Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Komsije, nadam se da ce neko da mi pomogne. Za povracaj PDVa je potrebna i potvrda iz banke kao dokaz da je cena stana u potpunosti isplacena prodavcu. Ja sam zbog kredita menjao banku, pa sam kaparu platio preko jedne, ostatak preko druge. Posto sam uzeo i pozajmicu od GDSa, Iz koje banke uzimam potvrdu za iznos pozajmice GDSa? Oni su to, koliko razumem, sami sebi uplatili, ali kako da znam od koje banke da trazim potvrdu za to? Hvala unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675112#p675112:3lykp71o je napisao(la):
KlauKalash » Sre Okt 30, 2019 11:40 am[/url]":3lykp71o]Komsije, nadam se da ce neko da mi pomogne. Za povracaj PDVa je potrebna i potvrda iz banke kao dokaz da je cena stana u potpunosti isplacena prodavcu. Ja sam zbog kredita menjao banku, pa sam kaparu platio preko jedne, ostatak preko druge. Posto sam uzeo i pozajmicu od GDSa, Iz koje banke uzimam potvrdu za iznos pozajmice GDSa? Oni su to, koliko razumem, sami sebi uplatili, ali kako da znam od koje banke da trazim potvrdu za to? Hvala unapred.

Pozdrav komsija,

Pozajmicu ste realizovali preko namenskog racuna u komercijalnoj banci, tako da treba da odete u Komercijalnu banku i na salteru trazite potvrdu o isplacenim sredstvima sa vaseg namenskog racuna na racun GDS-a. :)
Takodje, potrebno je da uzmete istu takvu potvrdu za kaparu koju ste isplatili iz vase prethodne banke, i jos jednu za ostatak koji ste platili preko sadasnje banke.
Dakle, koliko ste ukupno uplata imali, toliko i potvrda treba da imate. I isto toliko faktura ce vam GDS izdati, za svaku vasu uplatu.
 
Pozdrav komsije,
Da li neko zna kakav je proces da vratim pdv pozajmicu pre nego sto mi drzava uplati novac na namenski racun?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675157#p675157:27qz7sx1 je napisao(la):
dejan81 » Sre Okt 30, 2019 12:33 pm[/url]":27qz7sx1]Pozdrav komsije,
Da li neko zna kakav je proces da vratim pdv pozajmicu pre nego sto mi drzava uplati novac na namenski racun?

Pa pozovite Lidiju Odabasic. Ona ce Vam dati instrukcije ako postoji ta opcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675157#p675157:2w09ax84 je napisao(la):
dejan81 » Sre Okt 30, 2019 1:33 pm[/url]":2w09ax84]Pozdrav komsije,
Da li neko zna kakav je proces da vratim pdv pozajmicu pre nego sto mi drzava uplati novac na namenski racun?

Nisam siguran da je to moguce...jer sa namenskog racuna ce automatski otici na racun GDS-a, necete moci da upravljate tim novcem...i ja se sad nerviram, treba im mnogo da vrate PDV a to mi je uslov za useljenje, i sad kad je konacno krenulo useljenje moram da cekam da prvo obrade zahtev pa da uplate.
 
Nisu nam dali nikakve kontakte za kopiranje tag uredjaja. Cini mi se da je neko iz C,D i E izbacivao neki kontakt. Takodje i ona jedna kartica za ulaz ako ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada popunjavate RFN za povraćaj PDV, da li se iznosi upisuju u EUR ili RSD? Ako je RSD, koji je kurs ako su isplate u različitim datumima, po različitim kursevima?
 
Pošto sam saznao da mi je stan veći za 0,8 m2, ali još nisam zvanično obavešten o tome, pa ću morati da doplatim zanima me da li su vama iz G1 i G2 dali na uvid neki zapisnik ili bilo kakav dokument koji potvrđuje kvadraturu, ili samo anex ugovora... ? Da li je obavezno da se potpiše anex pre uplate i primopredaje, da li su tražili overu kod notara...? Uopšte kakva je bila procedura oko toga?
 
Iscitajte temu unazad, aneks vise nije potreban za uknjizbu. Veca kvadratura mora da se plati. Samim tim aneks je izvlacenje novca za notare.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dobili smo po zahtevu nacrt odnosno specifikaciju stana sa izmerenim merama. Tu se vidi i ko je radio od geodeta merenje. Poslace ti na mail tacan iznos za uplatu i nacin na koji se placa. Aneks iako oni i dalje pominju nije potreban.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675670#p675670:22ujxxli je napisao(la):
klisko » Čet Okt 31, 2019 7:37 pm[/url]":22ujxxli]Kada popunjavate RFN za povraćaj PDV, da li se iznosi upisuju u EUR ili RSD? Ako je RSD, koji je kurs ako su isplate u različitim datumima, po različitim kursevima?
Upisuju se iznosi u rsd, iznos koji je na potvrdi banke i GDS-a. A kurs za popunjavanje za povraćaj ne igra ulogu, kada je uplaćivano primenjivao se srednji kurs NBS na dan uplate.
 
Milane ne brini iščitao sam celu temu sve od prve stranice, ali jedno je što ovde piše a drugo je praksa. Nisi mi ogdovorio ni na jedno pitanje, znamo svi da je izvlačenje novca, tako da bolje pročitaj pitanje i ako nemaš šta da kažeš ne moraš bzvz da šalješ poruke. Meni treba odgovor / iskustvo nekog iz G1 ili G2 ko je nedavno vršio doplatu. Juče sam bio u centrali gds-a i jedna gospođa na moje pitanje na osnovu čega ću da platim tih 0,8m2 mi bukvalno rekla da ću dobiti anex ugovora po kojem ću platiti, pitao sam za specifikaciju, ali verovatno nije upućena pa je rekla da kada me obaveste pitam njene kolege u izložbenom salonu.
Sceko hvala na odgovoru, ako se dobije specifikacija i ne mora da se anex overava onda super
Pozdrav
 
Mihajlons":199mcie6 je napisao(la):
Milane ne brini iščitao sam celu temu sve od prve stranice, ali jedno je što ovde piše a drugo je praksa. Nisi mi ogdovorio ni na jedno pitanje, znamo svi da je izvlačenje novca, tako da bolje pročitaj pitanje i ako nemaš šta da kažeš ne moraš bzvz da šalješ poruke. Meni treba odgovor / iskustvo nekog iz G1 ili G2 ko je nedavno vršio doplatu. Juče sam bio u centrali gds-a i jedna gospođa na moje pitanje na osnovu čega ću da platim tih 0,8m2 mi bukvalno rekla da ću dobiti anex ugovora po kojem ću platiti, pitao sam za specifikaciju, ali verovatno nije upućena pa je rekla da kada me obaveste pitam njene kolege u izložbenom salonu.
Sceko hvala na odgovoru, ako se dobije specifikacija i ne mora da se anex overava onda super
Pozdrav
Mozes slobodno da posaljes mail Lidiji Odoboasic i ona ce ti poslati specifikaciju. Ja sam juce uplatio razliku i trazio specifickaciju, jutros mi je stigla na mail
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675690#p675690:3ge37a8h je napisao(la):
Mihajlons » Čet Okt 31, 2019 8:39 pm[/url]":3ge37a8h]Pošto sam saznao da mi je stan veći za 0,8 m2, ali još nisam zvanično obavešten o tome, pa ću morati da doplatim zanima me da li su vama iz G1 i G2 dali na uvid neki zapisnik ili bilo kakav dokument koji potvrđuje kvadraturu, ili samo anex ugovora... ? Da li je obavezno da se potpiše anex pre uplate i primopredaje, da li su tražili overu kod notara...? Uopšte kakva je bila procedura oko toga?
pa oni nisu normalni, kako mogu za skoro ceo 1m2 da promase, to uopste nije malo...strasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675867#p675867:3epa8qcg je napisao(la):
stanke88 » Pet Nov 01, 2019 10:23 am[/url]":3epa8qcg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675690#p675690:3epa8qcg je napisao(la):
Mihajlons » Čet Okt 31, 2019 8:39 pm[/url]":3epa8qcg]Pošto sam saznao da mi je stan veći za 0,8 m2, ali još nisam zvanično obavešten o tome, pa ću morati da doplatim zanima me da li su vama iz G1 i G2 dali na uvid neki zapisnik ili bilo kakav dokument koji potvrđuje kvadraturu, ili samo anex ugovora... ? Da li je obavezno da se potpiše anex pre uplate i primopredaje, da li su tražili overu kod notara...? Uopšte kakva je bila procedura oko toga?
pa oni nisu normalni, kako mogu za skoro ceo 1m2 da promase, to uopste nije malo...strasno.
Nisu ništa promašili, već su u startu naplatili 3% manje od projektovane površine bez finalne obrade zidova.
 
Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.
Takodje, zna li neko kako napreduje prodaja u G? Na sajtu ni jedan tip stanova nije rasprodat, cak ni jednosobni u potkrovlju, kojih je najmanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676505#p676505:35wodnxo je napisao(la):
KlauKalash » Ned Nov 03, 2019 9:30 am[/url]":35wodnxo]Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.
Takodje, zna li neko kako napreduje prodaja u G? Na sajtu ni jedan tip stanova nije rasprodat, cak ni jednosobni u potkrovlju, kojih je najmanje.
Ja ih pitala na primopredaji, rekose da je prodato sve osim prizemlja i potkrovlja. Ne znam zasto ne azuriraju sajt. Jedino ako je od svake strukture ostao bar po jedan stan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354:nkgoarzd je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":nkgoarzd]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
@Fisico dokle se stiglo sa tvojim kreditom u RFB? Meni su prvo pricali da nesto nije u redu sa rešenjem iz katastra, posle toga pričaju kako se čeka ovo, pa se čeka ono, a poslednje je da risk proverava nešto. To traje već oko 3 nedelje, a blizi mi se istek 120 dana. Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav
 
Pustili su mi kredit. Sve banke su u jednom trenutku obustavile isplatu kredita iz nekog razloga. Nisam uspeo da saznam zasto. Nakon 3--4 dana, sve je kao ok. Otprilike ista prica kao i kod tebe (katastar pa risk), samo sto je trajalo mnogo krace.
@kralj ibi
 
Ja sam gledao stan u G bloku pa.sam se raspitivao za kredite (na kraju odustao, jer mi treba 1.5 ili 2 sobni, a takve nisu imali). Vazno, Erste.nece realizovati ni jedan novi kredit pre nove godine, od 1. Novembra bi trebalo da su poskupeli krediti, a navodno i druge banke poskupljuju kredite od Nove godine.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ako bi bio neko ljubazan da mi odgovori na sledece pitanjce. Elem, kako je regulisana topla voda u kuhinjama koja se ne oslanjaju na kupatila? Da li se posebno ugradjuju bojleri u kuhinjskim elementima? Hvala na odgovoru.
 
hinicka":3iau5ggr je napisao(la):
Ako bi bio neko ljubazan da mi odgovori na sledece pitanjce. Elem, kako je regulisana topla voda u kuhinjama koja se ne oslanjaju na kupatila? Da li se posebno ugradjuju bojleri u kuhinjskim elementima? Hvala na odgovoru.
Bojler u kuhinji je obavezan koliko ja znam za sve stanove. Nama se jedno kupatilo islanja na kuhinji i opet moramo da kupimo taj mali bojler.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676696#p676696:15p62n8e je napisao(la):
Joe23 » Ned Nov 03, 2019 8:30 pm[/url]":15p62n8e]Ja sam gledao stan u G bloku pa.sam se raspitivao za kredite (na kraju odustao, jer mi treba 1.5 ili 2 sobni, a takve nisu imali). Vazno, Erste.nece realizovati ni jedan novi kredit pre nove godine, od 1. Novembra bi trebalo da su poskupeli krediti, a navodno i druge banke poskupljuju kredite od Nove godine.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Odakle ti to da poskupljuju krediti i zasto, zna li se razlog?

Pozz
 
Da li je neko vracao katastru Zemun hipoteku na ispravku i ako jeste koliko je cekao na istu? Ja evo cekam 20 dana bez ikakvog pomaka.
 
Vrh