Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Da li ce i stanari 3. faze potpisivati ugovor sa novom firmom za održavanje? Jedino logično je da sve faze odnosno zgrade imaju ugovor sa jednom istom firmom koja održava/obezbeđuje kompleks.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705560#p705560:ryoxumte je napisao(la):
Plazmica » Sre Feb 05, 2020 11:40 pm[/url]":ryoxumte]:violina: Vidim da nemamo odrzavanje a ni obezbedjenje al nam pri kraju bitan tamo neki upravnikcic kog su 2 zgrade smenile ili je sam pobegao glavom bez obzira koliko sam razumela .....e moji VI ....kad ste kupovali stan u elitnom naselju to nije znacilo da tu i pripadate....
Pa zašto ne pobegne iz svih zgrada nego se tako grčevito drži? Jel to znači da je ocenio da u tim zgradama živi elita koje mu je dorasla?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705559#p705559:1dyeabja je napisao(la):
frode » Sre Feb 05, 2020 11:38 pm[/url]":1dyeabja]Korisnik Dzingis ako slučajno poznaje nekog u ExIng-u da mu prenese da im prostor za pse pliva u vodi... Nešto drenaža štuca... Preneli bismo i mi, nego nikako da odrede kontakt osobu za reklamaciju. Mada, malo je jedna osoba, nek delegiraju odmah dve...
3d122f29de787ad66a48b12116a9f661.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Neka stručnjaci propuste vodu u garažu gde su planirane kanalice koje će prikupljati vodu koja se sliva iz dvorišta i odvoditi je u kanalizaciju koju nemamo.
 
Nema potrebe tamo da ulazi, voda će da prodre na ovim rupama za stubove kad probiju hidro izolaciju kad ih budu ankerisali...
20c1897ff5a910ba1f51cea9d810a03f.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Plazmica":otextkb9 je napisao(la):
:violina: Vidim da nemamo odrzavanje a ni obezbedjenje al nam pri kraju bitan tamo neki upravnikcic kog su 2 zgrade smenile ili je sam pobegao glavom bez obzira koliko sam razumela .....e moji VI ....kad ste kupovali stan u elitnom naselju to nije znacilo da tu i pripadate....
Uh e sad mi je mnogo lakse jer si me svrstala u elitu posto iz moje zgrade JOS nije pobegao. E sad mogu mirno da spavam

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vukasin":3n5468qs je napisao(la):
Da li ce i stanari 3. faze potpisivati ugovor sa novom firmom za održavanje? Jedino logično je da sve faze odnosno zgrade imaju ugovor sa jednom istom firmom koja održava/obezbeđuje kompleks.
Sve zgrade ce imati ugovor sa samo jednom firmom za odrzavanje/obezbedjenje

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Osnovno je da se stane u red. Molim prvo ovo curenje da se reši, red je posle godinu i po dana. Slika od juče.
c350c6171c074f8bf1b6bdf398674d91.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Mali podsetnik (za neupucene i one koji su izgleda zaboravili).

Investitor je pre nesto vise od 3 meseca odlucio da vise ne subvencionise odrzavanje u kompleksu iako je prilikom prodaje bilo svima komunicirano da ce subvencionisanje trajati do kraja izgradnje celog kompleksa (sto ima smisla, zbog same cinjenice da nam deo dvorista zauzima gradiliste a i cinjenice da mu je u interesu da kompleks funkcionise kao kondominijum, bar dok ga tako reklamira prilikom prodaje). Za ovo imamo i pisani trag, doduse ne kao deo KP ugovora ali ih ova cinjenica apsolutno ne interesuje. Za razliku od VK, odrzavanje Central Gardena je bio uredno subvencionisano do kraja izgradnje tog kompleksa. Ipak je to krug dvojke

U skladu sa ovim, facility firma je (legitimno) raskinula ugovor iz razloga sto uz postojecu cenu odrzavanja koju stanari placaju nemaju poslovni interes.

Tender koji je vodjen (tako kako je vodjen) tokom prethodnih meseci od strane PU doneo je par ponuda firmi za odrzavanje koje nisu bile povoljne (da ne pominjem da je bilo firmi koje nisu zelele da daju ponudu konkretno jer se radi o VK!?).
Bez obzira na sve, ideja je bila da se prednost da prvenstveno postojecoj firmi za odrzavanje uz prethodnu reviziju Ugovora o odrzavanju koja bi preciznije definisala njihove obaveze jer je postojalo odredjeno nezadovoljstvo u pogledu toga kako su neke obaveze izvrsavane u proteklom periodu. Na zalost, nista od predloga nije prihvaceno. O nivou profesionalnosti koji je pokazan tokom tih razgovora ne bih ovom prilikom. Pored svega, sve ovo je oduzelo i dosta vremena.

Nakon angazovanja grupe stanara, uspeli smo da prikupimo dodatne ponude i trenutno se radi na prikupljanu glasova vecine neophodnih za izbor facility firme koja ce ubuduce raditi na odrzavanju kompleksa, nadam se uz postovanje obima posla obuhvacenog datom ponudom. Ima nas mnogo u VK, sa mnogo razlicitih misljenja sa jedne strane i nezainteresovanih sa druge i potrebno je neko vreme da se kompletan proces privede kraju.

Situacija nije sjajna ali kriviti iskljucivo komsije/stanare za nju zaista nije u redu jer je ona dosta slozena, imajuci u vidu sve aktuelne okolnosti. Preguracemo, moramo.

Uzdravlje!
 
Slike koje se prikazuju (padel teren) pokazuju da radovi nisu završeni. Zaštitnih ograda nema. Znači nije završen ovaj deo kompleksa i ne može se bezbedno koristiti. A to znači da cenjeni investitor (a time i firma koju je angažovao za održavanje) nije ispoštovao dogovor da će učestvovati u održavanju kompleksa do završetka radova. Tako je doveo stanare u zabludu a i sada nastali problem neodržavanja kompleksa - nazvanog oaza mira.
A tek kad bi se govorilo i o mnogim nekvalitetno odrađenim radovima. Poslednji se vidi na gore postavljenim slikama, vodopad sa plafona u garaži.
Gde je cenjeni investitor da sve to reši.U Izraelu? Neka se oglasi i stanarima omogući normalno korišćenje svojih stanova i toliko hvaljenog života u kondominijumu. Sve su to debelo platili novcem, a sada ni krivi ni dužni plaćaju i svojim ugroženim dostojanstvom i zdravljem.
 
Posto nas investitor smatra za ovce i nista drugo nije preostalo, a znam da prati ovaj forum, samo da zna da ga posto je uradjeno nezavisno vestacenje ocekuje nekoliko tuzbi... pa nek naprave sebi spisak sta ce sve tu biti na dnevnom redu, prilicno je raznovrsno i dugacko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705564#p705564:1v83z574 je napisao(la):
Vukasin » Sre Feb 05, 2020 11:45 pm[/url]":1v83z574]Da li ce i stanari 3. faze potpisivati ugovor sa novom firmom za održavanje? Jedino logično je da sve faze odnosno zgrade imaju ugovor sa jednom istom firmom koja održava/obezbeđuje kompleks.
Stanari treće faze već imaju potpisan ugovor sa Facility factory-jem, samo ne znam koliko su svesni toga....
 
neko_tamo":b4xw25kk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705564#p705564 je napisao(la):
Vukasin » Sre Feb 05, 2020 11:45 pm[/url]":b4xw25kk]Da li ce i stanari 3. faze potpisivati ugovor sa novom firmom za održavanje? Jedino logično je da sve faze odnosno zgrade imaju ugovor sa jednom istom firmom koja održava/obezbeđuje kompleks.
Stanari treće faze već imaju potpisan ugovor sa Facility factory-jem, samo ne znam koliko su svesni toga....
Ovo zakonski ne bi trebalo da je moguce jer stambene zajednice u 2 od 3 ulaza faze 3 jos uvek nisu formirane. Ovo se lako moze proveriti online.
Pored toga, zgrada faze 3 u Otokara Kersovanija jos uvek nije zavrsena.

Jedan od preduslova za potpis Ugovora o odrzavanju je registrovana stambena zajednica.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705908#p705908:2fwd2bje je napisao(la):
vrlorad » Čet Feb 06, 2020 10:43 pm[/url]":2fwd2bje]
Jedan od preduslova za potpis Ugovora o odrzavanju je registrovana stambena zajednica.

Ovo su lako sredili u prve dve faze. U moru papira, dvoje prvih kupaca u zgradi potpisu i sta god treba za osnivanje stambene zajednice, a da toga nisu ni svesni. Treci potpis je potpis predstavnika investitora. Od tog trenutka nadalje sve im je omoguceno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705700#p705700:2axkzqc9 je napisao(la):
hogar1 » Čet Feb 06, 2020 1:01 pm[/url]":2axkzqc9]Posto nas investitor smatra za ovce i nista drugo nije preostalo, a znam da prati ovaj forum, samo da zna da ga posto je uradjeno nezavisno vestacenje ocekuje nekoliko tuzbi... pa nek naprave sebi spisak sta ce sve tu biti na dnevnom redu, prilicno je raznovrsno i dugacko.
Nažalost jedini jezik koji razumeju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705887#p705887:3vqvrc7s je napisao(la):
neko_tamo » Čet Feb 06, 2020 10:52 pm[/url]":3vqvrc7s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705564#p705564:3vqvrc7s je napisao(la):
Vukasin » Sre Feb 05, 2020 11:45 pm[/url]":3vqvrc7s]Da li ce i stanari 3. faze potpisivati ugovor sa novom firmom za održavanje? Jedino logično je da sve faze odnosno zgrade imaju ugovor sa jednom istom firmom koja održava/obezbeđuje kompleks.
Stanari treće faze već imaju potpisan ugovor sa Facility factory-jem, samo ne znam koliko su svesni toga....
file.php
A tek kada se osveste ko im je upravnik...
Inače prozvanog gospodina nigde nema...čeka rasplet u zimskom odmaralištu
 
Da li negde postoji projekat za fazu 3?
 
Treća faza je gotova. Interesantno bi bilo da se sazna kako će izgledati 4.,5., i 6.faza. Koja je svrha zatvorenog parka kad će površina zajedničkog dvorišta biti mala u odnosu na broj stanova na toj parceli. A planiraju se i dva obdaništa, a i oni će verovatno koristiti dvorište.
Do sad poznatom biće 3 solitera. Ko će im dati dozvole za 3x17spratova ,urbanističke promasaje, jer nema infrastrukturnih uslova za to(kanalizacija, saobraćaj, uticaj na životnu sredinu...)
A i sad kad ni pola kompleksa nije gotovo već postoje razni problemi, pa i sad aktuelno održavanje.
Na vreme treba razmišljati o svemu. Mi i naša deca ćemo živeti ovde a strani investitor ne.
Moramo se izboriti za dostojan život.
 
Na forumu na strani 66 su prikazana 3 solitera, a te iste fotografije su bile i u prodajnom salonu. Kad je to izmenjeno? I da li ima dokaza za to?
 
Žalosno kako klizi nizbrdo naš lepi kompleks Voždovih kapija. Zašto smo uvek samo destruktivni. Jutros ljudi mile kroz dvorište, sve zasleđeno, nema ko da baci so. Ko će preuzeti odgovornost ako neko polomi kuk. Dok je bio FF sve je funkcionisalo. Šta se ovim dobilo što smo ostali bez čišćenja, održavanja, kontrole. Da smo to hteli ne bismo ni kupovali stanove u kondominijumu.
 
Sve ovo što se dešava je mnogo ispod naših očekivanja i naravno da niko nije kupio stan da bi imao probleme.
Ljudi su pošteno platili svoje stanove, onoliko koliko je investitor tražio i sa punim pravom očekuju da mirno žive u svojim novim domovima i da ne budu izloženi stresu.
Održavanje i čišćenje može i mora da se reši. I sigurno će stanari to rešiti u najkraćem mogućem roku.
A šta ćemo sa ostalim problemima koji se stalno spominju (kanalizacija, plafoni, kontejneri, voda u garažama...) Da li su i za to odgovorni stanari? Zna se na kome je da to reši!
 
Dobar dan,kupio sam stan u VK u fazi 3,bili smo sa majstorima da uzimamo mere i prvi put smo usli u stan i odmah smo nasli dve velike zamerke,plocice u kupatilu su jako lose uradjene,neravne su i odmah smo se zalili tako da videcemo kako ce se to resiti,druga zamerka je vezana za parket,naime na parketu ima jako dosta crnih cvorova pa me zanima dal ima neko ko je takodje kupio stan u 3 fazi i kako je kod njih to izgledalo i uopsteno da li postoji neka norma za kolicinu tih cvorova po metru kvadratnom ili kako se to vec meri,ukoliko neko ima iskustva bio bih zahvalan za povratnu informaciju

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706027#p706027:no789gif je napisao(la):
stuparn » Pet Feb 07, 2020 1:58 pm[/url]":no789gif]Žalosno kako klizi nizbrdo naš lepi kompleks Voždovih kapija. Zašto smo uvek samo destruktivni. Jutros ljudi mile kroz dvorište, sve zasleđeno, nema ko da baci so. Ko će preuzeti odgovornost ako neko polomi kuk. Dok je bio FF sve je funkcionisalo. Šta se ovim dobilo što smo ostali bez čišćenja, održavanja, kontrole. Da smo to hteli ne bismo ni kupovali stanove u kondominijumu.
Baš šteta što nema nikog da baci so pa da upropasti ono malo štampanog betona što nije popucalo posle nešto više od godinu dana našeg milenja.
 
stuparn":53xoogew je napisao(la):
Žalosno kako klizi nizbrdo naš lepi kompleks Voždovih kapija. Zašto smo uvek samo destruktivni. Jutros ljudi mile kroz dvorište, sve zasleđeno, nema ko da baci so. Ko će preuzeti odgovornost ako neko polomi kuk. Dok je bio FF sve je funkcionisalo. Šta se ovim dobilo što smo ostali bez čišćenja, održavanja, kontrole. Da smo to hteli ne bismo ni kupovali stanove u kondominijumu.
Komšinice, je l vam nije palo na pamet da je zaleđeno zato što FF i ExIng nisu dobro (u)radili svoj posao pa voda iz zalivnih sistema i u sred zime curi na stazu? I što je još bizarnije voda se oceđuje i sa dečjeg igrališta, i kad nema kiše...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ma nema veze što curka, to je "samo" zajednička voda koja je podjednako "zanemarljiva" stavka na računu Infostan-a kao i zajednička struja.
Šteta što nam FF nije tu da nam dostave neki od njihovih ekspertskih dopisa u kojima nam kroz detaljnu analizu objasne da im nije jasno zašto su nam toliki računi za Infostan a naročito "zajedničke" stavke.
 
Vrh