariji da poštuje pravila , onda može i radnik na ifo pultu železničke stanice.

arapski investitor":2ohrr72l je napisao(la):
sve sto sam zeleo da kazem je treba imati meru, gde se dozvoljava pusenje gde ne, a peroni prokopa su mesto na kome to nikome ne smeta (svakako ne vise nego dizelka). to je sve :)
Meni smeta podjednako i jedno i drugo. Možda ću zbog ovoga biti okarakterisan kao "terorista" , ali čak i na otvorenom , gde se vidi nebo , dešava se da prvo osetim da neko puši , pa onda gledam gde je kako bih mogao da se sklonim , pogotovu ako čekam prevoz.

astrodule":2ohrr72l je napisao(la):
Da li postoji znak da je pušenje zabranjeno?

Ne znam da li se ova stanica može voditi kao zatvoren prostor.

Postoji. Kada budem išao na voz , slikaću.

vucko":2ohrr72l je napisao(la):
Kazna za pušenje na radnom mestu, posle otkaz. Ima dovoljno radnika koji bi hteli da rade u državnoj firmi.

razgradjevinar":2ohrr72l je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555819#p555819:2ohrr72l je napisao(la):
arapski investitor » 30 Jul 2018 02:28 pm[/url]":2ohrr72l]ne znam kome smeta da se zapali cigareta dole, naravno pod uslovom da se opusak ne baci na zemlju. ne postoji nijedan razlog protiv osim antipusackog terora koji je sada u modi, a cinjenica da teraju dizelke kroz stanicu obesmisljava bilo koji drugi argument.

to sto je covek zapalio na radnom mestu je druga stvar, govorim o generalnoj zabrani pusenja na peronima u prokopu

druze, ja sam strastveni pusac, izgorim kad ne zapalim neko vreme... al kakav bre crni teror nepusaca, kakav antipusacki lobi? jel antipusacki lobi zabranjuje kasirkama da puse, ili vozacima autobusa?
:kk:

razgradjevinar":2ohrr72l je napisao(la):
astrodule":2ohrr72l je napisao(la):
Ljudi, jeste li sigurni da čovek puši?
ne pusi, samo vuce da se ne ugasi
:lool:
 
Nije nikakav render u pitanju , već fotografija sa lica mesta.
 
Ето онда дилема око забране решена.
 
Vozim se danas onim nesretnim busom 40 do Bolnice kad neka baka pita za Prokop, pokažem joj gde da siđe. Prva reakcija gleda oko sebe jer ne zna kuda da ide ka Prokopu. Jedva sam joj objasnio gestikulacijom iz busa da se sputi onom rampom koja je iza stanice a ispod Topčiderskog parka. Tuga da nema putokaz da pokaže pešacima kako da stiđu do glavne železničke stanice.
 
Научиће баба, млада је.. :laugh:

Код нас знакови ионако служе да се покрије шупа. :grand:
 
Ne bi smetalo ni da se ima veza sa gradskim prevozom , ali da to bude funkcionalno u svakom pogledu.
 
Vrh